Jak nie wyglądać jak zły pracownik w biurze: 10 zasad stylowego wyglądu

Styl biznesowy nie jest najłatwiejszą historią. Zachowanie równowagi między aktualnymi trendami a ścisłym dress codem jest dalekie od możliwości każdej fashionistki.

Jak nie wyglądać jak „ciocia” w biurze: 10 modowych zasad biznesowej garderoby

Jak nie zamienić się w „ciocię” w nieokreślonym wieku w pracy i jednocześnie nie straszyć szefa przesadnie ekstrawaganckimi strojami, przeczytaj w naszych modowych instrukcjach!

Bezkształtne garnitury dwuczęściowe – na złom!

Luźne garnitury o niejasnym stylu, uszyte z „strzelającego” poliestru, są chyba główną „plagą” stylu biznesowego. Wiele dziewcząt wkłada cały swój wysiłek w dobór rzeczy na czas wolny, zadowalając się parą wspomnianych garniturów w dni robocze. Jednocześnie noszenie tego jest kategorycznie przeciwwskazane dla wszystkich kobiet w każdym wieku i niezależnie od budowy ciała – to nieuchronnie zepsuje nawet najbardziej luksusową sylwetkę i zamieni cię w osławioną „ciocię” w jednej chwili.

Zamiast upiornych garniturów wylęgarniowych, do biura załóż ciekawsze opcje, takie jak długa marynarka + kuloty lub długie szerokie spodnie i oversizowa kurtka z mocną linią ramion.

Więcej koloru!

Biały top, czarny dół – to połączenie kojarzy się ze szkolnymi “władcami” i wychowawcą, zły na nieskromną długość twojej spódnicy (co z tego, ale jest czarna!). Jeśli uważasz, że czarno-biały wygląd Twojej firmy pozbawia Cię twarzy, dodaj kolor swoim strojom biurowym.

Oczywiście nie proponujemy Ci „wesołego” połączenia jaskrawego różu i kwaśnej zieleni, ale pastele i stonowane ciemne odcienie z pewnością będą świetnym rozwiązaniem i idealnie wpasują się w Twoją garderobę. A tak przy okazji, nie zapomnij o szarym kolorze – jego „właściwe” odcienie prawie zawsze wyglądają stylowo i drogo.

Buty są na pierwszym miejscu

Buty potrafią „zrobić” obraz, nawet jeśli jego „podstawą” są najbardziej prozaiczne rzeczy podstawowe. Dlatego buty do pracy są podwójnie ważne – w tym przypadku „tworzą” wizerunek Twojej firmy.

Nie musisz nosić do biura samych szpilek, chyba że taki wymóg jest określony w Twojej umowie o pracę. Nie mniej reprezentacyjne niż klasyczne czółenka, gładkie mokasyny, brogsy i inne męskie buty będą wyglądać. Jeśli nie jesteś ograniczony surowym dress codem, spróbuj uzupełnić swoje garnitury z lakonicznymi białymi trampkami.

Wyrzuć brązowe rajstopy.

Jeśli nie zrobiłeś tego od czasu naszego artykułu o oznakach złego smaku z tym samym podpunktem, natychmiast zrób tę ważną rzecz już teraz!

READ
Błękit nieba: 10 delikatnych stylizacji Twojej garderoby

. i niewyraźna rozciągnięta koszulka

Samo pojęcie „kurtki” nie niesie dla ciebie nic dobrego – najczęściej przez to ogólne słowo mamy na myśli coś wydłużonego, rozciągniętego, spranego, być może pokrytego szpulkami i bufkami. To nie jest pulower, nie bluza, nie bluzka czy koszula – to jest właśnie to, bezkształtna kreacja chińskiego przemysłu lekkiego, skrywająca kwintesencję „ciotki”. Ale nawet jeśli twoja „kurtka” jest świeżo kupiona, nadal lepiej o niej zapomnieć – niewyraźna rzecz sprawi, że twój wizerunek i ciebie będą niewyraźne. A zamiast kilku „kurtek” zdobądź 1-2 podstawowe rzeczy wysokiej jakości.

Uważaj na siebie

Odzież do pracy nie powinna być czymś użytkowym (chyba, że ​​mówimy oczywiście o mundurze specjalnym) – zawsze monitoruj jej stan. Wbrew opinii, że najważniejsze jest wypełnianie swoich obowiązków, władze zwracają uwagę na wygląd pracowników: niechlujna dziewczyna w rozciągniętym swetrze czy pomiętym garniturze raczej nie będzie kojarzyć się z odnoszącym sukcesy pracownikiem.

Neutralny makijaż i włosy

Druga skrajność to „farba wojenna” i mocno spojona lakierem stylizacja na co dzień. Zbyt „ciężki” makijaż nieuchronnie dokłada się do twojego wieku, jak wieża Babel na twojej głowie.

Nie zarastaj rzeczami “w przypadku przeciągów”

:)

„Szal babci”, zauważalnie zjedzony przez mole i dzianinowe skarpetki lub kapcie „z uszami” mieszkające pod stołem („A co, jeśli ogrzewanie jest wyłączone w biurze zimą?!”), oczywiście nie doda ci punktów w wyścig o tytuł uznanej fashionistki. Ale status „dziwnej ciotki” będzie łatwy. I tak, żeby nie zamarznąć w pracy, wystarczy ubrać się na pogodę.

Żadnych „marszczeń” i nadmiernego wystroju

Obsadzanie „kobiecymi” detalami może zmienić każdego w „kobietę za czajniczek”. A niekończące się marszczenia na bluzce nie tylko zdradzają oczywisty niesmak, ale także wyglądają nieaktualnie. Nie będziemy nawet mówić o wystroju – cyrkonie i inne „fanaberyi” odeszły w zapomnienie w połowie pierwszej dekady 2000 roku.

Zapomnij o „solidności”

Sznur pereł na szyi + perłowe ćwieki w uszach – takie porady dotyczące dekoracji biurowych można znaleźć w sieci dosłownie „na każdym rogu”. Jednak w rzeczywistości perły mogą łatwo dodać +10 lat do rzeczywistego wieku ich właściciela i nie są dla wszystkich.

READ
10 modnych rzeczy, które uczynią kobietę jeszcze doskonalszą

Próba dodania „solidności” do swojego stylu jest początkowo skazana na porażkę: 20-letnia dziewczyna próbująca przymierzyć wizerunek doświadczonej 45-letniej kobiety biznesu zawsze będzie wyglądać śmiesznie, a nie stylowo.

JAK STYLowo Ubrać się w gabinecie?

Czy chcesz, żebym zgasiła światło w Twoich oczach i zepsuła Ci nastrój jednym zdaniem?

„Od tego dnia w Twoim biurze obowiązuje najbardziej rygorystyczny dress code!”

Czy chcesz, żebym ci powiedział, jaki obraz pojawił się teraz na twoich oczach?

I oczywiście ten!

Cóż, dziewczyny, zdjęcia są naprawdę obrzydliwe. Jeśli nie chcesz się tak ubierać, to rozumiem cię :-)

Jeśli uważasz, że to, co widać na tych zdjęciach, nawiązuje do nowoczesnego stylu biznesowego, sugeruję, abyś wymazał pamięć, a następnie usiadł i zapoznał się z tym, jak w rzeczywistości powinny wyglądać ubrania biznesowe.

Bo ubiór taki jak na zdjęciach powyżej jest PO PROSTU NIEPRAWIDŁOWY!

Jest również niezwykle niekorzystna pod względem kariery i samooceny.

Poczujesz się otępiały w tak strasznych rzeczach. Tym razem. Smutni ludzie nie robią na nikim wrażenia. To są dwa.

Nawiasem mówiąc, są jeszcze trzy. Nie rozumiejąc, jak wyglądają współczesne ubrania biznesowe, możesz zostać rzucony na drugą skrajność. A Ty dołączysz do grona dziewczyn w gipiurowych bluzkach i modnych dresach. Albo rzędy „przytulnych”, ale bardzo niebiznesowych kobiet w szarych bluzeczkach!

Jak stylowo ubrać się do pracy?

O tym, jak ważne jest posiadanie stylowej biznesowej garderoby, już wam wyjaśniłem, więc nie będę się powtarzał. Po prostu to powiem.

Żyjemy w czasach marek osobistych. Podkreślanie swojej indywidualności to TREND czasu. I prawo lokalnej dżungli. Jeśli nie jesteś pamiętany, to jesteś zapomniany.

Spędzamy około 15 sekund, aby stworzyć nasze wrażenie o osobie.

Oznacza to, że nie będziesz miał nawet czasu, aby wypowiedzieć słowo, ponieważ już będę o tobie myślał i „decydował” o wszystkim. Kim jesteś “rastaka” czy nie.

Zarówno w życiu osobistym, jak iw pracy decyzje podejmowane są błyskawicznie. Nie podobało się to od pierwszego wejrzenia? Wszystko! Po!

Zostawmy na razie życie osobiste. To jest inna historia.

Jak myślisz, czy chcesz wychować dziewczynkę-szarą-mysz? Tak, połowa biura nawet nie wie o jego istnieniu, nie tak jak szef!

Czy chcesz ulepszyć długonogą blondynkę w minispódniczce do majtek? Hmm, chcę zrobić z tym coś innego, możliwe jest oczywiście, że w tym celu będziesz musiał to zwiększyć . Cóż, tutaj każdy sam decyduje, jak utorować sobie drogę.

READ
Podarte dżinsy: jak odróżnić modne od głupich

Chcesz wypromować ekscentryczną fashionistkę, która sama nie zdaje sobie sprawy, w jakim biurze i przez kogo pracuje, iz której połowa pracowników i Klientów w różnym stopniu wpada w szok? Również dobre pytanie. Moda to moda, wiesz. Dziewczęce dziwadła nie są godne zaufania dla wszystkich.

Cóż, drogie wydanie? Wymieniłem dla Ciebie 99% pracowników biura. Kogo wychowamy?

A oto ona! Ta, która już wygląda, jakby dostała pracę!

Być może nie jest najbardziej profesjonalnym pracownikiem. Nie najbardziej doświadczonym. No cóż, trenujmy. Przynajmniej nie jest krępujące ani przerażające, aby to pokazać. Jest wizualnym ucieleśnieniem tego, jak powinien wyglądać PRO na swojej pozycji. Spotykają coś po ubraniu, nie ma czasu na rozmowę, nie ma ani siły, ani czasu, szczerze mówiąc. Chcę, żeby ktoś przyszedł, popatrz na niego i trochę się zrelaksuj. A potem słuchałem, a on również mówi mądre, właściwe rzeczy. TAk! Sprawa!

I w tej kolejności. Widziałem – uwierzyłem. Wysłuchał – otrzymał potwierdzenie swoich słów.

Cóż, nie chodzisz do dentystów ze zepsutymi zębami, prawda? Bez względu na to, co powie lekarz, zaufanie zostanie podważone w tej samej sekundzie!

A krzywy fryzjer?

Tak, przeprowadzimy nawet rozmowę kwalifikacyjną na dowolne stanowisko. Jeśli HR nie lubi cię zewnętrznie, jeśli jesteś źle ubrany, nie pozwoli ci iść dalej i nikomu nie pokaże.

Mam 15 znajomych rekruterów i headhunterów, którzy wyją jak Belugas, bo kandydaci „mówią swoim biznesem”, ale wyglądają fatalnie i nie ma sensu wysyłać ich dalej. A potem, widząc to, Klienci nie będą już rozmawiać ze swoją agencją rekrutacyjną. Powiedzą, że nie rozumieją kultury korporacyjnej i potrzeb swoich klientów.

Moi znajomi rekruterzy czasami zdając sobie sprawę, że mają kandydata idealnego pod względem kwalifikacji, znajdują w sobie siłę i takt, by polecić kogoś, żeby ubrał się inaczej i przyszedł ponownie. Aby upewnić się, że w tej formie nadal warto wysłać na rozmowę do Firmy. Że nie będą „latać” na czapce za rozbieżność. Ale najczęściej wcale tego nie robią. To jest jakoś niezręczne. Jeśli sam kandydat do pewnego wieku nie rozumie, jak się ubierać w pracy i na rozmowie kwalifikacyjnej, lepiej pozwolić mu iść do domu.

Umiejętność ubierania się jest również cechą zawodową.

Ubierz się odpowiednio do stanowiska i branży firmy, w której pracujesz.

READ
Stylowy wygląd to klucz do sukcesu: 25 praktycznych opcji na każdy dzień

Twoim głównym celem jest pokazanie, kim jesteś PRZED rozpoczęciem komunikacji.

Twój status społeczny i zawodowy powinien być odzwierciedlony w Twoim wyglądzie.

Wracając więc do przerażających zdjęć na samym początku artykułu, choćby z tego powodu, taka „biznesowa szafa” to baaardzo zły pomysł. Tylko uczeń w praktyce podczas wakacji lub personel liniowy może się tak ubrać, który dla wszystkich ma ten sam mundur i nie ma innych opcji.

Jeśli w pracy nie dostajesz uniformu, kup sobie odpowiednią garderobę. Dla sukcesu, dla Twojej kariery, dla Twojej wyjątkowej marki osobistej.

Nadal nie pójdziesz do pracy nago, nadal wydasz budżet na rzeczy.

Nie wydawaj więc na bzdury, myśl i INWESTUJ w siebie mądrze. I sprzedawaj za więcej!

Rodzaje ubioru biurowego

Poniżej podam ogólne wytyczne dotyczące trzech typowych dress code’ów i pokażę przykłady.

A jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu idealnej garderoby na swój maraton wspinania się po drabinie korporacyjnej, jesteś we właściwym miejscu. Łatwo się tego nauczyć. Nie dość, że proste, to jeszcze bardzo przyjemne i ciekawe. Zostaniesz schwytany! Obietnica!

FORMALNE BIZNESOWE

Najsurowsza wersja biurowego ubioru.

Nikt nie jest nagi, nikt nie kwitnie. Gipiury i koronki są zabronione. Nic krótkiego, nic długiego.

Długość spódnicy – plus lub minus szerokość karty kredytowej od połowy kolana.

Do Twojej dyspozycji jest surowy garnitur biznesowy w stonowanych lub jasnych odcieniach, sukienki płaszczowe, zamknięte buty na obcasie i bez platformy, torba A4.

Do kogo ? Banki, prawnicy, firmy państwowe, urzędnicy, dyplomaci.

Dlaczego? Budzić zaufanie, demonstrować status oraz najwyższy stopień profesjonalizmu i rzetelności.

I tylko w twoich rękach wygląda tak

strój biurowy

strój biurowy

W końcu obie opcje są dopuszczalne w ramach ścisłych wymagań tego ubioru.

Ale tylko ci, którzy wiedzą, jak się stylowo ubierać i znają zasady łączenia kolorów i wybierania stylów odpowiednich dla twojej osobistej sylwetki, są w stanie wybrać drugą opcję, która wie, jak odróżnić nowoczesne podstawowe rzeczy od nudnej hańby białych bluzek – czarne spódnice, jak kelnerzy. Czy chcesz się uczyć? W ten sposób.

Jeszcze kilka dobrych przykładów:

strój biurowy

strój biurowy

strój biurowy

strój biurowy

strój biurowy

SMART CASUAL

Nowoczesny, zrelaksowany styl biznesowy.

Zostaw kurtkę. Bez tego nie zadziała. Biznes.

READ
Stwórz swój kobiecy look z eleganckim koronkowym topem: 5 zasad wyboru 15 zdjęć

Kilka modnych kolorów, kilka modnych krojów, stylowe dodatki, nienaganny krój, gra nadruków i faktur. Wszystko! Jesteś królową biura!

Do kogo 80% pracowników biurowych, którzy chcą wyglądać profesjonalnie, nie tracąc przy tym swojej indywidualności.

Zastosujmy zarówno w konserwatywnym, jak i kreatywnym biznesie. Najseksowniejszy, najmodniejszy i najbardziej stylowy dress code w historii. Wiem, że Ci się też podobało!

Dlaczego? Aby wzbudzić zaufanie i wyglądać najpierw profesjonalnie, a potem również stylowo. Tak jak. Zademonstruj swoją indywidualność, tworząc silną markę osobistą, którą będą znać wszyscy profesjonaliści, Klienci, szefowie i partnerzy.

Aby ubrać się w tym stylu, trzeba mieć dobry gust. Chcesz rozwijać i pompować swoje stylowe mięśnie? Dobra decyzja! W ten sposób.

strój biurowy

strój biurowy

strój biurowy

MIASTO NA CO DZIEŃ

Nie spotykasz się z Klientami i szefem? Czy naciskasz na karierę? Masz przytulne i ciche biuro oraz biznes, który nie potrzebuje pułapek statusu i władzy? Czy jesteś zwykłym wykonawcą?

W takim razie NOWOCZESNA szafa podstawowa jest dla Ciebie.

Ponownie, jeśli ten obrazek pojawił się w Twojej głowie ze słowami „podstawowa garderoba”, przyjdź do Szkoły Zakupów, wymaże Ci pamięć.

strój biurowy

I wyjaśnię, że nowoczesna szafa podstawowa wygląda tak:

strój biurowy

strój biurowy

strój biurowy

Cóż, więc wszyscy tacy jesteście

Przejdź kilka drabin kariery i połóż wszystkich zawodników na łopatkach.

Stylowe obrazy do biura

Biznes to wojna.

strój biurowy

Odpowiednia garderoba biznesowa to Twoja broń i zbroja.

Nikt nie idzie na wojnę nieuzbrojony. W przeciwnym razie wiesz, co się stanie.

PS: Przy okazji sprawdź, z czym walczy tam twój mężczyzna. Jeśli wygląda niereprezentacyjnie, nie zostanie awansowany w najpoważniejszych i odnoszących sukcesy biznesach. I zamiast pewnego dnia to zrozumieć i kupić odpowiedni garnitur, przez lata będziesz się zastanawiać, dlaczego głupia, ale stylowa Wasia awansowała już trzy razy, a Petya, tak mądra, tkwi w tej samej pozycji już piąty rok. Właściwy wygląd robi różnicę.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: