Jak oszukują producenci odzieży: oszustwo doboru rozmiaru

Czy istnieje obecnie standardowa rozmiarówka i dlaczego prawie połowa kobiet ma trudności z doborem ubrań w swoim rozmiarze?

Oszustwo rozmiarowe: jak oszukują nas producenci odzieży

Statystyki GettyImages pokazują, że ponad 30% kobiet w Rosji nosi ubrania w rozmiarach 50 i wyższych, ale zakres rozmiarów najbardziej znanych marek modowych kończy się na 48.

Przychodząc do sklepu wiele kobiet spotyka się jedynie z aroganckimi spojrzeniami sprzedawców, aw najlepszym przypadku słyszy zdanie: „Przepraszamy, nie mamy Twojego rozmiaru, ale możemy Ci znaleźć świetną torebkę”.

Podobna sytuacja rozwija się w innych krajach i wielu wydaje się dziwna i nielogiczna, bo skoro jest popyt, to dlaczego nie ma ofert?

Na przykład przeciętna Amerykanka nie nosi już rozmiaru 14, ale nosi 16 lub 18 (według rosyjskich standardów jest to ten sam rozmiar 48, 50 i 52). Podobnie sytuacja wygląda w krajach Unii Europejskiej, w Anglii, Meksyku czy Australii.

Jaki jest powód i dlaczego jedna trzecia populacji kobiet musi stale odczuwać dyskomfort i trudności przy zakupie nowych ubrań?

Ludzie zaczęli ważyć więcej

W ciągu ostatnich 30 lat liczba osób z nadwagą i otyłością potroiła się, a według najnowszych prognoz liczba ta będzie tylko rosła.

Jednocześnie nasz kraj zajmuje 4 miejsce na świecie, a liczba kobiet z nadwagą wynosi 59%.

powodem jest nie tylko waga

Wzrost wagi to nie jedyny powód, który wpłynął na standardowy rozmiar.

W rzeczywistości do lat czterdziestych prawie wszystkie ubrania były szyte na zamówienie i nikt nie widział potrzeby stosowania tabeli rozmiarów. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy na rynku zaczęła pojawiać się odzież przemysłowa.

Kto jednak zdecydował, który rozmiar będzie 44., a który 50.?

Na przykład w Stanach Zjednoczonych zrobiły to władze federalne, które próbowały skompilować tabele rozmiarów amerykańskich kobiet. To prawda, z jakiegoś powodu tabele te nie uwzględniały cech strukturalnych kobiecego ciała, a obliczenia oparto na wymiarach męskiej klatki piersiowej. Później, w 1958 r., rozmiary zostały ponumerowane od 8 do 38, po 10-12 latach stały się warunkowe, a do 1983 r. rząd wycofał normy, ponieważ do tego czasu były one całkowicie nieprawdziwe.

sklepy przez długi czas nie odpowiadają standardowym rozmiarom

Najprawdopodobniej sam często spotykałeś się z sytuacją, w której musiałeś zabrać tę samą rzecz w kilku rozmiarach do przymierzalni, aby zrozumieć, który z nich jest właściwy. Każda firma ma własne pomysły na to, jaki powinien być rozmiar S, M lub L.

READ
Jak zrobić monochromatyczne kokardki i wyglądać modnie?

A projektanci coraz częściej zaczęli oferować luźną odzież i dodawać 10 dodatkowych centymetrów materiału bez zmiany numeru rozmiaru na metce.

Ta sztuczka służy do zwiększenia sprzedaży. Czujemy się lepiej, gdy w jednym sklepie zmieścimy się w rozmiarze S lub M, a w następnym nie mieścimy się nawet w rozmiarze L. Większość kobiet chce być szczupła i piękna. Emocje zwyciężają nad zdrowym rozsądkiem, a sprzedaż rośnie.

48 -52 – czarne dziury

Obroty ze sprzedaży odzieży plus size (od rozmiaru 50 wzwyż) stanowią około 16% całości. Liczba nie jest zbyt imponująca, zwłaszcza jeśli pamięta się, że te rozmiary pasują na około jedną trzecią populacji kobiet.

Jeśli myślisz, że istnieją specjalne marki odzieży plus size dla otyłych kobiet, jesteś w błędzie. Około 30% konsumentów noszących rozmiary 48-52 po prostu wypada z zakresu rozmiarów.

W większości sklepów z modą ten rząd kończy się na 48 miejscu, w najlepszym wypadku na 50, a sklepy „dla grubych” sprzedają rzeczy zaczynając od 54 lub 56 miejsca. A co z tymi, którzy pozostali w tym niefortunnym okresie?

Rozmiar 52 stał się normą, ale producenci nie chcą tego zauważać

Podczas gdy rozmiar 52 stał się jednym z najpopularniejszych, producenci nadal klasyfikują go jako plus size.

Kobiety nie chcą chodzić do wyspecjalizowanych sklepów z nadwagą, gdzie sprzedawane są bezkształtne rzeczy i czują się nieswojo. Czekają, aż marki modowe w końcu zwrócą na nie uwagę, jednak sytuacja praktycznie się nie zmienia.

Głównym powodem braku odpowiednich rozmiarów w zwykłych sklepach jest kalkulacja zysku. Im więcej materiału wyda się na określoną rzecz, tym wyższy jest jej koszt, a nadal będzie sprzedawany po tej samej cenie. Całkowite koszty zostaną rozłożone równo, co doprowadzi do wzrostu ceny w całym zakresie rozmiarów. Czasami trzeba trochę zmienić projekt modelu, aby rzecz wyglądała dobrze w dowolnym rozmiarze, a to również prowadzi do dodatkowych kosztów.

O ile marki modowe coraz częściej odrzucają takie utrudnienia i dodatkowe, to jednak sytuacja stopniowo się zmienia. I być może w niedalekiej przyszłości producenci będą musieli ponownie rozważyć wielkość rynku i zakres rozmiarów.

1. Wygląda na to, że na obiad nie będzie makaronu.

1. Wygląda na to, że na obiad nie będzie makaronu.

2. Zdjęcie jest tylko na opakowaniu

2. Zdjęcie jest tylko na opakowaniu

3. Dlaczego taki jesteś

3. Dlaczego taki jesteś

4. Nie wstydzą się oszukiwać nawet dzieci

4. Nie wstydzą się oszukiwać nawet dzieci

5. Zamówienia w sklepach internetowych są generalnie denerwujące: brak normalnego rozmiaru, brak dziur

5. Zamówienia w sklepach internetowych są generalnie denerwujące: brak normalnego rozmiaru, brak dziur

6. Jak 2 różne rzeczy

6. Jak 2 różne rzeczy

7. I sam dodaj kawałki czekolady

7. I sam dodaj kawałki czekolady

8. Reklamy fast foodów różnią się od prawdziwych potraw.

8. Reklamy fast foodów różnią się od prawdziwych potraw.

9. Próbowali dopasować obrazek, ale nie wyszło.

9. Próbowali dopasować obrazek, ale nie wyszło.

10. Fałszywe opakowanie

10. Fałszywe opakowanie

11.

12. Jak mini? Nagle!

12. Jak mini? Nagle!

13. Czy powinienem dać im drugą szansę?

13. Czy powinienem dać im drugą szansę?

14. Najokrutniejsze jest oszukiwanie ilością farszu

14. Najokrutniejsze jest oszukiwanie ilością farszu

15. Cóż, prawie

15. Cóż, prawie

16. Mówisz poważnie?

16. Mówisz poważnie?

17. Kiedy liczyłeś na dwa kubki

17. Kiedy liczyłeś na dwa kubki

18. Przynajmniej jest smaczne

18. Przynajmniej jest smaczne

19.

Czy często dajesz się zwieść pięknym opakowaniom, czy też kupujesz tylko sprawdzone produkty?

PRZEWIDYWANIA
Wszystko o polityce na świecie

  • Dziewczyna oklaskiwała internet z powodu sukienki, która eksponowała jej piersi
  • 17 Nieudane oczekiwania kontra rzeczywistość Zakupy, które zamieniły się w prawdziwe porażki
  • 20 zakupów na wyprzedaży, którym ludzie nie mogli się oprzeć
  • 15 osób, które trafiły w dziesiątkę przy zakupie
  • Solidne oszustwo: 17 bezwzględnych zakupów, które nie spełniły oczekiwań
READ
15 stylowych stylizacji z sukienkami swetrowymi na każdy dzień

19 przykładów bezczelnego okłamywania klientów przez producentów

W paragrafie 17 oznaczało to, że osoba otrzyma kubek ze wskaźnikiem gorącej wody. Nie dwa koła. To widać na zdjęciu. W każdym razie nie zrozumiałem.

Jeśli ktoś pamięta, to w latach 90. były ogromne pudła rzekomo czekoladek z Polski, bardzo piękne, ale w stosunku zawartości do opakowania jak jeden cietrzew – jeden koń. Takie słodycze sprzedawano w pobliżu jednej z przychodni, po pewnym czasie lekarze omal nie pobili właścicielki sklepu za takie prezenty od pacjentów.

Swoją drogą – ile takich przykładów-zdjęć widziałem – IMHO najwięcej rozwodów jeśli chodzi o opakowanie / zawartość – w Japonii, Chinach i Merikozji, w Federacji Rosyjskiej jesteśmy jakoś lepsi, nie widziałem wiele szczere niespójności – znowu to samo – pod względem wyglądu / samego produktu, różnica; inna sprawa, że ​​z metkami i promocjami w każdym znanym sklepie z literką M – tak.

po pierwsze, za Stalina nie było takiej królowej, ale kanały szybko zbudowano!
po drugie, 19-go ktoś właśnie skończył

Jeśli jest ich 420, to na czym polega oszustwo

Jeśli piękno uratuje świat, to kupcy go zniszczą!
Najpierw kup, odsprzedaj, a potem kup ponownie!

W każdej produkcji jest procent wad. To, co widzimy tutaj na temat jedzenia, jest często niekontrolowanym małym procentem małżeństwa. Tak, zgadzam się, szkoda, ale to nie jest norma, a raczej wyjątek i przy każdej reklamacji ze strony klienta, producent lub sklep, w którym go kupił, zazwyczaj bez problemu wymienia u niego towar. Gdyby robili to stale i celowo, dawno by zbankrutowali z powodu złej reputacji itp. Jestem pewien, że większość osób na zdjęciach otrzymała produkt zastępczy lub pełny zwrot pieniędzy.Jeśli chodzi o ubrania, to wyraźnie AliExpress. Kupujesz za jakieś 20 $ drogie ubranie według zdjęcia – będziesz miał przewidywalny efekt. Jednocześnie w przypadku takich niepowodzeń pieniądze są ZAWSZE zwracane kupującemu w całości, gdy otworzy on spór, ponieważ. nawet na Aliexpress jest to uważane za oszustwo z wprowadzaniem kupującego w błąd z zupełnie innym obrazem. A takie sklepy i niedbali sprzedawcy starają się tam szybko zatuszować, bo. to psuje wizerunek Aliexpress. Wiem o tym z pierwszej ręki.
W przypadku pakowania piłek wcale nie jest jasne, jaki jest problem autora. Jeśli liczba piłek w opakowaniu odpowiada ilości podanej na opakowaniu, nie ma znaczenia, w jaki sposób je umieścili. To nie jest uważane za oszustwo!

READ
5 znaków, które zawsze dają prowincjonalność

Masz całkowitą rację co do jedzenia. Sam pracuję w branży spożywczej. Przy istniejącej konkurencji małżeństwo nie opłaca się prowadzić. Ale poślizgnięcia, infekcja. Szybkość pracy jest niesamowita. A w przypadku roszczeń kupujących szef robi bo-bo bez wazeliny.

Najgorzej jest, gdy cena nie jest adekwatna do produktu – och, jeszcze nie zmieniliśmy metki; wziąłeś produkt, którego metka z ceną znajduje się dwa metry od niego na następnej półce, a ten pod nim nie jest z niej; ta metka cenowa na ten produkt o mniejszym rozmiarze, której nie widzisz tutaj z lupą, możesz to łatwo zauważyć; ta zniżka działa tylko wtedy, gdy masz kartę, w przeciwnym razie zniżka nie działa, więc co nie jest określone, musisz sam zrozumieć różnicę między zniżką a zniżką!
A to, że zdjęcie nie odpowiada treści, od dawna nikomu nie jest tajemnicą.

Jak powiedziała Ranevskaya, „nawet pod najpiękniejszym pawim ogonem kryje się zwykły kurczak”.

Jestem zaskoczony ludźmi. Są bici i bici, ale wciąż na coś mają nadzieję. W tym celu w prawie są różnego rodzaju marketerzy i podobni oszuści – aby „wysadzić” kupującego, sprzedaj mu towary i aby nic na to nie pozostało.)

TAk? Dokładnie! Jakoś nie pomyślałem, że to sprzedawcy w sklepie opracowują projekt opakowania, ale jest.

O co chodzi ze sprzedawcami? Przeczytaj mój komentarz nad twoim. Jasno wyjaśniłem co i jak na półkach. Jeśli czegoś nie rozumiesz, lepiej nie spieszyć się od razu z obwinianiem wszystkich bez wyjątku, ale zrozumieć sytuację

>> 17. Kiedy liczyłeś na dwa kubki
Nie liczyłem na dwa kubki, tylko na jeden ze wzorem, który pojawia się po podgrzaniu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: