Jak pięknie zrobić selfie: sekrety i życiowe hacki

W dobie Internetu umiejętność robienia stylowych selfie stała się prawdziwą nauką. I ma swoje własne zasady i sztuczki, z których od dawna korzystają blogerzy i topowi fashionistki. Wiele technik jest łatwych do zapamiętania i, jeśli to konieczne, do zastosowania w praktyce.

dla AdMe.ru Sprawdziłem na sobie chipy do selfie i wskazówki z Internetu i zdałem sobie sprawę, że wiele z nich naprawdę działa. Na koniec dodałem bonus – ważny szczegół, dzięki któremu zawsze uzyskuje się niezrównane strzały.

1. Używaj dobrego oświetlenia

Najbardziej przystępnym sposobem na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć jest naturalne światło. Sztuczne znacznie traci w tej kwestii, a lampa błyskowa często się starzeje i tworzy niepotrzebne cienie. Robiąc zdjęcie stań przy oknie, pamiętaj, aby źródło światła znajdowało się przed Tobą, a nie za Tobą.

Możesz zrobić świetne ujęcia na pochmurny lub pochmurny dzień. Jeśli słońce mocno świeci, rób zdjęcia w cieniu. Eksperci radzą unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych na twarz – na pewno pojawią się cienie, które zepsują proporcje twarzy.

  • jeśli strzelasz w pomieszczeniu, podejdź do okna;
  • jeśli robisz zdjęcie nocą w mieście, postaraj się podejść do jasno oświetlonej witryny sklepowej;
  • najlepiej fotografować o wschodzie i zachodzie słońca: światło jest najdelikatniejsze, wygładza niedoskonałości skóry; filmowanie w domu przy użyciu górnego światła. Spróbuj znaleźć dodatkowe światło, które można umieścić przed sobą.

2. Wypróbuj life hack, aby stworzyć twarz modelki

Niedawno w Internecie rozprzestrzenił się mały hack życia o tym, jak zrobić „modelową twarz” do sesji zdjęciowej. Schemat jest prosty: uśmiechaj się całymi ustami, tym uśmiechem unieś brwi, a teraz unieś brwi i usuń uśmiech. Co okazało się w końcu i jest twarz modelki.

Na pewno pytasz: czy naprawdę nie można po prostu unieść brwi? Eksperymentowałem i zdałem sobie sprawę, że naprawdę jest różnica. Kiedy po prostu unosisz brwi, twarz wygląda po prostu zaskoczona, jest bez zapału. Chodzi o uśmiech: po wszystkich manipulacjach, nawet po jego usunięciu, oczy nadal się uśmiechają.

3. Otwórz usta

Aby złagodzić napięcie, rozluźnić twarz i uczynić wyraz bardziej zmysłowym, wystarczy bardzo lekko rozchylić usta i wydech ustami. Bonus – usta na zdjęciu będą wyglądać na pulchniejsze.

Nawiasem mówiąc, denerwujące wielu “kacze usta” czas zostawić to w przeszłości. to było modne przez długi czas, trend ten został zastąpiony rozchylonymi ustami w stylu „rybiego oka”. W 2015 roku zauważono pierwszych celebrytów robiących selfie z rozchylonymi ustami, jakby przyłapano ich na rozmowie. Trend trwa do dziś.

4. Uważaj na kąciki ust

Opuszczone kąciki ust od razu dodają nam dziesięć lat do naszego prawdziwego wieku. Zawsze podążają nadążaćnawet jeśli robisz zdjęcie z poważnym wyrazem twarzy. I nie zapomnij uśmiechać się oczami, patrząc nie w przypadkowe miejsce na ekranie telefonu, ale w aparat.

5. Wybierz odpowiednie tło

Tło zawsze wchodzi w kadr, więc lepiej zadbać o to z wyprzedzeniem był godziennawet jeśli cały punkt selfie jest na twojej twarzy. Każdy makijaż i strój znikną w zagraconym pomieszczeniu. Szukaj pięknych miejsc do robienia zdjęć i rób wiele ujęć w pomieszczeniach, poruszając aparatem. Spróbuj zmienić kąt, aby tło było ciekawsze. Wynik może być nieoczekiwany.

READ
11 sekretów promiennej skóry

6. Znajdź swoją stronę roboczą i kąt

Z pewnością masz ulubioną stronę twarzy i wyraz, z którym najbardziej lubisz siebie. Jeśli nie, daj sobie trochę praktyki: rób dużo selfie ze wszystkich stron, spójrz w lustro – szukaj twoja strona robocza. Znajdź te kąty i pozycję twarzy, kiedy lubisz siebie w 100%. Ktoś trochę obniży głowę, a ktoś – podniesie.

Nawiasem mówiąc, jeśli skierujesz aparat na siebie z góry, obraz okaże się bardziej uroczy: oczy stają się większe, podbródek i usta stają się mniejsze. A jeśli usuniesz twarz od dołu, jest bardziej tajemnicza i atrakcyjna, ponieważ usta wydają się większe, a oczy mniejsze.

7. Uzyskaj specjalną metamorfozę

Makijaż na zdjęciu może być jaśniejszy niż zwykle. Na przykład użyj mocnego konturowania i rzeźbienia bez cieniowania, wyjdź poza krawędzie ust szminką – wszystko to doda objętości twarzy, sprawi, że bardziej żywe i niezapomniane. W prawdziwym życiu taki makijaż będzie wyglądał niechlujnie, ale aparat nie oddaje tak wyraźnie wszystkich kolorów i odcieni, więc twarz okaże się bardziej harmonijna z takim makijażem.

8. Użyj akcesoriów, aby dopełnić wygląd

Jeśli wszystkie zdjęcia są nudne, spróbuj użyć akcesoriów, aby to zrobić urozmaicić zdjęcia. Modne okulary, stylowy kapelusz, biżuteria, szaliki i szale pomogą stworzyć świeży i niepokonany look.

9. Wypróbuj hack przypominający kota

Aby uzyskać efekt przebiegłych oczu, nie trzeba uciekać się do chirurgii plastycznej. może zrobić „tymczasowe dokręcenie” w domu. Weź 2 pasma z boków i zwiąż je z powrotem pod włosami w bardzo ciasny kucyk. Kąciki oczu i brwi natychmiast się podnoszą. Oczywiście nie zadziała to w przypadku każdego selfie, ale czasem można poeksperymentować.

10. Staraj się być naturalny

Fotografia powinna przekazywać nastrój, a nie sztuczne emocje. Jeśli jesteś szczęśliwy – uśmiechaj się, jeśli jesteś smutny – płacz. Nawiasem mówiąc, dla odmiany możesz zastrzel się celowo niedoskonale. Ludzie mają dość zdjęć zrobionych w Photoshopie, a naturalne i swobodne zdjęcia są bardzo popularne. Rozumiało to wiele celebrytów – jako dowód układają się bez makijażu i demonstrują swoje proste życie codzienne.

11. Nie zapomnij o swoich rękach

Selfie są o wiele bardziej żywe, jeśli w kadrze są ręce. Możesz dotknąć twarzy, lekko oprzeć się na dłoni, a nawet zakryć dłonią część twarzy. Ale również nie ma tu trendów – na zdjęciu po lewej demonstruję w kadrze modę na tzw. „łapę tyranozaura rexa”. Tak, tak, ręka powinna być właśnie takim zawijasem. Istotą trendu jest pokazanie nie tylko twarzy, ale także manicure.

Na drugim zdjęciu jestem zamrożona w „Mam migrenę” lub „wyciągnięte oko”. To też jest trend – wiele dziewczyn bez słowa zaczęto fotografować w tej pozycji, z ręką przy skroni, jednocześnie próbując wyciągnąć oko tak wysoko, jak to możliwe. Powód, dla którego jest modny: to możliwe круто zaprezentuj twarz – podkreśl kości policzkowe, zaciśnij oczy i brwi.

READ
Powszechne na pierwszy rzut oka rzeczy, których w żadnym wypadku nie można zrobić za granicą

12. Nie filmuj siebie z bliska.

Przedni aparat zniekształca rysy twarzy. Aby je uratować, musisz zrobić selfie z jak najdalej, czyli musisz wyciągnąć rękę trzymającą telefon jak najdalej od siebie. Aby nie dostała się do kadru, wystarczy powiększyć obraz za pomocą zoomu lub zdjąć go, a następnie przyciąć zdjęcie. Skuteczność life hacka potwierdziły setki komentarzy pod postem blogerki, które otworzyły go na świat.

13. Zrób odwrócone selfie

Teraz istnieje zupełnie nowy, obiecujący trend w rodzaju „odwróconego” selfie. To jest twoje zdjęcie zrobione przednim aparatem skierowanym w lustro. Powstaje efekt niekończących się selfie, zwłaszcza jeśli telefon zostanie umieszczony bliżej lustra. I wydaje się, że niedawno pokazaliśmy nasze etui na telefony.

Bonus: zwierzak zawsze ozdobi selfie

Nawet muzeum selfie w Dubaju pozwala zabrać ze sobą zwierzęta. Wszyscy rozumieją, że to nasi czworonożni przyjaciele zawsze zadbają o to, aby obraz był jasny i niezapomniany. To kto dobry pod każdym kątem.

Jakie triki na selfie były dla Ciebie odkryciem?

Jasna strona / Kolumny autorskie / 13 trików na selfie, które pomogą Ci zrobić świetne zdjęcia, nawet jeśli Twoja twarz jest daleka od ideału

Selfie stało się integralną częścią naszego życia. Każdego dnia w sieciach społecznościowych pojawia się 1 milion takich zdjęć. Co 150 kobiet ma co najmniej 10 „selfie”. Aż 200 zdjęć dziennie robił brytyjski nastolatek, który uzależnił się od smartfona.

To już osobny kierunek w fotografii i musimy się z tym pogodzić – zostanie z nami na długo. Ale jak zrobić selfie na iPhonie lub innym telefonie? Teraz zdradzimy Ci kilka sekretów i podzielimy się ciekawymi pomysłami.

Jak zrobić sobie zdjęcie? Dość dobry telefon i trochę wyobraźni. Zdjęcie: newsroom.mastercard.com

Jak zrobić idealny aparat do selfie

Zawsze najpierw wytrzyj smartfon. Komora musi być czysta. Możesz do tego użyć ściereczki z mikrofibry.

Światło musi być właściwe. Selfie nie robi się pod zwykłą lampą w pokoju, w ciemnym pokoju, na tle jasnego słońca. Dobre światło w cieniu (na ulicy), przy oknie w pokoju. Aby stworzyć odpowiednie oświetlenie, możesz użyć lampy pierścieniowej.

Aparat powinien być ustawiony nieco powyżej poziomu oczu. Jeśli umieścisz go wyżej, będzie duża głowa i mały tułów. Jeśli jest niższy, oczy będą wizualnie mniejsze, a szczęka większa.

Głowa nie musi być pochylona (a potem aparat). W przeciwnym razie twarz będzie wyglądać na zniekształconą.

3⁄4 to zwykle najlepszy kąt. Eksperymentuj i ustal, która strona twarzy “działa” – wygląda to najkorzystniej.

Aby zrozumieć, który kąt jest najlepszy, musisz zrobić 9 różnych selfie pod różnymi kątami. Głowa prosto – zdjęcie z góry, równomiernie, od dołu. Głowa jest zwrócona w lewo – zdjęcie powyżej, prosto, poniżej. Głowa zwrócona w prawo – znowu 3 zdjęcia z różnych punktów. Ilustracja: kanał YouTube Vi Luong

Twarz będzie bardziej smukłajeśli fryzura jest bujna, a włosy są widoczne w oprawie.

READ
11 zakazów dla kobiet w Arabii Saudyjskiej, w które trudno uwierzyć

Zdjęcia warstwowe wyglądają ciekawiej. Dodaj ręce, okulary oraz zwierzę do ramki. Niech coś stanie przed tobą lub odwrotnie, za tobą. Więc zdjęcie nie będzie już tego samego typu.

Użyj monopodu lub statywu. Dzięki temu nie będziesz ograniczony tylko do jednego kąta, będziesz mógł oddalić się na żądaną odległość od aparatu.

Ważne: im dalej aparat telefonu, tym lepszy będzie obraz. Pozwoli to pozbyć się „efektu rybiego oka”, nienaturalnego zniekształcenia twarzy, które pojawia się, gdy trzymasz telefon zbyt blisko niego.

Jeśli używasz statywu, nie musisz strzelać z pasa. Selfie to zdjęcie samego siebie, autoportret. Możesz sfilmować siebie jako całość lub pokazać tylko część swojego ciała.

Uważaj na swoje ręce. Nie trzeba ich ściskać w pięści, mocno dociskać do ciała lub twarzy. To pokazuje niepewność, strach i wizualnie powiększa cię na zdjęciu. Lepiej pokazać pędzel krawędzią w kierunku widza, aby dłonie wyglądały bardziej elegancko. Mamy również przewodnik po pozowaniu na całą rękę, który powinieneś sprawdzić.

Nie bój się podnosić ramion, oddzielaj je od ciała. Dzięki temu poza będzie bardziej zrelaksowana i pełna wdzięku. Zdjęcie: behance.net

Ramiona nie muszą być ściskane. Ważne jest, aby upewnić się, że zostały pominięte. Jest to szczególnie ważne, jeśli osoba nosi odzież z wysokim kołnierzem. W przeciwnym razie szyja będzie wydawała się bardzo krótka, a tułów – bezkształtny.

Jeśli w oknie nie ma wystarczającej ilości światła, możesz użyć profesjonalnego reflektora lub białej szmatki, folii, kartki papieru. Musisz to umieścić tak, aby światło odbijało się na twojej twarzy.

Usuń zanieczyszczenia z ramy. I to nie tylko prawdziwe śmieci. Ta koncepcja obejmuje rozproszone lub brzydkie rzeczy, „szum wizualny” – setki kolorowych plam, które do siebie nie pasują. Tło powinno być neutralne (jak ściana) lub przemyślane i stylizowane. Na przykład studio z dobrym projektem, w którym wszystko do siebie pasuje.

Intrygować. Selfie, które ma dużo polubień, nie może być „puste”. Możesz pokazać: zwierzaka, nowy zakupiony przedmiot, niezwykłe miejsce (i siebie na jego tle), niestandardowe wnętrze, makijaż i włosy, biżuterię lub kokardę, osobę, którą poznałeś.

Jak zrobić świetne selfie z dołu

Powyżej pisaliśmy, że kąt od dołu nie jest najlepszy. Naprawdę jest. Ale jeśli chcesz uzyskać piękne zdjęcie, możesz poeksperymentować.

W takim przypadku telefon powinien być pochylony tak nisko, jak to możliwe. Na przykład na wysokości talii. Ilustracja: kanał YouTube Thamizh Selvi

Jeśli podoba Ci się kąt od dołu, możesz ogólnie opuścić telefon na podłogę, aby zrobić niezwykłe selfie. Ilustracja: kanał YouTube Thamizh Selvi

Akcesoria fotograficzne

Możesz uatrakcyjnić obraz za pomocą przedmiotów. Każdą rzecz można zagrać. Nosić okulary? Zdejmij je, weź jedną ręką i zobacz, czym są w aparacie.

Przykład tego, jak możesz uatrakcyjnić zwykłe selfie, po prostu podnosząc przedmiot. W tym ujęciu dziewczyna trzyma przed kamerą kubek z czerwonego szkła. Ilustracja: kanał YouTube Sorelle Amore

READ
40 ważnych rzeczy, które każda kobieta powinna zrobić przed 40

Akcesoria można nie tylko trzymać w dłoniach, ale także przykleić do siebie. Na przykład możesz wziąć specjalne koraliki lub cyrkonie. Przeznaczone są do makijażu oraz makijażu niestandardowego. Posiadają warstwę kleju. Nie ma potrzeby nakładania na skórę niczego więcej. Wystarczy zdjąć biżuterię z podłoża i przymocować ją do skóry.

Piękny makijaż to świetny pomysł na selfie. A niestandardowe akcenty za pomocą koralików i dżetów sprawią, że obraz będzie niezapomniany. Zdjęcie: tr.pinterest.com i avrorra.com

Najłatwiej przyciągnąć uwagę zdjęciami, które pokazują piękny makijaż lub włosy. Za pomocą cekinów możesz wyróżnić się spośród wielu podobnych zdjęć. Z ich pomocą możesz ukryć wady i umieścić jasne akcenty. Taki brokat jest zwykle nakładany nie na klej, ale na dowolną mokrą bazę. Na przykład na tłustym kremie lub żelu z aloesu.

Przykład selfie z brokatem. Zdjęcia: uhd.name i asia.be.com

Jak zrobić piękne selfie w domu?

Do tych zdjęć potrzebny jest statyw. Dzięki niemu możesz zrobić nie proste ujęcie do pasa, ale zdjęcie pełnometrażowe. Oznacza to, że nie jesteśmy tak ograniczeni w kątach i pozach, możemy przyjąć wygodną pozycję.

Opcja 1. Będziesz potrzebował krzesła. Musi być umieszczony bliżej okna, aby naturalne światło padało na Ciebie z jednej strony. Jeśli to nie wystarczy, w pobliżu smartfona można umieścić dodatkowe światło. Musisz usiąść na pierwszej 1/3 siedzenia. Jeśli usiądziesz głębiej, tułów będzie krótki, a spód ciężki.

Możesz zająć dowolną pozycję: skrzyżuj nogi lub odwrotnie, rozłóż je szeroko. Możesz oprzeć się o podłokietnik lub pochylić tułów bliżej widza. Ilustracja: kanał YouTube Sorelle Amore

Opcja 2. Następnym miejscem do sfotografowania jest łóżko. Jak zrobić tutaj piękne selfie na telefonie? Teraz ci powiemy. Na łóżku możesz zrobić zdjęcie:

  • leżąc na plecach, brzuchu, boku;
  • siedząc (zdjęcie z przodu lub z tyłu).

Możesz trzymać aparat w dłoniach, postawić go przed łóżkiem lub nawet nad nim.

Selfie na łóżku od jednej z najlepiej opłacanych modelek na świecie Gigi Hadid. Zdjęcie: idea.klub

Opcja 3. Najpopularniejsza lokalizacja przy oknie. Ale nie każdy ma idealne tło. I może zepsuć zdjęcie. Co zrobić w takim przypadku? Użyj grubej zasłony. Idealnie powinien być monofoniczny i połączony z twoimi ubraniami. Można po prostu stanąć między zasłoną a oknem i uśmiechnąć się do kamery, machać ręką, próbować zasłonić twarz lub ciało częścią zasłony.

Przykładowe zdjęcie w zasłonie przy oknie. Ilustracja: kanał YouTube Sorelle Amore

Opcja 4. Jak zrobić piękne selfie w domu? Zrób zdjęcie na podłodze! Optymalnie – przy oknie do podłogi lub szklanych drzwiach, tak aby potężny strumień światła z ulicy całkowicie oświetlił całą sylwetkę. Ale jeśli nie ma tak dużo światła, można je zastąpić sztucznym źródłem światła. Smartfon na statywie musi być zamocowany nad głową. Kąt pochylenia jest regulowany w zależności od rodzaju ramy, którą chcesz uzyskać.

Ładne selfie na podłodze. Ilustracja: kanał YouTube Sorelle Amore

READ
Czego znaki zodiaku nie potrafią

Sprzęt do selfie

Dla fajnego zdjęcia ważny jest nie tylko kreatywny pomysł. Ważną rolę odgrywa również jakość zastosowanej technologii. Aby zrobić piękne selfie w domu, potrzebujesz:

Jak wybrać smartfon do selfie

Powinien mieć dobry przedni aparat. Tył (główny) w tym przypadku nie ma znaczenia.

Czym jest „dobry” aparat? Trzeba spojrzeć na rozdzielczość (od 20 megapikseli) i dodatkowe funkcje. Na przykład: obecność stabilizacji optycznej, autofokusa, sztucznej inteligencji (AI). Im więcej przedni aparat „może”, tym lepiej. Mniejszą liczbę megapikseli kompensuje sztuczna inteligencja.

Na przykład lepiej dostosowuje się do oświetlenia i wybiera żądany tryb, automatycznie dostosowuje balans bieli. Dzięki temu zdjęcie jest bardziej wyraźne i wysokiej jakości.

tani opcje: Xiaomi Mi A3 (przedni aparat 32 MP), Xiaomi POCO X3 Pro 8 (20 MP);

średni budżet: Vivo X50 (32 MP), HONOR 50 (32 MP);

drogi opcje: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (40 MP), iPhone 12 PRO MAX (12 MP, ale jest sztuczna inteligencja, która sprawia, że ​​zdjęcia są wyraźniejsze, jaśniejsze, a kolory głębsze).

Aby zrobić piękne i wysokiej jakości selfie, potrzebujesz smartfona z dobrym przednim aparatem. Zdjęcie: fakulteti.mk

oświetlenie

Podczas fotografowania w pomieszczeniach nie zawsze jest wystarczająco dużo światła. Ale jak zrobić dobre selfie w domu bez jasnego, naturalnego światła? Korzystanie z innego źródła. Na przykład Raylab F002. Jest to prosta, tania, biurkowa lampa LED. Daje rozproszone, neutralne białe światło. Droższą opcją jest lampa pierścieniowa. Na przykład zestaw Raylab RL-0112. Posiada 10 trybów jasności, a podstawka wysuwa się do 160 cm.

Wybór statywu

Opcja 1 – monopod lub kij do selfie. Na przykład monopod do selfie Bakeey. Konstrukcja jest prosta i składana. Telefon jest przymocowany do jednej krawędzi, drążek trzymany jest ręką za drugą. Sterowanie przez Bluetooth.

Jeśli nie chcesz niczego trzymać w dłoniach, możesz wybrać statyw. Nie trzeba go trzymać w ręku. Wystarczy naprawić smartfon i przenieść się na żądaną odległość. Na przykład odpowiedni jest specjalny statyw do selfie YUNTENG VCT-1388. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Ten statyw nadaje się zarówno do smartfonów, jak i telefonów.

A jeśli zdecydujesz się zrobić selfie nie smartfonem, a aparatem, zwróć uwagę na nasz wybór monopodów. Są lekkie i kompaktowe. Z ich pomocą możesz robić fajne zdjęcia i filmy.

Zestawy oświetleniowe + statyw

Dostępne są opcje 2w1 – dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą osobno szukać sprzętu. Możesz wybrać opcję dla każdego budżetu. Na przykład zestaw budżetowy BlitzWolf BW-SL3. Zawiera statyw z uchwytem do smartfona, lampkę pierścieniową i pilot.

A Raylab Blogger Kit 3 zawiera już nie tylko lampę i statyw, ale także zestaw kolorowych filtrów. Z ich pomocą możesz sprawić, że selfie będą wyjątkowe, dodając do nich akcenty kolorystyczne. A o kolorowym świetle opowiedzieliśmy więcej na naszym blogu.

Mamy nadzieję, że nasz materiał pomoże Ci zrobić piękne selfie w domu i podbić publiczność w sieciach społecznościowych.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: