Jak nosić jasny makijaż i nie wyglądać prowincjonalnie: 7 głównych zasad

Makijaż w najbardziej nasyconych odcieniach jest oczywiście piękny, ale łatwo z nim przesadzić i „zakładając od razu wszystko co najlepsze”, wygląda tanio i prowincjonalnie. Bądź ostrożny – popełnianie błędów w tym jest łatwe. A jednak, jeśli kochasz „błyskotliwe” makijaże, kobaltowoniebieskie cienie, malinowe pomadki i chcesz za pomocą makijażu wyrazić całe bogactwo swojego wewnętrznego świata, to jest to możliwe. Powiemy Ci, jak zrobić jasny makijaż i wyglądać stylowo.

Przyznaj się, Ty też często krytykujesz niedorzeczny makijaż celebrytów z czerwonego dywanu i zastanawiasz się: „Kto w ogóle je namalował?” Mogłoby się wydawać, że takie „wpadki urodowe” jeszcze nam się nie przytrafiły! Aby zawsze wyglądać stylowo i nie wywoływać zdziwienia u przechodniów, stosuj się do tych prostych, ale ważnych zasad. Tak powinien wyglądać prawdziwy jasny makijaż-2022.

Nie nadużywaj kremu

Jasny makijaż pilnie wymaga nieskazitelnego odcienia skóry, ale to nie znaczy, że musisz zmienić twarz w maskę.

Bardzo jasny makijaż oznacza przede wszystkim doskonały, idealny koloryt skóry. Ale to nie znaczy, że musisz pokryć skórę dziesięcioma warstwami podkładu! Wystarczy kilka kropli. Stosując zbyt dużo tonu, ryzykujesz, że zamienisz się w porcelanową lalkę. I wcale nie wygląda tak pięknie i estetycznie, jak mogłoby się wydawać.

Nawiasem mówiąc, ta sama zasada dotyczy korektora. Mniej znaczy lepiej. Używaj go tylko wtedy, gdy jest to konieczne. I cienka warstwa, żeby nie zwracać zbytniej uwagi na już problematyczną okolicę, bo bez niej makijaż z jasnymi cieniami przyciągnie wiele ciekawskich spojrzeń.

„Nie bądź ciemny”

Wyraziste brwi są świetne, ale robiąc jasny makijaż pamiętaj, że nacisk należy położyć na jedną rzecz.

Brązowookie dziewczyny wybierają wyraziste brwi, więc jeśli robisz jasny makijaż dla brązowych oczu, możesz je narysować! Ale nie przesadzaj: najlepiej rysować brwi cieniami, wtedy linie są graficzne, ale z umiarem. Ołówkiem musisz „pracować” ostrożniej. Staraj się narysować włosy i nie malować całkowicie brwi, w przeciwnym razie ryzykujesz uzyskanie efektu tatuażu. Potrzebujesz tego?

Nie przesadzaj z tuszem do rzęs

Tusz do rzęs jest warunkiem uzyskania jasnego makijażu. Ale nie maluj zbyt ostrożnie rzęs, nakładanie 10 warstw zdecydowanie nie jest tego warte. Nie chcesz efektu pajęczych nóg, prawda? Chociaż, jeśli to jasny makijaż na Halloween. Nawiasem mówiąc, zamiast dodatkowej warstwy tuszu można użyć sztucznych rzęs, a raczej oddzielnych wiązek – po jednym w kąciku każdego oka.

READ
Najpiękniejszy makijaż dla brązowych oczu: 45 nieporównywalnych pomysłów

Nie ignoruj ​​​​swojego koloru

Rodzaj koloru jest ważny, bo nawet jeśli wykonasz najbardziej soczysty i jasny makijaż, niektóre kolory tylko Cię rozpieszczą

Lubisz chwytliwe i efektowne makijaże, ale wątpisz w umiejętność łączenia kolorów? Następnie wybierz odcienie, które są zgodne z kolorem Twoich oczu i ust. Na przykład jasny makijaż dla niebieskich oczu w kolorze nie powinien pasować do odcienia samych oczu, a stonowane kolory sprawią, że wygląd będzie zmęczony.

A jeśli te kombinacje w żaden sposób Ci nie odpowiadają, możesz zafundować sobie niebezpieczną, ale trafną kombinację żółtych cieni i zielonego eyelinera w tym sezonie. To świetny makijaż dla nastolatków, jasny i soczysty.

I uważaj na niebieskie cienie – są bardzo samowystarczalne i na pewno „kłócą się” z ulubioną czerwoną szminką! Nawiasem mówiąc, hack na życie: uchwyć swój jasny makijaż – zdjęcie powie Ci, gdzie byłeś.

Nie „rumień się”: jasny, niezwykły makijaż z dużą ilością różu nie jest dla wszystkich

Nienaturalność i wulgarność obrazu może dać zbyt chwytliwy rumieniec – gorący róż lub zbyt ciemny. Pierwszy sprawi, że będziesz prawdziwą lalką gniazdującą, a drugi doda dodatkowe lata. Dlatego wybierz odcień różu, który jest zbliżony do Twojego naturalnego rumieńca. Jak to dokładnie określić? Uszczypnij policzki lub obserwuj, jak kolor rumieni się podczas ćwiczeń – i voila, oto jest – Twój idealny odcień. I tak, jeśli w planach jest jasnoróżowy makijaż, tym ważniejsze jest zgadywanie z różem.

W makijażu wieczorowym można dopuścić bardziej nasycone kolory, ale należy je nakładać „bez fanatyzmu”. Zrób najbardziej efektowny makijaż na imprezę – ten pomysł należy traktować ostrożnie, chyba że masz nienaganny gust.

Nie “zapalaj się”

Rozświetlacz to nieśmiertelny trend w każdym makijażu, zarówno dziennym, jak i wieczorowym, nude lub jasnym. Ale jeśli myślisz, że nie możesz przesadzić z tym cudownym produktem, to bardzo się mylisz. Po pierwsze i najważniejsze: nie próbuj nakładać produktu na całą twarz. W przeciwnym razie zamiast lśniącej bogini masz szansę zmienić się w dziewczynę z memów „oczekiwania-rzeczywistości”. Aby temu zapobiec, rozświetlacz nakładaj punktowo tylko na kości policzkowe, skronie, skrzydełka nosa i miejsca pod brwiami. I otrzymujesz lekki, jasny makijaż.

READ
Makijaż, który rujnuje selfie: gwiazda makijażu mówiła o typowych błędach

A tak przy okazji, o technice aplikacji: najlepiej zrobić to palcami, podkreślając pożądane obszary lekkimi ruchami poklepywania. I jeszcze jedno: jeśli szukasz idealnego rozświetlacza pasującego do każdego koloru skóry, zwróć uwagę na produkt z odrobiną szampana – wesprze każdy jasny makijaż.

Nie kieruj się zasadą „wszystko co najlepsze na raz”, nawet jeśli jest to jasny makijaż wieczorowy

Kiedy robisz soczysty makijaż, jasne kolory nie muszą być nakładane na powieki, usta i policzki. Bez względu na to, co mówią wybitni wizażyści, w makijażu powinien być jeden jasny akcent. Zwłaszcza jeśli chodzi o codzienny makijaż.

Jeśli więc wybierzesz jasne, neonowe cienie, to półprzezroczysty połysk wystarczy dla ust. A jeśli użyjesz, powiedzmy, malinowej lub jasnoczerwonej szminki, lepiej użyć odcieni pastelowych odcieni. Jeśli trudno Ci zrozumieć, jak wygląda tak jasny makijaż, filmy można łatwo znaleźć w Internecie.

I nie zapomnij o manicure! Na przykład, jeśli robisz jasnozielony makijaż, manicure powinien być albo tego samego koloru co szminka, albo neutralny – nagi lub klasyczny żakiet, pasujący do absolutnie każdego stroju i makijażu.

Chcesz za pomocą makijażu wyrazić całe bogactwo swojego wewnętrznego świata? Bądź ostrożny! Jasny makijaż jest oczywiście piękny, ale raczej „niebezpieczny”, a popełnianie w nim błędów jest łatwe. Jeśli więc lubisz „błyskotliwe” makijaże, kobaltowe niebieskie cienie, malinowe pomadki, ale nie chcesz jednocześnie wyglądać tanio i prowincjonalnie, pilnie przeczytaj nasz artykuł.

Przyznaj, że często krytykujesz też absurdalny makijaż celebrytów z czerwonego dywanu i zastanawiasz się: „Kto je w ogóle namalował?” Można by pomyśleć, że takie „tęsknoty za urodą” nigdy nam się nie zdarzyły!

Aby zawsze wyglądać stylowo i nie wywoływać zdziwienia przechodniów, przestrzegaj tych prostych, ale ważnych zasad!

Nie nadużywaj kremu

Jasny makijaż oznacza przede wszystkim idealny, idealny odcień skóry. Ale to nie znaczy, że musisz pokryć skórę dziesięcioma warstwami podkładu! Wystarczy kilka kropel. Stosując zbyt dużo tonu, ryzykujesz, że staniesz się porcelanową lalką. I nie wygląda tak pięknie i estetycznie, jak mogłoby się wydawać. Nawiasem mówiąc, ta sama zasada dotyczy korektora. Mniej znaczy lepiej. Używaj go tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

READ
Makijaż dla brązowych oczu: 8 propozycji uroczego makijażu

„Nie bądź ciemny”

Jeśli kochasz wyraziste brwi, narysuj je! Ale nie przesadzaj: najlepiej rysować brwi cieniami, wtedy linie są graficzne, ale z umiarem. Ołówkiem musisz „pracować” ostrożniej. Staraj się narysować włosy i nie malować całkowicie brwi, w przeciwnym razie ryzykujesz uzyskanie efektu tatuażu. Potrzebujesz tego?

Przeczytaj: 10 nawyków pozytywnej osoby

Nie przesadzaj z tuszem do rzęs

Tusz do rzęs jest warunkiem uzyskania jasnego makijażu. Ale nie maluj zbyt ostrożnie rzęs, nakładanie 10 warstw zdecydowanie nie jest tego warte. Nie chcesz efektu pajęczych nóg, prawda? Nawiasem mówiąc, zamiast dodatkowej warstwy tuszu można użyć sztucznych rzęs, a raczej oddzielnych wiązek – po jednym w kąciku każdego oka.

Nie ignoruj ​​​​swojego koloru

Lubisz chwytliwe i efektowne makijaże, ale wątpisz w umiejętność łączenia kolorów? Następnie wybierz odcienie, które są zgodne z kolorem Twoich oczu i ust. A jeśli te kombinacje w żaden sposób Ci nie odpowiadają, możesz zafundować sobie niebezpieczną, ale trafną kombinację żółtych cieni i zielonego eyelinera w tym sezonie. I uważaj na niebieskie cienie – są bardzo samowystarczalne i na pewno “kłócą się” z twoją ulubioną czerwoną szminką!

Polecane: natychmiast zetrzyj: manicure, który już dawno wyszedł z mody

Nie “róż do policzków”

Nienaturalność i wulgarność obrazu może dawać zbyt chwytliwy rumieniec – gorący róż lub zbyt ciemny. Pierwsza sprawi, że będziesz prawdziwą lalką gniazdującą, a druga doda dodatkowe lata. Dlatego wybierz odcień różu zbliżony do naturalnego różu. Jak to dokładnie zdefiniować? Uszczypnij policzki lub obserwuj, jak kolor rumieni się podczas ćwiczeń – i voila, oto Twój idealny odcień. W makijażu wieczorowym można dopuścić bardziej nasycone kolory, ale należy je nakładać „bez fanatyzmu”.

Nie “zapalaj się”

Rozświetlacz to nieśmiertelny trend w każdym makijażu, zarówno dziennym, jak i wieczorowym, nude lub jasnym. Ale jeśli myślisz, że nie możesz przesadzić z tym cudownym produktem, to bardzo się mylisz. Po pierwsze i najważniejsze: nie próbuj nakładać produktu na całą twarz. W przeciwnym razie zamiast lśniącej bogini masz szansę zmienić się w dziewczynę z memów „oczekiwania-rzeczywistości”. Aby temu zapobiec, rozświetlacz nakładaj punktowo tylko na kości policzkowe, skronie, skrzydełka nosa i miejsca pod brwiami. A tak przy okazji, o technice aplikacji: najlepiej zrobić to palcami, podkreślając pożądane obszary lekkimi ruchami poklepywania. I jeszcze jedno: jeśli szukasz idealnego zakreślacza pasującego do każdego koloru skóry, nie szukaj dalej niż zakreślacz szampański.

READ
Super wybór zdjęć z: 25 nowych pomysłów na makijaż oczu na 2023 rok! *

Ciekawostka: Garance Dore: 5 lekcji stylowego casualu we francuskim stylu

Nie kieruj się zasadą „wszystko najlepsze na raz”

Bez względu na to, co mówią wybitni wizażyści, w makijażu powinien być jeden jasny akcent. Zwłaszcza jeśli chodzi o codzienny makijaż. Jeśli więc wybierzesz jasne, neonowe cienie, to półprzezroczysty połysk wystarczy dla ust. A jeśli użyjesz, powiedzmy, malinowej lub jasnoczerwonej szminki, lepiej użyć odcieni pastelowych odcieni. I nie zapomnij o manicure! Przy jasnym makijażu manicure powinien być albo w tym samym kolorze co szminka, albo neutralny – cielisty lub klasyczny żakiet, odpowiedni do absolutnie każdego stroju i makijażu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: