Jak połączyć niebieski w ubraniach: 20 stylowych pomysłów na nadchodzące lato

Powodzenia czeka na ludzi, którzy znają siebie. Niebieski kolor w ubraniach jest uwielbiany przez osoby, które od najmłodszych lat są przyzwyczajone do stawiania sobie jasnych celów i uparcie ich dążenia. Kolor wiedzy w młodości staje się kolorem zasłużonego sukcesu w wieku dorosłym. Wszystkie odcienie niebieskiego (od błękitnego nieba po indygo) symbolizują mądrość w czynach, równowagę w emocjach i głębię w myślach. Niebieski pasuje do osób o wysokiej inteligencji i ambicjach.

Niebieska spódnica z czarnym gorsetem

начение синего цвета

Wśród ludów starożytnych niebo kojarzyło się z boskością, a przestrzenie wodne z siłami demonicznymi. Niebieskiemu kolorowi przypisywano święte znaczenie, dlatego uzdrowiciele używali go do leczenia chorych, a władcy i kapłani nosili niebieskie szaty na znak pokrewieństwa z wyższymi mocami. Minęły tysiące lat, ale ludzka psychika niewiele się zmieniła. Podświadomie niebieski kojarzy się z siłą wyższą i jest wykorzystywany w arteterapii do przywracania zdrowia psychicznego.

Połączenie niebieskiego i ciemnoniebieskiego w ubraniach

Psychologia władzy – kontrola emocji

Umiejętność panowania nad emocjami i jasnego myślenia jest wysoko ceniona wśród ludzi sukcesu. Kolor niebieski jest uważany za „otrzeźwiający”, zdolny ostudzić żar najsilniejszych uczuć, ugasić niechciane namiętności. Kobiety w niebiańskich strojach są uważane za niedostępne, a mężczyźni są zrównoważeni i trzeźwi.

Głębokość

Wielbicieli morza czy niebiańskich odcieni wyróżnia skłonność do głębokiej refleksji i pogrążania się w sobie, spokoju i stabilności w pragnieniach. Współczesna psychologia zaleca noszenie niebieskich ubrań w sytuacjach stresowych, a także podczas odpoczynku, aby przywrócić spokój ducha.

Wynikać

Skłonność do noszenia niebieskich ubrań oznacza chęć spełnienia pragnień, a nie próżne marzenia. Ciemne odcienie niebieskiego wybiera osoba praktyczna, a jasne preferuje marzyciel. Dlatego głębokie ciemne odcienie są odpowiednie dla ludzi biznesu, a jasne niebiańskie odcienie są kreatywne.

Powodzenia

Psychologia tych, którzy preferują niebieski kolor ubrań, wyróżnia się niezależnością, wysokim wykształceniem i wewnętrzną harmonią. Tacy ludzie są przyzwyczajeni do otrzymywania tego, co uważają za słuszne, więc los często im sprzyja.

Biało niebieska sukienka Odzież w kolorze niebieskim i złotym

Niebieski kolor w nowoczesnej szafie

Starać się wzbudzić zaufanie innych, stworzyć reputację osoby poważnej i godnej zaufania? Preferowanie koloru niebieskiego w ubraniach ułatwi ci zadanie. Niebieski jest podświadomie kojarzony z wysokimi zasadami moralnymi i głębią myśli.

Styl biznesowy

Ludzie biznesu potrzebują w swojej garderobie wysokiej jakości garniturów w granatowych i jasnoniebieskich kolorach. W oczach innych niebieski sprawia, że ​​kobiety są bardziej powściągliwe, a mężczyźni spokojniejsi. Równowaga jest idealna do negocjacji i obowiązków służbowych. Jeśli praca wymaga ciągłej komunikacji, potrzebujesz jasnoniebieskiego garnituru, który nada obrazowi życzliwość.

READ
11 dzianinowych sukienek, które ogrzeją Cię tej jesieni

Kolor niebieski w ubraniach biznesowych

Studia i rozwój zawodowy

Wybierając ubrania do nauki lub codziennej pracy, najlepiej postawić na odcienie jasnoniebieskie i szaroniebieskie. Dekoracyjne akcesoria i różne kombinacje z innymi kolorami pomogą nadać obrazowi lekkości. Białe elementy dodają elegancji, brązowe – stabilności, a zielone, czerwone lub żółte – dziarskie.

Niebieski garnitur damski

Prawdziwa arystokracja

Chcesz wyglądać jasno, ale arystokratycznie w uroczystej atmosferze? Preferuj drogie stroje w niebieskich kolorach. Kobiety zostaną ozdobione luksusową gładką sukienką w kolorze niebieskim lub ciemnoniebieskim. Garnitury wykonane z granatowej, prawie czarnej i niebieskiej tkaniny powinny znaleźć się w męskiej garderobie. Jednak jasne odcienie są również odpowiednie, z zastrzeżeniem ścisłego cięcia.

Niebieska suknia wieczorowa

Znaczenie podstawowych odcieni niebieskiego

Każdy odcień niebieskiego niesie ze sobą ładunek o określonej energii. W niebieskiej sukience dziewczyna kojarzy się z czystością i niewinnością, a w ciemnoniebieskim – z mądrością i dojrzałością. Znajomość znaczenia odcieni jest niezbędna, aby za pomocą ubrań wywrzeć właściwe wrażenie.

Niebieski

Niebiańskie odcienie uosabiają czystość, pomagają stworzyć wysublimowany obraz. Idealnie komponuje się z bielą i złotem. Kojarzony z bezczynnością, dlatego we współczesnym świecie uważany jest za nieco infantylny i bardziej odpowiedni dla kobiet i dzieci.

Niebieski stylowy damski garnitur

Jasnoniebieski

Elegancki odcień, niezbędny w męskiej garderobie. Nadaje się na ważne spotkania biznesowe, imprezy towarzyskie, uroczystości rodzinne i wypoczynek.

Jasnoniebieski pasuje do ciemnoniebieskich i czarnych koszul, ścisłych krawatów.

Jasnoniebieski kolor w ubraniach

Szary niebieski

Neutralny kolor, idealny do codziennej pracy. Z jego pomocą nie sposób wyróżnić się z tłumu, ale wprawia w poważny nastrój, zwiększa zdolność koncentracji i zwiększa wydajność pracy.

Sukienka w kolorze szaro-niebieskim

ciemnoniebieski

Nieco agresywny, ale drogi kolor. Nadaje się na spotkania biznesowe na wysokim szczeblu, kultowe imprezy towarzyskie, uroczystości rodzinne. Męska garderoba bez granatowych garniturów nie sprawdzi się, jeśli właściciel zajmuje ważne miejsce w społeczeństwie. Kobiety powinny ostrożnie nosić ciemne odcienie, ponieważ kojarzą się z chłodem.

Garnitur męski w kolorze granatowym

Atrament (czarno-niebieski)

Mistyczny niebieski. Czerń i błękit są preferowane w sytuacjach, w których ważne jest, aby wyglądać autorytatywnie i wyjątkowo wyważenie. W niedrogich strojach należy tego unikać – tkaniny atramentowe mają za zadanie stworzyć atmosferę luksusu i absolutnej pewności siebie. Kolor ten kojarzy się z rekinami pływającymi w głębinach oceanu.

Miłość do niebieskiego oznacza mądrość i roztropność. Ten kolor nie toleruje zaniedbań – kupuj ubrania ściśle dla wybranego stylu, poprawnie łącząc z innymi odcieniami.

Czarno-niebieski garnitur męski

Korzystne zestawienia kolorów niebieskiego

Niebieskie ubrania pozwalają wyglądać jasno, ale powściągliwie. Nic dziwnego, że męska szafa zwykle obfituje w niebieskie rzeczy. Kobiety rzadziej noszą ubrania do wody, bo wiedzą, jak niebieski nie lubi konkurencji – trudno go poprawnie połączyć z innymi kolorami.

READ
17 stylowych pomysłów na noszenie spodni w 60

Neutralne kombinacje

Konserwatywne kolory nigdy nie wychodzą z mody. W sytuacjach, w których ważne jest, aby wyglądać na kompetentnego profesjonalistę, warto dać pierwszeństwo kombinacji niebieskiego z białym, czarnym lub szarym.

Biały

Ciemne i szaroniebieskie garnitury i sukienki nabiorą bardziej eleganckiego charakteru, jeśli uszlachetnimy je śnieżnobiałymi elementami. Mężczyźni mogą to zrobić za pomocą koszul, a kobiety mogą odświeżyć wygląd biżuterią i dodatkami.

Połączenie niebieskiego i białego w ubraniach Połączenie niebieskiego i białego w odzieży męskiej

Czarny i szary

Głęboka czerń i szlachetna szarość – doskonale uzupełnią każdy odcień niebieskiego. Kojarzy się z burzą na oceanie i chmurami burzowymi na morzu, więc ta kombinacja nadaje się do pracy.

Połączenie niebieskiego i czarnego w ubraniach

Spokojne kombinacje

Omawiasz nowy projekt ze współpracownikami, wybierasz się na spotkanie ze znajomymi lub randkę, planujesz rodzinną uroczystość? Niebieski powinien być uzupełniony brązowym lub zielonym.

brązowy

Różne odcienie brązu kojarzą się z linią brzegową, bezpieczną przystanią. Wartość tę należy stosować w skomplikowanych negocjacjach, gdzie ważne jest unikanie przedłużających się dyskusji.

Połączenie niebieskiego i brązowego w ubraniach

Zielony

Niebieski i zielony to klasyczne połączenie żeglarskie. Świetne na weekendy, uduchowione randki i przyjacielskie kolacje. Szaroniebieski garnitur lub sukienka z zielonym dodatkiem w postaci krawata, koszuli czy szalika wyglądają wytwornie i świadczą o głębi uczuć.

Połączenie niebieskiego i zielonego w ubraniach Połączenie kolorów niebieskiego i zielonego w odzieży damskiej

Trochę ekstrawagancji

Koneserzy niebieskiego czasami chcą wyglądać jasno. Dwa „głośne” kolory pomogą zrobić szokujące wrażenie – czerwony i żółty.

Czerwony

Archaiczne znaczenie czerwieni jest nierozerwalnie związane z krwią i gwałtowną chęcią życia. W połączeniu z niebieskim strój nadaje noszącemu wizerunek osoby, która jest absolutnie pewna siebie. Chcesz pokazać, że wpływ społeczeństwa jest Ci obcy i wiesz, czego chcesz od życia? Śmiało łącz niebieski z czerwonym!

Połączenie niebieskiego i czerwonego w ubraniach

Żółty

Kojarzy się z letnimi wakacjami na morzu, dlatego nadaje się na nieformalne spotkania. Pozytywny wpływ żółtego równoważy przygnębiające nuty niebieskiego – to połączenie warto wykorzystać, gdy chcemy wyglądać na wypoczętą i pełną energii. Wskazane jest użycie słonecznej żółci i unikanie żółtego jaja, jeśli wybierzesz nasycone błękity. Jasnożółty pasuje do strojów w odcieniach niebieskiego.

Połączenie niebieskiego i żółtego w ubraniach Połączenie niebieskiego i żółtego w ubraniach

Głębia błękitu jest atrakcyjna, ale nie można ulegać chęci całkowitego zanurzenia się w odcieniach podwodnych głębin i niebiańskich wysokości. Niebieski może dominować w szafie, ale potrzebuje umiarkowanych kontrastów.

Niebieski i cyjan z żółtym Niebieski i pomarańczowy w ubraniach

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach pod artykułem. My lub nasi goście chętnie na nie odpowiemy.

READ
10 oznak złej jakości torby
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: