Jak radzić sobie z sześcioma głównymi oznakami starzenia

Przyczyny starzenia się skóry twarzy będą się różnić w zależności od przypadku. Aby zachować młodość i przywrócić estetyczny wygląd skóry, konieczne jest nakreślenie strategii kompleksowego wspomagania zdrowia organizmu. Spowoduje to nie tylko spowolnienie procesu starzenia, ale także utrzymanie aktywności fizycznej, bez której nie do pomyślenia jest dobra kondycja fizyczna, skoordynowana praca wszystkich układów, a w efekcie zachowanie atrakcyjnego wyglądu na długie lata.

Wiadomo, że stan skóry zależy bezpośrednio od braku problemów w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, układu hormonalnego i wydalniczego, a także zbilansowanej diety i braku złych nawyków, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze produkty pielęgnacyjne i układanie codziennego jadłospisu.

Naturalne i przedwczesne starzenie

U każdej osoby procesy więdnięcia są wyzwalane w różnym czasie, w zależności od genetyki i innych czynników. Wiedząc o tym, „młodość” można przedłużyć i znacząco zniwelować oznaki zmian związanych z wiekiem. Rolę odgrywa wykluczenie negatywnego wpływu środowiska i korekta stylu życia. Rozważając całokształt całej gamy przyczyn, można dojść do wniosku, że niektóre osoby mogą wyglądać na swój wiek, inne na starsze, a jeszcze inne na młodsze.

Średnio człowiek rośnie i aktywnie rozwija się do 25 roku życia, wtedy zaczyna się proces odwrotny – więdnięcie. Postępuje od ledwo zauważalnych oznak do pojawienia się głębokich zmarszczek na twarzy. Rezerwy czynnościowe organizmu w trzeciej dekadzie są jeszcze dość duże, odnowa w nim przebiega dość szybko, co pozwala na zapewnienie akceptowalnego poziomu regeneracji komórkowej również w powierzchniowych warstwach naskórka. Wymagane jest wówczas systematyczne wspomaganie i szczególna pielęgnacja zapobiegająca przedwczesnemu i przedwczesnemu starzeniu się skóry twarzy.

Negatywny wpływ na proces mają nie tylko przyczyny dziedziczne, chociaż uważa się je za wiodące. U kobiet znacznie ważniejszy jest stan tła hormonalnego. Od niego zależy, jak długo będzie możliwe utrzymanie świeżości i elastyczności pokrowca, odpowiedni poziom wilgotności, aby uniknąć tworzenia się drobnej siateczki wokół oczu i w fałdach nosowo-wargowych, a także mieć napięte owalne kontury oraz estetyczny wygląd dekoltu. Warto wziąć pod uwagę, że przede wszystkim dłonie tracą wiek, dlatego pielęgnacja powinna być niemal dokładniejsza niż o inne części ciała.

Cechy starzejącej się skóry twarzy

Proces więdnięcia jest prawie niezauważalny dla samej osoby. Ale inni mimowolnie zauważają, że jasny rumieniec i równomierny ton stopniowo ustępują bladości i sieci zmarszczek. Przy niekorzystnej dziedziczności zmiany są zauważalne wcześniej. Wyrażają się one w korekcji grubości skóry. Jeśli były cienkie, staną się jeszcze bardziej wrażliwe, a naskórek skłonny do cery tłustej i mieszanej stanie się bardziej szorstki.

READ
Nowa niebezpieczna moda w branży fotograficznej: Japończycy ryzykują życie za te zdjęcia

Spowolnienie odnowy komórkowej, spadek produkcji elastyny ​​i kolagenu prowadzi do zmiany kształtu twarzy, pojawienia się zwiotczeń, zwiotczeń i fragmentarycznej pigmentacji. Pytanie, jak spowolnić, zatrzymać i zapobiec starzeniu się skóry, zaczyna coraz bardziej podniecać płeć piękną, zwłaszcza że ze względu na przerzedzenie warstwy hydrolipidowej naskórek gorzej zatrzymuje naturalną wilgoć, co powoduje zwiększoną suchość. Jednocześnie przydatne substancje są zużywane szybciej, co prowadzi do ich niedoboru w organizmie.

Osłabienie funkcji ochronnych skóry nie pozwala na odpowiednią i szybką reakcję na agresywne czynniki środowiskowe i opieranie się im. Kosmetolodzy i dermatolodzy ostrzegają, że konieczne jest stosowanie wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych przeciwstarzeniowych, takich jak Laennec czy Curacen, których skuteczność została potwierdzona przez ekspertów i liczne pozytywne recenzje.

Pierwsze oznaki starzenia się skóry twarzy

Widoczne zmiany zaczynają się w wieku 25-30 lat. Wraz z wiekiem cykl naskórkowy niemal się podwaja, co staje się zauważalne najpierw na poziomie doznań dotykowych, a następnie w lustrze. Jednocześnie przyspiesza odparowywanie wilgoci, co powoduje uczucie ściągnięcia i nasila łuszczenie. Wtedy proces nabiera rozpędu, pojawiają się cienie i worki. Jeśli wcześniej sygnalizowały przepracowanie lub brak snu, teraz wskazują na ewidentne zaburzenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych, a nie na najbardziej różowy stan naskórka.

W wieku 50 lat proces przyspiesza, zgodnie z zasadą akumulacji. Nasilają się wcześniej objawiające się oznaki starzenia się skóry twarzy u kobiet, pojawia się szereg nowych. Obejmują one:

  • utrata wyrazistości konturów;
  • pojawienie się tak zwanych policzków i fałd na szyi;
  • spowolnienie produkcji kwasu hialuronowego;
  • zwiększona wrażliwość na światło słoneczne i zmiany temperatury;
  • zmniejszenie ilości wilgoci, trudności w jej utrzymaniu;
  • mniejsza produkcja sebum przez gruczoły łojowe;
  • spowolnić tempo regeneracji.

Wielu naukowców i kosmetologów szuka sposobów na pozbycie się starzenia się skóry twarzy. Jak dotąd nikomu się to nie udało, ale wydedukowano wyraźne wzorce spowolnienia tego procesu.

Aby to zrobić, musisz wyeliminować niekorzystne czynniki. Należą do nich palenie tytoniu, niekorzystne warunki środowiskowe i niezrównoważone odżywianie. Osoba może to zrobić samodzielnie, do reszty potrzebna jest pomoc specjalistów o odpowiednich kwalifikacjach. Szczególnie ważny jest właściwy dobór środków do kompleksowej opieki. W takim przypadku błąd będzie bardzo kosztowny, lepiej, przy najmniejszych wątpliwościach, nie tylko odmówić kremu lub toniku, ale najpierw zasięgnąć porady kosmetyczki.

READ
11 niezbędnych rzeczy do dobrze udekorowanego domu
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: