Jak posprzątać mieszkanie w 5 minut? 10 trików na życie

Goście są na wyciągnięcie ręki, a ty masz bałagan? Przeczytaj instrukcje, jak stworzyć wizualny porządek i uchodzić za dobrą gospodynię.

Wyobraź sobie sytuację: wkrótce przyjdzie do ciebie chłopak lub dziewczyna, a w twoim domu panuje prawdziwy bałagan. Jakoś niezręcznie, chcę się zobaczyć, ale prawie nie ma czasu na sprzątanie. Czekaj, dziewczyno, nie odwołuj spotkania! Powiemy Ci, jak uporządkować rzeczy w 5-7 minut. Tylko pamiętaj, co najważniejsze, podczas tak szybkiego wyścigu nie rozpraszaj się drobiazgami i nie ulegaj wewnętrznemu perfekcjonistowi. Gotowy do posprzątania? Złap wskazówki!

Otwórz okna

Prawdopodobnie nie raz słyszałeś o znaczeniu wentylacji. Świeże powietrze jest dobre dla organizmu, jest lepiej dotlenione i zapobiega powstawaniu pleśni i kurzu. Chłód kojarzy się z czystością, nie bez powodu pojawiają się proszki i żele do prania z efektem „mroźnej świeżości”. Wiatr pomoże też wywiewać z mieszkania brzydkie zapachy.

Posłać

Senna atmosfera i zmięta pościel nie dodadzą uroku Twojej sypialni. Śmiało rozłóż koc, załóż narzutę i spulchnij poduszki. Nawiasem mówiąc, lepiej ścielić łóżko rano, zaraz po śnie. Faktem jest, że na niepościelonym łóżku często osadza się kurz i pojawiają się szkodliwe mikroorganizmy. Po ścieleniu łóżka nie tylko poczujesz porządek i „wesoły” nastrój w pokoju, ale także uratujesz swoje zdrowie i zdrowy sen.

Wytrzyj kurz tam, gdzie jest widoczny

Mowa o regałach na książki, parapetach okiennych, biurkach, szafkach RTV i innych miejscach, na które od razu rzuca się oko. Uzbrój się w wilgotną szmatkę i wytrzyj je. Możesz odejść od perfekcjonizmu, teraz ważny jest porządek wizualny. Kurz z szafek, listew przypodłogowych i górnych półek lepiej odkurzyć później, gdy mamy więcej czasu. Pomoże to zaoszczędzić nerwy i dostroić się do przyjemnej wizyty.

Ukryj wszystkie rzeczy w szafie

Prawdopodobnie co druga osoba ma to samo krzesło, które zastępuje szafę. Łączy nas prawdziwa rewelacja: bałagan na niej wizualnie „zanieczyszcza” pokój niemal tak dobrze, jak niepościelone łóżko. Weź stos rzeczy i włóż go do szafy. Bałagan na biurku i półkach jest również łatwy do „załatwienia”. Weź wszystko, co mieści się w twoich rękach i włóż to do pierwszego pudełka, które się pojawi. Powierzchnie czyste od rzeczy stworzą iluzję, że jesteś prawdziwym ministrem porządku! Tylko nie mów mi, że to my ci doradziliśmy.

READ
Organizacja przestrzeni w garderobie: 13 przydatnych opcji

umyj lustro

Brudne lustro to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy nieznajomego, a często ostatnia rzecz, na którą sami zwracamy uwagę. Szybko przetrzyj lustrzane powierzchnie specjalną szmatką lub gazetą, aby je odświeżyć i usunąć smugi. Jeśli nie masz pod ręką specjalnego płynu, nie panikuj, użyj wody. Zwróć uwagę na lustro w korytarzu, w pokoju, w którym przyjmiesz gości, w łazience i toalecie.

Odkurz widoczną powierzchnię

Jeśli w ogóle nie ma czasu, a podłoga jest wizualnie czysta, ten element można pominąć. W innych przypadkach raczej weź odkurzacz. Wystarczy czyścić tylko widoczne powierzchnie, omijając narożniki i różne zakamarki mebli. Jeśli nie ma odkurzacza, weź zwykłą miotłę. Przy okazji, złap kolejny szkodliwy-pożyteczny hack na życie. Kurz z podłogi można rozsypać po rogach za pomocą miotły, aby nie zawracać sobie głowy zbieraniem śmieci za pomocą szufelki. Ale kiedy goście wyjdą, proszę posprzątaj uczciwie. Nie chcesz zmienić się w świnię.

Perfumy w sprayu

Możesz użyć domowych perfum lub zwykłych perfum – różnica nie będzie szczególnie zauważalna. I voila, wykończenie położy elegancki koniec porządkowaniu. Dzwoni dzwonek do drzwi, wygląda na to, że goście przybyli!

W razie czego, nie wykluczaj pojawienia się nagłych gości i bądź gotowy. Poniższe wskazówki pomogą Ci w tym. Nawyki te stanowią swego rodzaju poduszkę bezpieczeństwa na wypadek nagłego pojawienia się gościa. Iść!

Zawsze trzymaj w domu serwetki, słodycze lub ciasteczka, wykałaczki, papier toaletowy, mydło, pastę do zębów, herbatę i kawę, sól i cukier. Te przedmioty pomogą Ci uniknąć kłopotliwych sytuacji i stworzyć wizerunek dobrej gospodyni domowej.
Używaj domowych zapachów lub dyfuzorów zapachowych. Tak więc w domu zawsze będą przyjemne zapachy.
Nie gromadź bałaganu, ale codziennie sprzątaj dom przez 10-15 minut. Najważniejsze, aby nie rozpraszać się obcymi przedmiotami i sieciami społecznościowymi. Będziesz zaskoczony, jak wiele możesz zrobić w tym okresie.
Zwróć uwagę na nieoczywiste rzeczy, które tworzą bałagan w Twoim pokoju. Mogą to być ciężkie zasłony lub ciemne kolory. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: