Jak odróżnić markową torbę od podróbki

wikiHow jest wiki, co oznacza, że ​​wiele naszych artykułów jest napisanych przez wielu autorów. Podczas tworzenia tego artykułu 38 osób pracowało nad jego redakcją i ulepszaniem, w tym anonimowo.

Ten artykuł został wyświetlony 17 158 razy.

Designerska torba jest świetna; ale żeby dowiedzieć się, że to podróbka – nie. Jeśli kupujesz markową torbę, ten artykuł pomoże Ci dostrzec kopie, podróbki i oryginały.

Obraz zatytułowany Powiedz, czy designerska torba jest fałszywa Krok 1

 • Autentyczna designerska torba wykonana przez znanego projektanta toreb; mógłby być wykonany przez mniej znanego projektanta, ale główny nacisk kładzie się zawsze na popularnych projektantów mody. Logo torby, breloczki, załączniki i inne jej części są częścią oryginalnego projektu, aż do dokładnego umiejscowienia i liczby takich detali. Naszywki, podpisy lub oznaczenia wskazujące na projektanta są integralną częścią ogólnego projektu i autentyczności torby. Cena zależy od tego, ile kupujący jest gotów zapłacić za „markowe etykiety”.
 • Legalna imitacja torby nazywana jest „inspiracją projektanta”, ale nie jest to bezpośrednia kopia. Pod warunkiem, że taka torba nie twierdzi, że jest oryginalną torbą projektanta i nie próbuje używać znaków towarowych, logo i funkcji. W większości przypadków taka torba może zgodnie z prawem naśladować styl i kolory autentycznej torby projektanta, a cechy charakterystyczne nie są wykorzystywane w celu uniknięcia naruszenia praw autorskich. Chociaż torba może wyglądać jak marka, z której została zainspirowana, nie twierdzi, że jest torebką projektanta. Bez dokładnej kontroli szczegóły takiej torby można łatwo pomylić z oryginałem, czasami powodując zbyt duże wydatki w nadziei, że ta torba pochodzi od oryginalnego projektanta. Jeśli jednak wiesz, czego szukać, powinieneś być w stanie dostrzec różnice.
 • Nielegalne podróbki mogą wyglądać jak prawdziwa designerska torba, aż po najnowsze logo, napisy, breloczki itp. Podróbki kopiują wszystko z designerskiej torby i podszywają się pod oryginalną markę bez możliwości odróżnienia jej od oryginału. Ceny podróbek mogą znacznie różnić się od tanich egzemplarzy, które próbują sprzedawać w dużych ilościach. Wytwarzanie podrabianych produktów jest nielegalne, a kupując je, wspierasz nielegalne działania.
 • Należy pamiętać, że torby „inspirowane projektantami” mogą być produkowane za zgodą prawdziwego projektanta mody, jeśli została zapłacona rekompensata, a umowy pozwalają na produkcję produktów o niższej jakości na sprzedaż sieciowym sieciom detalicznym itp. Zazwyczaj sklep z dumą twierdzi, że ma licencję na markę X.
READ
Jak nosić dżinsy z butami 2023: 11 najbardziej stylowych pomysłów

Obraz zatytułowany Powiedz, czy designerska torba jest fałszywa Krok 2

 • Załóżmy, że torba kupiona na pchlim targu lub od ulicznego sprzedawcy jest podejrzana. Markowe etykiety uniemożliwiają ulicznym sprzedawcom sprzedawanie markowych toreb i torebek. Rzadko byłoby znaleźć tanią designerską torbę na pchlim targu; jest to możliwe, ale mało prawdopodobne.
 • Dowiedz się wszystkiego, co możesz o markowych torbach, kupując je na wyprzedażach, w sklepach z używaną odzieżą, na aukcjach internetowych i nie tylko. Wykonaj poniższe kroki, jeśli chcesz kupić designerską torbę z tych miejsc.
 • Zapytaj zaufanych fashionistek, których wiesz, gdzie kupują markowe torebki. Będą znali dobre miejsca.

Obraz zatytułowany Powiedz, czy designerska torba jest fałszywa Krok 3

 • Jeśli kupujesz legalną kopię, upewnij się, że nie przepłacasz i dwukrotnie sprawdź jakość.

Obraz zatytułowany Powiedz, czy designerska torba jest fałszywa Krok 4

 • Zapytaj, czy możesz go zwrócić, jeśli jest uszkodzony lub fałszywy. W rzeczywistości nie oczekuj, że uliczni sprzedawcy zgodzą się na to.
 • Zapytaj, czy do torby dołączone są certyfikaty autentyczności.

Obraz zatytułowany Powiedz, czy designerska torba jest fałszywa Krok 5

 • Linia. Przyjrzyj się uważnie liniom torby. Niechlujna, nierówna i skośna linia wskazuje na słabą jakość, dlatego ta torba jest podróbką. Designerskie torby zawsze będą miały wysokiej jakości przeszycia, ponieważ jest to część reputacji projektanta i znak jakości.
 • Sprawdź tagi i etykiety. Sprawdź metki wewnętrzne – czy są wytłoczone na skórze czy wykonane ręcznie? Oczywista podróbka nie będzie miała nazwy na wewnętrznej etykiecie. Sprawdź zewnętrzne metki, ponieważ wielu projektantów ma napisy na zewnętrznej stronie torby.
 • Sprawdź materiał. Jeśli to skóra, powinna pachnieć jak skóra. Jeśli ma to być mocna plandeka, powinna być mocna i dobrze zszyta. Materiał może wiele powiedzieć o jakości torby. Jeśli oryginalna torebka zwykle ma w środku wzór, to fałszywe torebki są zwykle w środku w jednolitym kolorze.
 • Sprawdź logo. Logotypy są słabym punktem kopii. Być może na nich imię jest napisane nieco inaczej, na przykład Carter zamiast Cartier. A im bardziej popularna jest „fałszywa” torba, tym bardziej trzeba być ostrożnym, ponieważ łatwo można się uzależnić. Kiedy spojrzysz na przeszycia po bokach i zobaczysz „LV”, powinno być kontynuowane po drugiej stronie torebki, dotyczy to również innych symboli na torebce. Większość fałszywych torebek Chanel miała napisany system operacyjny zamiast Cs. W rzeczywistości można je sprzedać, ale są to oczywiście podróbki. Torba została lekko przycięta, aby wyglądała realistycznie po wyjęciu z worka na kurz.
 • Spójrz na numer seryjny. To jest pieczątka w środku, która mówi o marce (może nie być we wszystkich torbach).
 • Sprawdź podszewkę. Jeśli pocieranie tkaniny brzmi jak pocieranie papieru, ta torba nie jest prawdziwa. Prawdziwa designerska torba będzie szyta i bardzo często skórzana. Ponownie, jeśli to konieczne, sprawdź szwy na podszewce i zobacz, czy jest podwójny szew (nie we wszystkich przypadkach).
 • Poszukaj wariacji kolorystycznych. Podczas gdy niektóre opcje mogą być okropne, inne mogą być bardzo subtelne. Koniecznie przyjrzyj się bliżej.
 • Zwróć uwagę na noszenie. Chociaż ten post dotyczy zakupów, sposób noszenia Twojej torby może być oznaką jej autentyczności. Na przykład skóra na rączce powinna wyglądać po kilku tygodniach jak wysokiej jakości skórzana kurtka. Powinna mieć „zużyty wygląd”. Szwy powinny pozostać nienaruszone i nie zaczynać się rozdzierać. Zamki na rączce, które kurczą się na wczesnym etapie, wskazują na podróbkę.
READ
21 jasnych stylizacji z ciepłymi swetrami

Sprawdź metalowe części. Jeśli nie wyglądają jak oryginał, są nieco jaśniejsze, mają ostre rogi itp., to oznaki podróbki.

Sprawdź zamki. Z reguły pod zamkiem powinno znajdować się logo. Wielu producentów toreb używa do swoich produktów wysokiej jakości zamków błyskawicznych.

Główny obraz artykułu

Sześć miesięcy temu swoją działalność w Rosji zawiesili nie tylko giganci rynku masowego, ale także luksusowe marki. Nic więc dziwnego, że w naszym kraju rozpoczęła się era odsprzedaży. Krajowi fashionistki i ich styliści z odnowionym zapałem podjęli się analizy rzeczy z archiwalnych kolekcji marek. Ale jak nie natknąć się na podróbkę i nie wydać fortuny na rzecz od Ogrodnika? Z tymi i innymi sprawami zajmujemy się stylistka, autorka kanału Megastyle Telegram i założycielka projektu vintage TackyNotTacky Vintage Ira Dubina. Dajmy jej głos.

Niestety wraz z rosnącą popularnością vintage rośnie liczba podróbek i to nie tylko 20-letnich i starszych, ale także replik (nie zdziwię się, jeśli niedługo zobaczymy gdzieś pełną gamę „vintage” Diora i Fendi na Dubrowce). Biorąc pod uwagę, że ceny vintage’u również rosną wykładniczo, kupowanie „kumpla” kosztem oryginału byłoby jeszcze bardziej obraźliwe. Postaram się udzielić Ci prostych i zrozumiałych instrukcji, jak zminimalizować ryzyko wpadnięcia na podróbkę i na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę.

Wybierz inteligentnego sprzedawcę

Najważniejsza i najbardziej banalna rada, ale nigdzie bez niej. Liczba sklepów vintage rośnie skokowo, ale nie wszyscy sami sprzedawcy naprawdę rozumieją, co zamierzają sprzedać. Dokonaj wyboru na korzyść tych, którzy znają kolekcje archiwalne i dzielą się swoją wiedzą z subskrybentami. Zobacz, jakie doświadczenie ma sprzedawca, jak długo sprzedaje roczniki, jak do tego doszedł i jak wysoka jest jakość jego asortymentu. Z moich obserwacji wynika, że ​​najlepsi artyści vintage to ci, którzy robią to przede wszystkim dla duszy, a nie dla pieniędzy.

Zapomnij o istnieniu Google

Christian Dior SS20

Przed zakupem przydatne będzie wygooglowanie tego, co lubisz. Dotyczy to w szczególności najbardziej przereklamowanych przedmiotów, które są najczęściej podrabiane: przedmioty Diora z monogramem, rzadkie torby na siodło, bagietki Fendi, torby Gucci (prawie wszystko) i tak dalej. Poszukaj go w innych renomowanych witrynach i sklepach vintage (Farfetch, 1stdibs, ElCycer, QV Archive, Nina Gabbana Vintage, Pechuga Vintage, Tokyo Roses Vintage itp.), porównaj nadruk, metki, etykiety wewnętrzne toreb, numery seryjne i inne małe Detale. Ale radzę unikać takich rynków, jak TheRealReal, Poshmark, Depop czy Tradesy: jest tam również wystarczająco dużo podróbek.

READ
Modne luźne sukienki 2023: 16 stylowych opcji

Liczy się to, co jest w środku

Gucci jesień 1995

Na ubraniach zwróć uwagę na jakość szwów wewnętrznych, sposób naszycia metek, jakość materiałów i wykończenia. Uważnie przestudiuj etykietę z nazwą marki i rozmiarem, ale pamiętaj, że dla poszczególnych marek mogą się one różnić w zależności od roku produkcji przedmiotu. Np. u Diora za czasów Galliano na przedmiotach ze zbiorów z lat 1990. rozmiary były podawane głównie w siatce międzynarodowej (XS, S itp.), a po 2000 r. – w formacie cyfrowym, ponadto w czterech systemy pomiarowe jednocześnie: francuski, brytyjski, niemiecki i amerykański.

Wszystkie oczy na metce

Fendi Resort 2023

Zobacz, jak nazwa marki wygląda na tagu: czcionka musi być poprawna. Można to łatwo sprawdzić online, na przykład na vintagefashionguild.org w sekcji Label Source. Napis powinien być równy, litery czytelne i dobrze wydrukowane.

Szczegóły mają znaczenie

Louis Vuitton jesień 2020

Torby są najczęściej podrabiane, a tutaj każda marka ma swoje własne niuanse. Na przykład fałszywy Dior jest dość łatwy do zidentyfikowania po wewnętrznej etykiecie z nazwą i numerem seryjnym. W nieoryginalnych torebkach są one zazwyczaj bardzo kiepsko wykonane. Istnieją jednak bardziej nowoczesne egzemplarze, które na pierwszy rzut oka są prawie nie do odróżnienia od „rodzimych”, i tutaj należy zwrócić uwagę na szczegóły: jak wygląda zamek, czy numer seryjny jest umieszczony prawidłowo, jak wysoko jakość okuć. Wśród Louis Vuitton jest również wiele podróbek, więc przede wszystkim patrzymy na obecność numeru seryjnego. Powinien składać się z dwóch liter wskazujących miejsce wydania torebki oraz czterech cyfr – pierwsza i trzecia oznaczają miesiąc, a druga i czwarta rok wydania. Dowiedzenie się, w którym roku pojawił się ten lub inny model Louis Vuitton, jest również dość proste w Internecie.

Nawiasem mówiąc, jeśli chodzi o jakość wykonania, nie przejmuj się tym aspektem: na przykład oryginalna poszetka vintage nie ma podszewki w środku, a szwy często wyglądają na surowe i raczej szorstkie. Z torbami Gucci wszystko jest bardziej skomplikowane: zaczęli je podrabiać w latach 1980. i nauczyli się to robić całkiem nieźle. W tym przypadku zalecam bardzo dokładne przestudiowanie wewnętrznej metki: powinna być wykonana z tej samej skóry co sama torba, być schludna i równomierna w kształcie i wystarczająco sztywna, logo powinno być nadrukowane czytelnie i poprawną czcionką oraz umieszczone dokładnie w środku etykiety.

READ
Czerwone botki: 20 modeli, które przyciągną uwagę nie tylko mężczyzn, ale i kobiet
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: