Jak pokonać „Chruszczowa”: 26 sposobów na nowoczesny design

W projekcie Chruszczowa 2021 pojawiły się nowe ciekawe opcje aranżacji małych mieszkań, w których sufity są zaniżone, a łazienka jest połączona. To okazja do poważnego zaangażowania się w remonty i stworzenia nowoczesnej interpretacji w duchu czasu.

Istnieje wiele zdjęć projektu Chruszczowa w 2021 r., Za pomocą których możesz wybrać doskonałe opcje, które będą pasować do konkretnej sytuacji w mieszkaniu. Najlepsze projekty zgłaszają do rozpatrzenia właściciele kompaktowych przestrzeni mieszkalnych.

Możliwości zmiany układu

Dość często problem zagracania przestrzeni jest dla właścicieli na tyle dotkliwy, że warto poważnie rozważyć możliwość wyburzenia ściany lub ścian. Zabieg ten pozwala na zwiększenie powierzchni mieszkalnej oraz daje możliwość „rozpoczęcia” nowego życia mieszkania i jego mieszkańców.

Najpierw musisz ustalić, które ściany można „bezboleśnie” zniszczyć. Dlatego badanie katastru i planu technicznego jest na pierwszym miejscu. Dadzą jasny obraz możliwości wykonania takiej pracy.

Przebudowa studia

Jeden pokój jest zwykle zamieniany na „studio”, do którego kuchnia jest połączona z holem. W takim przypadku niepotrzebne przegrody i ściany są usuwane. Poprzez właściwe zagospodarowanie przestrzenne lub różne malowanie wskazano miejsca do odpoczynku oraz gotowania i jedzenia. Idealny do zapewnienia komfortowych warunków życia jednej osobie. Wszystko jest harmonijnie rozłożone, a atmosfera jest jak najbardziej zrelaksowana bez nadmiernego bałaganu.

Gdy salon jest połączony z kuchnią, najlepiej wybrać indywidualny kolor do dekoracji jednej z przestrzeni. Ważne jest, aby materiał był wysokiej jakości i nie powodował dodatkowych trudności podczas naprawy. Mile widziane ciepłe odcienie – niebieskawy, śnieżnobiały i odcienie mlecznego koloru.

Kupując sprzęt kuchenny i zestaw mebli, należy zwrócić uwagę na ich wysokość i rozmiar, aby nie odczuwać dyskomfortu podczas ich użytkowania. Przed rozpoczęciem stylowego projektu Chruszczowa należy dokładnie rozważyć wszystkie szczegóły. Plan narysowany na kartce papieru bardzo pomaga.

Opcje rodzinne

Możesz zapomnieć o rozbiórce murów dla par z dziećmi. Spacja musi być oddzielona. Ale tutaj możesz wykazać się kreatywnym umysłem i ponownie zaplanować pomieszczenie, wykonując łuk lub przesuwając drzwi, aby funkcjonalność lokalu stała się optymalna i wygodna. Zwiększenie powierzchni łazienki pozwoli na pewne zmniejszenie korytarza.

Wtedy będzie dodatkowe miejsce na małą pralkę i podgrzewacz wody. Na pozostałą przestrzeń w korytarzu najlepiej zainstalować szafę. Idealnie nadaje się do przechowywania odzieży sezonowej i wierzchniej, a także różnych par butów i różnych przedmiotów. Nowoczesny design w Chruszczowie sugeruje obecność projektów przesuwanych łóżek, pojemnych małych komód i modułowych mebli.

READ
6 oznak „radzieckiej” kobiety

Chruszczow zawsze wiąże się z instalacją szafy w formie spiżarni, gdy meble są przymocowane do korytarza lub jednego z pokoi.

Główną zasadą jest to, że należy kierować się nie liczbą pokoi, ale paletą kolorów projektu. Jasne kolory są zawsze odpowiednie dla małych pomieszczeń, a ten sam kolor tworzy przyjemną atmosferę i komfort.

nowoczesny salon

Gdy sufit jest nieco jaśniejszy niż ściany, uzyskuje się efekt wizualnego poszerzenia pomieszczenia. Jedną z nowości projektu Chruszczowa jest zastosowanie błyszczących powłok montażowych z efektem odbicia. W przypadku oświetlenia użycie reflektorów zamiast dużych żyrandoli jest uważane za bardziej atrakcyjne opcje.

Mała rozkładana sofa, wysoki stolik pod telewizor i wielofunkcyjny stolik kawowy. Średniej wielkości lustro i zegar uzupełnią pustą przestrzeń na ścianie, optycznie powiększając pomieszczenie. Kiedy wszystkie konstrukcje można rozłożyć iw razie potrzeby złożyć, zapewniony jest komfort wszystkim mieszkańcom domu.

Sypialnia

Wydzielone pomieszczenie do spokojnego wypoczynku i snu można również „powiększyć”, dzięki jasnemu wykończeniu ścian i sufitu z lustrzanym odbiciem. Najważniejsze jest ustawienie wygodnego łóżka w wybranym stylu.

Reszta w miarę możliwości. Na przykład jest to wygodne, gdy w pobliżu wezgłowia łóżka znajduje się mały stolik nocny z rzeczami osobistymi lub wisząca półka. Dużą szafę można zastąpić funkcjonalną komodą, a na odzież wierzchnią można wyznaczyć miejsce w szafie na korytarzu. Aby oświetlenie pasowało do wymiarów pomieszczenia, najlepiej zastosować jedną z nowych opraw.

W takim pokoju można zainstalować podłogę o nowoczesnym designie. Oryginalna lampa na cokole wygląda dobrze, która oświetla okolicę, aw pomieszczeniu tworzy przyjemne, nie ostre dla oczu światło.

kuchnia

Aby zaprojektować projekt kuchni w Chruszczow 2021, instalacja mebli narożnych jest nadal najlepszą opcją. Wtedy szafki będą kompaktowo umieszczone po jednej stronie otworu okiennego lub ściany, a po drugiej stronie będą stać obok lodówki. Zlew idealnie wpasowuje się w narożnik.

Obecnie producenci oferują tak zróżnicowaną gamę składanych konstrukcji, że nie będzie trudno wybrać model, który Ci odpowiada.

Oczywiście lepiej jest preferować najbardziej niezawodną konstrukcję z dobrym mechanizmem składania, wtedy będzie służyć przez wiele lat ku uciesze wszystkich. Oprócz typu składanego istnieją również opcje ze składanym blatem o różnych konfiguracjach, wykonanych w różnych stylach.

READ
15 sposobów na stworzenie przytulności w domu po prostu poprzez prawidłowe ułożenie rzeczy

Układ loggii

Szczęśliwych właścicieli oddzielnej loggii można wykorzystać do stworzenia dodatkowej przestrzeni życiowej. Wciągnij system grzewczy, kabel do niego, połóż stół do komputera i pracuj – badanie jest gotowe.

Możesz fantazjować do woli i realizować swoje pomysły. Ale najważniejsze jest, aby nie zakłócać systemu wentylacji. Lokalizacja łazienki powinna zawsze pozostać niezmieniona.

Projektowanie strefy korytarza Chruszczowa

Rozszerzenie wąskiego małego korytarza nie jest takie trudne. W tym celu stosuje się łukowe rozwiązania i otwory. Oprócz tego prawidłowe rozmieszczenie stref sprawi, że przestrzeń będzie jak najbardziej wygodna do poruszania się. Bardzo ważne jest stworzenie strefy, w której hol wejściowy płynnie przechodzi w hol. Wtedy stylowy wystrój jednego pokoju będzie współgrał z innym.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie „przegródki” – szafy, w której wygodnie będzie przechowywać ubrania i pary butów. Ten przedmiot jest wielofunkcyjny. Są rzeczy i wszelkiego rodzaju akcesoria. Każdy przedmiot zwykle ma swoje miejsce. Dlatego w razie potrzeby zawsze możesz szybko znaleźć grzebień, szczotkę do butów, klucze, obrożę dla psa i wiele więcej.

Lustra uzupełniają wnętrze, tworząc optycznie bardziej przestronną przestrzeń. Dzięki pięknym reflektorom na lekkim suficie oświetlenie tworzy przytulną atmosferę i pozwala zobaczyć nawet najmniejsze przedmioty.

Własny projekt projektowy

Od pierwszego razu dość problematyczne jest jasne zrozumienie, jak chcesz zobaczyć Chruszczowa po naprawie. Jednak wszystko musi być udekorowane i umeblowane, opierając się wyłącznie na Twoim guście.

Dzieci dorastają i nie ma sensu przekształcać mieszkania w jednopokojowe. Następnie zrób kilka pomysłów własnych projektów, aby później zatrzymać się na jednym – najbardziej optymalnym. Pomoc projektanta w tym przypadku jest po prostu nieoceniona.

  • Liczba pokoi pozostanie, a ich powierzchnia spełni Państwa życzenia;
  • Mieszkanie zyska niepowtarzalny wygląd i stanie się znacznie wygodniejsze dla wszystkich domowników;
  • Usuwając korytarz lub korytarz, możesz uzyskać pełnowartościowe pokoje, w których zarówno dzieci, jak i dorośli będą czuć się komfortowo.

Nie zapominaj, że wyburzanie ścian nośnych lub próba zmiany miejsca, w którym znajduje się łazienka zgodnie z planem, jest surowo zabronione.

Remont trzy w jednym

  • Stworzenie oddzielnego miejsca pracy (biura) w osobnym pomieszczeniu nie będzie marzeniem, ale rzeczywistością;
  • W końcu dzieci będą miały gdzie się zatrzymać i wszystko się ułoży;
  • Kuchnia-salon „otworzy” swoje drzwi dla dużej liczby osób.
READ
Horoskop Wasilisy Wołodiny na kwiecień 2023 r

Projekt takiego układu jest zawsze przemyślany z wyprzedzeniem we wszystkich szczegółach.

Prawidłowy i kompetentny podział stref

Bez względu na układ, rola rozmieszczenia stref przestrzennych pozostaje jedną z najważniejszych. Wyposażając lokal, konieczne jest sporządzenie planu wygodnego i praktycznego zagospodarowania przestrzennego.

  • Odpoczynek – z obecnością sofy, foteli lub puf;
  • Jem – komplet krzeseł ze stołem;
  • Przygotuj jedzenie – blat, lodówka, kuchenka i zlew.

Dzieląc przestrzenie, zwykle używają różnych wykładzin podłogowych, blatów barowych i różnorodnych rozwiązań wykończeniowych.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: