Jak pięknie zawiązać sznurowadła: dodaj akcent do swojego stylu!

Keds to wygodne buty do noszenia na co dzień, ale czasem chcesz urozmaicić codzienność czymś nowym. Spróbuj zmienić metodę sznurowania! Już dzięki temu detalowi sneakersy będą wyglądały o wiele ciekawiej.

Nie stosuj samoleczenia! W naszych artykułach zbieramy najnowsze dane naukowe oraz opinie autorytatywnych ekspertów w dziedzinie zdrowia. Ale pamiętaj: tylko lekarz może zdiagnozować i przepisać leczenie.

Trampki już dawno wyszły poza styl uliczny. Noszone są do sukienki, spódnicy, przystosowane są zarówno na spacer po parku, jak i na imprezę towarzyską.

Aby odświeżyć swój wygląd i nadać swoim ulubionym tenisówkom niespodzianki, poznaj życiowe sztuczki, jak pięknie wiązać sznurowadła. Połóż nowy nacisk na swoje buty, a świat będzie u Twoich stóp!

Jak zawiązać sznurówki w tenisówkach

europejski sposób

Ulubiony sposób stylistów: oryginalny i minimalny wysiłek. Aby zawiązać trampki w europejski sposób, wykonaj następujące kroki krok po kroku:

 • Przełóż koronkę od zewnątrz do dolnych pętelek butów.
 • Przewlecz jeden koniec koronki od wewnątrz do otworu nieco wyżej, poruszając się po przekątnej.
 • Wyciągnij drugi koniec koronki w ten sam sposób na powierzchnię, ale o jedną dziurkę wyżej.
 • Przewlecz koronkę znajdującą się na powierzchni przez otwór na tym samym poziomie do wewnątrz.
 • Zasznuruj trampki w ten sposób, aż wszystkie dziury zostaną wypełnione.

Gładkie sznurowanie

Jeśli buty są wyposażone w parzystą liczbę dziurek, ta metoda sznurowania wyda się najbardziej efektowna. Dzięki niemu pięknie zawiążesz sznurowadła np. w tenisówkach, które mają 6 dziurek.

 • Przełóż koronkę od zewnątrz do środka, zaczynając sznurować trampki od dolnych otworów. Ważne, aby jeden koniec koronki był nieco krótszy od drugiego.
 • Przełóż jeden koniec koronki od środka do otworu znajdującego się wyżej po tej samej stronie.
 • Wyciągnij drugi koniec koronki, przesuwając w górę dwie pętle po tej samej stronie.
 • Sznurowanie odbywa się poprzez równoległe pętle: przesuwaj się od zewnątrz do wewnątrz.
 • Możesz schować końce sznurówek do środka trampka.

Metoda „Motyl”

Wygodny sposób na swobodę stóp i złagodzenie nacisku sznurowania. Ta metoda sznurowania wizualnie przypomina muszkę, stąd jej nazwa. Pamiętaj, jak zawiązać sznurowadła na trampkach bez kokardki, ale bardzo skutecznie.

 • Włóż sznurek od zewnątrz i poprowadź go do środka, posuwając się od dolnych otworów.
 • Pociągnij koniec sznurka do góry, przeciągnij go do następnego poziomu otworów.
 • Przełóż sznurowadła z przodu.
 • Kontynuuj, aż do górnego otworu. Nawiasem mówiąc, jeśli zawiążemy w ten sposób sznurowadła do trampek, wystarczy para z nawet 4 dziurkami.

Jak pięknie zawiązać sznurowadła w tenisówkach

Te metody oferują najbardziej skomplikowane opcje sznurowania trampek. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trudne do zrealizowania. Ale instrukcje krok po kroku pomogą ci zrozumieć w każdym przypadku. A wynik będzie imponujący.

sposób piłokształtny

Kreatywny i bardziej wyrafinowany sposób sznurowania. Zachowaj ostrożność podczas wykonywania instrukcji krok po kroku.

 • Przez dolne szlufki przewlecz koronkę od zewnątrz do wnętrza tenisówki.
 • Koniec koronki z jednej strony wchodzi do otworu powyżej, przesuwając się od środka na zewnątrz i przechodzi do wnętrza buta przez równoległy otwór z drugiej strony.
 • Włóż drugi koniec koronki po przekątnej, pomijając jedną dziurkę.
 • Jeden koniec powtarza ruch drugiego, będąc o jeden otwór wyżej.
 • Kontynuuj sznurowanie trampek, aż jeden koniec koronki się skończy.

Ukośny lub „towarowy” sposób

Rzadkie, ale praktyczne. Możesz szybko poradzić sobie z zadaniem, jeśli to zrozumiesz. Tak więc opcja jest taka, jak zawiązać sznurowadła na trampkach i zakończyć pracę ładną kokardką.

 • Włóż koronkę do dolnych otworów buta, przesuwając się od zewnątrz do środka. Ważne jest, aby jeden koniec koronki był znacznie krótszy od drugiego.
 • Przełóż krótszy koniec koronki przez górny otwór po przeciwnej stronie.
 • Przełóż drugi koniec koronki przez wszystkie otwory po przekątnej do samego górnego otworu i zawiąż kokardę. Dzięki tej metodzie można pięknie zawiązać sznurowadła na tenisówkach, które mają tylko 4 dziurki.
READ
10 modowych trików dla kobiet z rodziny królewskiej, aby zawsze być na topie

Metoda „Błyskawica”

Jeden z najtrudniejszych sposobów wiązania sznurowadeł, ale warto.

 • Przełóż koronkę przez dolne otwory i wyciągnij boki tenisówki po obu stronach.
 • Podwiń końce sznurowadeł do samych wiązań na tym samym poziomie i przeciągnij je przez kilka pętelek od wewnątrz.
 • Skrzyżuj końce sznurowadeł z przodu, przewlecz je pod tasiemkami tego poziomu i podnieś o jeden poziom wyżej.
 • Przesuń się do samej góry, aż wypełnisz wszystkie dziury.

Metoda przechowywania

To sznurowanie jest wygodne, ponieważ łatwo je poluzować i szybko zdjąć buty. Podajemy krok po kroku, jak pięknie zawiązać sznurowadła na tenisówkach, które na przykład mają tylko 4 dziurki.

 • Przeciągnij sznurek przez dolną parę oczek od wewnątrz na zewnątrz.
 • Skrzyżuj końce i przełóż je przez następną parę otworów.
 • Kontynuuj w tej samej kolejności, a po dojściu do ostatnich otworów włóż końce sznurowadeł do buta.

„Rzymski” sposób

Sznurowanie przypomina cyfry rzymskie, stąd jego nazwa. Dzięki minimalistycznemu wyglądowi przypadnie do gustu osobom noszącym buty sportowe lub klasyczne w dyskretnym klasycznym stylu. Opcja wiązania sznurowadeł na trampkach bez kokardki może szczególnie spodobać się Twojemu chłopakowi. Dlaczego go nie uczyć? Czy nie wybrać tej drogi razem?

 • Przełóż prawą koronkę do lewego dolnego otworu, wyciągnij lewą koronkę z następnego górnego otworu.
 • Uformuj krzyżyk i przewlecz obie sznurówki przez dwa otwory po prawej stronie.
 • Przeciągnij prawą koronkę przez dwa otwory do góry.
 • Powtórz krok 3 z drugą koronką.
 • Skrzyżuj obie koronki i przenieś je na lewą stronę sznurowania.
 • Na końcu zawiąż sznurówki w supeł.

pokręcony sposób

Zaletą tego sznurowania jest to, że trudno je rozciągnąć, ale łatwo je rozwiązać. Zastanówmy się, jak prawidłowo zawiązać sznurowadła na trampkach w skręcony sposób:

 • Przełóż sznurek przez dolne otwory i wyciągnij końce.
 • Skrzyżuj sznurówki ze sobą, jak w metodzie sklepowej, ale jednocześnie przekręcając każdą koronkę.
 • Przełóż sznurówki przez górne otwory i powtarzaj krok 2, aż całkowicie zasznurujesz buty.

Warto zauważyć, że w tym przypadku skręcanie może być poziome i pionowe. Oznacza to, że pięknie jest zawiązać sznurowadła na tenisówkach, na przykład w 5 otworach, krzyżując się wzdłuż i w poprzek w miejscu, w którym przecinają się pośrodku. To jest przed wpadnięciem do następnej dziury. Takie sploty nie pełnią specjalnej funkcji użytkowej, ale bardzo ładnie się prezentują.

Odwrócona pętla

Bardzo ciekawą opcją jest pętla odwrotna. Nie należy go używać na co dzień, ponieważ szybko zużywają się przy nim sznurowadła, ale wygląda to raczej nietypowo.

kak shnurovat krossovki

Buty sportowe od dawna są częścią codziennego życia. W nim nie tylko uprawiamy sport, ale też chodzimy do szkoły, do pracy, spotykamy się z przyjaciółmi i po prostu spacerujemy po ulicach. Ważnym detalem sneakersów jest sznurowanie. Niektórzy ludzie nie przejmują się sznurowadłami. Chodzi w butach tak, jak były pierwotnie sznurowane. Niektórzy chcą się nauczyć, jak pięknie zasznurować trampki i eksperymentować z różnymi sposobami.

Nie zapominaj, że sznurówki mają znaczenie praktyczne. Prawidłowo sznurowane buty nie ocierają, nie uciskają, chronią stopy przed urazami. Sneakersy zużywają się mniej i dłużej. Niektóre opcje sznurowania są używane specjalnie do uprawiania turystyki pieszej lub rowerowej. Niektórzy skrócą czas zakładania butów. Powiemy Ci, jak sznurować trampki na różne sposoby i jakie wzory są używane do wielokolorowych koronek.

READ
Lato 2023: 23 Ulepszony Denim wygląda dla każdego piękna

Jak szybko zasznurować trampki

Skrzyżowane sznurowadła nadają się do szybkiego mocowania. Dobrze prezentują się zarówno na butach sportowych, jak i na klasycznych butach i kozakach. Nie zależą od liczby par oczek i zajmują trochę czasu. Zastanów się, jak sznurować trampki na krzyż.

Edycja klasyczna

Koronkę przeciąga się przez dolną parę oczek. Końce są rozciągnięte i wyrównane na długości. Następnie krzyżują się i rozciągają do otworów znajdujących się powyżej. Dalej krzyżują się ponownie i wbijają w kolejne otwory. Na rysunku koronka jest najpierw instalowana na górze, ale można odwrócić kolejność i nawlec koronkę od wewnątrz. Wtedy pierwszy celownik będzie na zewnątrz

Guzek dla pamięci

Prosty celownik może być urozmaicony jednym lub kilkoma węzłami. Nie zapominaj, że węzły uniemożliwiają zaciśnięcie sznurowania tenisówek, ale czynią je bardziej zróżnicowanymi.

Węzeł jest wiązany zgodnie ze schematem, podwójnie krzyżując krawat. Na tej samej zasadzie wiązane są sznurowane kokardki.

Armia

Metoda pozwala na szybkie zasznurowanie trampek. Jest wygodny w użyciu, gdy struny są krótkie. W tym przypadku sznurowadła po przewleczeniu w pierwsze dolne otwory przechodzą przez kolejne bez krzyżowania. Następnie krzyżują się, nitują i ponownie biegną równolegle do siebie. Pomijając niektóre celowniki, oszczędza się długość krawata. Sznurowadła są ciasne, ale nie uciskają nogi. Świetne do wysokich trampek, trampek lub butów.

Ta sama wersja sznurowania, ale na odwrót. Wygląda nietypowo, używany do butów turystycznych, butów do biegania lub codziennych butów.

Celownik z przepustką

Ta technika łączy zwykły celownik z pojedynczym przeskokiem, co zmniejsza nacisk na podbicie. Wygląda pięknie i jest odpowiedni dla tych, którzy mają wysoki wzrost.

Diamenty

Sznurowadła są wkręcane w dolne otwory. Przecinają się i rozciągają przez czwartą parę otworów. Ponadto krawaty są zwracane, a przez trzecie oczka wykonuje się pętlę. Sznurowadła są ponownie skrzyżowane i wkręcone w szóstą parę otworów. Sznurowanie nadaje się do butów z dużą ilością oczek od 8 par. W rezultacie podczas dokręcania powstają regularne diamenty.

rzymski

Sznurowanie zawdzięcza swoją nazwę naprzemiennym cyfrom rzymskim I i X. Pasuje nawet do sześciu par oczek.

 • Tutaj krawat przewleczony jest od lewej strony w dwa otwory, skrzyżowane na tuzin.
 • Następnie koniec, który przeszedł przez dolny otwór po prawej stronie, jest wkręcany w trzeci prawy otwór i trzeci lewy. Okazuje się, że jeden.
 • Co więcej, jest tłumaczone na czwartą lewą przelotkę dla celownika.
 • Drugi koniec przechodzi przez drugi lewy otwór i natychmiast wpada do czwartego prawego, aby przejść i stworzyć drugą dziesiątkę.
 • Następnie krawaty są usuwane w celu zamocowania.

Zygzak europejski

Sznurowane trampki są popularne wśród europejskich studentów. Zrobione szybko i świetnie wygląda. W tym przypadku:

 • Sznurowadła są przewleczone przez dolne otwory.
 • Jeden koniec jest wciągany ukośnie do trzeciego otworu, a drugi do drugiego otworu powyżej, a następnie prosto i ukośnie.
 • Sznurowanie kończy się jednym krawatem, który przeszedł ukośnie, a drugi koniec jest przewleczony od wewnątrz do górnego otworu.

Jak pięknie zasznurować sznurowadła w tenisówkach ze skomplikowanym krzyżem nitkowym

Te metody sznurowania wymagają czasu. Ale wynik na pewno ucieszy. A jeśli nie wiesz, jak zasznurować damskie tenisówki, przyjrzyj się bliżej poniższym schematom.

READ
Sukienka i buty - 10 stylowych stylizacji!

odwrócony celownik

Niezwykły i trwały rodzaj sznurowania.

 • Rozpoczyna się od zainstalowania opasek w drugiej parze otworów od góry.
 • Końce są skrzyżowane, wkręcone od góry w czwarte otwory.
 • Krzyżują się i wsuwają w dolne oczka.
 • Końce są następnie wciągane do wewnątrz w drugą parę otworów od dołu.
 • Ponadto końce są skrzyżowane, zainstalowane w czwartej parze otworów od dołu, ponownie skrzyżowane i wyprowadzone do górnych oczek.

podwójny celownik

Jeśli nie wiesz, jak pięknie zasznurować tenisówki z ośmioma parami dziurek, to kolejna opcja wystarczy. Rozważamy lokalizację oczek w kolejności od dołu. Rozważmy to krok po kroku:

 • rozciągamy koronkę od góry przez dolne otwory;
 • przechodzimy i od dołu wkręcamy się w czwarte otwory;
 • następnie robimy celownik i wkręcamy końce w trzecie otwory;
 • rozciągamy sznurówki do środka, krzyżujemy i przeciągamy przez szóstą parę otworów;
 • teraz znów przechodzimy i wracamy na sznurowanie do piątej dziury;
 • skrzyżuj ponownie i podciągnij do ostatnich oczek.

Rezultatem są skrzyżowane diamenty. Druga i siódma para są pomijane.

Krata

Ładne sznurowane buty. Dobrze prezentuje się na butach sportowych i równomiernie układa się na nodze. Prezentowane dla sześciu par, które są liczone w kolejności od dołu. Odbywa się to zgodnie z następującym schematem:

 • Sznurowadła są wkręcane w dolne otwory od wewnątrz;
 • Są wyciągane, skrzyżowane i nawleczone od góry w czwartą parę oczek;
 • Są wciągane do środka i wchodzą do drugich otworów, każdy koniec z własnej strony;
 • Następnie ponownie krzyżują się, splatają z już rozciągniętymi sznurowadłami i wchodzą z góry do piątej pary otworów;
 • Końce są ponownie rozciągane, każdy wzdłuż własnego boku, ale spadają od dołu do trzeciej pary otworów;
 • Stąd końce ponownie się krzyżują, są wplecione we wzór i wyprowadzane do ostatnich otworów na samej górze. Jeśli usuniesz je od góry do wewnątrz, koniec sznurowania można ukryć w tenisówkach.

ogólnoświatowa sieć

Sznurowanie wygląda dobrze, jeśli nie jest zbyt ciasne. Zastanów się, jak pięknie zasznurować trampki w ten sposób etapami. Metodę przedstawiono dla ośmiu par oczek, które są liczone jedna po drugiej od dołu.

 • Wkładamy sznurówki do drugiej pary oczek od wewnątrz i wyciągamy.
 • Naciągamy krawaty do pierwszych otworów, każdy z własnej strony.
 • Następnie krzyżujemy się i rozciągamy od dołu do trzeciej pary otworów.
 • Zwracamy koronkę. Każdy koniec przechodzimy przez pętlę utworzoną między pierwszą a drugą przelotką umieszczoną z jednej strony.
 • Przecinamy sznurowadła i wprowadzamy je w czwartą parę dziurek.
 • Następnie wracamy i nawlekamy w pętelki uformowane już między drugim a trzecim otworem po jednej stronie.
 • Przecinamy i wyciągamy przez piątą parę otworów.

Wydaje się, że sieć jest tkana. Za każdym razem po skrzyżowaniu końce wracają i przewlekają się przez pętle. Podczas sznurowania krzyżyk podnosi się za każdym razem o jedną parę i opada wzdłuż równoległych boków, tworząc splot boczny.

Jak zasznurować trampki, pięknie tkając sznurowadła

Rozważ sposoby wiązania sznurowadeł na tenisówkach za pomocą skręcania. Takie sznurowanie nazywane jest również węzłami. Mogą być pojedyncze, podwójne, pionowe lub poziome. Opcje są proste, wymagają tylko odrobiny umiejętności. Wyglądają niecodziennie i różnią się od zwykłego sznurowania.

pojedynczy splot

Koronka jest wkręcana w dolne otwory i wyciągana. Następnie krzyżują się i skręcają raz. Są wkręcane w następną parę otworów. Ta metoda dobrze napina i dobrze mocuje buty.

Podwójne tkanie

W takim przypadku podczas krzyżowania krawaty są dwukrotnie skręcone. Oczywiste jest, że możesz skręcać tyle, ile chcesz, ale im więcej obrotów, tym mocniej zaciskają się wiązania. To optymalna ilość do nietypowego sznurowania i zwykłych butów do biegania.

READ
W co się ubrać z trenczem: 20 niesamowitych pomysłów dla stylowych dziewczyn

Wiązane sznurowanie

Krawat jest nawleczony od dołu i zamiast krzyża jest wiązany, a następnie nawleczony na kolejną parę oczek. Metoda dobrze mocuje buty, ale nie zaleca się ich zbyt mocnego dokręcania. Aby guzki nie naciskały na nogi. Łatwy do zawiązania, wygląda niesamowicie.

Błyskawica

Piękne sznurowanie, wygląda trochę podchwytliwie. Ale po kilku ćwiczeniach łatwo sobie poradzisz. Zastanów się, jak stopniowo sznurować trampki metodą zamka błyskawicznego. Metodę przedstawiono dla sześciu par oczek, które są liczone w kolejności od dołu.

 • naciągamy krawaty od wewnątrz do pierwszej pary otworów i wyciągamy;
 • zaczynamy końce pod utworzonym paskiem;
 • rozciągamy się, krzyżujemy i od dołu zaczynamy do drugiej pary otworów;
 • dalej rysujemy krawaty pod już istniejącym celownikiem, rozciągamy;
 • krzyżujemy krawaty, nawlekamy je od dołu do następnej pary otworów;
 • ponownie rysujemy od dołu gotowego celownika, jakby splatając każdą dziurę;
 • krzyżujemy krawaty i przenosimy je od dołu do następnej pary otworów.

Przeciągając sznurówki przez celownik, wzór unosi się i staje się wyraźnie widoczny. Okazuje się, że koronka jest pięknie skręcona wokół dziury.

Jak zawiązać sznurówki w tenisówkach w prosty sposób

Proste sznurowanie bez skrzyżowania wydaje się proste, ale też dobrze wygląda, szczególnie w przypadku casualowych sneakersów.

Piesze wycieczki jednostronne

Sznurowanie pozwala na zawiązanie krawatów z jednej strony lub odciągnięcie od środka. Wygodny dla rowerzystów lub turystów. W tej wersji szlufki boczne są wykonane na zewnątrz, a sznurowanie poprzeczne biegnie od wewnątrz

Proste sznurowanie

Ta sama metoda prostego sznurowania, tylko pętle są ukryte w środku, a proste sznurowanie biegnie wzdłuż góry. Końce są wyprowadzone do dwóch górnych otworów do zawiązania kokardką.

Dwukolorowe proste sznurowanie

Przy prawidłowym zamocowaniu dwóch kolorowych sznurowadeł między prawym pierwszym i drugim oczkiem ten rodzaj sznurowania może być wielokolorowy. Sposób wiązania dwóch krawatów w tym miejscu można wykorzystać do innych wzorów sznurowania.

Sznurowanie jedną ręką

W tym przypadku węzeł jest zawiązany z jednej strony, co naprawi krawat po pociągnięciu. Jest wkręcany od góry do prawego otworu, przeciągany przez otwory, wychodzi z dolnego lewego otworu i wyciągany. Końcówka mocowana jest między sznurowaniem i nie wymaga nawet wiązania kokardek czy supełków. Pomaga, jeśli nie ma sposobu, aby zasznurować tenisówkę obiema rękami.

Popędzać

Ciekawy sposób hybrydowego sznurowania sneakersów, łączący dyskretne skrzyżowania. W tej metodzie krawat przechodzi przez otwory dwukrotnie. Schemat przedstawiono dla ośmiu par oczek, które są liczone od dołu w kolejności. Metoda obejmuje następujące kroki:

 • Sznurowadła wkłada się od dołu do pierwszych otworów od wewnątrz i wyciąga;
 • Na zewnątrz przechodzą do drugich otworów; każdy koniec po swojej stronie;
 • Następnie krzyżują się i są ponownie wkładane od wewnątrz do drugich otworów;
 • Następnie ponownie wznoszą się wzdłuż ścian bocznych, przechodzą do trzecich otworów, krzyżują się i ponownie wchodzą w te same otwory.

Sznurowanie doskonale mocuje tenisówkę na nogawce i naprawdę wygląda jak tor kolejowy.

Schody

Jeśli sznurowadła są bardzo długie, możesz zmniejszyć łuk w następujący sposób:

 • Krawat rozciągamy przez dolne otwory od wewnątrz i wyciągamy;
 • Następnie zaczynamy każdy koniec z boku od góry do drugich oczek;
 • Przecinamy się i przeciągamy pod pętlą utworzoną między pierwszą a drugą przelotką;
 • Krawaty przechodzą każdy z boku od góry do trzeciego otworu;
 • Dalej krzyżujemy się ponownie, trzymamy się pętli utworzonych między drugim a trzecim otworem;
 • Prowadzimy końce po naszych bokach do czwartych oczek.
READ
Sukienka ażurowa: 15 pięknych fasonów, które maksymalnie podkreślają kobiecość

Schemat pozwoli Ci pięknie zawiązać długie sznurówki i dobrze umocować trampki na stopach.

Jak pięknie zawiązać trampki za pomocą kształtów

Sznurowanie z figurami wygląda spektakularnie, ale często nie zapewnia funkcjonalności. Dlatego dobrze trzyma się na trampkach z twardymi językami z gumy piankowej oraz na butach, które nie wymagają mocnego mocowania. Zastanów się, jak pięknie zasznurować trampki w niecodzienny sposób.

gwiazda

Metodę pokazano dla tenisówek z sześcioma parami oczek, które będziemy liczyć od góry.

 • Wkładamy koronkę do trzeciej pary otworów i rozciągamy ją do wewnątrz;
 • Krawaty, każdy z boku, są wyciągane przez ostatnie otwory;
 • Krzyżują się i są wkładane do trzeciej pary oczek od góry;
 • Od trzeciego otworu od góry po lewej stronie krawat unosi się wzdłuż boku do drugiego otworu;
 • Jest wyciągany i wkręcany w przeciwległą przelotkę, aby utworzyć poprzeczkę i jest wyprowadzany do pierwszego otworu po prawej stronie;
 • Koniec wychodzący z trzeciego otworu po prawej stronie jest wciągany do wewnątrz wzdłuż boku do ostatniego dolnego otworu, gwintowany i wyciągany;
 • Ciągniemy go do poprzeczki, zaczepiamy o nią i wkręcamy koniec w lewy dolny otwór;
 • Następnie narysuj koniec do środka do lewego górnego oczka.

heksagram

Proste sznurowanie, bardzo dobrze wygląda na każdych tenisówkach lub trampkach. Prezentowany na sześć par oczek, które są liczone od dołu. Obejmuje następujące kroki:

 • Nawlekamy krawat od góry do dolnych otworów;
 • Przecinamy i rysujemy od góry do czwartej pary oczek;
 • Krawaty, każdy po wewnętrznej stronie, są wkładane w trzecie oczka i wyciągane;
 • Przekładamy koniec z trzeciego lewego otworu do trzeciego prawego otworu, aby utworzyć poprzeczkę;
 • Ten sam koniec jest wprowadzany do środka do czwartego prawego oczka, wyciągany i wkręcany do czwartego lewego oczka, tworząc górną poprzeczkę;
 • Ten sam koniec od wewnątrz prowadzi w dół do trzeciego lewego oczka, a następnie unosi się ukośnie do prawego górnego otworu.
 • Ukośnie zdejmujemy krawat z prawego trzeciego otworu i przeciągamy go od dołu do lewego górnego otworu.

Okazuje się, że jeden koniec służy do uformowania poprzecznych poprzeczek, a drugi od razu idzie do mocowania.

Szachownica

Powiemy Ci, jak zawiązać trampki metodą szachownicy. Będzie to wymagało dwóch sznurówek w różnych kolorach. Po pierwsze, biel jest przewleczona zgodnie z zasadą prostego sznurowania.

 • Wiązania przechodzą przez dolne oczka od góry, jeden koniec rozciąga się do góry wzdłuż wewnętrznej strony.
 • Drugi wpada z prawego dolnego oczka do drugiego prawego otworu.
 • Następnie tworzy się poprzeczka.
 • Następnie krawat rozciąga się wzdłuż boku do środka do trzeciego otworu i ponownie wykonuje się poprzeczkę.
 • I tak do góry.
 • Następnie druga koronka jest brana i przeplatana przez powstałe poprzeczki.
 • Krawaty tej koronki można schować do środka lub połączyć razem z pierwszymi w górnych otworach i zawiązać kokardą. Sznurowanie praktycznie nie jest zaciśnięte. Dla urody lepiej wybrać płaskie sznurówki.

Dwukolorowe sznurowanie

Inna opcja z dwoma sznurowadłami, ale łatwiejsza. Tutaj jeden krawat jest wkręcany w najniższe otwory, a drugi jest wyżej w oczka, drugi od dołu. A metodą prostego krzyżowania są one ze sobą powiązane. Wszystkie krawaty można zamocować w górnych otworach i zawiązać piękną kokardkę.

Przedstawione rodzaje sznurowania pomogą zmienić styl, ozdobić nieco nudne trampki lub sprawić, że nowe buty będą jeszcze ciekawsze. Do sznurowania możesz użyć płaskich lub okrągłych sznurówek i eksperymentować z różnymi kolorami.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: