Jak dobrać biżuterię w zależności od rodzaju wyglądu

Jak nosić biżuterię i biżuterię: wskazówki dotyczące stylu

Dawno, dawno temu zasady „użytkowania” biżuterii były proste, zrozumiałe i zwięzłe: nie mieszaj metali o różnych kolorach i innych materiałach, nie nadużywaj akcentów, nie przeciążaj obrazów. Kiedy jednak w nasze życie wdarł się wesoły styl boho z wrodzoną pogardą dla konwencji, podejście do formowania kokard zmieniło się diametralnie.

Teraz biżuterię można nosić nie tylko jako element dziennych stylizacji, ale także wieczorową, nie ukrywając przy tym jej „nikczemnego” pochodzenia. Najbardziej nieoczekiwane połączenia biżuterii, eksperymenty z materiałami, długością, designem weszły w trend – jednym słowem pełna swoboda działania.

Jednak niektóre zasady tworzenia stylowych kokardek pozostały niezmienione. Dziewczyny o nienagannym guście podążają za nimi nieświadomie, niemal instynktownie. Ale tylko nieliczni mogą pochwalić się wyczuciem stylu przesiąkniętym mlekiem matki. A reszta nie zaszkodzi wysłuchać zaleceń doświadczonych stylistów.

Jak wybrać biżuterię do ubrań według stylu

Zaczynamy od garderoby i zastanawiamy się, jak dobrać odpowiednią biżuterię do ubrań.

Kiedyś uważano, że akcesoria i biżuterię należy nosić w taki sposób, aby uzupełniały ubrania i nic więcej. Teraz wszystko się zmieniło: biżuteria może pełnić rolę akcentu, a ubrania schodzą na dalszy plan. Na przykład, jeśli założysz naszyjnik z plastronu lub złożone koraliki, ubrania „ukryją się” za nimi.

Wieczorny klasyk

Czy uważasz, że dobrze jest nosić biżuterię tylko w ciągu dnia, a wieczorem lepiej dawać pierwszeństwo biżuterii? To częściowo prawda: zasada „im później, tym drożej” obowiązuje do dziś.

Jednak nawet celebryci wolą nosić biżuterię, która jest kopią ich biżuterii wartej dziesiątki i setki tysięcy dolarów. A droga biżuteria w tym czasie leży spokojnie w bankowej celi, nie przyciągając chciwych spojrzeń.

Jeśli więc mówimy o odpowiedzialnym wydarzeniu (przyjęcie, premiera teatralna, pretensjonalna prezentacja), śmiało uzupełnij obraz biżuterią. W końcu jeszcze nikt nie odwołał genialnego rozwiązania pod względem prostoty i efektu w postaci połączenia małej czarnej i sznurka pereł!

Jeśli wybierasz się na nieformalne wydarzenie, możesz podkreślić swoją indywidualność i preferować oryginalną biżuterię. Na przykład możesz założyć biżuterię z koralików, asymetryczny naszyjnik, monosto lub duży monokolczyk – gwarantowane spojrzenia zachwycone!

Łuki biurowe

Łuki biurowe są słusznie uważane za najbardziej konserwatywne. Zwykły zestaw biurowej damy to podstawowy łańcuszek (możliwy z elegancką zawieszką), obrączka i minimalistyczne kolczyki.

READ
Do biura latem: 9 stylowych zestawów, w których nie można się oprzeć

Ale jeśli wybierzesz odpowiednią biżuterię i sztuczną biżuterię do lakonicznego stroju biurowego, możesz wyjść nieco poza nudne dogmaty. Na przykład klapę marynarki można ozdobić szpilką ze średniej wielkości zawieszkami, na rękę założyć elegancki zegarek, a na palcu pierścionek z barokową perłą.

Nawiasem mówiąc, bazowy łańcuszek można zastąpić niewidocznym naszyjnikiem z miniaturową perłą. W kołnierzyku rozpiętej bluzki taka ozdoba wygląda jednocześnie skromnie i seksownie!

styl sportowy

Jeśli wybierasz zdecydowanie sportowy styl, lepiej zrezygnować z biżuterii lub przynajmniej ograniczyć ich liczbę do minimum. Chyba nie chcesz wyglądać jak przerażająca kobieta z targu w dresie i dzwoni na każdym palcu, prawda? I nie musisz!

Sportowa kokardka to maksymalnie kolczyk w uszach i cienki łańcuszek na szyi. Nawet pierścionek zaręczynowy (zwłaszcza o skomplikowanym projekcie) wygląda tu dysonansowo.

brutalny casual

Dżinsy, skórzane kurtki, masywne „martiny”… Nadchodzi prawdziwa mieszkanka miasta, dumna z siebie i gardząca konwenansami! Do takiego łuku optymalnie pasuje duża biała metalowa biżuteria: masywne łańcuszki na szyję i nadgarstki, masywne pierścionki, kastety i pierścienie „zbrojowe”, a także brutalne wisiorki.

W tym przypadku skóra i drewno, a także nieprzezroczyste kamienie w ciemnych odcieniach są jak najbardziej odpowiednie. Ale koraliki, przezroczyste koraliki i wielobarwne kamyki powinny zostać porzucone. W każdym razie, jeśli nie jesteś w 100% pewien, że są tutaj na miejscu.

Styl boho

Ach, to boho, które dało nam niesamowitą swobodę! Teraz absolutnie wszystko jest dozwolone, w tym połączenie wszystkiego, co wcześniej uważano za niezgodne! Teraz możesz mieszać metale o różnych kolorach, łączyć wszelkiego rodzaju materiały, tworzyć wielowarstwową biżuterię na granicy fantazji.

Boho absolutnie gardzi konwencją. Skłania się ku skomplikowanym naszyjnikom, koralikom i naszyjnikom, które pasują do kilku poziomów, a metale, skórę, koraliki, drewno, muszle można łączyć w tę samą biżuterię – jednym słowem, co tylko zechcesz. I możesz sobie poradzić z jednym dużym plecionym medalionem na grubej linie – to kogo lubisz.

Boho stawia na naturalne materiały, jasne nadruki i motywy etniczne. Trendem jest celowo szorstka i prowokacyjnie jasna biżuteria tworzona przez ręcznie robionych mistrzów i własnymi rękami.

Jak dobrać biżuterię do rodzaju wyglądu?

A teraz spróbujmy wybrać biżuterię zgodnie z typem wyglądu. W rzeczywistości nie ma specjalnych zasad i ograniczeń. Niemniej jednak kilka zaleceń dotyczących wyboru i noszenia biżuterii będzie odpowiednich:

  • Młode dziewczyny kategorycznie nie wybierają dużych pereł o prawidłowej formie. Lepiej preferować pojedyncze barokowe perły lub sznur małych rzecznych pereł na długości obroży lub chokera. Lepiej zastąpić aksamit i satynę koronką, szeroki naszyjnik z cienkim łańcuszkiem z uroczą zawieszką. I oczywiście naturalne materiały, jak mogłoby być bez nich!
  • Paniom o krągłych kształtach lepiej nie nadużywać koronkowych elementów, długowłosego futra, złożonej wielowarstwowej biżuterii, naszyjników z dużymi, regularnymi koralikami. Idealnym rozwiązaniem jest fantazyjna biżuteria z dużymi centralnymi elementami, takimi jak medaliony na długich łańcuszkach. Długość naszyjnika i koralików to „księżniczka” i nie tylko.
  • Odpowiednio dobrana biżuteria do koloru oczu sprawi, że spojrzenie będzie głębsze i podkreśli indywidualność. Możesz pokonać kolor włosów, ale lepiej w kontrastach. Na przykład żółte metalowe kolczyki po prostu „zgubią się” w długich włosach pszenicznej blondynki.
  • Dla kobiet w eleganckim wieku lepiej jest odmówić biżuterii wykonanej z taniego jasnego plastiku. Idealnym rozwiązaniem jest biżuteria, stylowa biżuteria z koralików, naturalne materiały (drewno, skóra, kamienie półszlachetne i ozdobne). Jeśli chcesz otworzyć dekolt w sukni wieczorowej, lepiej założyć szeroki naszyjnik, który maskuje zmiany związane z wiekiem. Na przykład plastron lub wielopoziomowy naszyjnik z pereł.
  • Dla pań w każdym wieku i o każdej karnacji ważne jest prawidłowe łączenie biżuterii. Na przykład szeroki akcent biżuterii na szyi nie będzie tolerował bliskości długich masywnych kolczyków, ale zaprzyjaźni się z bransoletką, a teraz lepiej nosić modne kolczyki z frędzlami w świetnej izolacji. Duża liczba dużych pierścieni to nadal złe maniery, ale małe pierścienie paliczkowe można nosić w dowolnej ilości.
READ
Płaszcz jest wymagany! Lista zakupów podążająca za futrem

Odpowiedni dobór biżuterii potrafi niesamowicie odmienić zarówno strój, jak i ogólny wygląd kobiety. W sąsiedztwie dobrej biżuterii nawet najbardziej nudna kreacja stanie się stylowa i atrakcyjna, a twarz przyciągnie uwagę i zachwyci wdziękiem młodości czy spektakularnym pięknem dojrzałości!

Dobieramy biżuterię na dekolt

Odbiór biżuterii na dekolt w zasadzie nie jest trudny. Ważne jest, aby zrozumieć, że dekoracja powinna w jakiś sposób pokonać konfigurację wycięcia, bez konkurowania z nią pod względem długości i głębokości. Oznacza to, że powinien leżeć na gołej skórze lub na ubraniu, a nie toczyć się w przód iw tył.

Czyli ogólnie: jaka ozdoba pasuje do jakiego dekoltu.

otwarte ramiona. Być może najbardziej wszechstronna opcja – tutaj grają dowolne dekoracje. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką nienagannego dekoltu i łabędziej szyi, możesz poprzestać na podstawowym łańcuszku z delikatną zawieszką, niewidocznym naszyjniku lub chokerze (w postaci aksamitu, sznurka średniej wielkości pereł lub koronki). Nacisk w tym przypadku lepiej przenieść na kolczyki i / lub biżuterię do włosów. Wszystkim innym paniom lepiej jest wypełnić tę przestrzeń wielopoziomową lub dużą dekoracją.

Okrągły dekolt. Ozdoby na okrągły dekolt dobierane są indywidualnie, w zależności od jego głębokości. Długa biżuteria nadaje się na płytką szyję, prawie wszystko na głęboką owalną szyję, od chokerów i naszyjników clave po długie koraliki i larity: to uniwersalna opcja.

W serek. Idealnym rozwiązaniem na dekolt w kształcie litery V jest łańcuszek w kształcie litery Y z miniaturowym koralikiem lub zawieszką. Jednak wszystko w długości chokera i kołnierza jest odpowiednie, a także trójkątna biżuteria, która wypełnia przestrzeń.

głucha brama. Głuchoniemy kołnierzyk często wcale nie wymaga biżuterii na szyi. Całkiem możliwe jest zastąpienie ich „bogatymi” kolczykami akcentującymi lub broszką. Nawiasem mówiąc, idealna jest mała broszka na szalowym kołnierzu: długie kolczyki przylgną do ubrania. Jeśli jednak naprawdę chcesz, zwykłe ubrania ze ślepym kołnierzem możesz uzupełnić kolorowym, wielowarstwowym naszyjnikiem, lariatem lub masywnym medalionem na długim łańcuszku.

Kwadratowy dekolt. Ta opcja jest stosunkowo rzadka i dość trudno ją pokonać dekoracjami. Jednak chokery, krótkie podstawowe łańcuszki z zawieszkami, biżuteria z motywami geometrycznymi nie są złe. Cała długa biżuteria w tym przypadku jest zabroniona.

READ
Kup sukienki od producenta z Iwanowa na zimę

Dekolt fantazyjny. Najczęstszą opcją fantazyjnego dekoltu jest „serce”, które samo w sobie jest dekoracyjne. Nie wymaga biżuterii w dekolcie. W skrajnych przypadkach możesz sobie pozwolić na naszyjnik niewidzialność lub podstawowy łańcuszek, a najlepiej bez zawieszki.

Łódź. Bardzo ciekawy typ dekoltu – szeroki, ale płytki, właściwie pod szyją. Z nim krótkie naszyjniki i koraliki nie wyglądają. Jeśli naprawdę chcesz, możesz uzupełnić kokardę długą ozdobą na szyję, ale lepiej skupić się na kolczykach lub broszce. Nawiasem mówiąc, broszkę można umieścić nie tylko w zwykłej pozycji, ale także w rogu szyi. Z suknią wieczorową świetnie będzie wyglądać kokarda-clavazh lub duża broszka z zawieszkami opadającymi na ramię.

“Koszula”. Jeśli rozepniesz górne guziki, konfiguracja wycięcia zbliży się do trójkątnej, co oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbdobierając ozdobę, możesz kierować się zaleceniami z odpowiedniego akapitu. Jeśli zapinasz guziki, to pod kołnierzykiem możesz założyć krawat, ozdobny kołnierz lub długie koraliki. Jest jednak ograniczenie: jeśli guziki bluzki są błyszczące, kontrastowe kolorystycznie lub fantazyjnie, ozdoby na ubraniu są zabronione.

Jeśli dekolt lub stanik ozdobiony jest bogatym wystrojem wzdłuż krawędzi, lepiej powstrzymać się od biżuterii na szyi. I ogólnie, im więcej różnorodności, nadruków i innych dekoracji w ubraniach, tym mniej biżuterii!

Jak wybrać wysokiej jakości biżuterię?

Oprócz powyższego ważne jest, aby wybrać odpowiednią biżuterię pod względem jakości. Tak, biżuteria kostiumowa jest zwykle znacznie tańsza niż biżuteria, ale nie powinieneś też wybierać opcji całkowicie za grosze.

Na przykład tania biżuteria wykonana w Chinach jest zwykle bardzo niechlujna, co od razu rzuca się w oczy. Po parze skarpetek na ogół traci resztki prezencji: ciemnieje, znika, blaknie i tak dalej.

Jeśli pozwalają na to fundusze, lepiej skupić się na markowej biżuterii. Należy go kupować tylko w renomowanych sklepach, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zdobycia tej samej groszowej chińskiej podróbki, ale za dużo pieniędzy.

Dobre opcje są czasami oferowane przez ręcznie robionych mistrzów, którzy umieszczają swoje oferty ze zdjęciami na wyspecjalizowanych stronach. Jeśli chcesz wybrać nietuzinkową biżuterię wykonaną ze skóry, koralików, drewna, żywicy epoksydowej itp., to dobrze trafiłeś.

READ
Styl wielkomiejski: 5 sposobów na noszenie najmodniejszych spodni sezonu

Jednak zawsze istnieje najtańsza i najciekawsza opcja: zrobić własną kreatywność. Na szczęście w Internecie dostępnych jest wystarczająco dużo kursów mistrzowskich, aw sklepach materiały, akcesoria i narzędzia, więc stworzenie idealnej dekoracji własnymi rękami nie jest takie trudne!

Przeczytaj blog Nony Dronovy o klejnotach i biżuterii

Wybór biżuterii to nie tylko zabawa, ale także szalenie odpowiedzialny proces. Aby czuć się komfortowo, koniecznie wybierz biżuterię, która podkreśli Twoje piękno i indywidualność. Zawsze powinieneś opierać się na typie wyglądu, ponieważ ten czynnik jest jednym z najważniejszych – jest brany pod uwagę przy wyborze makijażu, ubrań i oczywiście biżuterii. Dowiedz się w artykule, jak wybrać biżuterię w zależności od koloru wyglądu.

Jak dobrać biżuterię w zależności od koloru wyglądu?

W sumie istnieją 4 rodzaje wyglądu, które określa kolor włosów i oczu, a także odcień skóry. W zależności od tego każdej osobie można przypisać kolor jesienny, zimowy, wiosenny lub letni. Każdy rodzaj wyglądu odpowiada pewnym odcieniom, kolorom, a nawet materiałom, z których wykonane są rzeczy i biżuteria.

kak-vybrat-ukrasheniya-v-zavisimosti-ot-tipa-vneshnosti

jesień dziewczyna

W wyglądzie dziewcząt typu jesiennego dominują ciepłe i jasne kolory.

Oczy są brązowe lub niebiesko-zielone.

Włosy – miedziano-blond, brąz, złoty kasztan.

Skórka – brzoskwiniowa, żółto-beżowa, czasem usiana piegami.

Jak wybrać biżuterię? Dziewczyny o tym typie kolorystycznym powinny wybierać biżuterię wykonaną z matowego żółtego lub czerwonego złota. Możesz eksperymentować z formularzem, jak chcesz. Jeśli chodzi o kamienie, szmaragd, bursztyn, malachit i inne kamienie o ciepłych, jesiennych odcieniach są idealne dla jesiennej dziewczyny.

kak-vybrat-ukrasheniya-v-zavisimosti-ot-tipa-vneshnosti

zimowa dziewczyna

Wygląd dziewcząt tego koloru jest dość jasny i kontrastowy.

Oczy – ciemnobrązowe, czarne, ciemnoniebieskie, zielone.

Skórka – oliwkowa, różowa lub porcelanowa

Włosy są czarne, popielato brązowe.

Jak wybrać biżuterię? Doskonałym wyborem będzie biżuteria wykonana z białego złota, srebra lub platyny. Biżuteria powinna wyglądać luksusowo, ale lepiej ograniczyć się do jednego, nie nosić wszystkiego na raz. Zimowa dziewczyna będzie świetnie wyglądać w biżuterii z brylantami, kryształem górskim, czarnym onyksem, rubinami, szmaragdami.

kak-vybrat-ukrasheniya-v-zavisimosti-ot-tipa-vneshnosti

Dziewczyna wiosna

Delikatne, pastelowe odcienie są idealne dla dziewczynki typu wiosennego.

Oczy – zielone, niebieskie, szare.

Włosy – jasny blond ze złotym odcieniem, jasny kasztan.

READ
Dżinsy w stylu biznesowym: 5 zasad wyboru 20 opcji do biura

Skórka – brzoskwiniowa, jasna morela (piegi).

Jak wybrać biżuterię? Wybierz delikatną biżuterię wykonaną z żółtego lub czerwonego złota, wystarczy biżuteria w kształcie kwiatów. Takie kamienie są odpowiednie dla wiosennej dziewczyny: akwamaryn, kocie oko, turkus, szmaragd.

kak-vybrat-ukrasheniya-v-zavisimosti-ot-tipa-vneshnosti

letnia dziewczyna

Pastelowe dekoracje doskonale podkreślają ten wygląd.

Oczy – szaro-niebieskie, szare, niebieskie, zielone.

Włosy – jasnobrązowe, popielate, szarawe.

Skórka – różowo-beżowa, jasna oliwka, kość słoniowa.

Jak wybrać biżuterię? Lepiej jest preferować lakoniczną biżuterię, biżuteria w stylu antycznym lub retro jest idealna. Warto zwrócić uwagę na takie kamienie jak granat, agat, rubin, szafir, ametyst i łuk.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci dokonać właściwego wyboru i znaleźć idealną biżuterię.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: