Jak prawidłowo nakładać eyeliner

Jak malować oczy eyelinerem?

Jak prawidłowo pomalować oczy eyelinerem, być może nie każda kobieta wie, a tym bardziej młoda dziewczyna. Ale to właśnie ten szczegół makijażu może całkowicie zmienić obraz, nadać mu skręt. Nic dziwnego, że mówią, że oczy są najważniejszą częścią twarzy. Aby opanować sztukę eyelinera, warto szczegółowo zrozumieć technikę rysowania konturu.

Podstawowe zasady

Ważną zasadą stosowania eyelinera jest przygotowanie skóry. Aby to zrobić, skóra powiek jest oczyszczana, nakładany jest balsam. W takim przypadku makijaż będzie wyglądał schludnie, utrzyma się wystarczająco długo.

Przed pomalowaniem oczu eyelinerem nałóż na przygotowaną skórę specjalną bazę pod cienie lub możesz użyć korektora.

Aby narysować strzały, potrzebujesz dużego lustra i obszernej twardej powierzchni, na której możesz oprzeć łokcie. W przeciwnym razie poprawne oznaczenie strzałek nie będzie tak łatwe, albo w ogóle nie zadziała.

Eyeliner musi być narysowany na zamkniętych oczach, a sama skóra powieki będzie potrzebować pociągnij lekko.

Makijaż należy lekko wysuszyć bezpośrednio po nałożeniu, w przeciwnym razie cały kontur zostanie odciśnięty nad okiem.

Według doświadczonych wizażystów, prawidłowe będzie narysowanie konturu od wewnętrznego kącika oka do skroni. Ale są wyjątki od tej reguły. Każda kobieta powinna nauczyć się malować oczy w oparciu o cechy zewnętrzne i osobistą wygodę.

Efekt stosowania eyelinera:

 • wizualna zmiana wielkości oczu (rozszerzenie lub zwężenie, zwiększenie lub zmniejszenie);
 • przebranie nadchodzącego stulecia;
 • wizualna zmiana wysokości kącika oka;
 • rysowanie przestrzeni między rzęsami w celu zwiększenia gęstości rzęs.

Wybór strzał według typu oka

Błędem jest sądzić, że strzały są uniwersalne: ten sam rodzaj konturu może dać jednej kobiecie kotajedno spojrzenie, a drugie będzie wyglądało śmiesznie.

 • Migdałowe oczy absolutnie każdy rodzaj strzał jest odpowiedni, ponieważ są uważane za idealne w swoim kształcie.
 • Z szeroko rozstawionymi oczami warto preferować szerokie linie wychodzące z wewnętrznego kącika powieki.
 • Dla ciasno osadzonych oczu zaleca się narysować strzały o dowolnej długości, ale ich początek powinien przypadać na połowę stulecia. W takim przypadku lepiej jest wydłużyć ogon konturu. Opcja wygrana-wygrana to połączenie konturu górnej i dolnej powieki.
 • Rozszerzając się w kierunku ogona długa strzałka wizualnie powiększa małe oczy.
 • Cienki eyeliner na obu powiekach zmniejszy zbyt duże oczy.
 • Do właścicieli okrągłe oczy najlepiej wyraźnie wydłużyć koniec strzały, podnosząc ją do skroni.
 • otwarte spojrzenie cienka strzała pomoże uzyskać wąskie oczy, które nieco gęstnieją pod koniec, unosząc się ogonem do skroni.
 • obniżony wzrok uniesie się z podniesionej strzały, a uniesione rogi zostaną obniżone przez eyeliner, który jest rysowany ściśle według wzrostu rzęs i nie ma specjalnego wzrostu płata skroniowego.

Wybór kolorów

Odcień eyelinera w dużej mierze zależy od rodzaju koloru wyglądu.

READ
Jak odmłodzić o 15 lat w 1 godzinę: fajny makijaż przeciwstarzeniowy przed i po zdjęciach

Dziewczyny z blond włosami warto dać pierwszeństwo brązowym, szarym, zielonym, niebieskim i wszystkim pastelowym kolorom konturu.

Ciemnowłose piękności wskazane jest, aby wybrać niebieski, szary i bogate, jasne odcienie eyelinera, w tym możesz nawet spróbować czerwonych.

Rudowłosym dziewczynom zaleca się zwracanie uwagi na ciepłe, brązowe i złote kolory.

Ponadto istnieją również zalecenia wizażystów dotyczące doboru kayali, w zależności od koloru oczu. Ale najbardziej popularne i korzystne dla wszystkich są odcienie czerni i bieli. Są uniwersalne.

Makijaż z różnymi rodzajami eyelinera

Ogólna instrukcja krok po kroku dotycząca rysowania strzał może wyglądać tak.

 • Narysowany jest cienki ogon w kierunku od zewnętrznego kącika oka do skroni.
 • Wzdłuż wzrostu rzęs rysowana jest cienka kreska. Jeśli wymagana jest gruba strzała, grubość linii powinna stopniowo się rozszerzać. Kreska na powiece jest solidna.
 • Linia eyelinera górnej powieki jest połączona z ogonem strzały. Wszystkie możliwe miejsca są wypełnione.

Warto zauważyć, że eyelinery są różnego rodzaju.

Ołówek od dawna jest najbardziej dostępnym i wygodnym pomocnikiem w rysowaniu strzałek. Łatwo go wymazać i poprawić. Minusem ołówka jest miękkość i niemożność rysowania cienkich i wyraźnych konturów.

Znaleziskiem dla początkujących jest pisak (lub liniowiec). Łatwo jest narysować bezbłędnie cienkie strzały za pomocą wkładki, ale kolor okaże się niezbyt jasny. Ponadto końcówka pisaka szybko staje się bezużyteczna lub pęka.

Eyelinery w żelu są bardzo wygodne i łatwe w aplikacji, ale wymagają stałej pielęgnacji za pomocą specjalnego pędzelka.

Przeznaczony dla wizażystów płynny eyeliner. Takie kosmetyki wymagają doświadczenia i pewności w ruchach. Kontur jest jasny i wyraźny, a aplikator wytrzyma długo i niezawodnie. Aby uzyskać najlepszy wynik, zaleca się rysowanie strzałek etapami. Wizażyści radzą najpierw narysować kropkowaną linię cienkim, ostrym ołówkiem, a następnie narysować kreskę płynnym eyelinerem.

Dla nieudolnych rąk, amatorów lub eksperymentatorów lepiej będzie użyć naklejki. Są to gotowe naklejki ze strzałkami na górną powiekę. To prawda, że ​​uXNUMXbuXNUMXbpo ich sklejeniu będziesz musiał narysować ołówkiem przestrzeń między nimi a rzęsami. Korzyści: Mnóstwo fantastycznych kształtów konturów.

Piękne przykłady

Podwójne strzały są uznawane za korzystną i jasną opcję. Podkreślają zarówno górną, jak i dolną powiekę. Dodatkowo każda ze strzałek posiada własny ogon.

Podwójna strzałka górnej powieki jest idealna zarówno do makijażu codziennego, jak i wieczorowego. Osobliwością takiej strzały są dwa ogony z jednego konturu.

Wielokolorowe strzałki to propozycja dla buntowników i pewnych siebie kobiet. Podstawą jest klasyczny czarny eyeliner, który uzupełnia kontur w neonowym kolorze lub dowolna kredka.

Poniżej znajdziesz siedem sztuczek na temat tworzenia doskonałych strzał.

logotyp do makijażu

Klasyczne miękkie strzałki ze zgrabnym „ogonem” można narysować ołówkiem, ale modne strzałki graficzne czy kocie oko wymagają użycia narzędzia o gęstszej fakturze. Kredkom do oczu dedykujemy kolejną ściągawkę!

READ
Makijaż oczu na każdy dzień: ponad 20 uroczych przykładów

kredki do oczu

Czym jest eyeliner?

Często wszystkie środki do tworzenia strzał, bez wyjątku, należą do kategorii eyelinerów: suche ołówki, kajale i płynne wkładki. Ale eyeliner, w ścisłym tego słowa znaczeniu, jest nadal eyelinerem o żelowej, płynnej lub kremowej konsystencji, przeznaczonym do tworzenia eyelinerów. Jakie są główne cechy tych narzędzi?

Eyeliner w płynie nie nadaje się do rysowania śluzu (można go stosować tylko na skórze), a także do tworzenia „zadymionego makijażu”.

W dzisiejszych czasach eyelinery, zwłaszcza kolorowe, są również często używane do tworzenia makijażu artystycznego i rysunków na twarzy oraz są używane w nietypowym makijażu ust.

4 rodzaje eyelinerów

W zależności od składu, tekstury i formy uwalniania eyelinery dzielą się na kilka głównych typów.

płynny eyeliner

ciecz

 • Najpopularniejszy rodzaj eyelinera.
 • Sprzedawany w małych buteleczkach ze szczotkami, które mogą mieć inny kształt, długość i grubość.
 • Z reguły klasyczny pędzel do eyelinera jest dość cienki, włosie ściśle przylega do siebie (idealnym przykładem jest Liner Plume firmy Lancôme).
 • Końcówka eyelinera może być również bardzo twarda, prawie nieruchoma.
 • Za pomocą płynnego eyelinera wygodnie jest narysować górną powiekę (aby uzyskać efekt grubszych rzęs) i narysować bardzo cienkie strzałki.
 • Jeśli masz wrażliwe oczy, wybierz płynne kredki do oczu oznaczone jako „hipoalergiczne”.

płynny niebieski

Eyeliner w pisaku filcowym

flamaster

 • Osobny rodzaj płynnego eyelinera. Główną cechą jest filc, jak zwykły pisak.
 • Pozwala szybko stworzyć wyraźne grube strzały, efektowne kocie oczy lub strzały o dowolnym wymyślnym kształcie. Ten eyeliner jest niezbędny do makijażu artystycznego.
 • W zależności od kąta nachylenia można uzyskać różną grubość linii, ale aby narysować bardzo cienki pasek, trzeba ciężko pracować. W tym celu jeszcze wygodniej jest użyć klasycznego płynnego eyelinera.
 • Dzięki filcowej końcówce w łatwy sposób możesz kontrolować ilość aplikowanego produktu, dzięki czemu na skórze nie powstaną „smużki”.
 • Ten rodzaj wkładki jest czasami określany jako ołówek lub wkładka do markera.

flamaster

Żelowy eyeliner

Trwały dramat Maybelline

Trwały dramat Maybelline

 • Eyeliner o bogatej kremowej, lekko woskowej konsystencji. Z reguły sprzedawany jest w małych okrągłych słoiczkach, produkt należy nakładać osobnym pędzelkiem (najczęściej nie jest on dołączony do zestawu, trzeba go dokupić osobno).
 • Żelowy eyeliner to “akrobacja”. Po nałożeniu zachowuje się dość kapryśnie, więc poradzą sobie z nim tylko zaawansowani miłośnicy piękna.
 • Umożliwia wykonanie dowolnego, nawet najbardziej nietypowego makijażu oczu: za pomocą pędzelka z łatwością zmienisz zarówno grubość, jak i nasycenie kresek.
 • Taki eyeliner wysycha niemal natychmiast, makijaż będzie musiał zostać wykonany bardzo szybko. Ale trwałość takiego eyelinera jest fenomenalna.
 • Eyeliner w żelu, w przeciwieństwie do innych, może być stosowany na błonę śluzową powieki. To prawda, że ​​uXNUMXbuXNUMXbnie będzie tak łatwo go zmyć, użyj wody micelarnej.
 • Każdorazowo po użyciu eyelinera sprawdź, czy powieka jest wystarczająco szczelnie zamknięta: w ten sposób produkt nie wysycha przed czasem.
READ
6 rodzajów modnego makijażu oczu

Żel

Suchy eyeliner

Ciasto

Jest też taki rodzaj jak suchy eyeliner. Jednak to narzędzie jest dość rzadkie. Faktura tego eyelinera przypomina bardziej cień do powiek i pozwala tworzyć „zadymione” strzałki.

Kolorowe eyelinery

Czarny eyeliner to klasyka gatunku, ale w dzisiejszych czasach szkoda byłoby ograniczać się tylko do niego: marki kosmetyczne produkują produkty w szerokiej gamie odcieni. Porozmawiajmy o popularnych kolorowych eyelinerach.

Brązowy

Jeśli mówimy o makijażu dziennym lub biurowym, czarny eyeliner nie zawsze jest odpowiedni, ale brązowy jest najlepszy. Narysuj kreskę wzdłuż górnej linii rzęs: w ten sposób dodasz wyrazistości spojrzenia, ale jednocześnie obraz pozostanie nagi. Przeczytaj więcej o tym, jak możesz użyć brązowego eyelinera lub eyelinera tutaj.

Brązowy2

Szary

Kolejna dobra opcja eyelinera do makijażu dziennego. Daj mu pierwszeństwo, jeśli nie jesteś zbyt pewny siebie w rysowaniu strzałek na powieki: „błędy” i „nieprawidłowości” nie będą tak zauważalne. Jeśli masz jasne oczy, wypróbuj różne odcienie szarości — od delikatnych perłowych po grafitowe i metaliczne — i obserwuj, jak zmienia się cały obraz.

szary eyeliner

Genialny

Najprostszym sposobem na przekształcenie makijażu dziennego w wieczorowy jest dodanie błyszczącego akcentu. Narysuj klasyczną czarną kreskę i dodaj warstwę błyszczącego srebrnego lub złotego eyelinera na wierzchu. Przygotowując się do letniej imprezy, możesz wyjść na całość i użyć jaskrawozielonych, czerwonych lub żółtych eyelinerów z błyszczącymi drobinkami.

Genialny

Niebieski

Szczególnie efektownie niebieski lub niebieski eyeliner podkreśli brązowe oczy. Ale niebieskookie dziewczyny nie powinny tego odmawiać: upewnij się, że cień nie pasuje dokładnie do koloru twoich oczu, powinien być trochę ciemniejszy lub jaśniejszy. Ważna wskazówka: jeśli narysujesz jasnoniebieską strzałkę na górnej powiece, nie zapomnij pomalować dolnej błony śluzowej czarnym kayalem, aby obraz wyglądał na kompletny.

Niebieski2

Biały

Użyj jasnego białego eyelinera do rysowania na twarzy i dodaj do wewnętrznych kącików oczu. Ta prosta sztuczka natychmiast podkreśli i doda blasku Twoim oczom.

biały2

biały3

biały2

biały3

Który eyeliner jest najlepszy?

Jeśli dokładnie przestudiowałeś opisy wszystkich rodzajów eyelinerów, ale nie jesteś pewien, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z tych wskazówek.

 • Dla początkujących lepiej wybrać klasyczny eyeliner z krótkim i twardym pędzelkiem – jest to najwygodniejszy w użyciu.
 • Jeśli masz opadające powieki lub tłustą cerę, wybierz wodoodporną formułę. Zwróć uwagę na oznaczenia wodoodporności i odporności. Poszukaj naszej oceny naprawdę odpornych eyelinerów tutaj.
 • Podobnie jak szminki, kredki do oczu mają różne wykończenia: kremowe, matowe lub z połyskiem. Aby uzyskać klasyczny wygląd, wybierz eyeliner o lekko wilgotnym, błyszczącym wykończeniu, dla modnego makijażu – matowego, a makijaż eksperymentalny lub wieczorowy uzupełnij jasną, brokatową kredką.
READ
15 sekretów znanych wizażystów

Genialny

 • Jeśli jesteś zadowolony z koloru i trwałości eyelinera, ale końcówka nie jest wygodna, po prostu kup specjalny pędzelek do eyelinera. Na pewno znajdziesz taki, który będzie dla Ciebie przyjemnością.
 • Niektóre marki produkują kredki do oczu o nietypowych kształtach – być może jest to najlepsze dopasowanie. Na przykład Master Precise Curvy firmy Maybelline ma owalną butelkę i filcową końcówkę w kształcie klepsydry. Lancôme Grandiôse Liner ma ruchomą rączkę!

Jak malować oczy eyelinerem?

Zanim zaczniesz ćwiczyć, zapoznaj się z teorią. Poniżej znajduje się pięć najważniejszych wskazówek dla początkujących.

W procesie uczenia się używaj improwizowanych środków. Na przykład, aby narysować idealnie wyraźny i równy „ogon” strzały, przyklej kawałki taśmy papierowej pod kątem – i użyj jej krawędzi zamiast linijki.

Nie próbuj od razu rysować idealnie równej kreski na górnej powiece bez odrywania rąk. Narysuj strzałkę małymi pociągnięciami.

jak rysować eyelinerem

Wypróbuj popularną sztuczkę upiększającą: najpierw narysuj „szorstką” wersję strzały ołówkiem, a następnie zduplikuj linię płynną wkładką.

Nie zaniedbuj podstawy powiek. Aby eyeliner nie rolował się ani nie rozprowadzał, użyj niezawodnego podkładu. Cóż, a przynajmniej lekko pudruj powiekę przed nałożeniem konturówki.

Trzymaj uchwyt eyelinera jak najbliżej jego trzonu. Dzięki temu ruchy będą dokładniejsze, będziesz mógł lepiej kontrolować proces.

Jak nałożyć płynny eyeliner? Instrukcja

Wystarczą trzy kroki, aby stworzyć piękny makijaż oczu.

Przygotuj powiekę specjalną bazą pod oczy, podkładem do twarzy lub pudrem. Na powiekę można również nakładać jasne, matowe cienie.

1

Narysuj małą kreskę z kącika oka: to będzie „ogon” twojej strzały. Jeśli masz proste brwi, „ogon” nie powinien przebiegać ściśle równolegle.

2

Narysuj kreskę eyelinerem jak najbliżej linii rzęs, a następnie delikatnie połącz ją z „ogonkiem”.

3

Jak malować oczy żelowym eyelinerem?

Schemat obsługi żelowego eyelinera jest ogólnie taki sam jak w przypadku zwykłego płynu. Rozważmy to bardziej szczegółowo.

2

Podkreśl linię oczodołu matowymi cieniami o kilka odcieni ciemniejszych niż skóra (brązowa lub piaskowa).

3

Za pomocą płaskiego pędzelka z naturalnego włosia nałóż w zewnętrznych kącikach oczu te same cienie, które zastosowano na linii oczodołu.

4

Wpisz na cienkim sztucznym pędzelku mały żelowy eyeliner ze słoika i narysuj cienki „ogon”, który niejako kontynuuje linię powieki. Pod żadnym pozorem nie zamykaj oczu.

5

Narysuj kreskę wzdłuż górnej powieki, jak najbliżej linii rzęs. Możesz lekko pociągnąć powiekę palcami, aby wygładzić „fałdy”.

6

Lekkimi pociągnięciami poszerz „ogon”, a następnie połącz go z linią narysowaną wzdłuż całej górnej powieki.

8

9

10

1

Jak używać rozświetlacza?

Wizażystka Julia Sizykh opowiada i pokazuje, jak stworzyć zgrabny klasyczny eyeliner za pomocą markera.

READ
Wyrafinowany makijaż z brązowymi cieniami: 14 sztuczek, aby wyglądać elegancko

Czym są strzały do ​​oczu?

Strzałki na powieki, które można narysować za pomocą eyelinera, mogą mieć zupełnie inne kształty – klasyczne, arabskie, podwójne i potrójne. Rozmawialiśmy bardziej szczegółowo o siedmiu najpopularniejszych formach strzał do oczu, poszukaj instrukcji dotyczących ekstrawaganckich „skręconych” strzał w tym materiale, a poniżej dołączamy krótki schemat tworzenia śmiertelnego kociego oka.

oko kota

Jak narysować strzałki na oczach płynnym eyelinerem?

Blogerka kosmetyczna Alina Fly Cloud pokazuje, jak narysować piękne graficzne strzałki za pomocą bestsellerowego Artlinera Lancôme.

Co zrobić, gdy eyeliner jest suchy?

Okres trwałości płynnego eyelinera po otwarciu butelki nie przekracza sześciu miesięcy. Ale co, jeśli zacznie wysychać jeszcze przed końcem wyznaczonego czasu? Spróbuj “ożywić” narzędzie na jeden z trzech sposobów.

Włóż eyeliner do zamkniętej torebki i zanurz go w misce z gorącą wodą, odczekaj 10-15 minut.

Jeśli mówimy o żelowym eyelinerze, można go rozcieńczyć kroplą oleju roślinnego (na przykład oleju kokosowego).

różne eyelinery

ocena eyelinera

Siedem wspaniałych produktów, które zasługują na to, by znaleźć się w Twojej kosmetyczce.

Perfect Slim od Super Liner, L’Oreal Paris

idealna smukła wkładka

Jeśli chcesz narysować idealnie równą kreskę na górnej powiece bez poświęcania dużej ilości czasu, eyeliner w płynie Perfect Slim z pewnością się przyda. L’Oréal Paris opracowała poręczny aplikator, za pomocą którego z łatwością narysujesz cienką kreskę (do makijażu dziennego) lub dramatycznie szeroką (do makijażu wieczorowego z akcentem na oczy).

Panie Big, Lancome

Monsieur Duży liniowiec

Eyeliner to prawdziwe zbawienie dla tych, którzy nie są zbyt pewni używania płynnego eyelinera, ale chcą stworzyć jasny makijaż ze strzałkami. Podkładka Monsieur Big firmy Lancôme ma szeroki aplikator ze zwężającą się końcówką, dzięki czemu można szybko i łatwo rysować linie do wieczorowego makijażu.

Epic Ink Eyeliner, NYX Professional Makeup

Epic Ink Eyeliner, NYX Professional Makeup

Eyeliner od NYX Professional Makeup to uniwersalne narzędzie. Poręczny pędzel umożliwia rysowanie każdego rodzaju strzał od codziennych cienkich do dramatycznie szerokich. Eyeliner ma bogaty kolor, dzięki czemu makijaż pozostaje jasny i wyrazisty przez cały dzień.

Wodoodporny długotrwały eyeliner w płynie Sharp Sharp, Urban Decay

Wodoodporny długotrwały eyeliner w płynie Sharp Sharp, Urban Decay

Ten płynny eyeliner nadaje się nie tylko do klasycznych czarnych strzałek. 20 różnych odcieni od czerni i brązu po trawiastą zieleń pomoże Ci stworzyć jasny makijaż na imprezę tematyczną. Dzięki wodoodpornej formule eyeliner szybko wysycha i nie rozmazuje się.

Eyeliner Effet Faux Cils Szokujący, Yves Saint Laurent Beauté

Eyeliner Effet Faux Cils Szokujący, Yves Saint Laurent Beauté

Ten eyeliner to najlepsza opcja do codziennego, klasycznego makijażu z naciskiem na oczy. Yves Saint Laurent opracował cienki aplikator do aplikacji gładkich i delikatnych strzał. Eyeliner występuje w czterech kolorach: czarnym, niebieskim, niebieskim i ciemnozielonym. Według marki trwa aż do 12 godzin!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: