Jak dopasować kształt brwi do typu twarzy

Oczy nazywane są zwierciadłem duszy, ale bardziej poprawne jest przypisanie tej definicji brwiom, ponieważ pomagają one w wyrażaniu emocji. Ostatnio trendy projektowe opierają się na kilku zasadach: muszą być naturalne i połączone z kształtem twarzy. Jeśli dobierzesz odpowiedni kształt brwi do swojego typu twarzy, możesz wizualnie zmienić rysy twarzy, a nawet wiek.

jaki kształt brwi jest teraz w modzie

Jaki jest związek między brwiami a parametrami twarzy

Idealny kształt zależy od szerokości i wysokości twarzy. Istnieje kilka opcji, które dotyczą wszystkich typów twarzy i oczu.

jaki kształt brwi jest w modzie 2021

Brwi zaczyna się na skrzydle nosa, zakrzywia się wokół źrenicy i kończy w zewnętrznym kąciku oka.

Biorąc pod uwagę te zasady, twarz może być bardziej symetryczna, zwiększyć kształt oczu, zmienić kształt nosa.

Brwi do typu twarzy

Istnieje kilka parametrów, według których wizażyści określają, która twarz będzie pasować do tej lub innej formy. Są okrągłe, w kształcie rombu, owalne, wydłużone, kwadratowe twarze. Poniżej przykładowe formy według typu twarzy ze zdjęciem.

schemat typów twarzy

Dla okrągłej twarzy

Starają się, aby taka twarz była bardziej wydłużona. Dziewczynom o tym kształcie będą pasować brwi uniesione wysoko, z wyraźnym łamaniem, szerokie na początku i wąskie na końcach. Przy takiej twarzy brwi nie są połączone w jej kształcie.

kształt brwi na okrągłą twarz

Dla owalnej twarzy

Kształt tego typu twarzy zależy tylko od jej wielkości. W przypadku dziewcząt o pulchnych policzkach lepiej je unieść, a proste linie połączą się z szczupłą twarzą.

brwi do owalu twarzy

Nie zaleca się zbyt szerokich brwi – spowoduje to szorstkość.

Dla kwadratowej twarzy

Aby złagodzić ostre rysy, lepiej porzucić wyraźną przerwę. Wystarczą wysokie zaokrąglone, przyciągające wzrok brwi. Lepiej porzucić ostrą formę.

kwadratowe brwi

Dla twarzy w kształcie serca

Kształt serca charakteryzuje się ostrymi kośćmi policzkowymi i podbródkiem. Aby je zmiękczyć, brwi są uniesione, z gładkim wygięciem. Forma bezpośrednia nie będzie pasować do tego typu.

brwi do twarzy w kształcie serca

Dla wydłużonej owalnej twarzy

Aby zrównoważyć cechy, brwiom nadano wydłużony kształt na końcach.

wydłużona twarz, do której pasują brwi

Całkowity brak krągłości sprawi, że twarz będzie bardziej harmonijna. Wysoko podniesiony, z zagięciem, wręcz przeciwnie, sprawi, że będzie węższy.

jak dobrać kształt brwi do rodzaju schematu twarzy

Jaki kształt brwi jest najlepszy dla różnych typów oczu

Jak zrozumieć, jaki kształt brwi Ci odpowiada, biorąc pod uwagę położenie oczu? W architekturze brwi ważne jest również określenie kształtu brwi w zależności od rodzaju cech umiejscowienia oczu i odmiany powieki. Oczy mogą być osadzone blisko lub szeroko. Blisko osadzone – odległość między oczami jest mniejsza niż ich szerokość. Przy szeroko rozstawionych oczach sytuacja jest odwrotna.

zdjęcie architektury brwi

Większość dziewcząt staje w obliczu zbliżającego się stulecia. Taką powiekę uzyskuje się dzięki temu, że ruchoma powieka jest schowana pod górną.

Na zbliżający się wiek

Przy zbliżającej się powiece brwi nie powinny być proste i cienkie, aby nie obciążać spojrzenia. Częściej wybieraj zakrzywiony, łukowaty lub kształt z przerwą.

brwi ze zwisającą powieką

Blisko osadzone oczy

Ścisłe dopasowanie oczu będzie równoważone krzywizną odległą od początku. Jeśli są trudności w wyborze kształtu, pomocne będzie podążanie za kością brwiową. Wskazane jest, aby nie był ostry. Zaostrzony, cienki kształt tworzy efekt strzałki skierowanej w środek twarzy.

READ
7 zalet biotatuażu brwi: uwaga do piękna

makijaż blisko osadzone oczy

Szeroko osadzone oczy

Szeroko osadzone oczy najlepiej nadają się do miękkiego kształtu, który zaczyna się dalej niż oczy, aby podkreślić środek twarzy. W takim przypadku lepiej skupić się na pielęgnacji, a nie na utrzymaniu wyraźnego kształtu.

dobierz kształt brwi do typu twarzy

Moda Kształty 2021

Moda na brwi zmienia się rzadziej niż trendy w makijażu, fryzurach czy ubraniach, ale to nie znaczy, że można ją ignorować. Wizażyści są pewni, że to brwi mają większy wpływ na powodzenie makijażu i integralność obrazu.

schemat kształtów brwi

Zastanawiając się, jaki kształt brwi jest teraz w modzie, można śmiało odnieść się do mody z zeszłego roku.Niezależnie od tego, jaki kształt brwi się wybierze, należy pamiętać, że naturalność jest w modzie w 2021 roku.

zrób to sam modelowanie brwi

Skierować

Modę na proste brwi branży beauty zaprezentowały Koreanki. Z natury mają sztywną strukturę włosków, co utrudnia korekcję. Proste brwi mogą sprawić, że będziesz wyglądać surowiej i starzej. Lub odwrotnie, młodsze, sprawiające wrażenie, jakby nigdy nie były dotykane pęsetą.

modne proste brwi

Za pomocą tego formularza możesz:

 • zwęzić nacięcie oczu;
 • udoskonalić rysy twarzy;
 • wizualnie rozciągnij twarz;
 • skoncentruj się na makijażu oczu.

Szeroki

Występują w trzech wariantach: naturalne – nie trzeba wydawać na nie kosmetyków; gruby – wymagający starannej pielęgnacji, aby nie wyglądał niechlujnie; szeroko rozstawione – rzadki typ, w którym nie ma potrzeby ciągłego wyrywania wnętrza.

dziewczyny z szerokimi brwiami

Szerokie brwi łączą się z wyrazistymi i dużymi oczami, pulchnymi ustami i wyraźnymi kośćmi policzkowymi.

zakrzywiony

Sprawiają, że wygląd jest zabawny i nadaje świeżości.

zakrzywione zdjęcie brwi

Jest to uniwersalna forma, ponieważ wygląda korzystnie z każdym typem twarzy, fryzury i oczu.

zakrzywiony wzór brwi

Ten kształt to skrzyżowanie łuków i załamania. Prosto przy nasadzie nosa, łagodnie zaokrąglają się w kierunku skroni.

brwi z załamanym zdjęciem

Wideo: Lekcja definiowania kształtów

Główne trendy 2021

Jakie brwi są teraz modne? W tym roku trendy zaskakują różnorodnością. Brwi nie zaleca się uciekać się do kontrastujących kolorów. Różnica w kolorze włosów nie powinna przekraczać 1-2 tonów. W tym roku blondynkom nie zaleca się zbyt ciemnych brwi.

jakie brwi są modne dla blondynek

Tatuowanie, jak najbardziej zbliżone do naturalnego, pozostaje aktualne. Złapana w trendy i kilka nietypowych sposobów na podkreślenie brwi.

dziwne brwi

Do ekstrawaganckich wzorów należą tzw. gąsienice lub pióra. Aby je wymodelować, musisz mieć grube „łuski”, które są podzielone na środku i zaczesane w górę iw dół, przypominając gąsienicę.

zdjęcie gąsienicy brwi

Bezbarwny

Charakteryzują się całkowitym lub częściowym przebarwieniem. Delikatnym sposobem na bycie modnym jest użycie białej kredki i pudru.

brwi dla blondynek

Kudłaty

Nadaje się do podkreślania naturalnego kobiecego piękna. Można je farbować na dowolny kolor, jednak brwi zaleca się generalnie powstrzymać od farbowania, pozostawiając naturalny kolor.

jakie brwi są modne dla brunetek

Wielobarwny

Wielobarwne lub tęczowe brwi to kreatywny trend roku. Fashionistki najczęściej farbują je na niestandardowy kolor pasujący do koloru ich włosów. Możesz uzupełnić je jasnym makijażem lub w ogóle zrezygnować z kosmetyków.

READ
Odświeżenie brwi - wszystko o tej procedurze

kolorowe brwi modne

Stylowe kolory 2021

Wraz z niezwykłymi wzorami modne są teraz naturalne brwi. W 2021 roku w sieci można znaleźć wiele zdjęć potwierdzających pragnienie kobiet do naturalnego piękna. Wizażyści powinni po prostu podkreślić to, co daje natura. Naturalne kolory pozostają oznaką stylu.

Czarny

Ten kolor jest idealny dla brunetek. Do kolorowania możesz użyć zwykłego ołówka do brwi, farby, cieni, szminki lub henny z kawą. Czarny kolor sprawia, że ​​oczy są jasne i wyraziste. Ten odcień dobrze komponuje się z jasnym kolorem szminki.

jakie brwi są modne dla brunetek

brązowy

Jakie odcienie brwi są teraz modne dla blondynki, brązowowłosej kobiety i rudej? Eksperci zalecają brąz.

jakie brwi są teraz modne dla brązowowłosych kobiet

Ciemnobrązowy odcień może być używany nawet przez brunetki. Kolor ten nie wyróżnia się tak bardzo jak czerń i wygląda jeszcze bardziej naturalnie.

Z tym kolorem możesz łączyć dowolne opcje makijażu.

Naturalne

Tutaj fashionistki mają pełną swobodę. Takie brwi nie wymagają stylizacji, koloryzacji, wyrywania i innych zabiegów.

modne naturalne brwi

Perfekcyjne brwi krok po kroku

Zanim wykonasz kształt brwi w domu, musisz się przygotować.

Zabieg trwa 30-40 minut, a po zabiegu skóra musi się zregenerować, dlatego lepiej zaplanować go na dzień wolny, kiedy nie ma potrzeby wykonywania makijażu.

przygotowanie brwi do korekty

Do korekty potrzebne będą: lusterko, pęseta ze ściętymi końcówkami, patyczek do pomarańczy, pędzelek, ołówek do wyznaczania początku, zagięcia i końca, biała kredka do zaznaczania, płyn dezynfekujący, pędzelek, płyn micelarny, płyn do depilacji, mleko.

Należy oczyścić twarz z makijażu, przetrzeć ją wodą micelarną i nałożyć balsam do depilacji.

Jak określić odpowiedni kształt

Miękkim ołówkiem zaznacz linię od grzbietu nosa do łuku, umieść patyczek pionowo równolegle do grzbietu nosa. Miejsce, w którym kij przecina się z łukiem, to linia startu.

jak zrobić kształt brwi w domu

Najwyższy punkt to miejsce, w którym instrument przecina zewnętrzną krawędź tęczówki.

jak kształtować brwi

Końcówka znajduje się na przecięciu sztyftu i zewnętrznej strony, jeśli przymocujesz go do skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka.

nakreśl kształt brwi

Kierunek końcówki brwi wyznacza dołek nad kością policzkową. Aby uzyskać prawidłowy kierunek, połącz zagięcie, koniec i wgłębienie linią prostą.

jak dowiedzieć się, jaki kształt brwi Ci odpowiada

Dolne kontury są rysowane gładką linią od początku do zagięcia w kierunku końcówki.

Jak zrywać

Konieczne jest usunięcie włosów pod dolnym konturem i między punktami na grzbiecie nosa. Przed wykonaniem kształtu brwi w domu pęseta jest dezynfekowana, a brwi wyczesywane.

jak wyrywać brwi

Nie da się zrywać ostrymi ruchami. Należy to zrobić zgodnie z kierunkiem wzrostu, aby nie było zagnieceń i mikrourazów. Aby zmniejszyć bolesność, skóra jest lekko naciągnięta.

Lepiej nie dotykać górnej części, aby nie zepsuć kształtu. Tutaj włosy są wyrywane tylko wtedy, gdy zauważalna jest asymetria.

Jak szybko wykonać korektę brwi pęsetą

Korekta pęsetą pozwala na uzyskanie najbardziej naturalnego kształtu brwi w zależności od typu twarzy oraz zmniejsza ryzyko nadmiernego wyskubania, dzięki czemu możesz samodzielnie wykonać korektę w ten sposób.

READ
Konsekwencje laminowania rzęs

korekta brwi pęsetą

Usuwanie odrastających włosków trwa 10-15 minut.

Nie można usunąć kilku włosów na raz, aby nie powstały łyse plamy.

Pęsety umieszcza się jak najbliżej skóry. Włosy należy usuwać do momentu oczyszczenia żądanego obszaru.

Jak uzyskać najpiękniejsze brwi za pomocą makijażu

Do podkreślenia naturalnego piękna potrzebny będzie pędzel, żel do stylizacji i puder w kredce.

ołówek do makijażu brwi

Wybór koloru zależy od odcienia włosów. Aby uzyskać akcent, weź ołówek o kilka tonów ciemniejszy.

 1. Dolne granice są obrysowane ołówkiem i cieniowane ruchem w górę.
 2. Podobne linie są narysowane wewnątrz.
 3. Aby brwi były wizualnie szersze, są również spuszczane z góry. Na każdym etapie musisz dokładnie zacienić ołówek.
 4. Jasne cienie lub korektor pod brwią podkreślą kształt.
 5. Za pomocą żelu konieczne jest ułożenie włosów wzdłuż linii wzrostu.

Najnowsze trendy w modzie zakładają jedynie eliminację wad, a nie całkowitą zmianę kształtu. Atrakcyjny wygląd utrzymuje szeroka gama ołówków i cieni o odpowiednim odcieniu.

Konstruując kształt brwi, zawsze dokładnie badamy rysy twarzy, zwracając uwagę na dopasowanie i kształt oczu, a także geometrię twarzy.

Natura jest niesamowita w swojej różnorodności. Oczy ludzi różnią się nie tylko kształtem, ale także dopasowaniem, krojem, rozmiarem i cechami anatomicznymi.

Architektura brwi. Kształty twarzy

Zwyczajowo rozróżnia się 7 rodzajów kształtów twarzy:

1. Owalny kształt.

Ta forma jest uważana za idealną wzdłuż naturalnych linii. Brwi o dowolnym kształcie są dla niej odpowiednie, brwi z miękką przerwą wyglądają szczególnie imponująco.

Zaleca się brwi z wysokim uniesieniem i krótką końcówką.

3. Kształt prostokątny.

Odpowiednie są proste i dłuższe brwi, bez wysokich uniesień i zagięć.

4. Kwadratowy kształt.

Idealne są brwi w formie wysokiego, zaokrąglonego łuku. Odpowiednia jest również prosta linia brwi, z gładko zaokrągloną, wydłużoną końcówką. Zbyt ciemne i cienkie brwi są wykluczone.

5. Trójkątny kształt.

Zalecana jest łukowata, długa brew z podniesionym ogonem. Krótka prosta brew jest przeciwwskazana.

6. Kształt gruszki.

Brwi lekko rozstawione i wydłużone. Zalecana jest prosta, wdzięczna linia lub lekko zaokrąglona z gładką górą i długim ogonem.

7. Kształt diamentu.

Ten kształt charakteryzuje się kanciastością, którą należy wygładzić okrągłymi brwiami w formie regularnego łuku. Odpowiednie są również brwi o prawidłowym prostym kształcie. Należy unikać ostrych przerw.

Architektura brwi. Kształty twarzy

Aby uzyskać bardziej szczegółowe zrozumienie budowy brwi, musisz najpierw zidentyfikuj 5 ważnych punktówz czego składa się:

 1. Początek brwi wzdłuż dolnej krawędzi.
 2. Początek brwi na górnej krawędzi.
 3. Wierzchołek brwi, szczyt.
 4. Na dolnej krawędzi brwi pod górą.
 5. Koniec brwi, kucyk.

5 punktów brwi, kształt oczu i twarzy

2. Korekta kształtu twarzy i oczu poprzez przesunięcie 5 głównych punktów.

Sadzenie oczu, pracuj z punktami 1 i 2 (początek brwi):

 1. Jeśli dopasowanie oczu jest normalne (A=B=A), to proporcje są idealne i nie wymagają korekty.
 2. Bliskie lądowanie (A>B
 3. Powszechne są też oczy szeroko osadzone (AA), w takim przypadku obszar między brwiami należy przybliżyć kosmetykami koloryzującymi lub dekoracyjnymi.
READ
3 najczęstsze błędy w kształtowaniu brwi, które popełniasz tak często

Modelowanie brwi

Kształt oczu, pracuj z punktem 3 (szczyt brwi):

 • kształt migdała, forma klasyczna, w. 3 nie dotykać;
 • okrągłe oczy, dla wizualnego rozciągnięcia v. 3 przesuwamy się od środka twarzy do obrzeży;
 • wąskie oczy, w. 3 przesunięcie do środka twarzy, aby optycznie zaokrąglić kształt oka.

Kształt twarzy, pracuj z punktem 4:

 • jeśli twarz jest długa, to str. 4 należy przesunąć w dół, brwi staną się bardziej proste wzdłuż dolnej linii (punkty 1-4-5), a twarz zostanie rozszerzona na szerokość;
 • w przypadku twarzy szerokiej str. 4 należy przesunąć ukośnie do środka twarzy (punkty 1-4), aby nadać brwiom wyrazisty łuk i wydłużyć twarz.

Koniec brwi, pracuj z punktami 1 i 5:

3 rodzaje zakończeń brwi. Modelowanie brwi

W naturze istnieją 3 rodzaje klasyfikacji brwi wzdłuż osi poziomej:

 • klasyczny (początek brwi wzdłuż dolnej linii znajduje się na tej samej poziomej linii co ogon);
 • rosnąco (początek brwi wzdłuż dolnej linii znajduje się poniżej końca poziomo);
 • opadanie (początek brwi wzdłuż dolnej linii znajduje się nad ogonem).

Dozwolone są wszystkie opcje, z wyjątkiem opadającego ogona. To sprawia, że ​​twarz jest wizualnie smutna i zmęczona.

Główka brwi, praca z punktami 1 i 2:

 • okrągły (klasyczny, odpowiedni dla spokojnych i delikatnych dziewcząt);
 • kwadratowy (graficzny, odpowiedni tylko dla twarzy modelki o idealnych rysach);
 • ukośny (koryguje dopasowanie oczu).

kształt główki brwi. Modelowanie brwi

3. Zaznaczanie i budowanie kształtu brwi do koloryzacji.

Budynek w formie klasycznej:

Do tej pory istnieje wiele opcji budowania i znajdowania kształtu brwi. Zacznijmy naszą analizę od klasycznej formy stworzonej przez samą naturę.

 1. Początek brwi/głowy to środek między środkiem twarzy a wewnętrznym kącikiem oka;
 2. Końcówka brwi to środek między pionowymi liniami zewnętrznego konturu twarzy a zewnętrznym konturem oka;

(! Określ 2 skrajne punkty i podziel tę linię na 3 równe części!)

 1. Górna część brwi/wierzchołka wynosi 2/3 długości od początku (wysokość uniesienia brwi = szerokość oka w pionie);
 2. Korpus brwi – odległość od głowy do zgięcia z 2 równoległymi liniami;
 3. Symetria – zapisujemy kąt pod jakim zbudowana jest brew.

klasyczne modelowanie brwi

Budowanie kształtu za pomocą nici, linijki i ołówka:

W praktyce najwygodniejszym i najszybszym znakowaniem jest znakowanie nitką, linijką i ołówkiem. Z reguły istnieje już pewna ustalona forma, której nie można już radykalnie zmienić. Tylko niewielka korekta za pomocą sztuczek i subtelności, które zostały omówione powyżej.

Granicy początek brwi – narysuj linię prostą od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka, kontynuując do miejsca, w którym linia przecina się z brwią.

Granicy uzupełnienie brwi – narysuj linię prostą od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka, kontynuując do miejsca, w którym linia przecina się z brwią.

Zidentyfikuj najwyższy punkt brwi ewentualnie wzdłuż linii poprowadzonej od skrzydła nosa, wzdłuż zewnętrznej linii tęczówki z bezpośrednim spojrzeniem.

budowa nici. Modelowanie brwi

Następnie za pomocą nici zaznaczamy horyzont górnej linii brwi i łączymy punkty 2-3, 3-5. Zwróć uwagę, że 3-5 przekątnych obu brwi powinno pasować na środku twarzy. To będzie test twojej prawidłowej budowy.

Możesz dowiedzieć się, jak wykonać prawidłowe oznaczenie brwi przed koloryzacją, oglądając nasz darmowy film instruktażowy ZNAKOWANIE BRWI

READ
Prosty kształt brwi jako główny trend kosmetyczny 2023

4. Korekta brwi pęsetą i woskiem. Podstawowe zasady korekty.

Po zbudowaniu przyszłego kształtu możesz przystąpić do korekcji i modelowania brwi.

Korektę można wykonać zaostrzoną pęsetą, woskiem lub nitką:

 • Pęsety należy wcześniej zdezynfekować i wysterylizować. Korekta (wyskubanie) brwi powinna być wykonywana tylko przez porost włosów.
 • Nakładamy wosk według wzrostu, ostrożnie wdeptując go w skórę i czynimy udrękę przed wzrostem.
 • Korekcja brwi nitką (nitkowanie) wykonywana jest przeciwko porostowi włosa.

Po zakończeniu korekty skórę należy przetrzeć chlorheksydyną, miramistyną lub dowolnym płynem dezynfekującym.

Podczas pracy z grubymi i długimi brwiami należy zachować szczególną ostrożność. Lepiej nie przycinać długich włosów, ale przecinać kształt. Będzie więc wyglądał tak naturalnie, jak to tylko możliwe, a włosy nie będą wystawać w różnych kierunkach.

Polecamy przeczytanie innych artykułów:

5. Kolorowanie.

Jasność wybarwienia określamy na podstawie:

 • odcienie włosów / korzeni – zimne lub ciepłe;
 • pożądany wynik klienta;
 • intensywność i jasność obrazu;
 • kolorystyka wyglądu (cera, włosy).

Wybór barwnika zależy od:

 • gęstość oryginalnych brwi;
 • pożądany wynik klienta;
 • typ skóry.

6. Materiały i narzędzia mistrza brwi.

Oczywiście idealnego rezultatu nie da się osiągnąć bez wysokiej jakości, sprawdzonych materiałów i narzędzi. Biorąc pod uwagę ogromną różnorodność produktów w branży brwiowej, wybór „tych” materiałów i narzędzi zajmuje czasem rzemieślnikom sporo czasu i pieniędzy. Często trzeba przejść ciernistą ścieżkę prób i błędów.

Jak pokazuje praktyka, drogie produkty nie zawsze spełniają oczekiwania, a wiele budżetowych profesjonalnych materiałów zapewnia trwałe i wysokiej jakości zabarwienie.

Informacje na temat budżetu przeznaczonego dla początkującego browisty znajdziesz w naszym artykule BROWIST START KIT.

W skład zestawów do brwi wchodzą wyłącznie oryginalne produkty najlepszych marek w branży brwiowej. Zestawy nie zawierają zbędnych lub narzuconych produktów.

Podsumujmy to. Jak stworzyć idealne brwi?

 • Najpierw badamy geometrię twarzy, kształt i dopasowanie oczu, a także kształt początkowych danych brwi.
 • Po drugie, wykorzystując całą wiedzę o możliwych formach, budujemy twarz najbardziej odpowiednią dla Twojego typu.
 • Po trzecie, korekty dokonujemy tylko czystymi narzędziami i poza skonstruowaną formą.
 • Po czwarte, wybierz typ i jasność z naturalnych danych wyglądu i własnych życzeń.

Nie jest tajemnicą, że aby nauczyć się robić naprawdę fajne brwi i zrozumieć wszystkie zawiłości zawodu brwiowego, musisz przejść poważne szkolenie.

Jednym z najpopularniejszych programów edukacyjnych w szkole-studio OBLAKA BEAUTY w Petersburgu jest podstawowy jednodniowy kurs architektury i koloryzacji brwi „Sekrety tworzenia idealnych brwi”.

Program kursu obejmuje wszystkie aspekty modelowania i korekcji kształtu brwi, a także praktyczne szkolenie z modeli metod barwienia brwi różnymi rodzajami barwników (farby i henny).

Studiowanie na kursie podstawowym brwi w OBLAKA BEAUTY pozwoli Ci bez marnowania czasu spełnić swoje marzenie i opanować nowoczesny zawód mistrza modelowania brwi.

Po ukończeniu studiów w pełni poczujesz możliwość realizacji swojego potencjału i będziesz mógł dobrze zarabiać, zajmując swoje miejsce w prężnie rozwijającej się branży kosmetycznej.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: