Jak prawidłowo prać, aby nie zniszczyć ubrań

Nawet jeśli nie jesteś przekonaną gospodynią domową, mycia nie da się uniknąć. Przygotowaliśmy dla Ciebie ściągawkę do prania różnych rodzajów ubrań, w tym tych najbardziej skomplikowanych i kapryśnych. Zamieściliśmy wskazówki, w jakim trybie prać rzeczy z różnych materiałów.

W jakim trybie prać rzeczy: optymalne ustawienia dla każdego rodzaju odzieży

W jakim trybie prać rzeczy? To pytanie zadaje sobie każda kobieta, decydując się na wysłanie do maszyny jakiejś delikatnej rzeczy, na przykład puchowej kurtki czy bielizny. Nowoczesna pralka może mieć aż 12 różnych trybów. W jakim trybie prać pościel, ubrania, rzeczy dziecięce jest zrozumiałe. Dlatego najczęściej stosuje się 3-5 trybów, nie więcej. Jaki jest cel reszty? Zastanów się, jakie ustawienia najlepiej ustawić na panelu pralki, aby wyprać tkaninę i jej nie uszkodzić.

Tryby pralki

Pralka posiada aż 12 gotowych programów. Każdy jest używany w określonych przypadkach, ale najczęściej mycie obejmuje nie więcej niż pięć głównych trybów. W jakim trybie prać rzeczy – wybierasz zgodnie z dostępnymi możliwościami sprzętu AGD.

 1. Bawełna/Len (temperatura prania 90 stopni, wirowanie ponad 1000 obr./min)
 2. Syntetyki, tkaniny mieszane (temperatura prania 40 stopni, wirowanie 800 obr./min)
 3. Sześć, Delikatny (temperatura prania 40 stopni, wirowanie 800 obr./min)
 4. Czarny/Biały (temperatura prania 40 stopni, wirowanie 800 obr./min)
 5. Pranie szybkie (temperatura prania 30 stopni, czas prania 30-40 minut)
 6. Ubranka dla niemowląt (temperatura prania 90 stopni, maksymalne obroty wirowania)
 7. Tryb ręczny (temperatura prania 40 stopni, minimalne wirowanie, specjalny obrót bębna)
 8. Pranie codzienne (temperatura prania 40 stopni, czas prania 50 minut)
 9. Wstępny (temperatura prania 30 stopni, czas prania – 3 godziny)
 10. Intensywne pranie (wielokrotne płukanie, maksymalne wirowanie)
 11. Jedwab (słaby obrót bębna, minimalne wirowanie, czas prania 60 minut)
 12. Eco Bubble (mycie z powstawaniem aktywnych bąbelków, które rozpuszczają puder w miejscach silnie zanieczyszczonych)

W jakim trybie prać kurtkę puchową w pralce

Aby wyprać kurtkę puchową w pralce, ustaw najdelikatniejszy tryb, minimalna temperatura to 30 stopni i najniższa prędkość wirowania.

Używaj detergentu w płynie, a nie proszku. Wybierz tryb dodatkowego płukania w ustawieniach maszyny, aby pianka została całkowicie wypłukana z tkaniny i wypełniacza kurtki puchowej. Przed pierwszym użyciem nowej pralki uważnie przeczytaj instrukcję i dowiedz się, w jakim trybie prać kurtkę puchową. Być może powinieneś nauczyć się czyścić kurtkę puchową w domu.

READ
Niesamowite wynalazki projektowe: 9 unikalnych pomysłów

Zamknij kurtkę puchową za pomocą wszystkich guzików i zamków przed praniem. Jest jeszcze jedna przydatna sztuczka życiowa – umyj przedmiot wraz z kilkoma piłeczkami tenisowymi. Pomoże to wypełniaczowi zachować swój pierwotny wygląd.

Jak prać trampki

Optymalna temperatura prania trampek w pralce to 30-40 stopni. Wybierz program do prania delikatnego lub do butów (dostępny w niektórych modelach pralek). Jeśli chcesz wyprać trampki w pralce, który tryb wybrać, znajdziesz w instrukcji obsługi.

Przed umieszczeniem butów w bębnie zdejmij sznurowadła i wkładki, aby później włożyć je do pralki razem z butami. Oczyść podeszwę z brudu, kamyków i piasku i spłucz pod bieżącą wodą. Trampki najlepiej prać w specjalnej torbie na pranie lub wraz z kilkoma zbędnymi kawałkami miękkiej tkaniny. Wyłącz funkcję wirowania i suszenia na panelu urządzenia. W jakim trybie prać buty z tkaniny lub zamszu na maszynie do pisania – możesz również dowiedzieć się z instrukcji. A tutaj możesz przeczytać, jak czyścić białe trampki.

Jak prać bieliznę

Zasady prania bielizny będą się różnić w zależności od rodzaju tkaniny. Ogólne zalecenia są następujące: temperatura 30-40 stopni, pranie w specjalnych workach, płyn zamiast proszku. W jakim trybie prać bawełnianą bieliznę? Można prać w 60 stopniach.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: