Jak nakładać cienie do kształtu oka

Święta się skończyły i zniknęła potrzeba robienia jasnego, nietypowego makijażu. Ponownie zastanawiamy się, jaki makijaż lepiej zrobić na wyjście do pracy. Przede wszystkim warto pomyśleć o oczach i cieniach, które dodają im wyrazu. W naszym artykule dowiesz się, jak prawidłowo nakładać cienie w zależności od kształtu oczu.

Według głównego wizażysty Smashbox Lori Taylor, ogólnie oczy wszystkich dziewcząt można podzielić na 6 typów: wąskie (lub azjatyckie, skośne), z zbliżającą się powieką, z podniesionym i odwrotnie obniżonym zewnętrznym rogiem, okrągłym i w kształcie migdała. Jeśli prawidłowo określisz swój kształt i znasz kilka prostych trików w makijażu, bardzo łatwo możesz stworzyć idealny makijaż.

„To od kształtu oka zależy przede wszystkim technika aplikacji i odcień cieni” – mówi Taylor.

Jako główna nowość zimy, oprócz programu treningowego, Smashbox wydała wielkoformatową paletę kolorów cieni Paleta pełnej ekspozycji, który zawiera 14 odcieni – od kremowego po przydymioną szarość. To z jej pomocą Lori pokazała, jak prawidłowo nakładać cienie, w zależności od kształtu i kształtu oczu.

Makijaż dla wąskich oczu

Masz wąskie, azjatyckie oczy, jeśli górna powieka jest gęsta, prawie całkowicie zakrywa rzęsy, a jej ruchoma część jest zamknięta i powoduje uczucie lekkiego obrzęku. Dla takich oczu obowiązkowe jest staranne narysowanie linii rzęs – można to zrobić za pomocą płaskiego pędzla z ciemnymi sypkimi cieniami lub ołówkiem. Lepiej nieco zacienić kontur – kosmetyki należy nakładać wzdłuż linii rzęs, zaczynając od wewnętrznego kącika oka, pogrubiając go przy zbliżaniu do zewnętrznego. Następnie na całą górną powiekę nałóż jasnobeżowy odcień. Dobrze, jeśli są z masą perłową, dzięki czemu powieka stanie się jaśniejsza.

Makijaż dla odwróconych oczu

„Narysuj w myślach prostą linię na twarzy, tak aby przechodziła przez grzbiet nosa. Teraz spójrz, jeśli zewnętrzne kąciki oczu pozostają pod tą linią, masz lekko opuszczone oczy, jeśli wyżej, są odwrócone ”- wyjaśnia Lori Taylor. W przypadku tych ostatnich perfekcyjny makijaż za pomocą cieni wykonuje się w trzech etapach. Najpierw na całą górną powiekę nakładane są ciepłe złote cienie. Następnie druga warstwa – ciemniejsza, brązowa – na górnej i dolnej powiece bliżej linii rzęs. I wreszcie za pomocą ciemnobrązowych cieni powstaje klasyczne smoky eye.

READ
10 sztuczek, dzięki którym makijaż będzie łatwiejszy i lepszy

Pamiętaj, aby „chodzić” ciemnymi cieniami wzdłuż zewnętrznego konturu gałki ocznej, aby optycznie obniżyć krawędź oka. Jeśli chcesz, możesz dodać do makijażu odważniejszy odcień cienia lub konturówki, który pasuje do Twojej karnacji i koloru oczu. Na przykład dziewczyny o ciemnej skórze i brązowych oczach (jak na filmie) naprawdę stają się zielone – szmaragdowym ołówkiem narysuj pozory strzał w zewnętrznych kącikach oczu.

Makijaż oczu z obniżonymi kącikami

Ten makijaż jest na ogół podobny do poprzedniego, dla „odwróconych” oczu, ale jego różnica polega na badaniu zewnętrznego kącika oka – jeśli w pierwszym przypadku musiał zostać obniżony za pomocą cieni, to tym razem wręcz przeciwnie, musimy go podnieść. Aby to zrobić, za pomocą ciemnych cieni i płaskiego pędzla musisz narysować pozory opierzonej strzały wzdłuż linii wzrostu górnych rzęs, która zbliżając się do zewnętrznej krawędzi oka powinna się poszerzyć i ostatecznie gładko obrócić w „przecinek” pod samą brwią.

Makijaż dla oczu z nadciągającą powieką

Najważniejszą zasadą w tym przypadku jest pomalowanie oczu. Faktem jest, że przy zamkniętych oczach makijaż może wyglądać idealnie, a gdy uniesiesz powiekę, całe piękno „zostanie” w załamaniu. Nie nakładaj też ciemnych odcieni na całą powiekę – są one potrzebne tylko do zewnętrznego kącika oka, aby stworzyć efekt cienia. Przykryj powiekę kremowymi cieniami, a matowym brązem – narysuj „zagięcie”, nieco wyższe niż naturalne, dobrze wymieszaj. Możesz użyć płaskiego pędzla, aby narysować pętlę wokół zewnętrznego narożnika ciemnymi cieniami i połączyć je w naturalne zagięcie. Możesz również wypracować wewnętrzny kącik oka ciemnymi cieniami, aby uzyskać bardziej wyrazisty wygląd.

Makijaż dla okrągłych oczu

Pewnym znakiem okrągłego kształtu jest to, że przy całkowicie otwartych oczach pod kolorową częścią źrenicy (tęczówki) widoczne jest białko. Jeśli tęczówka jest „rozciągnięta” na całej wysokości części oka, mówimy o kształcie migdała.

W tym przypadku ciemne (srebrno-szare lub dymno-czarne) cienie nadają się najlepiej na górną powiekę. Zapraszam do nakładania ich prawie na brwi i starannego cieniowania. Możesz mieszać kilka odcieni – na przykład zimny fiolet i szary. Nacisk kładziony jest na linię rzęs. Narysuj czarną linię wzdłuż krawędzi obu powiek, starannie zacieniając przestrzeń między rzęsami – można to zrobić za pomocą czarnych cieni i płaskiego pędzla lub ołówkiem lub eyelinerem. Oczy zakreślone na czarno zwężą się wizualnie i nabiorą kształtu bliskiego idealnemu.

READ
Makijaż dla brązowych oczu 2023: jasne i kontrastujące pomysły

Makijaż dla migdałowych oczu

Prawie każdy makijaż, na przykład bogaty smoky eyes, nadaje się do tego, ponieważ obecnie uważa się, że idealny kształt oczu. Aby go stworzyć, należy rozprowadzić jasne cienie na całej powierzchni górnej powieki, a dolną powiekę podkreślić ciemnym ołówkiem i odcień, a na kreskę nałożyć ciemne cienie, zwracając szczególną uwagę na zewnętrzny kącik oka .

Sklepy kosmetyczne oferują szeroką gamę cieni do powiek, które różnią się nie tylko bogatą paletą, ale także fakturą. Perłowy i matowy, kremowy i kruchy, suchy i płynny, satynowy i brokatowy! Oczy uciekają przed takim bogactwem wyboru, ale z zamieszania ryzykują, że pozostaną bez makijażu.

Nie zgub się w teksturach

Po pierwsze, kształt oczu w żaden sposób nie wpływa na teksturę, więc możesz wybrać to, co lubisz.

Po drugie, różnice w konsystencji nie zostały wymyślone na próżno – eksperci zalecają stosowanie jednego lub drugiego rodzaju cieni w zależności od rodzaju skóry, stylu makijażu, a nawet pory dnia.

72265_57e0320a48cf657e0320a48d2e.jpeg

Do makijażu dziennego idealne są cienie matowe, czego nie można powiedzieć o masie perłowej czy błyszczącym. Nadmierny połysk będzie wyglądał nie na miejscu, a mat będzie wyglądał harmonijnie i delikatnie. Jednak ze względu na bardzo suchą teksturę, matowe cienie są trudne do zmieszania, więc będziesz musiał bardzo się postarać, aby stworzyć gradient.

Dobrym wyborem do makijażu dziennego będzie kremowa konsystencja cieni, która pomoże stworzyć modny, naturalny look już dziś. Ale kremowa konsystencja nie jest pozbawiona wad – niestety takie cienie nie różnią się trwałością i szybko spływają na powieki, dlatego zalecamy stosowanie bazy ujędrniającej.

3080644_1.jpg

Cienie perłowe i brokatowe są nadal bardzo popularne (i nawet nie pomyślałem o opuszczeniu szczytu piedestału po latach 90.). Udoskonalona formuła i bogata paleta dopełnią elegancki look, z którym nie będziesz wyglądać umiarkowanie odświętnie, a nie jak w dyskotece ubiegłego wieku. Jednak konsystencja masy perłowej jest bardziej odpowiednia na wieczorne wyjście niż do makijażu dziennego. A sztuczne oświetlenie w tym przypadku tylko poprawi efekt. Zapraszam do odrobienia piłki.

Coś pomiędzy matowymi a perłowymi – satynowymi cieniami. Zawierają małe, ledwo zauważalne migoczące drobinki. Są prawie niewidoczne, ale nadają delikatny połysk i wyglądają na drogie. Odpowiednia opcja do codziennego makijażu biurowego.

READ
Jesienny makijaż: 15 pięknych pomysłów na nieskazitelny wygląd

Cienie w płynie to nowość, która w ostatnim czasie zadomowiła się na sklepowych półkach. Można je stosować w każdym makijażu, mają tę główną zaletę, że się nie kruszą i są dość łatwe w aplikacji. Często konsystencja płynnych cieni jest wypełniona drobnymi drobinkami, które tworzą efekt lekkiego połysku. Mikrocząsteczki są na tyle małe, że nie dodają dodatkowego blasku, a jedynie lekko odświeżają makijaż i nadają oczom lekkiego połysku. Cień do powiek w płynie jest dziś u szczytu mody i zagościł już w kosmetyczce dziewczyn, które są przyzwyczajone do podążania za modowymi trendami.

Pamiętaj, jeśli chcesz zwiększyć trwałość makijażu i nie patrzeć co pięć minut w lustro, aby poprawić makijaż, nie zapomnij użyć bazy pod cienie i utrwalającej bazy. Baza wzmacnia odcień, „zakłada” drobne zmarszczki i zwiększa trwałość. A jeśli w kosmetyczce nie ma produktu bazowego, wystarczy nałożyć sypki puder na powieki, a następnie nałożyć cienie. Zwiększy to trwałość Twojego makijażu.

Dzięki teksturom stało się jaśniej, ale teraz warto dokładnie zastanowić się, jak nakładać cień do powiek, jakie środki do tego wykorzystać i jak za pomocą kosmetyków można skorygować kształt oczu.

Okrągłe oczy

Duże, szeroko otwarte oczy chcą się trochę rozciągnąć, w tym celu nałóż najciemniejsze cienie z palety na zewnętrzne kąciki oczu, delikatnie zblenduj na skronie. Jeśli oczy są ciasno osadzone, zalecamy rozjaśnienie wewnętrznych kącików oczu.

zdjęcie.png.jpg

wisząca powieka

Umiejętne podejście do makijażu jest wymagane od właścicieli małych oczu z „ciężką” powieką, którą należy wizualnie unieść. Ciemne cienie nakładaj od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, ostrożnie, nie wychodząc poza załamanie ruchomej powieki. Połącz granice jaśniejszymi cieniami, szczególnie podkreślając kącik dolnej zewnętrznej powieki. Wskazówka: w makijażu używaj tylko matowych cieni o konsystencji.

blake19.jpg

migdałowe oczy

To właśnie tę formę starają się uzyskać w końcu, korygując istniejące nacięcie oczu za pomocą kosmetyków. Oczy w kształcie migdałów są uważane za standard i równie harmonijnie przybierają każdy styl makijażu. Praktycznie nie ma ograniczeń i ograniczeń. Jedyna rada: nie daj się ponieść emocjom, zacieniając cienie w kierunku skroni, bo. wizualnie zwęża oczy.

51ebf9321181255b3c7ac9fdf843c1de.jpg

Wąskie oczy

Wszystko tutaj jest proste i złożone jednocześnie. Głównym zadaniem jest wizualne powiększenie oczu, ale nie przesadzaj z kolorem. Podstawą są cienie o średnich i ciemnych odcieniach, które nakłada się zarówno na górną, jak i dolną powiekę. Następnie delikatnie zblenduj je w kierunku skroni. Makijaż Smokey Eyes, który nie rezygnuje ze swoich pozycji, będzie idealną opcją dla wąskich oczu o niewielkich rozmiarach.

READ
Jest wiele do nauczenia się! 7 rzeczy, których wizażyści nigdy nie robią

162190_900.jpg

skośne oczy

Oczy „lisie” nie są tak powszechne u kobiet i są uważane za najseksowniejszy i najbardziej atrakcyjny kształt oczu. Oczy o tak nietypowym kroju same w sobie są wyraziste i dodają twarzy szczególnego uroku, więc nie ma co za dużo czarować – wystarczy podkreślić naturalne piękno. Nałóż cień do powiek wzdłuż linii rzęs, delikatnie rozcierając go w kierunku zewnętrznego kącika oka.

olivia-wild-photo-#1.jpg

Jeśli jeszcze nie wybrałeś swojego ulubionego spośród cieni do powiek, chętnie Ci w tym pomożemy i chętnie weźmiemy udział w tworzeniu Twojego idealnego looku.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: