Jak dobrać strzałki do kształtu oka i wyglądać idealnie?

Ludzie zaczęli malować oczy w starożytnym Egipcie, przed pojawieniem się szminki i innych kosmetyków. I nie chodzi tu o tusz do rzęs, ale o eyeliner i strzały, które Egipcjanie zamienili w prawdziwą sztukę. Z ich pomocą oczy stały się wyraziste, jasne, a spojrzenie nabrało tajemnicy. Współcześni fashionistki również używają strzałek, aby podkreślić piękno swoich oczu lub ukryć wady.

Proponuję nauczyć się dobierać strzałki do kształtu oczu i poprawnie je rysować.

Aby zrozumieć, które strzały są dla Ciebie odpowiednie, musisz określić kształt oka, głębokość i odległość ich lądowania. Aby to zrobić, porównaj swoje odbicie w lustrze z poniższym obrazkiem.

Strzałki na oczach: oczy w kształcie migdałów

Właściciele oczu w kształcie migdałów to szczęśliwe dziewczyny, które pasują do strzał o dowolnym kształcie, kolorze i szerokości.
Optymalną i codzienną opcją są klasyczne strzałki, które są rysowane na całej długości górnej powieki, wychodzą poza zewnętrzny kącik i pogrubiają się na końcu.

Możesz spróbować eyelinera w stylu Audrey Hepburn. Aby to zrobić, gruba czarna strzałka na górnej powiece musi być zakończona figlarnym kucykiem.

Strzałki na małych oczach

Dziewczyny, które mają małe oczy, które są nieproporcjonalne do innych rysów twarzy, powinny unikać czarnego eyelinera. Ciemne strzałki optycznie jeszcze bardziej zmniejszają oczy. Aby uniknąć takiego negatywnego efektu, należy użyć ołówka i odcieni złota, srebra, bieli, szarości lub beżu.

Takie dziewczyny nadają się do cienkich strzał, które płynnie wychodzą poza zewnętrzny kącik powieki. Świetną opcją jest równoległy eyeliner.

Wykonywany jest w dwóch etapach. Najpierw narysuj strzałkę na górnej powiece. Powinien zaczynać się od środka oka i płynnie przesuwać się w górę wokół zewnętrznego kącika oka. Na dolnej powiece strzałka powinna zaczynać się prawie przy samym rogu i przebiegać równolegle do górnej linii, nie przekraczając jej. Aby eyeliner wyglądał oryginalnie i nietypowo, dolną strzałkę można nieco skrócić.

Strzałki na oczach: okrągły kształt oka

Aby nadać okrągłym oczom migdałowy kształt, należy je wydłużyć w kącikach. Na ratunek przyjdą klasyczne szerokie strzały na całej długości górnej i dolnej powieki. Nie zagęszczaj strzałek na środku oka. Linie powinny mieć mniej więcej taką samą szerokość na całej długości lub nieco pogrubione na końcach.

Głównym zadaniem dziewczyn o okrągłych oczach jest uzyskanie efektu wydłużenia oka. Najłatwiej to osiągnąć bez przesuwania górnej linii strzałki do zewnętrznego narożnika o kilka milimetrów. Rozciągnij go nieco poza granice oka i przesuń dolną powiekę całkowicie wzdłuż linii rzęs. Połącz dwie linie i uzyskaj eleganckie strzały, które nadają twoim oczom idealny kształt.

wąski kształt oka

Dziewczyny, które mają wąskie oczy, powinny unikać eyelinera na dolnej powiece, a także strzałek wychodzących poza zewnętrzny kącik oka. Stworzy tylko odwrotny efekt.

READ
W skarbonce piękności: 5 sposobów na makijaż oczu

Aby „poszerzyć” oko, eksperci zalecają nałożenie grubej kreski na środku górnej powieki, która stopniowo zwęża się ku kącikom. Alternatywnie możesz obejść się bez strzałek w kącikach oczu.

Oczy ze zwisającymi powiekami

Takie oczy wizualnie wyglądają na ciężkie i okrągłe. Aby ukryć tę wadę, musisz narysować strzałę na całej długości górnej powieki, wychodząc poza kącik oka.

Jej zakrzywiony kucyk powinien wydawać się przedłużeniem dolnej linii rzęs. Dolną powiekę najlepiej przenieść od wewnątrz wzdłuż błony śluzowej lub wcale.

Szeroko osadzone oczy

Głównym zadaniem dziewcząt o takich oczach jest wizualne zmniejszenie odległości między nimi.

Jest to dość proste, wyciągając strzały z wnętrza oka do grzbietu nosa. Szeroka linia powinna przebiegać na całej długości górnej i dolnej powieki iw żadnym wypadku nie powinna wykraczać poza zewnętrzny kącik oka.

Blisko osadzone oczy

Dziewczyny z zamkniętymi oczami mają odwrotne zadanie – zwiększyć odległość między nimi. W takich przypadkach strzałka powinna zaczynać się od środka zewnętrznej powieki i lekko unosić się na końcu.

Najlepiej nie wyciągać go do zewnętrznego narożnika i delikatnie pochylać w kierunku skroni. Linia powinna być cienka lub lekko poszerzona. Dolna powieka nie powinna być w ogóle opuszczona.

Oczy z podniesionymi kącikami

Oczy z podniesionymi kącikami nazywane są „azjatyckimi” ze względu na skośny krój. Głównym zadaniem w tym przypadku jest zrównoważenie kształtu w kącikach oczu. Można to osiągnąć za pomocą wyraźnych strzałek na całej długości górnej powieki, bez wyprowadzania ich poza zewnętrzny kącik. Narysuj cienką linię na dolnej powiece, zaczynając od środka oka.

Spuszczone oczy

Aby wizualnie poprawić wadę, możesz ostro unieść końce strzał w górę, lekko je rozszerzając.

Eyeliner powinien przebiegać cienką kreską na całej długości górnej powieki. Cienką strzałkę można narysować wzdłuż dolnej powieki, zaczynając od jednej trzeciej oka i połączyć z górną linią. Opcjonalnie nie możesz w ogóle zawieść wzroku.

Przydatne wskazówki

1. Płynny eyeliner wygląda najlepiej, ale wymaga pewnych umiejętności. Nie bądź rozczarowany, jeśli nie otrzymasz od razu właściwych i wyraźnych linii. Na początek możesz wypróbować miękki ołówek i zarysować nim kontury zamierzonych strzał, a następnie udoskonalić je płynnym eyelinerem.

2. Doskonałym zamiennikiem płynnego eyelinera i ołówka jest marker do strzał. Z jego pomocą uzyskuje się cienkie i nasycone linie.

3. Aby strzałki były równe, musisz trzymać ołówek równolegle do twarzy, a wolnym palcem serdecznym przytrzymać skórę w kąciku brwi. Linia jest nakładana małym pociągnięciem w kierunku skroni. Taką kreskę można łatwo skorygować, cieniować lub nałożyć na wyraźną strzałkę płynnym eyelinerem.

READ
8 prostych wskazówek dotyczących makijażu, dzięki którym będziesz wyglądać olśniewająco

4. Strzała powinna zawsze stawać się cieńsza w kierunku wewnętrznego narożnika.

Ponieważ ludzka twarz jest asymetryczna, oczy mają nieco inny kształt. Dlatego nie rozpaczaj, jeśli po raz pierwszy oddalisz się od doskonałych strzał. Eksperymentuj więcej, a wszystko na pewno się ułoży!

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

Możesz nauczyć się prawidłowo rysować oczy i robić równe strzały, a także zapoznać się z techniką nakładania kosmetyków, aby stworzyć spektakularny nowy wygląd, możesz kontynuować.

Opcje strzałek i ich wybór dla różnych typów oczu

Opcje strzałek i ich wybór dla różnych typów oczu

Zastanów się, jakie popularne odmiany strzał są teraz modne, aby prawidłowo narysować i ozdobić piękny makijaż.

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

klasyczne strzały

klasyczne strzały

Tradycyjna wersja klasycznych strzał może być świetnym dodatkiem do każdego makijażu oczu, a także służyć jako jedyny akcent wyglądu. Cienkie strzałki są rysowane w następujący sposób: najpierw kontury ogona, potem linia wzdłuż wzrostu rzęs, potem wszystko musi być połączone. Pamiętaj, aby stopniowo pogrubiać od wewnętrznego narożnika do zewnętrznego.

Podwójne strzałki

Podwójne strzałki

Podwójne strzały wyglądają bardzo efektownie. Tak modny makijaż otwiera oczy, optycznie pogrubia rzęsy, będąc aktywnym narzędziem uwodzenia płci przeciwnej. Na początek czarną kredką narysuj kucyki od kącików oczu do czubków brwi. Następnie narysuj linię w kierunku wewnętrznego kącika oka. Następnie wykonujemy kolejny krótki ogon, od zewnętrznego kącika oka w dół.

grube strzały

grube strzały

Umożliwiają narysowanie uroczych strzałek o efektownym kształcie, jaskrawo narysuj kontur oka. Tutaj musisz przestrzegać podstawowej zasady: im grubsza zrobisz strzałę, tym grubsze i dłuższe rzęsy będą potrzebne. W niektórych przypadkach istotne są sztuczne rzęsy.

Uniesione strzały dla efektu kociego oka

Uniesione strzały dla efektu kociego oka

Koci wygląd będzie dokładnie zapewniony, jeśli narysujesz tę opcję. Oczy będą wydawały się większe, spojrzenie będzie bardziej skośne. Uniesienie strzały powinno odbywać się od zewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Linia powinna być szeroka, a wzniesienie wystarczająco ostre.

Arabska strzałka

Arabska strzałka

Ta opcja jest bardzo popularna na Instagramie, szczególnie w połączeniu z jasnymi cieniami. Kontur pod rzęsami, na dolnej i górnej powiece dobrze wybarwiony, bez przerw. Z góry strzałka gęstnieje z wycofywaniem się z kącika oka, a od dołu na końcu wykonuje się zgrubienie i łączy.

Mistrzowska klasa rysowania strzał z cieniami

Najpierw musisz wybrać odpowiednie narzędzia do rysowania i zdecydować, który pędzel jest wygodniejszy do rysowania. Potrzebny będzie skośny pędzel lub cienki pędzelek do brwi. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami:

Wpisz na pędzlu wymaganą ilość cieni.
Zaznacz ogon strzały, mentalnie lub za pomocą improwizowanych środków, kontynuując linię dolnej powieki.
Zastosuj kontynuację strzałki jak najbliżej linii rzęs, malując puste obszary.
Dzięki nieregularnemu kształtowi możesz skorygować strzałę za pomocą bawełnianego wacika, suchego lub mokrego.

READ
Trendy w makijażu na 2023 rok: w końcu wzięto pod uwagę opinię mężczyzn

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

Jak narysować strzałki na różnych rodzajach oczu własnymi rękami

Jak narysować strzałki na różnych rodzajach oczu własnymi rękami

Najpierw musisz określić, jakie masz oczy i wybrać dla nich kształt makijażu. To pozwoli Ci wybrać najbardziej opłacalną opcję spośród wszystkich istniejących.

Round

Round

Okrągły kształt należy lekko wydłużyć, obrysowując wewnętrzny kącik eyelinerem. Wskazane jest, aby linie były pogrubione ołówkiem, a nie cienkie, w przeciwnym razie gwarantowany jest efekt wyłupiastych oczu. Staraj się prawidłowo rysować i cieniować strzałki, aby wypełnić przestrzeń między rzęskami i zawęzić okrągłość. Nie zaleca się rysowania strzałek dolnych.

W kształcie migdała

W kształcie migdała

W takim przypadku możesz narysować różne rodzaje strzał, ponieważ takie oczy są standardem piękna. Ciekawym pomysłem jest wykonanie długich, opierzonych strzał z efektem rozszerzania się. Możesz spróbować stylu lat 60., tworząc dramatyczne strzały. Rozpocznij linię od wewnętrznego rogu, stopniowo zwiększając się do końca. Zwróć uwagę, że koński ogon na końcu powinien kontynuować linię rzęs.

Wąskie

Wąskie

Lepiej jest narysować wizualnie powiększone strzałki dla wąskich oczu, które nie wychodzą poza granicę oka. Dolna powieka pozostaje niepomalowana lub kreska jest podkreślona tylko na końcu. Niedopuszczalne jest używanie jasnego ołówka do dolnej linii. Wschodnie cięcie z małymi oczkami można skorygować, wykonując cienkie strzałki pogrubione tylko na środku. Krawędzie linii należy wykonać cieniowaniem.

Szeroko rozstawione oczy

Szeroko rozstawione oczy

Niektóre sekrety pomogą zmniejszyć ten kształt: przesuwamy powiekę na całej długości, wydłużając kreskę w kierunku grzbietu nosa. Wskazane jest wykonanie go wzdłuż linii rzęs. Dolna powieka również musi być podniesiona na całej długości.

Strzałki na wąsko osadzonych oczach

Strzałki na wąsko osadzonych oczach

Tutaj przepływ makijażu jest przeciwieństwem bliskiego lądowania. Początek strzałki najlepiej wykonać lekkim wcięciem od wewnętrznego kącika powieki. W zewnętrznym rogu musisz zrobić zaokrąglone piękne końcówki.

Kto pasuje do różnych kształtów strzał?

Kto wpadł na pomysł rysowania podkreślonych linii przed oczami i dlaczego są one potrzebne? Moda ta wywodzi się ze starożytnego Egiptu. Egipskie piękności, a także sama Kleopatra, lubowały się w takich sztuczkach, robiąc taki makijaż, że ich oczy wydawały się większe. Od tego czasu taka sztuczka nie straciła na aktualności, nadal jest bardzo popularna wśród kobiet, niezależnie od wieku. Wiek 40 lat również nie jest przeszkodą, aby wyglądać zadbanie i stylowo. W tym przypadku odpowiednie są czarne klasyczne opcje na oczach lub w stylu retro.

READ
Jak zmienić kształt oczu za pomocą makijażu w 1 minutę?

Instrukcje krok po kroku dla początkujących: jak pięknie umalować oczy kredką do oczu, flamastrem, ołówkiem

Instrukcje krok po kroku dla początkujących: jak pięknie umalować oczy kredką do oczu, flamastrem, ołówkiem

Schemat rysowania flamastrem, płynnym eyelinerem jest prosty etapami, rozważ dalej proste zasady rysowania:

Nałóż na oczy specjalną bazę pod cienie.
Za pomocą ołówka z twardym ołówkiem narysuj kontur strzałki od wewnętrznego narożnika do środka. Następnie kontynuuj linię i zakończ zgrabną końcówką.
Za pomocą eyelinera pomaluj kontur strzałki, nie pozostawiając żadnych szczelin.

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

Jak wykonać makijaż oczu kredką krok po kroku? Możesz poprawnie wykonać makijaż na prawym i lewym oku ołówkiem w następujący sposób:

Nałóż na powieki specjalną bazę pod cienie, a następnie rozetrzyj pędzelkiem.
Weź miękki lub średnio miękki ołówek. Jeden punkt stawiamy przy wewnętrznym kąciku, drugi tuż nad zarostem rzęs, pośrodku, a trzeci równolegle do zewnętrznego kącika, powyżej średniego poziomu.
Połącz wszystkie trzy punkty w jeden, postaraj się, aby przejście było jak najbardziej płynne. Strzałka powinna przebiegać wyraźnie wzdłuż linii rzęs.

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

Nauka tworzenia codziennych i świątecznych strzał w domu: wskazówki dla początkujących

Nauka tworzenia codziennych i świątecznych strzał w domu: wskazówki dla początkujących

Makijaż dzienny na studia, do szkoły, do pracy najlepiej wykonywać niepozornie, schludnie. Tutaj ważne jest, aby prawidłowo narysować cienkie i równomierne kontury oczu ołówkiem lub eyelinerem.

Wręcz przeciwnie, niezwykłe wielokolorowe opcje wykonania pięknego makijażu przydadzą się z okazji uroczystości lub święta lub dodadzą świeżej nuty Twojemu spojrzeniu.

Warianty kolorystyczne strzałek występują w różnych typach, niektóre z nich są następujące:

Warianty kolorystyczne strzałek występują w różnych typach, niektóre z nich są następujące:

Czerń i biel pozwalają optycznie powiększyć oczy, uczynić je głębszymi i bardziej wyrazistymi. Aby łatwo wykonać taki makijaż, musisz nałożyć podkład i narysować te same strzałki eyelinerem. Na nich musisz zrobić białe strzałki i narysować wewnętrzne linie poniżej białym miękkim ołówkiem.

Brązowe odcienie eyelinera pięknie prezentują się w ciągu dnia, szczególnie dla dziewczynek o orzechowych oczach.

Brązowe odcienie eyelinera pięknie prezentują się w ciągu dnia, szczególnie dla dziewczynek o orzechowych oczach.

“Ważny. Kolor eyelinera musi być jaśniejszy niż ton tuszu do rzęs, w przeciwnym razie makijaż okaże się bez smaku i nie będzie wyrazisty, a oczy będą wydawały się mniejsze.

Niebieski jest odpowiedni dla właścicieli niebieskich lub jasnoniebieskich oczu. Ta kombinacja kolorów wygląda harmonijnie, pożądane jest podkreślenie jej tymi samymi tonami w ubraniach lub dodatkach.

Niebieski jest odpowiedni dla właścicieli niebieskich lub jasnoniebieskich oczu. Ta kombinacja kolorów wygląda harmonijnie, pożądane jest podkreślenie jej tymi samymi tonami w ubraniach lub dodatkach.

Róże w stylu anime zmieniają nudny wygląd w nowy, ciekawy i oryginalny. Nadaje się dla młodych dziewcząt na imprezy tematyczne, sesje zdjęciowe, letnie spacery.

Róże w stylu anime zmieniają nudny wygląd w nowy, ciekawy i oryginalny. Nadaje się dla młodych dziewcząt na imprezy tematyczne, sesje zdjęciowe, letnie spacery.

Złoto pozwala na wykonanie pięknych, błyszczących oczu. Takie strzałki są odpowiednie na wakacje. Połącz z ubraniami w ciepłym odcieniu skóry i złotymi wykończeniami.

Złoto pozwala na wykonanie pięknych, błyszczących oczu. Takie strzałki są odpowiednie na wakacje. Połącz z ubraniami w ciepłym odcieniu skóry i złotymi wykończeniami.

Fioletowa farbka do eyelinera sprawia, że ​​spojrzenie jest bardziej odważne i jasne. Tak odważna decyzja jest odpowiednia dla stylowych pań, które nie boją się przyciągać większej uwagi. Usta w tym przypadku nie powinny być pomalowane jasną szminką.

Fioletowa farbka do eyelinera sprawia, że ​​spojrzenie jest bardziej odważne i jasne. Tak odważna decyzja jest odpowiednia dla stylowych pań, które nie boją się przyciągać większej uwagi. Usta w tym przypadku nie powinny być pomalowane jasną szminką.

Jeśli chcesz mieć makijaż jak gwiazdy Hollywood, możesz ozdobić powieki błyskotkami i cyrkoniami, a na oczy nakleić specjalne naklejki w postaci strzałek z wzorami. Brytyjska piosenkarka Adele słynie ze swoich spektakularnych, jasnych oczu, jeśli nauczysz się malować tak jak ona, zawsze będziesz błyszczeć swoją urodą.

READ
Najpopularniejsze triki makijażowe, które podbiły światowe fashionistki

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

Tatuaż dla oczu: zalety i wady procedury

Nie zawsze jest wystarczająco dużo czasu na narysowanie doskonałych strzał. Aby nie angażować się w rysowanie każdego ranka, możesz wykonać permanentny makijaż strzałek, który pozwala na długo podkreślać godność oczu i malować przestrzeń między rzęsami.

Jak długo trwa tatuaż? Po pierwszym nałożeniu permanentnego konieczne będzie wykonanie korekty, gdzieś w 1,5 miesiąca po zabiegu. Tatuaż na oczach będzie trwał, w zależności od rodzaju skóry i specjalnej pielęgnacji, średnio półtora roku.

Czy tatuaż boli? Podczas malowania strzelec nakłada na powieki specjalny środek znieczulający w celu zmniejszenia bólu.

Tatuaż goi się długo, mogą pojawiać się strupki, opuchnięte powieki, zaczerwienienia i siniaki, które znikają w ciągu dwóch tygodni. Trzeba go starannie opiekować. Pielęgnacja po zabiegu polega na użyciu środków antyseptycznych, pantenolu i wody micelarnej do demakijażu.

Pamiętaj, że konsekwencje nieudanego tatuażu mogą być opłakane, jeśli wybierzesz niedoświadczonego mistrza lub użyjesz niskiej jakości, taniej farby podczas zabiegów.

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

Lifehacks do rysowania: ciekawe pomysły i sztuczki

Lifehacks do rysowania: ciekawe pomysły i sztuczki

Łyżką można zrobić nawet szerokie linie. Okaże się dość aktywny i chwytliwy makijaż. Narysuj strzałki krok po kroku w następujący sposób:

Weź czystą, suchą łyżkę. Trzymaj łyżkę za brzeg i przyłóż skośnie do połowy oka, do dolnej powieki.
Mocno dociśnij łyżkę do powieki. Staraj się wskazywać czubki strzałek w górnym rogu.
Aby uzupełnić kształt strzały, weź łyżkę, nałóż na górną powiekę w pobliżu wzrostu rzęs. Spróbuj narysować kształt równomiernie. Jeśli twoja ręka się ślizga, użyj wody micelarnej.

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

Możesz także szybko rysować strzałki za pomocą szablonu. Aby to zrobić, musisz kupić specjalne urządzenie w formie szablonu, które stanie się asystentem w ekspresowym makijażu.

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

Jak narysować strzałki taśmą

Strzałki na oczach: wybierz opcję dla swojego typu oczu i narysuj poprawnie

Łatwo jest uzupełnić strzały i szybko narysować skrzydła za pomocą zwykłej taśmy samoprzylepnej, której kawałek jest przyklejony równolegle do linii brwi, aby oczy nie wyglądały na smutno przygnębione. Niezbędną linię rysuje się wzdłuż górnego konturu za pomocą kredki do oczu lub ołówka. Okazuje się, że jest to schludny i równomierny makijaż, który jest bardzo łatwy do wykonania.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: