Jak nakładać cienie o różnych kształtach oczu

Podstawowe instrukcje dotyczące cieni do powiek: co zrobić, jeśli masz okrągłe lub w kształcie migdała, blisko lub szeroko osadzone oczy?

czytanie zajmie 2 minuty

Tekst: Alina Kharaz

logotyp do makijażu

jak nakładać cienie w zależności od kształtu oczu

Makijaż dla okrągłych oczu

Nałóż ciemny odcień na zewnętrzny kącik oka i rozetrzyj najpierw w kierunku środka powieki, a następnie w kierunku skroni: optycznie wydłuży to oko. Dodaj jasne cienie lub rozświetlacz w wewnętrznym kąciku, a także pod brwiami. Główna zasada: nie pracuj na oczy z ulgą, czyli nie podkreślaj załamania powieki ciemniejszymi odcieniami, skoncentruj się bardziej na zewnętrznym kąciku.

Makijaż dla migdałowych oczu

Każda technika nakładania cieni jest odpowiednia dla tego kształtu oka – w tym dramatyczny smokey ice. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, użyj tego samego schematu, co w przypadku okrągłych oczu. Nałóż matowy ciemnoszary cień na całą powiekę, dodając ciemniejszy odcień do załamania powieki i zewnętrznego kącika oka, rozcierając w górę w kierunku brwi.

Jak nakładać cienie w zależności od kształtu oczu? zdjęcie 9305

Makijaż na nadchodzące stulecie

Matowe cienie ciemnych odcieni rozprowadź równomiernie wzdłuż całego załamania górnej powieki i lekko je rozsmaruj, wizualnie unosząc załamanie. Ważna zasada: w tym przypadku warto robić makijaż z oczami otwartymi, a nie zamkniętymi.

Jak nakładać cienie w zależności od kształtu oczu? zdjęcie 9311

Makijaż dla azjatyckich oczu

Ostrożnie narysuj ciemne cienie na górnej linii rzęs, nałóż cienie wzdłuż całej górnej powieki, rozcierając je do góry i na bok. Spróbuj użyć cieni, aby uzyskać efekt gradientu, płynnego przejścia z jednego odcienia do drugiego lub użyj gradientu, aby zmienić nasycenie jednego koloru.

Jak nakładać cienie w zależności od kształtu oczu? zdjęcie 9306

Makijaż dla małych oczu

Przyciemnij rogi, rozciągnij cienie jak najbardziej w górę i na bok, w kierunku ukośnym. Również strzałka i dodanie sztucznych kępek lub taśmowych rzęs pomoże optycznie powiększyć oczy.

Jak nakładać cienie w zależności od kształtu oczu? zdjęcie 9308

Makijaż na wyłupiaste oczy

Ruchomą powiekę przyciemnij matowymi cieniami ciemniejszymi niż kolor skóry, rozetrzyj wzdłuż załamania górnej powieki, ten sam kolor dodaj w kąciku oka od dołu. Badanie błony śluzowej za pomocą ciemnego ołówka pomoże również zmniejszyć objętość oka.

Jak nakładać cienie w zależności od kształtu oczu? zdjęcie 9310

Makijaż oczu z obniżonymi kącikami

Wykonując makijaż oczu, rozcieraj cienie ukośnie w kierunku skroni – optycznie uniesiesz w ten sposób kącik oka. Nie przyciemniaj dolnej powieki tylko po zewnętrznej stronie oka: albo pozostaw ją niepomalowaną, albo całkowicie ją podkreśl.

READ
Więcej życia w strzałach: 10 oryginalnych sposobów nakładania eyelinera

Jak nakładać cienie w zależności od kształtu oczu? zdjęcie 9304

Makijaż oczu z “podniesionymi” kącikami

Równomiernie pomaluj ruchomą powiekę, a następnie rozetrzyj cienie w załamaniu, starając się ustawić cienie w kierunku bardziej poziomym. Również ciemnym odcieniem cieni zaznacz zewnętrzne kąciki oczu od dołu: pomoże to wizualnie je „obniżyć”.

Natura obdarzyła każdego z nas różnymi rysami twarzy. Jedni są z nich zadowoleni, inni niezadowoleni. Ale aby pomóc kobietom, opracowano bardzo skuteczne i dość proste narzędzie – makijaż. Umiejętnie używając kosmetyków, każda kobieta będzie w stanie skorygować wady, które jej się wydają, nadać pożądany kształt lub skupić się na dowolnym szczególe. Makijaż każdego obszaru twarzy wymaga jednak przemyślanego podejścia.

Na przykład, stosując różne techniki nakładania cieni, można wizualnie zmienić kształt oczu – powiększyć je, unieść powiekę, stworzyć piękny krój itp.

O tym, jak prawidłowo nakładać cień do powiek, samouczki wideo i praktyczne zalecenia, różne warianty i metody makijażu oczu – postaramy się to wszystko ujawnić w recenzji. Więc zacznijmy.

Prawidłowa aplikacja cieni: podstawowe zasady i niezbędne składniki

Aby stworzyć wysokiej jakości makijaż oczu, należy wziąć pod uwagę trzy ważne zasady:

 • Tworząc makijaż warto zdecydować się na strefę akcentu. Są tylko dwa – oczy i usta. Jeśli twój wybór ust – oczy mają mniejszy nacisk, jeśli odwrotnie – makijaż oczu jest tak wyraźny, jak to możliwe, a usta są wykonywane techniką nago.
 • Wybierając cienie, należy wyjść z naturalnego odcienia skóry. Na przykład na bladej twarzy fioletowe odcienie wywołają bolesny efekt, a ciemnobrązowe odcienie mogą postarzyć opaloną skórę.
 • Makijaż oczu powinien zawierać co najmniej dwa odcienie, najlepiej trzy. Górna powieka zawsze wyróżnia się w najjaśniejszym odcieniu. Eksperymenty z opcją ciemną mogą pozwolić tylko doświadczonym stylistom na pokazach tematycznych.

Zanim przejdziemy do pytania, jak prawidłowo nakładać cień do powiek, należy zdecydować o niezbędnych składnikach makijażu oczu. Ponownie będziesz potrzebować trzech ważnych elementów:

Podkład pod cień

Jest również nazywany bazą, podkładem. Wielu zaniedbuje to w najlepszym przypadku, używając zwykłej bazy do makijażu. Tymczasem jakość makijażu oczu zależy od bazy. Baza pod cienie, w przeciwieństwie do bazy pod makijaż, ma gęstszą konsystencję. Silikon, który jest częścią jego składu, wypełnia wszystkie najmniejsze fałdy i zmarszczki na skórze, zapobiegając w ten sposób rolowaniu i osypywaniu się cieni. Zadbaj więc o dobrą bazę.

READ
Makijażowa skarbonka: 30 pomysłów na soczysty makijaż oczu

Drugą rzeczą, której potrzebujesz, są pędzle

Do makijażu oczu potrzebny będzie zestaw co najmniej trzech rodzajów pędzli:

 • płaski z długim stosem do nakładania cieni;
 • duży puszysty do cieniowania;
 • cienkie z elastycznym włosiem na eyeliner.

Wielu będzie się zastanawiać, ale co z aplikatorami, które są umieszczane w pudełkach z cieniami? Są również odpowiednie, ale tylko w ostateczności. Cienie z nimi nakładane są zbyt gęsto i trudno je cieniować aplikatorem.

Po trzecie, same cienie

Wiele opcji cieni:

 • Kruchy
 • Kompaktowy
 • Pieczone
 • Krem
 • Naklejki
 • Ołówki

Będziesz potrzebować co najmniej trzech kolorów cieni do powiek:

 • Baza – wiodący odcień makijażu
 • Jasny kolor. Powinien być nieco jaśniejszy niż baza, tworząc kontrastowy efekt bieli.
 • Marker (pigment rozświetlający lub akcentujący). Konieczne jest, aby był ciemniejszy niż wersja podstawowa.

Ważna uwaga – kolory użytych cieni powinny współgrać ze sobą.

Używanie bazy pod cieniami to niezaprzeczalny punkt. Z kolei pędzle są używane głównie do cieni sypkich i zbitych oraz zapieczonych. Wiele osób ma pytanie – jak aplikować kremowe cienie? Pędzle tutaj nie będą działać. Najlepszą opcją jest nałożenie pigmentu na powieki opuszkami palców. Można użyć aplikatora. Cienie w sztyfcie i kredki do cieni są rysowane bezpośrednio na powiece. Jeśli konsystencja cieni jest dość gęsta, pigment można początkowo przenieść na opuszki palców, a następnie za ich pomocą nałożyć kolor na powieki.

Jak nakładać cień do powiek krok po kroku (zdjęcie)

Tak więc, aby stworzyć wysokiej jakości makijaż oczu, potrzebujesz bazy, cieni i pędzli. Ale o tym, jak pięknie zastosować cienie, powinieneś porozmawiać osobno. Istnieje kilka wariantów makijażu oczu. Rozważ podstawowe techniki nakładania cieni na oczy i zdjęcia dla nich, aby uzyskać większą przejrzystość.

Przed wyborem konkretnej wersji makijażu oczu należy wziąć pod uwagę wszystkie niuanse budowy twarzy, kształtu i kształtu oczu. Nieprawidłowo dobrany makijaż oczu może uwydatnić istniejące niedoskonałości lub zniekształcić rysy twarzy.

Klasyczny makijaż oczu

Ta opcja jest uważana za uniwersalną. Pasuje do absolutnie każdego kształtu i kształtu oczu. A zastosowanie różnych kombinacji cieni pozwoli na stworzenie innego makijażu, od dziennego do wieczorowego.

READ
Nie będzie się opierał! Jaki makijaż oczu doprowadza mężczyzn do szaleństwa

Technika nakładania cieni na oczy w tym wykonaniu obejmuje następujący schemat:

 • Kolor główny należy nałożyć na całą ruchomą część powieki górnej.
 • Obszar pod brwią i wewnętrzny kącik są zabarwione jaśniejszym pigmentem.
 • Marker nakłada się na załamanie powieki, mniej więcej od jej środka (pigment uwalniający, ciemniejszy niż główny o 1-2 tony). Marker nakłada się wzdłuż konturu rzęskowego brzegu, również zaczynając od środka powieki. Stopniowo unosi się i gęstnieje w miarę zbliżania się do zewnętrznej granicy oka.
 • Jeśli chcesz stworzyć bardziej zaakcentowany makijaż, możesz użyć 4. bardziej nasyconego koloru, który powinien narysować linię wzrostu rzęs. W wersji wieczorowej dopuszczalne jest podkreślenie dolnej powieki.
 • Wszystkie obszary połączenia pigmentu są starannie zacienione.

Klasyczna technika nakładania cieni jest z natury podstawowa. Pozostałe wariacje makijażu oczu są zbudowane według tego samego schematu, ale z pewnymi odchyleniami i dokonywaniem własnych korekt.

Makijaż oczu w technice „Ptak”.

„Ptak” lub jak to się nazywa „Skrzydła” pomaga poprawić oko: podnieś zewnętrzny róg i optycznie zwiększ rozmiar. Wzór cienia przypomina nieco ptasie skrzydło, stąd nazwa.

Jak malować cienie do powiek w tej wersji? Technika aplikacji jest nieco podobna do klasycznej: ruchoma część powieki jest barwiona głównym pigmentem; jasny obszar znajduje się na brwiach iw zewnętrznych częściach oczu. Tylko w tym przypadku większy nacisk kładzie się na załamanie powieki, a linia wzdłuż rzęskowej krawędzi jest rysowana mocniej. Zewnętrzny róg jest nieco podciągnięty.

Makijaż nadaje się zarówno jako opcja wieczorowa, jak i dzienna, tylko w tym drugim przypadku odcienie pigmentu są jaśniejsze.

Makijaż oczu „Pętla”

Inną nazwą tej techniki jest „Fala”. Idealna opcja dla wąskiego cięcia oczu, a także zainteresuje tych, którzy są zaniepokojeni pytaniem, jak nałożyć cień na zbliżającą się powiekę. Łukowaty akcent pomaga podkreślić powiekę. W tym przykładzie wykonania strefa narożnika zewnętrznego jest dodatkowo podświetlona, ​​tworząc tzw. pętlę lub falę. Zewnętrzna krawędź lekko unosi się i staje się bardziej zaokrąglona. Poza tym wszystko jest takie samo jak w wersji klasycznej.

„Zadymione oczy”

Najpopularniejsza technika cieniowania. Zastanów się, jak w tym przypadku pięknie nałożyć cień do powiek.

READ
Makijaż permanentny brwi: rodzaje technik i powszechne mity

W przypadku tej opcji bardzo ważny jest eyeliner z ciemnymi cieniami w pobliżu krawędzi rzęskowej, zarówno górnej, jak i dolnej. Potrzebujesz bardzo grubego, który jest starannie zacieniony. Makijaż wykonuje się zarówno w układzie poziomym (jasne cienie nakłada się na wnętrze oka, a następnie ton staje się ciemniejszy), jak iw układzie pionowym (ciemny pigment nakłada się w pobliżu rzęs, unosząc się do brwi, rozjaśniają się) .

Efekt zamglenia będzie zależał od tego, jak cienie są cieniowane na oczach. Im dokładniejsze cieniowanie, tym efektowniejszy makijaż. I nie zapomnij o tuszu do rzęs, powinno być go dużo.

W przypadku tej opcji bardzo ważny jest eyeliner z ciemnymi cieniami w pobliżu krawędzi rzęskowej, zarówno górnej, jak i dolnej. Potrzebujesz bardzo grubego, który jest starannie zacieniony. Makijaż wykonuje się zarówno w układzie poziomym (jasne cienie nakłada się na wnętrze oka, a następnie ton staje się ciemniejszy), jak iw układzie pionowym (ciemny pigment nakłada się w pobliżu rzęs, unosząc się do brwi, rozjaśniają się) .

Efekt zamglenia będzie zależał od tego, jak cienie są cieniowane na oczach. Im dokładniejsze cieniowanie, tym efektowniejszy makijaż. I nie zapomnij o tuszu do rzęs, powinno być go dużo.

Ta technika pozwala stworzyć zarówno luksusowy makijaż wieczorowy, jak i wersję nude, jeśli wybierzesz pigment zbliżony do naturalnego odcienia skóry.

Makijaż nude, mimo swojej naturalności, wymaga więcej makijażu i więcej czasu. To paradoks, ale „naturalne piękno” wymaga więcej „dekoracji”.

Jak nakładać cienie na oczy za pomocą techniki rozświetlania

Dość rzadka technika. W tej wersji zewnętrzne i wewnętrzne strefy oczu są zamalowane akcentowymi cieniami. Główna część stulecia jest wypełniona kloszem podstawowym. Najjaśniejszym pigmentem jest górna powieka. Ponadto za pomocą rozświetlacza lub jasnych pigmentów na ruchomą powiekę nad źrenicą umieszcza się mały pasemka.

Ta technika jest idealna dla kobiet o głęboko osadzonych oczach, ponieważ optycznie powiększa oko. Ta technika pomoże również skorygować szeroko rozstawione oczy, ponieważ wewnętrzne ciemnienie pomoże ukryć dużą odległość między oczami.

Zasady nakładania cieni w technice „Kocie oko”

Nazwa nie jest przypadkowa. Jeśli dobrze nałożysz cienie, uzyskasz efekt kocich oczu. Ta opcja sprawia, że ​​oczy są bardzo wyraziste, optycznie je zaokrąglają, a jednocześnie rozciągają, sprawiają, że są nieco skośne.

READ
20 najlepszych pomysłów na makijaż w kolorze różowego złota, aby wyglądać jak bogini

Jak malować oczy cieniami w tej technice? Wszystko jest bardzo proste. Cienie są ułożone w tej samej kolejności, co w wersji klasycznej. Tylko cienie akcentujące podkreślają wewnętrzne i zewnętrzne kąciki oczu. W tym przypadku wewnętrzny róg jest ściągany w dół, a zewnętrzny jest podciągany. Podwodne jest wymagane.

Ta opcja, ze względu na swoją jasność, jest bardziej odpowiednia do makijażu wieczorowego. Biorąc pod uwagę, że oczy są maksymalnie podkreślone, ust nie należy podkreślać, aby nie przeciążać makijażu.

Technika podwójnej strzały

W tej wersji tak naprawdę dwie linie są narysowane cieniami akcentującymi – jedna wzdłuż naturalnego załamania powieki, druga powtarza linię górnych rzęs. Następnie obie linie łączą się w zewnętrznych kącikach oczu. Ta technika pomaga podkreślić oczy i unieść zwisającą powiekę.

Prezentowana wersja bardziej przypomina wieczorową, ale jeśli użyjesz neutralnych odcieni cieni, sprawdzi się również do makijażu dziennego.

Lekcja wideo: jak zastosować cień do powiek

Aby utrwalić informacje i uzyskać większą przejrzystość, warto zapoznać się z materiałem wideo dotyczącym prawidłowego nakładania cieni. W tym filmie dowiesz się, jak prawidłowo nakładać cień do powiek, korzystając z instrukcji krok po kroku dla każdego kroku.

Ponadto zostaną szczegółowo ujawnione główne techniki makijażu oczu – akcentowanie, cieniowanie, umieszczanie pasemek. Dowiesz się, jak wybrać odpowiednią opcję w zależności od cech budowy Twojej twarzy.

Jak widać, nie jest trudno stać się piękną. Wystarczy zaopatrzyć się w małą paletkę cieni, zestaw pędzli i odpowiednio rozmieścić akcenty. Mamy nadzieję, że przedstawione zalecenia dotyczące prawidłowego nakładania cienia na powieki oraz filmy pomogą Ci w stworzeniu idealnego MakeUpu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: