Jak dopasować spódnicę ołówkową do odzieży wierzchniej: 11 tajemnic

Od czego zacząć dyskusję o ołówkowych spódnicach na zimę lub jesień? Od wyboru materiału. Nie musi być ciepła i ciasna – może to być nawet przezroczysta koronka. Ale w żadnym wypadku nie powinien to być len. Len to zbyt letni materiał i jeśli koronkowa spódnica, kontrastująca z płaszczem lub swetrem z grubej dzianiny, wydaje się mówić: „Słuchaj, stać mnie na noszenie takiej rzeczy bez obaw o zimno i niewygodę”, to len jest zbyt szorstki działać jako kontrast dla odzieży wierzchniej. Powie innym, że nie masz odpowiedniej spódnicy na zimę, więc musiałaś nosić letnią.

Kolejnym kontrowersyjnym materiałem z mojego punktu widzenia jest denim. Na zdjęciach widziałam tylko kilka udanych opcji z dżinsową ołówkową spódnicą. I nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego.

I oczywiście należy natychmiast odrzucić cienki poliester, a nawet błyszczącą powierzchnię. Wszystko, co myślę o takich spódnicach, powiedziałam już w artykule o dress code’ie i błędach, które wiosną ogarniają każdego.

Krój typu „ołówek” można nazwać klasycznym. Dlatego najłatwiejszą opcją łączenia z odzieżą wierzchnią są płaszcze i płaszcze przeciwdeszczowe w tym samym klasycznym stylu, dopasowane lub z paskiem. Płaszcz może zajmować całą długość spódnicy lub może być nieco krótszy. Ale sam płaszcz (przypominam, mówimy teraz o modelach o klasycznym kroju) nie powinien kończyć się wyżej niż linia ud. W przeciwnym razie będzie wyglądać krótko i nieproporcjonalnie.

Ton w ton

Inna opcja, która jest teraz dość trudna do wdrożenia, ale wygląda bardzo imponująco – płaszcz i spódnica wykonane z tego samego materiału. Takie zestawienia były bohaterami lat czterdziestych i pięćdziesiątych, ale i dziś prezentują się bardzo elegancko. To prawda, że ​​​​wymagają odpowiedniego wsparcia w innych szczegółach. Można tu mówić o różnych modelach płaszczy – od klasycznych do kolan po krótkie, przypominające kurtki.

Z rowem

Świetnym partnerem do ołówkowej spódnicy jest klasyczny trencz. Ale, podobnie jak płaszcz, trencz również nie powinien być za krótki. Różnica długości między spódnicą a trenczem nie przekracza 15 cm, jak mi się wydaje.

Geometria

Spódnica ołówkowa, jeśli jest spokojna, prosta, bardzo dobrze wygląda ze złożonymi architektonicznymi płaszczami i minimalistyczną odzieżą wierzchnią. Takie płaszcze często wyróżniają się swobodną wolumetryczną sylwetką, która dobrze komponuje się z obcisłym dołem. Charakterystyczne detale to skomplikowane fałdy i draperie, niezwykły krój lub odwrotnie, skrajna lapidarność.

Od razu do rzeczy

Surowość podstawowej ołówkowej spódnicy dobrze komponuje się z surowym, prostym płaszczem. Czasami nawet z modelami zaprojektowanymi jak męskie płaszcze lub płaszcze. Często dodatkowym akcentem na ramionach może być dobry akcent.

Krótka historia

Bardzo krótkie płaszcze dobrze prezentują się w dwóch przypadkach z ołówkową spódnicą. Albo jest to wyraźna sylwetka w kształcie litery A, albo podkreślona jest talia – zaakcentowana linia paska lub dodatkowa baskinka. W każdym razie zarys sylwetki powinien być bardzo wyraźny.

Co zrobić z futrem

Ciekawym partnerem do ołówkowej spódnicy jest futro. Produkty wykonane z gładkiego lśniącego futerka przeniosą wizerunek w krainę glamour w najlepszym tego słowa znaczeniu. To prawda, że ​​do realizacji takich pomysłów należy podchodzić bardzo ostrożnie. Spódnica z taniego poliestru, futro z niezbyt wysokiej jakości sztucznego futra i fałszywe louboutiny z oderwanymi obcasami – a teraz już wyglądasz nie luksusowo, ale żałośnie. Regularnie widuję w metrze paczki takich młodych pań. Ale prawdopodobnie myślą, że wyglądają jak czarujące divy.

Druga opcja z futrem wręcz przeciwnie, oddala nas od olśniewającej perfekcji i połysku w kierunku grunge i nieostrożności. Są to kurtki z obszernym sztucznym futerkiem, płaszcze z lamy i inne podobne rzeczy. Tutaj potrzebna jest nasza surowa ołówkowa spódnica, aby podkreślić objętość i swobodę innych elementów obrazu. Czasami te dwa nastroje łączą się w jeden.

READ
5 typowych błędów garderoby

A może z kurtką?

Kontrowersyjną kwestią jest połączenie ołówkowej spódnicy z różnymi krótkimi marynarkami. Spotkałam zarówno bardzo stylowe opcje, jak i zestawy w duchu „dziewczyny z lat dziewięćdziesiątych”. Jak myślisz, co warto wziąć pod uwagę? Kurtka bomberka wygląda dobrze, jeśli jest to jedyny nieskomplikowany detal na zdjęciu. Cóż, kurtki z tkaniny płaszczowej też mogą wyglądać nadspodziewanie dobrze.

Co dziwne, parkę można również ładnie połączyć z ołówkową spódnicą. Podobnie jak w przypadku kurtki bomber, parka powinna być jedynym sportowym elementem zestawu.

Uwaga

Podsumowując, chciałbym podkreślić dwa ważne punkty.
Po pierwsze: Z natury spódnica ołówkowa jest podobna do wąskich, przyciętych spodni. Dlatego jeśli widzisz dobre połączenie z takimi spodniami, możesz spróbować powtórzyć to z ołówkową spódnicą.

Drugi spódnica ołówkowa staje się dziś coraz bardziej ograniczona stylistycznie, że tak powiem. Aby zastąpić ją w podstawowych szafach, coraz częściej oferowana jest prostokątna spódnica o prostym kroju. Nie jest tak wymagająca w zestawieniach i tworzy bardziej adekwatne linie sylwetki. Chociaż dzięki niemu możesz urzeczywistnić wiele pomysłów proponowanych na ołówkową spódnicę.

Spódnica ołówkowa na lato: jak się ubrać

Ołówkowa spódnica na lato nie jest najbardziej oczywistym wyborem, ponieważ w ciepłym sezonie chcemy czegoś lżejszego i przewiewniejszego. Ale po przeczytaniu tego artykułu zrozumiesz, że ta rzecz jest bardzo niedoceniana. Ołówkowa spódnica to jeden z obowiązkowych elementów garderoby każdej fashionistki. Oprócz tego, że będzie bardzo odpowiedni w szafie biznesowej, może służyć do tworzenia pięknych obrazów w stylu rocka, safari, babydoll i wielu innych. Nie ufaj? Następnie czytaj dalej!

Materiał spódnicy ołówkowej

Od czego zacząć omawianie spódnic ołówkowych? Od wyboru materiału. Powinna być na tyle gęsta, aby dobrze zachowywać swój kształt – w końcu to jest esencja tego stylu. Aktualne modele ołówkowych spódnic na lato, które widzieliśmy na wybiegach i na obrazach ikon stylu ulicznego, wykonane są z ekoskóry, winylu, dzianiny, tweedu, grubej bawełny i jedwabiu. Różnorodne stylizacje z ołówkową spódnicą, która jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, sprawią, że każda dziewczyna będzie stylowa i modna.

Modele jeansowe stały się kolejnym ulubieńcem projektantów. Ołówkowa spódnica dżinsowa może mieć różne długości, zarówno mini, jak i maxi. Domy mody bardzo dobrze je stylizują, pokazując świetny przykład tego, jak tego lata nosić dżinsową ołówkową spódnicę dla kobiet.

Ale cienki poliester, nawet z błyszczącą powierzchnią, zdecydowanie warto odmówić. Znacznie obniża koszt obrazu, bardzo się marszczy i szybko nabiera nieporządnego wyglądu. Letnia spódnica ołówkowa wykonana z takiego materiału może w niektórych przypadkach być uważana za przejaw złego gustu i niezgodności z trendami mody.

styl ołówkowej spódnicy

Krój ołówkowy można nazwać klasycznym. Noszenie klasycznej ołówkowej spódnicy to modna sztuka sama w sobie, odpowiedni wygląd sprawia, że ​​wygląda ona wyjątkowo. Dlatego najłatwiejszą opcją łączenia z odzieżą wierzchnią są płaszcze przeciwdeszczowe w tym samym klasycznym stylu, dopasowane lub z paskiem. Płaszcz może zajmować całą długość spódnicy lub może być nieco krótszy. Ale sam płaszcz przeciwdeszczowy (przypominam, mówimy teraz o modelach o klasycznym kroju) powinien kończyć się nie wyżej niż linia ud. W przeciwnym razie będzie wyglądać krótko i nieproporcjonalnie.

Spódnica ołówkowa ton w ton

Inną opcją, która jest teraz dość skomplikowana do wdrożenia, ale wygląda bardzo imponująco, jest kurtka i spódnica wykonane z tego samego materiału. Kiedy pojawia się pytanie – w co się ubrać z ołówkową spódnicą poniżej kolan, nie zapomnij o kurtce, to najwłaściwsze połączenie dwóch elementów garderoby. Takie kombinacje były bohaterami lat czterdziestych i pięćdziesiątych, ale nawet dzisiaj wyglądają bardzo elegancko. To prawda, wymagają odpowiedniego wsparcia w innych szczegółach. Tutaj możesz porozmawiać o różnych modelach „topu” – od klasycznej długości po przycięte kurtki, przypominające kultowy styl, który wprowadziła Mademoiselle Chanel do mody.

READ
10 modowych błędów, które popełniają tylko kobiety w Rosji

Spódnica ołówkowa z trenczem

Świetnym partnerem do ołówkowej spódnicy jest klasyczny trencz. Ale też nie powinien być za krótki. Różnica długości między spódnicą a trenczem nie przekracza 15 cm, w tym przypadku spódnica ołówkowa powinna być długa. Istnieją jednak wariacje na temat używania krótkich modeli z odpowiednimi kolorami i surowcami.

Opcja geometryczna

Ołówkowa spódnica, jeśli jest spokojna, podstawowa, bardzo dobrze prezentuje się w zestawieniu ze złożonymi architektonicznymi marynarkami i minimalistyczną odzieżą wierzchnią. Noszenie długiej ołówkowej spódnicy z marynarką lub żakietem oznacza w ten sposób podkreślenie swojego stosunku do trendów mody. Takie kurtki często mają luźną, obszerną sylwetkę, która dobrze komponuje się z dopasowanym dołem. Charakterystyczne detale to skomplikowane fałdy i draperie, niezwykły krój lub odwrotnie, skrajna lapidarność.

Spódnica ołówkowa: prosto do celu!

Surowość podstawowej ołówkowej spódnicy może dobrze współgrać z surowym, prostym płaszczem przeciwdeszczowym. Czasami nawet z modelami zaprojektowanymi jak płaszcze. Często dodatkowy nacisk na ramiona może być dobrym akcentem. Jeśli chodzi o to, co ubrać w ołówkową spódnicę, nie zapomnij o klasycznych elementach garderoby, na przykład prosty płaszcz przeciwdeszczowy pomoże ci uzupełnić wygląd.

Krótka historia

Bardzo krótkie żakiety dobrze prezentują się z ołówkową spódnicą w dwóch przypadkach. Albo jest to wyraźna sylwetka w kształcie litery A, albo podkreślona jest talia – zaakcentowana linia paska lub dodatkowa baskinka. W każdym razie kontury sylwetki powinny być bardzo wyraźne. Taka ołówkowa spódnica na lato musi znajdować się w szafie, spójrz na zdjęcie, jak stylowo wygląda.

Czy można nosić ołówkową spódnicę z marynarką?

Co ubrać w ołówkową spódnicę – z grubsza dowiedzieliśmy się, że niezbędnym elementem, który świetnie do niej pasuje, jest prosty płaszcz przeciwdeszczowy. Kontrowersyjnym zagadnieniem jest zestawienie ołówkowej spódnicy z różnymi krótkimi żakietami. Dostępne są zarówno bardzo stylowe opcje, jak i zestawy w duchu „dziewczyny z lat dziewięćdziesiątych”. Co jest ważne do rozważenia? Kurtka bomber wygląda dobrze, jeśli jest jedynym nieścisłym szczegółem na zdjęciu. Cóż, kurtki wykonane z materiału płaszczowego również mogą wyglądać nadspodziewanie dobrze.

Co dziwne, parka może być również ładnie połączona z ołówkową spódnicą. Podobnie jak w przypadku kurtki bomber, parka powinna być jedynym sportowym elementem zestawu.

Uwaga

Podsumowując, ważne jest podkreślenie dwóch ważnych niuansów.
Po pierwsze: Ze swej natury spódnica ołówkowa jest podobna do wąskich, przyciętych spodni. Dlatego jeśli widzisz dobre połączenie z takimi spodniami, możesz spróbować powtórzyć je z ołówkową spódnicą.

Drugi spódnica ołówkowa staje się dziś coraz bardziej ograniczona stylistycznie, że tak powiem. Aby zastąpić ją w podstawowych szafach, coraz częściej oferowana jest prostokątna spódnica o prostym kroju. Nie jest tak wymagająca w zestawieniach i tworzy bardziej adekwatne linie sylwetki. Chociaż dzięki niemu możesz urzeczywistnić wiele pomysłów proponowanych na ołówkową spódnicę.

Jak nosić ołówkową spódnicę latem 2021 roku

Nie jest to obowiązkowy element garderoby na lato, ale stylowe ołówkowe spódnice nadal regularnie pojawiają się na wybiegach. I z pewnością ten element garderoby jest w arsenale każdej stylistki i blogerki modowej. Obcisła spódnica ołówkowa, którą można nosić przez dziesięciolecia, nigdy nie wychodzi z mody. Wybraliśmy najmodniejsze stylizacje ze spódnicą ołówkową poniżej kolan i urozmaiciliśmy tę kolekcję kilkoma dodatkowymi opcjami mini.

READ
Przewodnik po butach damskich: 36 idealnych par i jak je nosić

Ołówkowa spódnica z przyciętym płaszczem i butami

Nie zdziw się, że w tym materiale umieściliśmy obraz złożony z ciepłych ubrań. Prosta wąska spódnica na lato nie musi być wykonana z lekkich materiałów. Po pierwsze, lato na naszych szerokościach geograficznych jest nieprzewidywalne i potrafi „zadowolić” nieoczekiwanymi niespodziankami pogodowymi. Po drugie, kozaki, o dziwo, to jeden z najmodniejszych modeli letnich butów.

Jeśli nie wiedziałaś, co założyć do długiej ołówkowej spódnicy, oto ona! Zwróć uwagę na to, jak wydłużony styl spódnicy harmonizuje ze skróconą „górą”. Takie proporcje pozwalają nie utonąć w stroju o nadmiernej objętości i podkreślić figurę. Połączenie ołówkowej spódnicy z marynarką lub żakietem to najlepsza opcja, zwróć uwagę na tematyczne zdjęcia, aby wyobrazić sobie, jak to będzie wyglądać.

Spódnica ołówkowa z kamizelką

Tego lata możesz założyć klasyczną ołówkową spódnicę z lakoniczną kamizelką. Możesz więc pojawić się nawet w biurze – odcienie są spokojne, utrzymany jest surowy styl. Jeśli dress code wymaga zakrycia ramion, to też nie ma znaczenia: wystarczy zastąpić koszulkę cienkim golfem lub koszulą. Kokardki z ołówkową spódnicą poniżej kolan to świetny sposób na znalezienie odpowiedniej długości płaszcza przeciwdeszczowego, kurtki lub kurtki.

Ołówkowa spódnica z dzianiny

Wśród modeli ołówkowych spódnic dla kobiet na lato 2021 warto wspomnieć o opcjach z cienkiej elastycznej dzianiny. Plisowanie wygląda na nim bardzo nietypowo i ciekawie. Z czym nosić taką ołówkową spódnicę? Z przyciętymi topami, również z dzianiny lub bawełny, z matową jedwabną bluzką. Jak nosić ołówkową spódnicę poniżej kolan? Zdecydowanie z marynarką.

Z bluzką z obszernymi rękawami

Co założyć do ołówkowej spódnicy? Oto kolejna stylowa i modna opcja, która pomoże Ci zdecydować o połączeniu rzeczy. Jeśli czytałeś nasze poprzednie przeglądy trendów, wiesz już, że jednym z najbardziej rzucających się w oczy trendów sezonu są rzeczy z obszernym rękawem. Idealnie komponują się z ołówkową spódnicą, kontrastując z wąską, dopasowaną sylwetką. Ta gra proporcji sprawi, że będziesz wyglądać najbardziej stylowo tego lata. Na pokazie Sportmax widzieliśmy oszałamiający look z ołówkową spódnicą z barwionego denimu. Miała na sobie teksturowaną bluzkę, kamizelkę przypominającą gorset i modne sandały na grubej podeszwie.

Spódnica ołówkowa z jedwabną bluzką

W tym sezonie skóra jest absolutnym faworytem projektantów i stylistów. Wąska bluzka z nadrukiem świetnie będzie wyglądać ze skórzaną ołówkową spódnicą. Nie bój się jasnych kolorów – w tym sezonie jest w czym wybierać! Blogerki modowe pokazują, jak połączyć ołówkową spódnicę w soczystych odcieniach czerwieni, żółci, neonowego różu i błękitu. Nadruk na bluzce może być bardziej stonowany lub kontrastowy. Ołówkowa spódnica, zwłaszcza jeśli jest długa, świetnie będzie wyglądać z taką bluzką.

Warstwy i spódnica ołówkowa

Blogerka Leonie Hanne, która już zasłużyła na miano ikony stylu, zadowoliła nas swoim jasnym, warstwowym wyglądem z ołówkową spódnicą o długości mini. Możesz wziąć dłuższy model lub włożyć pod niego sukienkę, która skończy się znacznie niżej niż brzeg spódnicy. Z czym nosić taką ołówkową spódnicę? Spójrz na zdjęcie. Leoni nosiła go z koszulą z nadrukiem i trenczem, dodając jasne sandały z kwadratowymi noskami.

Rozwiązania kontrastowe

Inna fashionistka, Alexandra Lapp, pokazuje na zdjęciu, jak połączyć bardzo kolorową ołówkową spódnicę. Noszenie takiej ołówkowej spódnicy i stylowy wygląd to główny efekt takiego doboru elementów garderoby. Jeśli spojrzysz na koło kolorów, zobaczysz, że czerwień znajduje się dokładnie naprzeciwko zielonego – są to tak zwane odcienie dopełniające. To właśnie je Alexandra łączy w swoim stroju. Jedwabny top w kolorze szmaragdu, koralowa marynarka i szkarłatne buty tworzą efektowną kokardkę z ołówkową spódnicą poniżej kolan, również w kolorze czerwonym, a nawet ozdobioną kwiecistym nadrukiem.

READ
W co się ubrać i połączyć ciepłe sukienki: 15 modnych opcji

Ołówkowa spódnica z polo i sandałami

Koszulka polo z dzianiny wygląda bardzo stylowo w połączeniu z ołówkową spódnicą. W co się ubrać z obcisłą, długą ołówkową spódnicą? Szczególnie podobał nam się wygląd inspirowany safari: polo w kolorze khaki, płaskie sandały w wężowy wzór, a wszystko to w połączeniu z czapką i plecioną torbą. Jesteśmy pewni, że taki obraz z ołówkową spódnicą sprawi, że serca fashionistek zabiją szybciej.

Spódnica ołówkowa ze sportowymi detalami

Odpowiedzieliśmy już na pytanie, jak nosić klasyczną ołówkową spódnicę, ale co jeśli jest ozdobiona napisem w sportowym duchu? Oczywiście możesz go trzymać z innymi przedmiotami sportowymi i streetwearowymi, ale oferujemy bardziej nieoczekiwaną opcję. Spróbuj nosić taką ołówkową spódnicę z tą samą bluzką z obszernymi rękawami. Obcisła ołówkowa spódnica niejako wymaga noszenia jej z klasycznymi rzeczami, które są w harmonii stylu i stylu. Na pierwszy rzut oka niezgodne, te rzeczy tworzą ciekawą harmonię. Możesz uzupełnić tę kokardę ołówkową spódnicą pod kolanem z eleganckimi sandałami i małą torebką.

Wieczorowa spódnica ołówkowa

Widząc ten efektowny wieczorowy look z ołówkową spódnicą, wydaje się, że przestałyśmy oddychać na pół minuty! Po pierwsze wykorzystuje oryginalny trend, który stał się hitem ostatnich pokazów – pióra. Po drugie, właściwy kontrast faktur to najbardziej uroczysty materiał wyszywany cekinami i koralikami oraz szorstki skórzany pasek z klamrą. I po trzecie, to po prostu bardzo efektowna kokardka z ołówkową spódnicą poniżej kolan. Prosta, obcisła spódnica na lato jest naprawdę bardzo piękna i bardzo stylowa.

Skórzana spódnica ołówkowa

Blogerka modowa Karo Daur w pełni wykorzystuje najmodniejszy materiał sezonu. Była ubrana w skórę od stóp do głów. Możesz zrobić to samo – i będzie wyglądać bardzo stylowo, a nie „zbyt”. Co nosić ze skórzaną ołówkową spódnicą? Po prostu nie wybieraj czarnego całkowitego wyglądu, lepiej rozcieńczyć swój wizerunek ołówkową spódnicą z innymi odcieniami. Karo, na przykład, ułożyła modny, ale dość powściągliwy strój, wybierając beżową ołówkową spódnicę, czarną skórzaną kurtkę i biały top. Do tego wszystkiego dodała zdecydowanie szorstkie buty na podeszwie traktora, ale możesz ograniczyć się do trampek, a nawet sandałów.

Ołówkowa spódnica przeciwdeszczowa

Wodoodporny płaszcz przeciwdeszczowy ze wszystkimi kultowymi atrybutami (materiał winylowy, zapięcia na ćwieki i lamówka) będzie świetnie pasował do szczupłej ołówkowej spódnicy. Z płaszczem przeciwdeszczowym dobrze jest połączyć spódnicę ołówkową wykonaną z dżinsu, dzianiny, a nawet z tej samej skóry. Jeśli spódnica ołówkowa jest długa, nie wolno flirtować z nadrukami, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają ci się niepasujące, na przykład lampart i geometria, kwiaty i paski – wszystko to wygląda bardzo interesująco i zrelaksowane z rzeczywistym przesłaniem ” zebrane w pięć minut”.

Dlaczego w Twojej szafie jest spódnica ołówkowa?

Nie wszyscy kochają ten styl. Wiele dziewczyn boi się, że ołówkowa spódnica podkreśli wady figury. Ktoś myśli, że ta rzecz jest daleka od wygody, co jest częściowo prawdą. Ołówkowa spódnica nie jest rodzajem garderoby, w której będziesz czuć się swobodnie i zrelaksowana. Używając tej rzeczy, zawsze pojawia się pytanie – z czym nosić długą lub krótką ołówkową spódnicę.

A jednak dlaczego tak wiele kobiet nosi nawet ołówkową spódnicę? Tworzy wrażenie „kolekcji” i struktury, pozwala zachować postawę, nadaje obrazowi rygor, gdy jest potrzebny.

Dobrze dobrana ołówkowa spódnica pozwala podkreślić piękne krągłości sylwetki lub wykreować ich wygląd. Ten styl jest uważany za symbol elegancji, więc nadal jest podświadomie odczytywany przez innych w ten sposób. Modele spódnic damskich, których styl nazywa się „ołówkiem”, nie są tak różnorodne, mogą być wykonane z różnych tkanin i mieć dodatki, ale generalnie są klasycznym elementem garderoby o wyraźnych, regularnych liniach.

READ
Jak nosić przycięte buty: 15 niesamowitych pomysłów

Jeśli chcesz zaimponować rzeczowej i poważnej młodej damie, zbierz kokardę z klasyczną ołówkową spódnicą pod kolanem, jeśli stylowa i pewna siebie fashionistka – model z kolorowej skóry. Ołówkową spódnicę należy łączyć ściśle według klasycznych kanonów lub stylowych elementów garderoby, które są zgodne z trendami mody. Aby uzyskać bardziej uporządkowany letni look, załóż ołówkową spódnicę lnianą, bawełnianą lub dżinsową, a dla tych, którzy zastanawiają się, jak ułożyć fajny strój w stylu ulicznym, wybierz długie ołówkowe spódnice połączone z obszerną kurtką, luźnym t-shirtem i grube sandały.

Jak wybrać odpowiednią spódnicę ołówkową

Styliści twierdzą, że ołówkowa spódnica pasuje prawie każdemu. Najważniejsze jest, aby wybrać go poprawnie. Z czym nosić ołówkową spódnicę – to drugie, ale nie mniej ważne pytanie. Oto kryteria, które należy wziąć pod uwagę, aby ołówkowa spódnica naprawdę Cię zdobiła:

Rozmiar. Spódnica ołówkowa nie toleruje błędów w rozmiarze. Powinna siedzieć dokładnie na figurze, dlatego wiele dziewczyn po zakupie woli zanieść przedmiot do atelier, aby dopasować go do swoich parametrów. Przy prawidłowym doborze rozmiaru tkanina nie marszczy się i miękko układa się oraz nie ciągnie ciała. Rąbek spódnicy ołówkowej powinien znajdować się blisko nóg i nie być wypukły. Jeśli spódnica ołówkowa jest długa, nie powinna dotykać podłogi, wygląda na niechlujną.

długość. Niektóre modele ołówkowych spódnic dla kobiet są jak ekstremalne mini, inne sięgają niemal do kostek. Krótkie spódniczki nie są najwygodniejszą rzeczą, która może powodować dyskomfort podczas siadania i poruszania się. Ale jest świetna opcja – założyć mini spódniczkę z długą koszulą lub sukienką pod nią. Długa spódnica ołówkowa powinna mieć rozcięcie, aby nie przeszkadzała w chodzeniu. Najpopularniejsza długość – tuż poniżej kolana – pasuje do większości modeli butów i odzieży. Aby prawidłowo nosić ołówkową spódnicę, ważne jest, aby wybrać odpowiednie elementy stylowego wyglądu.

Kolor. Jeśli chcesz ukryć objętość w dolnej części ciała, wybierz ołówkową spódnicę w ciemnych odcieniach, ale niech góra będzie jasna, aby strój nie wyglądał zbyt ponuro. Dla szczupłych osób, które chcą stworzyć wygląd bardziej okazałych form, styliści zalecają noszenie ołówkowej spódnicy z dużym wzorem. Dla tych, którzy chcą wyglądać na wyższe, pokazane są spódnice ołówkowe w klasycznych odcieniach lub z podłużnymi paskami. Długa ołówkowa spódnica jest idealna dla szczupłej sylwetki, dopełnieniem może być stylowa marynarka lub marynarka.

Konstrukcja. Jeśli do szczęścia brakuje Ci apetycznych bioder i pośladków, przyda się ołówkowa spódnica za kolano z kopertą lub wysokim stanem. Możesz także wypróbować opcje z naszywanymi kieszeniami – ten detal stał się trendem lata 2020. Aby wręcz przeciwnie, zmniejszyć „wymiary”, potrzebujesz najprostszej i najlepiej gładkiej spódnicy ołówkowej o długości midi. W co się ubrać z ołówkową spódnicą poniżej kolana – zwróć uwagę na proponowane zdjęcia.

płótno. Dzianina, lakierowana skóra i winyl mogą wizualnie zwiększyć objętość – warto o tym pamiętać, jeśli nie stawiasz sobie takiego celu. Jeansowe spódnice ołówkowe i modele z matowej skóry i tkaniny garniturowej są odpowiednie dla każdego, pod warunkiem prawidłowego doboru długości, koloru i fasonu. Prosta, obcisła spódnica ołówkowa na lato denimu to całkowicie zatwierdzony trend.

Przegląd letnich trendów

Na deser przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po najmodniejszych ołówkowych spódnicach dla kobiet. Spódnice ołówkowe były modne latem 2020 roku, a w 2021 roku nie straciły na aktualności!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: