Jak nosić szaliki i szaliki

Szalik to jeden z najpopularniejszych akcesoriów na chłodne pory roku. Aby uzupełnić lub odświeżyć swój wygląd, możesz poeksperymentować nie tylko z kolorami i wzorem szalika, ale także ze sposobem jego noszenia. Zebraliśmy 15 łatwych i stylowych sposobów na zawiązanie szalika w dowolnym rozmiarze i fakturze.

1. Podstawowa pętla

To najłatwiejszy sposób na zawiązanie szalika na szyi. Nadaje się na akcesorium o dowolnej długości, kształcie i fakturze, więc podstawowa pętla jest rozwiązaniem uniwersalnym. Najkorzystniej jednak wygląda na grubych szalikach i fularach.

Jak to zrobić: Owiń szalik wokół szyi tak, aby krótki koniec dotykał obszaru klatki piersiowej. I dwukrotnie owinąć dłuższy koniec szalika wokół szyi i pozostawić go zwisającym. W razie potrzeby możesz wyrównać końce tak, aby znajdowały się na tym samym poziomie.

2. Francuski węzeł

Francuski węzeł to jeden z najbardziej eleganckich sposobów noszenia długiego, wąskiego szalika. Wykonany z miękkiej tekstury akcesorium jest bardzo podatne na zwijanie i swobodnie zwisa, dodając różnorodności i wykończenia Twojemu wyglądowi.

Jak to zrobić: Złóż szalik na pół, aby skrócić jego długość. Weź jeden z luźnych końcówek i przeciągnij go przez pętlę. Aby nawlec drugi wolny koniec, obróć pętlę tak, aby drugi koniec znajdował się pod pierwszym.

3. Po prostu załóż

W ostatnich latach luźno udrapowany szal stał się ważną częścią jesienno-zimowego stylu ulicznego. Wygląda bardzo naturalnie i jest odpowiedni dla tych, którzy nie lubią uczucia ściskania szalika.

Jak to zrobić: Zarzuć szalik na ramiona, lekko go wyprostuj. Pamiętaj, że najlepiej wybrać dodatek o długości, która będzie pokrywała się z długością odzieży wierzchniej: szalik powinien być albo krótszy, albo kończyć się w linii z górą.

4. Jak zawiązać kwadratowy szalik?

Najprostszą i najbardziej stylową opcją na ciepłe, grube szale oversize jest kwadrat. Dobrze komponuje się z odzieżą wierzchnią i będzie Ci odpowiadać, jeśli nie lubisz misternych węzłów, ale wolisz naturalną swobodę.

Jak to zrobić: Złóż trójkąt z kwadratowego szalika. Pozostaw część narożną na klatce piersiowej i owiń szyję wolnymi końcami. Możesz zostawić końce zwisające lub zawiązać kolejny mały węzeł i ukryć go pod głównym płótnem.

5. Łuk

Jeśli chcesz spróbować czegoś delikatnego i uroczego, zawiąż szalik z kokardką. To oryginalne i łatwe do wykonania rozwiązanie na podkreślenie romantycznej i kobiecej nuty w odzieży codziennej i wierzchniej.

READ
Niezastąpione obrazy sukienek casualowych: 22 modne opcje dla każdej urody

Jak to zrobić: Zawieś szalik na szyi tak, aby jeden koniec był dłuższy od drugiego. Z długiego bliżej szyi zrób pierścień i owiń ten pierścień drugim wolnym końcem, aby zrobić kokardkę. Następnie zaciśnij węzeł.

6. Zawiąż szalik jak komin

Najczęściej sklepy mają szeroki wybór kominów, ale jeśli nie chcesz kupować nowego akcesorium, możesz go wykonać ze zwykłego długiego szalika. Ponadto możesz wybrać dowolny materiał na nadchodzący domowy komin.

Jak to zrobić: Owiń szalik wokół szyi. Z wolnych końców zrób mały węzeł bliżej krawędzi. Rozłóż szalik tak, aby węzeł kończył się z tyłu. Wyprostuj dużą pętlę na klatce piersiowej, przesuwając ją na dowolne ramię i trochę poluzuj pierścień na szyi.

7. Przez ramię

Najczęściej wizerunek Francuzek przedstawiany jest właśnie z taką stylizacją szalika. Jest delikatny, nieostrożny, ale jednocześnie elegancki. Szalik przerzucony przez ramię można nosić zarówno do trencza, jak i do płaszcza lub kurtki.

Jak to zrobić: Owiń szalik równomiernie wokół szyi. Przerzuć jeden koniec przez przeciwne ramię.

8. Tłumik

Ta opcja dobrze pasuje do dużego kwadratowego szalika wykonanego z lekkiej, latającej tkaniny. Można go nosić nie tylko na ciepłych ubraniach jak płaszcz, ale także na sukienkę czy marynarkę – w ten sposób szalik zakryje ramiona i doda objętości.

Jak to zrobić: Owiń szalik wokół szyi tak, aby pętla znajdowała się na klatce piersiowej, a dwa wolne końce pozostały na ramionach. Zrób z nich mały węzeł – otrzymasz dwie pętle, dużą i małą. Rozłóż duży na klatce piersiowej, a mały zostaw na górze.

9. Spirala

To kolejny sposób na zawiązanie szalika, który doskonale podkreśli kobiecy look i doda mu objętości. Aby ozdobić akcesorium spiralą, możesz wybrać długi szal o lekkiej i gęstszej fakturze.

Jak to zrobić: Owiń szalik wokół szyi tak, aby pierścień na nim był szeroki. Szerokość można zmienić w zależności od tego, jak mocno chcesz dokręcić akcesorium. Stopniowo owiń wolne końce wokół wiszącego pierścienia, aby uzyskać spiralę. Następnie lekko rozprowadź rany – pojawi się większa objętość. Jeśli wstępnie skręcisz szalik, wolne końce można ciaśniej owinąć, a spiralę można wężyć.

READ
W co się ubrać z letnimi tunikami: 15 gorących opcji

10. Paryski szyk

Jeśli lubisz odkryte plecy i lekkie szale, ta metoda jest dla Ciebie idealna. Podkreśli nie tylko linie szyi, ale również pleców.

Jak to zrobić: Zarzuć szalik na szyję, aby opadł na plecy. Zawiąż węzeł z tyłu pleców i wyreguluj akcesorium tak, aby szyja i końce wyglądały schludnie.

11. Naprzód

To najłatwiejsza opcja zawiązania długiego i raczej wąskiego szalika. Możesz go zastąpić produktem kwadratowym, składając go w prostokąt. Wtedy Twoje akcesorium będzie wielowarstwowe i obszerne.

Jak to zrobić: Owiń szalik wokół szyi, zeskrob luźne końce razem na środku. Zawiąż węzeł, nakładając jedną warstwę szalika na drugą.

12. Warkocz

Ten sposób wiązania szalika jest trudny do wykonania. Niemniej jednak „warkocz” dobrze wypełnia obszar szyi, a taki szalik można nosić z otwartymi ubraniami – sukienką, topem.

Jak to zrobić: Owiń szalik wokół szyi, zawiąż supeł z przodu. Podnieś jeden koniec i zrób węzeł, a następnie powtarzaj to, aż dojdziesz do końca szalika. W rezultacie Twoje akcesorium powinno być tak utkane, aby faktycznie przypominało warkocz.

13. Szalik z paskiem

Ta opcja będzie wyglądać bardzo nietypowo. Dodatkowo może zastąpić ciepłe ponczo, kamizelkę lub odzież wierzchnią wczesną jesienią. Najważniejsze jest, aby wybrać gruby szalik, taki jak wełna, i mocny pasek.

Jak to zrobić: Zarzuć szalik przez jedno ramię, tak aby dwa wolne końce zwisały. Załóż pasek na szalik.

14. Zawiąż szalik w dwóch warstwach

Ten styl nadaje się do długich szalików wykonanych z lekkiej lub gęstej tkaniny. Ta opcja będzie wyglądać szczególnie dobrze z głębokim dekoltem, ponieważ podkreśli linię szyi. A w przypadku szalików zimowych będzie co najmniej oryginalny.

Jak to zrobić: Owiń szalik dwukrotnie wokół szyi. Przełóż jeden z wolnych końców przez jedną z pętli, a następnie zawiąż węzeł, używając drugiego wolnego końca. Rozłóż szalik tak, aby węzeł był z boku i rozłóż opadające części materiału.

15. Jak zawiązać szeroki szal

Świetna propozycja dla miłośniczek szerokich wełnianych szali z eleganckimi frędzlami. Dzięki niemu możesz uczynić codzienny strój bardziej kreatywnym, a także poeksperymentować z geometrią obrazu. Aby uzyskać bardziej podstawową paletę, wybierz szalik bez nadruku w neutralnym kolorze.

READ
Jaki szalik nosić z czarnym płaszczem: 12 modnych stylizacji tej zimy

Jak to zrobić: Owiń szalik wokół szyi tak, aby wolne końce znalazły się na ramionach, a pierścień na klatce piersiowej. Zawiąż supeł z końców luźno zwisających połówek, a następnie rozłóż szalik tak, aby jeden supeł był na ramieniu. Dopasuj szal i dopasuj szerokość końca: luźne części powinny tworzyć płynący koc na klatce piersiowej, a zgrabny pierścień powinien być uzyskany na szyi. W razie potrzeby węzeł można ukryć.

Stylowe i różnorodne sposoby noszenia szalików i szalików.

Wreszcie nadeszło długo oczekiwane ciepło, a puchowe kurtki zostały zastąpione lekkimi płaszczami przeciwdeszczowymi i kurtkami. Ale aby nastrój był szczególnie „wiosenny”, musisz uzupełnić swój codzienny wygląd jasnym dodatkiem. W dzisiejszym materiale zebraliśmy 17 wizualnych instrukcji fotograficznych, jak prawidłowo i pięknie udrapować szalik, stułę lub szalik.

1. Ukryty węzeł

Długi ciepły szalik.

Piękny, prosty i dość oryginalny sposób na zawiązanie długiego ciepłego szalika. Zawiązany w ten sposób dodatek nie tylko niezawodnie ochroni szyję, ale także ozdobi płaszcz lub golf.

2. Precel

Jedwabny precel.

Jedwabny szal złożony w trójkąt można zawinąć w uroczy, misterny precel. Zawiązana w ten sposób chusta stanie się efektownym detalem biznesowego lub romantycznego looku, a także ochroni gardło przed wiatrem.

3. Węzeł warkocz

Szalik wiązany na supeł.

Prosty i bardzo skuteczny sposób na ochronę głowy przed wiatrem i zamienienie ciepłego szalika w piękny dodatek.

4. Uprząż

Lekki naszyjnik z szalikiem.

Dzisiejsze szale mają nie tylko chronić przed zimnem, ale także ozdobić wdzięczną i piękną szyję. Na przykład proste manipulacje pomogą zamienić lekki długi szalik w piękny naszyjnik z opaski uciskowej.

5. Dziki Zachód

Szalik wiązany w stylu dzikiego zachodu.

Oryginalnym dopełnieniem codziennego looku będzie szalik wiązany w stylu dzikiego zachodu. Aby to zrobić, szalik należy złożyć w trójkąt i ułożyć tak, aby końce znajdowały się z tyłu głowy. Skrzyżuj końce z tyłu, przełóż do przodu i zawiąż.

6. Kwiat

Kwiat szalika.

Zamiast zwykłego węzła z lekkiego szyfonowego szalika można utkać uroczy kwiatek. Aby to zrobić, musisz skręcić szalik w wiązkę i wykonać manipulacje pokazane na obrazku, pozostawiając swobodnie zwisające końce szalika.

7. Duży łuk

Luksusowa kokardka.

Długi ciepły szalik zawiązany w dużą piękną kokardkę stanie się oryginalną ozdobą zimowej puchowej kurtki lub płaszcza.

8. Śliczna kokardka

Jedwabny szal z kokardką.

Końce lekkiego jedwabnego szalika można zawiązać w małą zgrabną kokardkę, którą można przymocować małą gumką. Zawiązany w ten sposób szalik wniesie do Twojej stylizacji odrobinę elegancji i francuskiego uroku.

READ
10 stylowych akcesoriów, które muszą znaleźć się w szafie fashionistki

9. Zaniedbanie

Niestarannie zawiązana stuła.

Prosty sposób na stworzenie stylowego casualowego wyglądu z odrobiną luzu za pomocą tylko jednej stuły.

10. Kaskada

Szalik owinięty kaskadą.

Kolejny prosty sposób na przekształcenie szalika bez twarzy w atrakcję. Dodatkowo owinięta w ten sposób chusta ochroni szyję przed zimnem i wiatrem.

11. Stylowa prostota

Najprostszy sposób na zawiązanie szalika.

Być może najłatwiejszy sposób na zawiązanie szalika, z którym poradzi sobie nawet dziecko. Wygląda wystarczająco imponująco.

12. Różnorodność

Osiem sposobów noszenia szalika.

Aż osiem sposobów noszenia szalika, które pomogą Ci stworzyć różne stylizacje i nastroje za pomocą jednego kawałka.

13. Pod pasem

Ukradł pod pasem.

Chcesz odświeżyć swój wygląd? Zarzuć starannie złożoną stułę na ramiona, mocując ją w talii cienkim paskiem.

14. Naszyjnik warkocz

Naszyjnik z plecionego warkocza.

Kolejny kreatywny przykład przekształcenia cienkiego szalika w oszałamiający pleciony pleciony naszyjnik, który będzie niezwykłą ozdobą szyi, która dopełni każdą stylizację.

15. Torba

Torba na szalik.

Okazuje się, że szalik można nosić nie tylko na szyi! Na przykład z szerokiego, grubego szalika można zrobić praktyczną plażową lub zakupową torbę.

16. Góra

Letni top z szalikiem.

Długi szal można również zamienić w modny letni top. Pomysł oczywiście nie jest na co dzień, ale może kiedyś bardzo pomoże.

17. Oczko

Długi szalik z wiszącym oczkiem.

Niebanalny sposób na noszenie szalika z opadającymi końcami i pętelką na co dzień.

Bonus wideo:

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: