Jak przejść na prawidłowe odżywianie – 8 prostych kroków

Jak przestawić się na prawidłowe odżywianie? zdjęcie

Prawidłowe odżywianie to trend w modzie naszych czasów. Sprzyja szybkiej utracie wagi, poprawie wyglądu i ogólnego samopoczucia. Ważne jest, aby zrozumieć, że prawidłowe odżywianie nie jest równoznaczne z dietą. Obejmuje zbilansowaną dietę i jasną dietę. Następnie porozmawiamy o istocie i podstawowych zasadach prawidłowego odżywiania.

Prawidłowe odżywianie: zasady i cechy

System prawidłowego żywienia opiera się na dwóch kluczowych zasadach:

 • Właściwy tryb jedzenia;
 • Zbilansowana dieta, zawierająca maksimum użytecznych produktów naturalnych.

Prawidłowe odżywianie: zasady i cechy obrazu

Pierwsza zasada spodoba się tym, którzy są przyzwyczajeni do ciągłego żucia czegoś. Na pewno nie będziesz głodny. Prawidłowy system żywienia obejmuje 6 posiłków dziennie w odstępie około 2,5 godziny. Pozwala to uzyskać następujący efekt:

 • Utrzymuj stabilny poziom cukru we krwi, dzięki czemu człowiek nie będzie dręczony ciągłym uczuciem głodu;
 • Znaczne przyspieszenie metabolizmu;
 • Zmniejszony nacisk na pęcherzyk żółciowy.

Drugą obowiązkową zasadą tego systemu jest to, że węglowodany spożywa się tylko w pierwszej połowie dnia. Dotyczy to szczególnie tych, którzy chcą schudnąć. Będziesz także musiał zrezygnować z jedzenia ze sztucznymi aromatami, wzmacniaczami smaku i innymi podobnymi składnikami. Faktem jest, że organizm potrzebuje znacznie mniej naturalnego pokarmu do nasycenia, ponieważ kubki smakowe nie będą podniecać chemikaliów.

Do tej pory dietetyka wypracowała następujące zasady prawidłowego żywienia:

 1. Przede wszystkim należy sprawdzić zawartość lodówki i pozbyć się produktów stop. Nie musisz się spieszyć, aby jak najszybciej je zjeść – musisz pozbyć się śmieciowego jedzenia. Zdrowe ciało jest o wiele cenniejsze niż pieniądze wydane na jedzenie;
 2. Bezpośrednio po przebudzeniu wypić 200-250 ml. ciepła woda. To otworzy żołądek. Po około godzinie można zasiąść do śniadania;
 3. Maksymalna przerwa między posiłkami wynosi 3 godziny;
 4. Zjedz kolację 3-4 godziny przed pójściem spać;
 5. Po jedzeniu bądź aktywny fizycznie i nie kładź się na kanapie;

Prawidłowe odżywianie: zasady i cechy obraz

 1. Co najmniej ¼ diety powinna składać się z pokarmów roślinnych. Obowiązkowe codzienne spożywanie surowych warzyw i owoców;
 2. Maksymalna ilość tłuszczu w codziennej diecie to 20%. W takim przypadku należy położyć nacisk na nienasycone kwasy tłuszczowe. Ten pierwiastek zawiera orzechy, czerwoną rybę, oleje roślinne;
 3. Aby organizm nie miał wystarczającej ilości energii przez cały dzień, powinieneś jeść pokarmy bogate w węglowodany na śniadanie i lunch. Ostatni posiłek powinien składać się wyłącznie z białek;
 4. Wyklucz z diety smażone potrawy, zastępując je pieczonymi i gotowanymi potrawami;
 5. Pij wystarczającą ilość wody. Norma jest następująca: 30 gramów czystej cieczy na 1 kg wagi – dla kobiet, 40 gramów wody na 1 kg wagi – dla mężczyzn;
 6. Jako dodatek do dań rybnych i mięsnych używaj tylko warzyw. Będziemy musieli zapomnieć o zbożach i puree ziemniaczanym;
 7. Ziemniaki i makaron są uważane za ciężkie potrawy, ale można je dodawać do zup.

Należy pamiętać, że tylko specjalista, dietetyk, może udzielić konkretnych zaleceń dotyczących stosowania prawidłowego systemu żywienia.

Więcej o zasadach żywienia, zasadach układania rozsądnej diety można dowiedzieć się na kursach dietetyki.

Budowanie postaw wobec zdrowego odżywiania

Istnieje wiele powodów, dla których człowiek może zrezygnować z własnego zdrowia. Ktoś jest przyzwyczajony do stresu związanego z jedzeniem, inni są zbyt leniwi, by o siebie zadbać, inni odnoszą się do całkowitego zatrudnienia. Jeśli dana osoba zdała sobie sprawę z potrzeby zmian w życiu i zdecydowanie zdecydowała się na właściwe podejście do swojej diety, 9 prostych zasad pomoże przejść na zdrowy tryb życia.

1. Zaakceptuj potrzebę zmian

Świadomość problemu to pierwszy krok do jego rozwiązania. Musisz słuchać siebie – najprawdopodobniej ciało od dawna sugeruje niewłaściwy stan rzeczy. Kiedy organizm czuje się źle, reaguje negatywnym stanem wewnętrznym: depresją, niezadowoleniem z siebie, zaostrzeniem chorób i innymi problemami. Dzieje się to na poziomie podświadomości, a zadaniem człowieka jest wyciągnięcie wszystkich złych rzeczy z podświadomości i umieszczenie ich w świadomości. By mógł rozpoznać problem i pogodzić się z potrzebą jego rozwiązania. Na przykład, jeśli dana osoba wyraźnie rozumie, że nadszedł czas, aby przestać jeść stresujące smakołyki, jest na dobrej drodze.

2. Zacznij studiować literaturę dotyczącą prawidłowego odżywiania

Po uświadomieniu sobie potrzeby zrewidowania systemu żywienia pojawia się rozsądne pytanie: od czego zacząć? Do podjęcia konkretnych działań potrzebna jest motywacja. Z pomocą przyjdzie literatura specjalna i Internet. Sieć posiada wiele forów tematycznych i społeczności, które obejmują osoby z podobnymi problemami.

Kształtowanie postaw wobec prawidłowego żywienia

Duża motywacja – udział w seminariach dotyczących prawidłowego żywienia lub kursach żywieniowych. Podobne organizacje istnieją niemal w każdym mieście. W kręgu podobnie myślących ludzi osoba szybko wejdzie do systemu, a postęp nie zajmie dużo czasu. Ale musisz być ostrożny i skorelować otrzymane porady z własną sytuacją życiową, stanem zdrowia i innymi podobnymi czynnikami. To, co jest dobre dla jednych, może nie być dobre dla innych.

READ
10 skutecznych nawyków, które pozwolą Ci szybko pozbyć się zbędnych kilogramów

3. Naucz się odróżniać głód fizyczny od emocjonalnego

Za każdym razem, gdy stoisz w pobliżu lodówki, powinieneś zadać sobie pytanie: czy ciało naprawdę chce jeść, czy może mózg cierpiący z powodu negatywnych emocji o to prosi?

Następnym krokiem jest wyrobienie sobie kolejnego dobrego nawyku: zanim usiądziesz do stołu, zadaj sobie głośno pytanie: „Jak się czuję? Czego chcę? Dlaczego muszę teraz jeść?” Na te pytania musisz też odpowiedzieć na głos. Jeśli odpowiedź brzmi: „Jem, aby się zrelaksować”, możesz bezpiecznie włożyć jedzenie do lodówki. Z biegiem czasu osoba zacznie wyraźnie odróżniać głód fizjologiczny od negatywnych emocji, które sprawiają, że wszyscy napychają żołądek. To bardzo ważny krok w kierunku budowania zdrowej relacji z jedzeniem.

Fizyczny głód jest odczuwany w narządzie trawiennym, a nie w mózgu. Jeśli zignorujesz to uczucie przez długi czas, pojawi się dyskomfort: zawroty głowy, uczucie bólu w żołądku itp. Tło nerwowe z głodem fizjologicznym pozostaje wyrównane, a apetyt emocjonalny wywołuje złość i irytację, nie pozwala skoncentrować się na innych myślach.

4. Prowadź dziennik żywności

To bardzo przydatny i potrzebny przedmiot. Rejestruje szczegółowo wszystko, co dana osoba zjadła w ciągu dnia. Dzięki temu szybko obliczysz kalorie, białka, tłuszcze i węglowodany, a także zobaczysz, czego brakuje w diecie, a co należy usunąć. Pamiętaj, aby zapisać ważne punkty na stronach dziennika, które pomogą ci nie pokonywać dystansu. Musisz w nim napisać:

 • Co oznacza zdrowy związek z jedzeniem?
 • Żywność związana z prawidłowym odżywianiem;
 • W jaki sposób stosowanie tych produktów poprawiło stan fizyczny i emocjonalny;
 • Co człowiek chce osiągnąć stosując odpowiedni system żywienia.

5. Odciągnie się – to normalne

Tak dzieje się z każdym. Na początku ludzie entuzjastycznie żują surową marchewkę i jedzą kotlety na parze, ale po kilku dniach bezpiecznik mija. Osoba z tęsknotą zaczyna zapamiętywać swoje ulubione ciasta i frytki, a jego ręka wyciąga rękę po szkodliwy produkt ze sklepowej półki. Nawyk kształtuje się dość długo – od 21 do 90 dni, więc awarie w tym okresie są normalne. Nie musisz sobie wyrzucać za złamanie reżimu, lepiej spróbować zrozumieć przyczynę załamania. Ciągłe obsesyjne myśli o jedzeniu są jedną z oznak kompulsywnego jedzenia lub psychicznego przejadania się. Ale wiedząc, że każdy ma powroty, człowiek będzie mógł spokojnie przetrwać małą porażkę i dalej realizować swój plan.

Kształtowanie postaw wobec prawidłowego żywienia

6. Naucz się oceniać swój głód

Przed każdym posiłkiem należy zatrzymać się na chwilę i w myślach ocenić siłę uczucia głodu w skali od 1 do 5. Należy zadać sobie pytanie: „Ile chcę zjeść?”. Jeśli odpowiedź brzmi np. 3, świadomość da podświadomości sygnał, by się nie przejadać. A może organizm po prostu chce się napić? W końcu może pomylić pragnienie z głodem. Dlatego najpierw należy napić się wody, a po 10-15 minutach zacząć jeść.

7. Porozmawiaj o swoich intencjach i uczuciach

Nie ma co bać się otwarcie zadeklarować, że zdecydowałeś się wkroczyć na drogę prawidłowego odżywiania i problemów, które temu towarzyszą. Na świecie jest wielu ludzi, którzy zmagają się z głodem na niezdrowe jedzenie. Bardzo ważne jest omówienie intencji z bliskimi i pozyskanie ich wsparcia. Wyraźnie zdając sobie sprawę z tego, że dana osoba musi przezwyciężyć, ludzie wokół niej nie będą się już więcej wyśmiewać i drażnić.

8. Znajdź ukojenie gdzie indziej

Ważne jest, aby móc zastąpić nawyk żywienia się stresem innym, zdrowszym. Na przykład zamiast zwykłej kanapki na przekąskę wypij szklankę wody lub zielonej herbaty. Zamiast kolejnego tortu zdobądź sesję masażu lub kilka przedmiotów do robótek ręcznych.

9. Zrób sobie przerwę

Życie w ścisłym reżimie jest bardzo trudne. Dlatego od czasu do czasu możesz pozwolić sobie na niezdrowe jedzenie: zjedz chipsy lub ulubione ciasto. Najważniejsze, aby znać miarę we wszystkim i czujnie monitorować, aby nie wejść w dawny tok niezdrowego odżywiania.

Postawy psychologiczne dotyczące żywienia

W systemie prawidłowego żywienia ścisłe przestrzeganie diety nie jest tak ważne, jak pokonywanie barier psychologicznych. Faktem jest, że w umysłach ludzi mocno zakorzenione są następujące stereotypy:

 • Przydatne oznacza bez smaku;
 • Po godzinie 18.00 nie można jeść;
 • Nie można pokonać głodu nocnego bez pójścia do lodówki;
 • Zdrowa dieta to tylko warzywa i owoce, więc zawsze chcesz jeść.
READ
15 najskuteczniejszych ćwiczeń, które pomogą Ci schudnąć i wzmocnić organizm

Oczywiście w obecności takich instalacji organizm będzie w każdy możliwy sposób sprzeciwiał się przejściu na właściwy system żywienia. Nawet po osiągnięciu pewnych sukcesów człowiek może znowu zacząć jeść wszystko, ponieważ nie może odbudować podświadomości. Dlatego konieczna jest zmiana nie tylko systemu żywienia, ale także własnego nastawienia psychicznego. Tylko pokonując stereotypy narzucane przez społeczeństwo, będzie można naprawdę docenić wszystkie uroki zdrowej żywności. Ważne jest, aby jasno zrozumieć, że prawidłowe odżywianie nie jest działaniem jednorazowym. To jest sposób życia.

9. Zanurz się w fotografii

Możesz dowiedzieć się więcej o uważnym jedzeniu na seminariach SNTA.

Na przykład w ramach bezpłatnego webinaru „5 kroków do świadomego jedzenia” uczestnicy otrzymają podstawy przestrzegania normatywnego żywienia oraz schemat analizy sytuacji pacjenta z zaburzeniami odżywiania. Wykładowca – dr psychologii Igor Spivak, ekspert w zakresie profesjonalnej komunikacji i radzenia sobie ze stresem, opowie nie tylko o zasadach zdrowego odżywiania, ale także opowie o tym, jak analizować zachowanie osoby z zaburzeniem odżywiania.

Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2019 r. o godzinie 11.15 czasu moskiewskiego. Aby zapisać się na webinar, zostaw swoje dane kontaktowe na stronie w specjalnym formularzu.

Autorskie seminarium „Świadome odżywianie: pomóż klientowi w 7 krokach” pozwoli trafnie zrozumieć problem utrwalenia własnych nawyków żywieniowych osób z różnego rodzaju schorzeniami. Szkolenie potrwa 3 dni – od 11 do 13 czerwca 2019 r. Autorem seminarium jest doktor psychologii Igor Spivak, ekspert w dziedzinie profesjonalnej komunikacji i radzenia sobie ze stresem.

Pierwszy dzień szkolenia z dietetyki poświęcony jest profilaktyce zafiksowania klienta na jego chorobie. Omówione zostaną również sposoby zmiany nastawienia klienta do zdrowego stylu życia.

W drugiej sesji uczniowie nauczą się poszerzać cele życiowe klienta i kształtować pozytywne nastawienie do nowego zachowania. Zwrócona zostanie uwaga na temat aktualizowania zasobów własnej osobowości do podążania za nowym zachowaniem.

Ostatni dzień seminarium poświęcony jest zagadnieniom zrozumienia roli wsparcia społecznego w podążaniu za nowymi zachowaniami i kształtowaniu pozytywnego nastawienia na przyszłość.

Aby zostać uczestnikiem seminarium, wystarczy wypełnić specjalny formularz.

Osobno należy wspomnieć o „Kursu certyfikacyjnym z żywienia + anti-age”, którego czwarty moduł odbędzie się 25 maja 2019 r. Przeznaczony jest dla pracowników branży wellness – kosmetologów, trenerów fitness, trenerów, a także dla wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia. A na zakończenie wydarzenia jego uczestnicy otrzymują certyfikat zaawansowanego szkolenia oraz certyfikat uczestnictwa.

Dla uczestników seminariów „Sekrety Zdrowego Odżywiania” oferowane są również specjalne warunki szkoleniowe. Szczegóły telefonicznie.

Podstawy prawidłowego żywienia

Coraz więcej współczesnych ludzi przechodzi na właściwe odżywianie. Taki styl życia pomaga wzmocnić organizm i poprawić stan psycho-emocjonalny. Warto zastanowić się, jak przestrzegać prostych, ale niezwykle ważnych zasad, aby osiągnąć doskonałe wyniki i szybko przyzwyczaić się do nowego, zdrowego stylu życia, jakie są podstawy PP, komu takie odżywianie jest potrzebne i jak poprawić wynik.

Co to jest prawidłowe odżywianie

Nie myśl, że prawidłowe odżywianie wiąże się z wykluczeniem z diety pysznych i znanych wszystkim potraw. Wcale tak nie jest. Zdrowa dieta polega na spożywaniu szerokiej gamy pokarmów w ilości niezbędnej dla organizmu. Człowiek może być zdrowy i energiczny tylko wtedy, gdy otrzymuje wszystkie składniki odżywcze i składniki odżywcze z pożywienia. Jedzenie samo w sobie nie może być użyteczne ani szkodliwe, wszystko zależy od porcji, do których człowiek jest przyzwyczajony iw diecie. Można jeść prawie wszystko, należy zwracać uwagę tylko na zjedzoną ilość.

Kto potrzebuje PP?

Utrzymanie zdrowego stylu życia to przede wszystkim właściwe odżywianie. Kto musi przestrzegać planu PP:

 1. Marzy o pozbyciu się zbędnych kilogramów i schudnięciu.
 2. Ludzi, którzy świadomie wybrali zdrowy tryb życia.
 3. Pasjonaci sportu, którzy aktywnie się w nią angażują i chcą zawsze pozostać w doskonałej formie fizycznej.
 4. Próbując poprawić swoje zdrowie i nie dopuszczając do ewentualnych problemów.
 5. Ci, którzy mają problemy zdrowotne i są zobowiązani do przestrzegania właściwej diety.
 6. Stara się trzymać właściwych nawyków i wprowadzać je w całej rodzinie.

Podstawy PP

Podstawy PP

Jak przejść na prawidłowe odżywianie bez konsekwencji zdrowotnych, a także jak skutecznie i pozytywnie wpływa to na organizm, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami.

Posiłki w razie potrzeby

Wraz z pożywieniem organizm ludzki otrzymuje nie tylko sytość i satysfakcję, ale także ważne składniki odżywcze, z których czerpie energię do życia. Zapotrzebowanie na takie substancje zależy całkowicie od grupy wiekowej, stałego trybu życia, stanu zdrowia oraz płci. Recepta na idealne odżywianie jest niezwykle prosta – trzeba jeść tyle, ile potrzebuje organizm. Organizm wydaje energię otrzymaną wraz z pożywieniem, a jest ona niezwykle ważna dla funkcjonowania wszystkich narządów i aktywności fizycznej.

READ
9 przydatnych wskazówek: jak jeść słodycze i nie przybierać na wadze! Uwaga na słodycze!

Na przykład nastolatki wymagają znacznie więcej energii niż osoby starsze. W czasie ciąży i laktacji ważne jest, aby kobieta otrzymywała dużą ilość składników odżywczych, aby móc podzielić się nimi z dzieckiem. Pracownicy biurowi nie potrzebują tyle energii co sportowcy. Przeciętnie kobiety potrzebują około 2000 kcal dziennie, a mężczyźni 2600 kcal.

Zrównoważone menu

Prawidłowe odżywianie dla zdrowego stylu życia to nie tylko pozyskiwanie odpowiedniej ilości energii z pożywienia, ale także odpowiedniej proporcji tej energii z różnych pokarmów. Każda substancja w ludzkim ciele odgrywa swoją ważną rolę, dlatego odżywianie musi być zbilansowane, aby otrzymać wszystkie niezbędne do życia minerały, witaminy i inne składniki. Współczesne diety często oferują zmniejszenie spożycia węglowodanów, ale takie odżywianie może powodować dotkliwy niedobór niektórych ważnych dla organizmu substancji.

Kluczem jest miara.

Nie każdy wie, od czego zacząć prawidłowe odżywianie. Oczywistym błędem jest twierdzenie, że smaczna lub niezdrowa żywność nieuchronnie prowadzi do otyłości. W rzeczywistości możesz jeść prawie wszystko, najważniejsza jest odpowiednia częstotliwość i odpowiednia ilość. Równie ważną rolę odgrywa 5 rodzajów produktów. Należy uważać na słone, tłuste i słodkie, a także na alkohol.

Różnorodność w żywieniu

Zróżnicowana dieta polega na spożywaniu pokarmów z różnych grup, ale w obrębie tych samych grup powinna być również zróżnicowana. Na przykład warzywa i owoce są niezwykle ważne dla organizmu, ale każdy z tych produktów zawiera inne witaminy i minerały. Dzięki zróżnicowanej diecie organizm otrzyma wszystkie niezbędne substancje, człowiek stanie się energiczny i bardziej odporny.

Często jedzenie staje się monotonne ze względu na przyzwyczajenia i rutynę codziennego życia współczesnego człowieka. Ważne jest, aby przejrzeć swoją dietę i starać się nie jeść tego samego przez długi czas. Odżywianie staje się monotonne także dlatego, że człowiek świadomie wyklucza z diety pewne pokarmy, których np. nie lubi. W takim przypadku należy je wymienić i zadbać o to, aby organizm otrzymał wszystkie niezbędne substancje i pierwiastki śladowe.

Ważne zasady zdrowego odżywiania

Tyle mówi się o zasadach zdrowego odżywiania, ale wszystkie stwierdzenia łączą się w ogólne zwroty, które nie niosą ze sobą konkretnych informacji. Główne zasady można określić poprzez usystematyzowanie ogólnych zaleceń. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie stworzyć menu dla siebie.

Zasada 3+2

Ta technika opiera się na 3 głównych posiłkach i 2 przekąskach. Tak, normalne odżywianie nie polega na ograniczaniu posiłków, ale na ich zwiększeniu. Gdy przerwa w jedzeniu trwa dłużej niż 4 godziny, osoba zje znacznie więcej, niż faktycznie potrzebuje. Jako przekąskę można zjeść twarożek, jogurt, kefir, warzywa lub owoce, orzechy i suszone owoce. Posiłki powinny być ściśle na czas. Organizm ludzki kocha stabilność, jeśli otrzyma pokarm w określonym czasie, nie będzie już musiał go przechowywać do wykorzystania w przyszłości.

Idealny plan posiłków wygląda tak:

 • 7:00 śniadanie;;
 • 10:00 przekąska
 • 13:00 obiad;
 • 16:00 przekąska;
 • 19:00 kolacja.

Oczyszczanie diety z odpadów spożywczych

Produkty, które dana osoba spożywa, muszą być tylko świeże. W tym przypadku nie chodzi o wybór najświeższych warzyw i owoców, ale o odmowę fast foodów, kiełbasek, wędlin, fast foodów i innych rzeczy. Idealną opcją jest gotowanie własnego jedzenia w domu i tylko z tych produktów, których jesteś absolutnie pewien.

Bilans wodny

Niezwykle ważnym aspektem prawidłowego żywienia jest przestrzeganie reżimu picia. Pomimo tego, że zasada jest niezwykle prosta, jest całkiem skuteczna, jeśli chcesz pozbyć się nadwagi. Woda bierze udział we wszystkich procesach organizmu, w tym jest niezbędna do rozkładu tłuszczu. Dodatkowo woda zmniejsza uczucie głodu, po prostu hamuje apetyt. Korzyści płynące z wody podczas odchudzania są ogromne, a jej wartość energetyczna wynosi 0 kcal.

Ważne jest, aby spróbować nauczyć się pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie (około 6 szklanek). Jeśli na samym początku wydaje się, że picie tak dużej ilości płynów w ciągu dnia jest po prostu nierealne, to już wkrótce ten pożyteczny nawyk stanie się integralną częścią życia.

 1. Natychmiast po przebudzeniu należy wypić 1 szklankę czystej wody.
 2. Przed jedzeniem należy również wypić 1 szklankę wody.
 3. Po wysiłku fizycznym i przed planowanym wypiciem 1 szklanki wody.
 4. Pod koniec dnia, pół godziny przed snem, należy wypić pół szklanki wody.

Aby zachować przyzwyczajenie na poziomie podświadomości i pamiętać o piciu płynów, na początku możesz ustawić przypomnienie w telefonie. Opracowano wiele przydatnych aplikacji, które będą monitorować reżim picia.

Całkowita abstynencja od alkoholu

Napoje alkoholowe należą do niezdrowej żywności. Przy rozsądnym używaniu mówienie o niebezpieczeństwach lub korzyściach płynących z alkoholu nie jest tego warte. Nawet niektórych korzystnych właściwości czerwonego wina nie należy brać pod uwagę. Jeśli przestrzegasz właściwej diety, powinieneś całkowicie zrezygnować z produktów alkoholowych w jakiejkolwiek formie. Powody rezygnacji z alkoholu:

 1. Alkohol aktywnie wpływa na neurony odpowiedzialne za apetyt człowieka. Po wypiciu alkoholu osoba zaczyna odczuwać głód.
 2. Nawet niewielka ilość alkoholu często powoduje załamanie odżywiania i sprawia, że ​​spożywasz wszystkie produkty, które są w zasięgu wzroku.
 3. Alkohol wywołuje stagnację płynów w organizmie, następnego dnia na wadze pojawią się całkowicie rozczarowujące liczby.
 4. Alkohol spowalnia proces przemiany materii, z tego powodu utrata wagi jest znacznie wolniejsza.
 5. Napoje alkoholowe są często spożywane wraz z przekąskami, które są zróżnicowane i zwykle zbyt kaloryczne.
READ
Czym jest chirurgia plastyczna i kiedy wymagana jest plastyka brzucha?

Warto zaznaczyć, że napoje bezalkoholowe nie są wysokokaloryczne. Na przykład 100 gramów wytrawnego wina zawiera 80 kcal, ale 100 gramów piwa zawiera tylko 45 kcal. Z tego powodu umiarkowana ilość wytrawnego wina lub szklanka dobrego piwa raz w tygodniu nie spowoduje większych szkód w organizmie.

Zmiana stylu życia

Jeśli celem nie jest tylko przejście na dietę PP w celu utraty wagi, ale utrzymanie wyniku, zdrowe odżywianie powinno stać się częścią stałego stylu życia. Warto raz na zawsze zmienić swoje nawyki. Ciało będzie wdzięczne, aw zamian da osobie nie tylko piękne ciało, ale także dobry nastrój, a także dobre zdrowie.

Nie powinieneś myśleć, że możesz chwilowo usiąść na PP, pozbyć się nadwagi, a potem wrócić do zwykłego trybu życia i jeść, co chcesz. To duże nieporozumienie, ponieważ waga zmienia się właśnie z odżywiania i stylu życia, po prostu nie może być statyczna. Jeśli dana osoba balansuje od niedożywienia do poprawy i odwrotnie, jego waga zrównoważy się w ten sam sposób. Waga zniknie, a potem wróci.

Spożycie węglowodanów złożonych

Spożycie węglowodanów złożonych

Większość ludzi, którzy tracą na wadze, woli całkowicie zrezygnować z węglowodanów, ponieważ są one przekształcane w tłuszcz, ale nie mają absolutnie pojęcia, co jeść na FP. To właśnie węglowodany dają człowiekowi energię niezbędną do życia, wpływają również na nastrój. Sygnał do organizmu o nasyceniu dają te same węglowodany. W żadnym wypadku nie można wykluczyć węglowodanów z diety ani znacznie zmniejszyć ich ilości.

Zminimalizuj tylko proste węglowodany w żywieniu człowieka. Substancje te szybko rozpadają się w organizmie, zwiększają poziom cukru we krwi, którego pole gwałtownie spada, a to powoduje uczucie silnego głodu. Osoba ponownie siada do stołu, a pozostałe nieprzetworzone węglowodany zamieniają się w ten bardzo znienawidzony tłuszcz. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z węglowodanami złożonymi. Struktura substancji pozwala im się nie rozszczepiać przez długi czas, nie występują skoki insuliny, osoba przez długi czas czuje się pełna.

Wynika z tego, że w ramach prawidłowego odżywiania zastąpienie węglowodanów prostych węglowodanami złożonymi:

 1. Węglowodany złożone. To właśnie produkty wraz z ich zawartością powinny stanowić podstawę diety.
 2. Węglowodany proste są praktycznie wyłączone z menu. Są to wypieki z produkcji i słodycze – wszystko to jest w pierwszej kolejności wykluczone. Makaron, zwykły ryż, miód, a nawet suszone owoce są zminimalizowane.

Gotowanie

Do prawidłowego odżywiania wystarczą 2 proste kroki. Jak przejść na PP i nadal jeść pyszne jedzenie:

1. Całkowite wykluczenie potraw smażonych, których obróbka cieplna odbywa się z użyciem olejów. Takie potrawy znacznie podwyższają poziom cholesterolu, co prowadzi do rozwoju poważnych chorób naczyniowych i serca. Ponadto taka żywność jest szczególnie bogata w kalorie i jest pierwotną przyczyną przyrostu masy ciała i rozwoju cukrzycy. Lepiej jest zastosować inne metody gotowania, na przykład gotowanie lub duszenie. Jeśli na pierwszy rzut oka gulasz wydaje się mdły, a smak nie do końca przyjemny, lepiej użyć więcej przypraw naturalnych. Dania pieczone są prawie tak samo smaczne jak te smażone. Możesz smażyć na nieprzywierającej patelni bez użycia oleju.

2. Ograniczenie obróbki cieplnej warzyw, owoców i ziół. Podczas przygotowywania żywności pochodzenia roślinnego wszelkie przetwarzanie żywności prowadzi do rozpadu błonnika, a ta substancja jest najlepszym pomocnikiem w odchudzaniu. Błonnik znacznie obniża poziom cukru w ​​organizmie, pomaga w przetwarzaniu pokarmu, zapewnia długotrwałe uczucie sytości. Na przykład świeża marchewka zawiera ogromną ilość błonnika, a poza tym jest złożonym węglowodanem. Ale gotowana marchewka zwiększa poziom glukozy w organizmie, wywołuje uczucie głodu, z którym trudno sobie poradzić.

Jeśli to możliwe, należy preferować świeże warzywa i owoce, bez uciekania się do ich obróbki cieplnej. W przypadku, gdy nadal musisz gotować potrawy, nie powinieneś ich zbytnio gotować i zamieniać w puree ziemniaczane, wtedy nadal można zaoszczędzić część błonnika.

READ
Proste składniki, które szybko oczyszczają jelita z kilogramów odpadów i toksyn

Zwiększ aktywność fizyczną

Większość problemów zdrowotnych człowieka powstaje właśnie z powodu nieaktywnego trybu życia. Zmniejsza się masa kostna, dochodzi do zaniku i skurczu mięśni, zmniejszenia siły i wytrzymałości, upośledzenia funkcji kręgosłupa i stawów – wszystko to jest wynikiem zmniejszonej aktywności fizycznej.

Ważnym nawykiem zdrowego stylu życia powinno być nie tylko odżywianie się zgodnie ze wszystkimi zasadami zdrowego stylu życia, ale także ciągła aktywność fizyczna. Nie trzeba chodzić na siłownię i obciążać się codziennymi ćwiczeniami z żelazkiem, mają one szereg ograniczeń, w tym dla osób z nadwagą. Możesz po prostu ćwiczyć rano, ćwiczyć jogę, tańczyć i inne rzeczy. Najważniejsze, że ćwiczenia i wszelkie obciążenia przynoszą przyjemność. Możesz zacząć w domu, poświęcając 15 minut dziennie na proste ćwiczenia.

Wyeliminuj stres, śpij więcej

Sen odgrywa ważną rolę w walce z nadwagą. Brak snu prowadzi do aktywnej produkcji hormonu kortyzolu, to on spowalnia proces spalania tłuszczu. Badania od dawna dowodzą, że wysoki poziom kortyzolu we krwi przyczynia się do całkowitego braku utraty wagi. Hormon nie tylko spowalnia metabolizm, ale także prowadzi do nadmiernego odkładania się tłuszczu, który w dużych ilościach odkłada się w jamie brzusznej.

Produkcja kortyzolu następuje nie tylko z powodu stresu, ale także z powodu dużego wysiłku fizycznego, a także podczas picia napojów zawierających kofeinę. Aby zmniejszyć produkcję hormonu, musisz zmniejszyć poziom stresu i nerwowości.

Dystrybucja białek, węglowodanów i tłuszczów

Bardzo ważne jest, aby w codziennej diecie dystrybuować zdrową żywność, jest to niezwykle skuteczny sposób na odchudzanie, a także zasada prawidłowego odżywiania. Węglowodany zostały już szczegółowo opisane, ale nie wszyscy wiedzą o białkach. Białko znajduje się w mięsie, rybach, produktach mlecznych, jajach i roślinach strączkowych.

Aby rozłożyć dietę zgodnie ze wszystkimi zasadami, ważne jest, aby zapoznać się z prawidłowym komponowaniem własnego menu:

 • najlepszą opcją na śniadanie jest połączenie węglowodanów złożonych z niewielką ilością białka (dlatego owsianka jest kluczem do dobrego dnia);
 • w porze lunchu warto też trzymać się węglowodanów złożonych oprócz białka i tym razem z warzywami (idealne jest spożywanie mięsa z dodatkiem i sałatką jarzynową);
 • na obiad można zjeść mięso rybne lub drobiowe z dodatkiem i ponownie warzywami;
 • prosta zasada: od rana do wieczora należy zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów i zwiększyć spożycie białka;
 • po godzinie 16:00 nie należy jeść owoców i innych szybkich węglowodanów, wyjątek stanowią zielone jabłka;
 • między głównymi posiłkami są przekąski i nie ma tu żadnych ograniczeń, ale pierwszeństwo powinna mieć zdrowa żywność;
 • po obiedzie, trochę przed snem, można napić się kefiru lub zjeść twarożek, aby nie czuć głodu tuż przed snem.

Jak zwiększyć wynik uzyskany z PP

Właściwe odżywianie stało się ostatnio prawdziwym trendem i większość współczesnych ludzi chętnie się do niego stosuje. Wraz z odrzuceniem alkoholu, paleniem i pozytywnym nastawieniem do życia PP staje się prawdziwym stylem zdrowego życia. Ale nawet przestrzegając wszystkich zasad, całkowicie niemożliwe jest zabezpieczenie się przed skutkami negatywnych czynników.

Osoba kupuje absolutnie wszystkie produkty w sklepach lub na rynku, ich wiarygodne pochodzenie nie jest nikomu znane. Nawet produkty rolne często zawierają azotany i pestycydy. Większość producentów dodaje do swoich produktów konserwanty i inne szkodliwe substancje przedłużające termin przydatności do spożycia, a zasady prawidłowego żywienia wykluczają stosowanie takich produktów. Niezbyt przydatną można nazwać wodą z kranu, na której wielu gotuje swoje posiłki. Najbardziej zaawansowane filtry usuwają nawet dobroczynne minerały.
Oczyszczanie organizmu jest po prostu konieczne dla każdego, także dla tych, którzy prowadzą zdrowy tryb życia. Jednocześnie sorbenty będą odgrywać ważną rolę w pomaganiu. Leki te usuwają alergeny i toksyny z organizmu, co pomaga poprawić trawienie.

Prawidłowe odżywianie nie jest reżimem tymczasowym, dieta nie może być tymczasowo stosowana. Konieczna jest pełna przebudowa układu zasilania. Celem żywienia PP jest nie tylko utrata wagi i poprawa wyglądu, ale poprawa całego ciała. Nie bój się zmienić swojego życia i odłóż je na bok, Twoje nawyki żywieniowe muszą zostać zweryfikowane już dziś.

Przejście na prawidłowe odżywianie nie jest tak trudne, jak się wydaje. Ważne jest, aby przestrzegać reżimu picia, zmniejszać porcje jedzenia, nie stosować procesu smażenia podczas gotowania, a także monitorować spożywane białka, tłuszcze i węglowodany. Nie zapominaj o aktywności fizycznej, bez której zaczną się problemy zdrowotne, pomimo dobrze opracowanej diety.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: