Jak kochać mężczyznę: 10 przekonujących rad mądrych kobiet

Jak kochać mężczyzn, czyli 12 zasad mądrej kobiety

Dawanie rad, jak kochać, jest oczywiście głupie. Kochać właściwie to po prostu kochać. Ale nadal chcę zwracać uwagę na subtelności relacji między kobietami a mężczyznami.

Miłość wnosi wielką radość do życia każdego z nas, ale często nasze wewnętrzne lęki i nierozwiązane problemy zamieniają radość z miłości w cierpienie i codzienne kłótnie, w starcia i wzajemne wyrzuty.

Gdybyś mógł zastosować się do wszystkich rad dotyczących relacji kobiet i mężczyzn, byłoby to łatwe. Prawdopodobnie byłoby znacznie więcej szczęśliwych par i ludzi.

Żadna rada nie przyniesie spokoju i harmonii, jeśli te wskazówki nie pochodzą z twoich głębin.

Jeśli w swojej nieświadomości nie szanujesz mężczyzny, a w swoim wewnętrznym świecie jest on już zdewaluowany, to bez względu na to, jak bardzo będziesz starał się postępować zgodnie z radą i być WŁAŚCIWĄ kobietą, nie będzie rezultatu.

Myślę, że takie rady są bardzo przydatne w poznaniu ich i lepszym zrozumieniu swoich słabych punktów, zastanowieniu się nad swoim wewnętrznym kobiecym stanem, nad głębokim postrzeganiem mężczyzn.

Przede wszystkim należy zrozumieć, że w związku zachowanie zewnętrzne nie jest tak ważne, jak stan wewnętrzny każdego.

Co dziwne, mężczyzna, obok kobiety, kocha przede wszystkim swój stan. W zależności od tego, jak się czuje, będzie chciał być z nią.

Jeśli przy kobiecie poczuje się MĘŻCZYZNĄ, to będzie starał się zrobić dla niej wszystko, co możliwe.
Kobieta powinna też czuć się KOBIETĄ obok mężczyzny, wtedy zobaczy w nim MĘŻCZYZNA. Ale główna odpowiedzialność za stan kobiet spoczywa na kobiecie. Nikt nie zaopiekuje się tobą bardziej niż ty sam. Niestety tak jest.

Właściwa miłość to przede wszystkim zadbaj o swój stan wewnętrzny, zdrowie i nastrój. Dlatego na początku porozmawiamy o nas, o kobietach, a dopiero potem o naszych mężczyznach, co i jak kochają i jak ich kochać właściwie.

Jak zadbać o swój stan wewnętrzny?

1. Nie zamieniaj swojego związku z mężczyzną w obowiązki dla siebie, nie pozbawiaj swojego związku życia i radości.
Jeśli pracujesz na 2-3 etaty, wracasz do domu i cały dom spada na ciebie, to o jakiej radości w związku możemy mówić?
Nie powinieneś być wyczerpany, zmęczony, brak snu – to wszystko prowadzi do wyczerpania energii, braku sił i utraty nastroju, co dotyka wszystkich bliskich, a przede wszystkim mężczyznę.

2. Dbanie o siebie io swój stan oznacza bycie w stanie usłyszeć siebie i swoje pragnienia. Bardzo często, chcąc pomagać i sprawiać przyjemność innym, zapominasz o sobie. Dobrze, jeśli opieka nad innymi naprawdę sprawia Ci radość i jesteś naładowany energią.
Na litość Boską!
A jeśli wręcz przeciwnie, to cię wyczerpuje? Więc myśle jak najpierw zadbać o siebie.
Może warto rozdzielić obowiązki w rodzinie, nauczyć się mówić NIE, czuć granice swojej osobistej przestrzeni i ogólnie ją mieć, zarówno w rzeczywistości, jak i wewnętrznie.

READ
Pary znaków zodiaku, które są przeciwwskazane do wspólnego życia

3. Prawidłowa miłość to nie narzucaj swojej miłości, nie duś człowieka miłością i nie żądaj od niego miłości i uwagi.
Kobieta powinna dbać o swój wewnętrzny świat, aby panowała w nim harmonia i pokój.. Jeśli ogarnia Cię strach przed porzuceniem, staniem się niepotrzebnym, boisz się samotności i nie widzisz radości w życiu bez mężczyzny, to czy ci się to podoba, czy nie, zepsujesz swój związek i swoje życie.
Kochać właściwie to nie zatracać się w związku, nie próbować zlewać się z mężczyzną w jedną całość, pozbawiając siebie i jego osobistej przestrzeni.
Powinnaś mieć swoje ciekawe życie bez mężczyzny. Nie porzucaj swojego hobby, nie przestawaj komunikować się z przyjaciółmi i krewnymi, nie rozłączaj się z mężczyzną jako najważniejszym, JEDYNYM, interesującym obiektem.
Wiedz, jak rozpuścić się w człowieku i nie zatracić się, zapominając o wszystkim i, co najważniejsze, nie zapomnij wrócić do siebie.

4. Dbanie o swój stan to możliwość cieszenia się tym procesem. Kiedy gotujesz, staraj się gotować nie dla rezultatu – jeśli tylko jest coś do jedzenia, ale staraj się gotować w sposób, który sprawi ci przyjemność podczas gotowania.
Naucz się cieszyć wszystkim, co robisz. Każdego ranka daj sobie 15 – 20 minut, bądź sam ze sobą, przy filiżance ulubionej herbaty lub kawy, włącz się w przyjemną falę nowego dnia.

5. Dobrze jest kochać Chodzi o umiejętność właściwej komunikacji.
Trudno to zrobić, gdy biorą górę emocje, jesteś zdenerwowany i urażony, dlatego ważne jest, aby utrzymać porządek w swoim wewnętrznym świecie, uporać się ze swoimi pretensjami, bólem przeszłości. Pozbądź się wszelkich negatywnych postaw, które przeszkadzają w życiu, wtedy fala wściekłości i złości nie zaleje Cię, a będziesz w stanie panować nad sobą w rozmowie i dobierać właściwe słowa.
Kiedy jesteś zraniony, unikasz bólu, raniąc mężczyznę, paląc w ten sposób mosty do dalszego zrozumienia siebie nawzajem.
Musisz umieć komunikować się z mężczyzną „Jestem wiadomością” – mów o swoich uczuciach: „Jestem zły”, „Jestem zły”, „Jestem obrażony”, „Czuję, że mnie nie potrzebujesz.
Następnie pamiętaj, aby wyrazić powód, dla którego to wszystko czujesz i zaproponuj rozwiązanie, które będzie dla Ciebie odpowiednie.
W ten sposób utrzymasz męski stan u mężczyzny, ponieważ „Ty wiadomości”, w których go oskarżasz, zawsze mają bardzo negatywny wpływ na mężczyznę, a w rezultacie nie dostajesz nic, tylko więcej bólu i urazy.
Musisz umieć spokojnie i poprawnie bronić swoich pozycji i pragnień.

READ
10 rzeczy, których powinieneś przestać robić, jeśli chcesz się wzbogacić

6. Ważne jest, aby zwracać uwagę na mimikę twarzy i intonację, kiedy rozmawiasz z mężczyzną. Nie zauważając tego sam, możesz wysłać mężczyźnie sygnały o swoim prawdziwym stosunku do niego, który jest ukryty głęboko w tobie. Często nawet nie zdajesz sobie sprawy ze swojego prawdziwego stosunku do niego.
Relacji nie tworzy się z konkretnym mężczyzną, z którym mieszkasz lub spotykasz. Składają się na nią postawy, które przejąłeś od matki, relacje, które miałeś w rodzinie, stosunek matki do ojca i ogólnie do mężczyzn.

7. Kochać poprawnie to być w stanie być otwartym i mówić wprost, bez sugestii o swoich uczuciach, doświadczeniach, pragnieniach. Mężczyźni nie rozumieją ozdobnych rozmów kobiet.
Pewna siebie kobieta nie będzie podpowiadać, będzie mówić wprost o swoich pragnieniach.
Bardzo często kobiety z powodu kompleksów i niepewności nie wiedzą, jak zapytać i nie wiedzą, jak to zaakceptować.
Z jakiegoś powodu wydaje im się, że człowiek sam wszystko powinien odgadnąć, zapominając czasem o prostych rzeczach – pytaj, bądź wysłuchany. Musisz być w stanie wyrażać swoje prośby i pragnienia bezpośrednio, bez podpowiedzi.
Trzeba szczerze prosić, a jednocześnie zawsze zostawiać w duszy miejsce na odmowę, ale nie ma wątpliwości, że prośba może pozostać niespełniona. I zdecydowanie musisz uzbroić się w cierpliwość. Każdy człowiek ma swoją własną prędkość percepcji. Ktoś potrzebuje kilku dni na spełnienie twojej prośby i pragnienia, ktoś potrzebuje kilku miesięcy. Zapytany i zapomniany. Jeśli jest to bardzo ważne, napisz mu listy i dołącz je w widocznym miejscu, okresowo mu przypominając.
Kobieta pewna siebie rzadko będzie myślała o odrzuceniu, a jeśli dostanie odrzucenie, nie będzie się bardzo zdenerwowała, przynajmniej nie połączy tego z faktem, że nie jest kochana.
Kiedy kobieta szczerze pyta mężczyznę, czuje jego potrzebę i konieczność. To podtrzymuje jego stan bycia CZŁOWIEKIEM.

8. Prawidłowa miłość to bądź wdzięczny, aby móc szczerze dziękować i cieszyć się tym, co człowiek robi, ważne jest, aby umieć widzieć dobro w jego działaniach, a nie koncentrować się na niedociągnięciach.
Mieszkając obok człowieka, zaczynamy traktować go jak swoją własność, zupełnie zapominając, że jest odrębną osobą. Zaczynamy brać wszystko, co pochodzi od Niego, za coś oczywistego, tak jakby to wszystko powinno być, czasami nie uważając za konieczne powiedzieć z głębi serca: „DZIĘKUJĘ”. Ważne jest, aby nie wypowiadać frazy obowiązku, ale szczerze podziękować.
Otrzymując trochę od nieznanych osób, zaczynamy im gorąco dziękować, ale rzadko dogadzamy naszemu człowiekowi naszą wdzięcznością.

READ
Jak powinny wyglądać idealne nogi

9. Kochać właściwie, to nie prać publicznie brudów, opowiadać matce i przyjaciołom, jakim jest potworem.
Po pierwsze, nie prezentujesz się w najlepszym świetle – wybierasz go i mieszkasz z nim.
Po drugie, podważasz jego autorytet i zwracasz przeciwko niemu swoich bliskich, odcinając w ten sposób gałąź, na której siedzisz. W trudnych czasach, kiedy relacje się łamią, jest mało prawdopodobne, że po Twoich historiach ktoś z Twoich bliskich pomoże Ci je uratować.
Słyszysz tylko jedno: „Dlaczego go tak potrzebujesz?” To w ogóle nie wzbudzi w nim szacunku.

10. Kochać poprawnie to wiedzieć, jakim językiem miłości mówi twój mężczyzna, co jest dla niego ważne – twoje uściski lub smacznie przyrządzony obiad, czyste mieszkanie lub twoja pochwała, mała niespodzianka.
Nie oznacza to, że musisz komunikować się tylko w jego języku miłości, masz swój własny (o czym musisz powiedzieć mężczyźnie). Warto o tym pamiętać. Czasami zwykłe niezrozumienie języków miłości prowadzi do kłótni.
Możesz dokładnie posprzątać mieszkanie, a on poczuje się niepotrzebny i niekochany, bo nie usmażyłeś pysznych klopsików, takich jak ugotowała mu mama.
Lub odwrotnie, gotujesz mu obiad z zagranicznych potraw, a on zwróci uwagę na rozrzucone rzeczy w domu.
Nie musisz starać się być doskonały we wszystkim, wystarczy tylko zrozumieć, kiedy twój mężczyzna czuje twoją miłość i troskę o niego.

11. Kochać właściwie to także szanować człowieka. Co więcej, szacunek nie ma nic wspólnego z intymnością. Intymność przyciąga do siebie nawzajem bez powodu ani powodu. Intymność może wynikać z bycia miłym dla kogoś, ale to nie gwarantuje, że rozwiniesz szacunek dla tej osoby.
Szacunek zawsze opiera się na prawdziwych osiągnięciach, niekoniecznie materialnych, ale duchowych, które wymagają nie mniej pracy niż materialne.
Każda osoba ma cechy, osiągnięcia, za które można go szanować. Wszystko zależy od tego, czy je widzisz, czy nie.
Szanować człowieka to szanować granice jego przestrzeni osobistej i jego pragnień.
Mężczyźni są bardzo wrażliwi na wszelkie naciski, od razu zaczynają wykazywać upór.
Kochająca kobieta nie będzie wywierać presji na mężczyźnie, będzie mogła wyrażać swoje pragnienia z szacunkiem, dając mężczyźnie wybór.

12. Właściwie kochać człowieka to wierzyć w niego, a nie wątpić w niego i jego zdolności. Wierzyć to widzieć potencjał, a jeśli nie widzisz i nie wierzysz w jego zdolności, nie bierz nie WŁASNYCH, zostaw to innej kobiecie, która zobaczy w nim to, czego nie widziałaś i nie dlatego jesteś zły lub nie widzisz. Po prostu masz inny punkt widzenia.
Dlaczego to takie ważne dla kobiety najpierw zadbaj o siebie? Ponieważ mężczyzna jest bardzo wrażliwy na nastrój kobiety, chociaż tego nie okazuje.
Wszystko, co robi mężczyzna, robi to tylko dla dobra kobiety, rodziny, dzieci i bardzo ważne jest, aby widział kobietę zadowoloną i szczęśliwą.
Jeśli kobieta jest zirytowana i zmęczona, to mężczyzna otrzymuje dla siebie informację „Jestem ZŁY”, „Nie mogę jej uszczęśliwić”, „Źle się ze mną czuje”. A kto lubi cały czas czuć się źle?
Czasami kobieta wyraźnie demonstruje swoje niezadowolenie, chcąc, aby mężczyzna o tym pomyślał i zaczął zmieniać swoje zachowanie lub postawę, ale kobieta nie zdaje sobie sprawy, że jej niezadowolenie i wyrzuty mają odwrotny skutek – mężczyzna się zamyka.

READ
10 niesamowitych filmów, które ujawniają wszechstronność kobiecych losów

Teraz rozumiesz, jak ważne jest zajmowanie się nie tylko swoim wyglądem, ale także swoim wewnętrznym światem? Będąc w harmonii ze sobą, stworzysz wokół siebie harmonię.

Czy wystarczy tylko ugotować barszcz, spotykać się z nim co wieczór w uwodzicielskiej bieliźnie i puszczać do klubów ze striptizem? Czy nie jest to takie proste?

Jak kochać mężczyznę: 10 przekonujących rad mądrych kobiet

Okaż opiekę tak, jak prosi

Wszyscy mówimy różnymi językami miłości i inaczej rozumiemy troskę. Jeśli zmartwieniem twojego mężczyzny jest gorący barszcz na obiad, powinieneś nauczyć się go gotować. Jeśli prosi o masaż stóp przed pójściem spać – nie odmawiaj mu prostej prośby. On Możesz kupić mu bieliznę? Pamiętaj o tym i kupuj tak, jakby wybierał zestaw dla siebie. Uwierz mi, doceni to i pokocha cię jeszcze bardziej.

Nie wyśmiewaj się z jego hobby

Nawet jeśli godzinami „wystaje” w sklepie z spinningami lub raduje się jak szalony z gola strzelonego w grze komputerowej – bądź szczęśliwy dla niego Mężczyźni są bardzo wrażliwi, a twój kochanek oczywiście nie doceni twoich ostrych komentarzy na temat jego zainteresowań. Znajdź hobby i pozwól mu robić to, co lubi.

Nie rywalizuj z nim w niczym

Bez względu na to, jak udany, stylowy, oczytany jesteś, nie powinieneś walczyć z mężczyzną o tytuł „najbardziej” w żadnej dziedzinie swojego życia. Każdy rozwija się zgodnie ze swoimi pragnieniami i możliwościami. Możesz zainspirować ukochaną osobę do przeczytania konkretnej książki, odświeżenia garderoby lub odwiedzenia muzeum, ale nie obwiniaj go, jeśli w jakiś sposób „zostaje w tyle”.

Posłuchaj jego rady

Nie wiesz, jaki lakier do paznokci wybrać? Poproś swojego mężczyznę o radę – niech poczuje się ważny i znaczący w Twoim życiu, będzie zadowolony. Zawsze możesz zrobić to po swojemu (tylko delikatnie), ale nie wypowiadaj zwrotów typu “Nic z tego nie rozumiesz”, „Sam to wymyślę”, „Nie potrzebuję twojej rady”.

Uważaj na małe rzeczy, które są dla niego ważne

Powiedzmy, że twój mężczyzna jest zirytowany wracając z pracy i depcząc porozrzucane po podłodze zabawki dla dzieci. Wiesz o tym i możesz bardzo dobrze zapobiec temu incydentowi.. To takie proste: zebrać zabawki w pudełku i spotkać się z ukochaną osobą z uśmiechem na twarzy. Pamiętaj, diabeł tkwi w szczegółach, tak jak miłość.

READ
10 najgłupszych filmowych wpadek

Nie rób skandali publicznie

Nie ma nic gorszego niż oglądanie publicznej kłótni rodzinnej. W tym momencie, kiedy krzyczysz na niego z całych sił na ulicy, mężczyzna przestaje czuć się winny i po prostu widzi przed sobą krzyczącą kobietę, w tej chwili obrzydliwą dla niego. Ale nawet w domu staraj się rozwiązywać problemy spokojnie, bo im głośniej krzyczysz, tym mniej człowiek cię słyszy.

Chwal go za małe rzeczy (i nie tylko)

Wiesz, mężczyźni są jak dzieci. Pilnie potrzebują pozytywnej oceny z zewnątrz, w szczególności – pochwały od kobiety, którą kochają. Komplementuj jego wygląd, umiejętność szybkiego znajdowania wyjścia z sytuacji lub wkręcania żarówki. Nawet proste zdanie „Jestem tak szczęśliwy obok ciebie” w stanie podnieść człowieka na Olimp błogości.

Nie ograniczaj jego wolności

Niektórym nie wolno chodzić do barów z przyjaciółmi, a niektórym nie wolno robić zdjęć z byłymi partnerami w sieciach społecznościowych. Porozmawiaj z ukochaną osobą, co jest dla Ciebie akceptowalne i nie naruszaj tych granic. Kochający człowiek nie popełni cudzołóstwa, nawet jeśli wokół niego są setki pokus. A ten, kto jest do tego zdolny, nie da się utrzymać nawet w najbardziej żelaznych rękawiczkach.

Wsparcie nawet wtedy, gdy wszyscy się od niego odwrócili

Bycie z mężczyzną w radosnych i szczęśliwych chwilach jego życia jest całkiem przyjemne. Ale stać się wsparciem, a czasem, gdy w życiu kochanka wszystko się wali, nie każdy jest do tego zdolny. jesteś zdolny jeśli naprawdę to doceniasz. Uwierz mi, bez względu na to, jak silny i odważny może się wydawać, ma też chwile zwątpienia i psychicznego upadku i potrzebuje twojego wsparcia. Tylko zostań ze mną.

Najpierw słuchaj swojego serca

Wskazówki są świetne, ale nikt nie zna twojego mężczyzny lepiej niż ty i jak go kochać. Kochaj tak, jak mówi ci serce, rób to, na czym polega twoja dusza, i dbaj o to, jakbyś był sobą, ponieważ jesteś jednym.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: