Jak być modnym: 7 zasad wyrafinowanego stylu od Donatelli Versace

Stosunek do Donatelli Versace w świecie mody jest bardzo niejednoznaczny. Ktoś ma wiele skarg na jej wygląd, ktoś nie mógł zaakceptować zmian w koncepcji marki Versace, które wprowadziła ambitna blondynka, a ktoś po prostu podejrzewa ją o uwikłanie w to, że świat stracił utalentowanego projektanta Gianniego Versace . Tak czy inaczej, nie można nie przyznać, że Donatella była błyskotliwą muzą dla swojego brata, a silna kobieta była w stanie utrzymać słynny dom mody i zwiększyć liczbę wielbicieli marki. NameWoman przynosi czytelnikom siedem wskazówek od Donatelli Versace. Niektóre z nich są niejednoznaczne jak ich autorka, jednak mądra dziewczyna znajdzie w nich podstawę do eksperymentów i coś, czego warto posłuchać.

„Nie daj się złapać w trendy. Nie pozwól, by moda Cię zawładnęła, sam zdecyduj, kim jesteś, co chcesz wyrazić swoimi ubraniami i stylem życia” – Gianni Versace, brat Donatelli i założyciel domu mody Versace.

W 2013 roku telewidzom zaprezentowano film „Dom Versace” – filmową adaptację powieści Deborah Ball „Dom Versace: niesamowita historia geniuszu, morderstwa i odrodzenia”. W centrum opowieści znajduje się niezbyt delikatna blondynka, która zachowała i odbudowała imperium stworzone przez jej zamordowanego brata.

1. Stereotyp, że czerń jest zawsze modna, zmęczył już wielu stylistów i projektantów.. Donatella Versace uważa, że ​​nadal może być podstawą męskiej garderoby, ale zdecydowanie nie dla kobiet. Wieczorem koniecznie postaw na jasne kolory.

NameWoman przypomina, że ​​żałobną i praktyczną czerń trzeba nosić i dekorować. W przeciwnym razie po prostu zgubisz się w tłumie. W każdym razie ubieranie się na czarno z wiekiem jest zawsze łatwiejsze, więc nie warto sięgać po nie od najmłodszych lat, kiedy eksperymentowanie jest dużo łatwiejsze. Nawiasem mówiąc, Włosi wiedzą, jak nosić kolorowe rzeczy i umiejętnie łączyć różne tekstury i kolory, co nie mogło nie wpłynąć na smak Donatelli. Różnorodne ubrania w stylu włoskim nie są toporne, ale stylowe, wyraziste i odważne. Postaraj się zainspirować zdjęciami w stylu ulicznym, aby stworzyć ciekawy i harmonijny wygląd.

2. Damska garderoba powinna być różnorodna pod każdym względem.. Te same rzeczy w różnych kolorach nie są dla stylowej i oryginalnej dziewczyny. Pamiętaj o radach Donatelli i nie stań się zakładnikiem klonowania rzeczy.

READ
Vlad Lisovets: „Są rzeczy, które psują Twój styl”

3. Kobieta powinna mieć dużo biżuterii, dużo. Nawiasem mówiąc, charakteryzuje to nie tylko ideę stylu Donatelli Versace, ale także ogólnie włoski styl. Biżuteria bardzo odmienia strój, natomiast w swoim „arsenale” warto mieć zarówno biżuterię, jak i chwytliwą biżuterię, niezwykłej dobrej jakości handmade. Przedmioty vintage, blask złotego metalu, duże bibeloty – to wszystko sprawi, że nawet lakoniczny strój będzie spektakularny. O innych charakterystycznych cechach włoskiego stylu w ubraniach i doborze dodatków dowiecie się tutaj.

4. Szafa na perfumy też powinna być bogata. Donatella w tym sensie wykazuje niezwykłą odwagę, pozwala sobie na nakładanie kilku zapachów jednocześnie, dążąc do maksymalnej wyjątkowości.

NameWoman takie podejście słynnego Włocha wydaje się być bardzo ryzykowne, jednak uzbrojone w rady projektanta mody można działać ostrożniej. Rozważ zakup ekskluzywnego zapachu. W krajach europejskich można znaleźć małe sklepy z perfumami, w których nuty mieszają się dla Ciebie i tuż przed Tobą. Możesz „skosztować bukietu” właśnie tutaj, gdy twórca po prostu macha przed tobą probówkami. Ceny są dość umiarkowane i można kupić małą buteleczkę gotowego zapachu.

5. Nie da się być modnym i stylowym bez dobrego makijażu i czystych włosów.. Żadne ubrania cię tu nie uratują. Donatella Versace jest przekonana, że ​​możesz wyjść tylko wtedy, gdy wyglądasz absolutnie cudownie. Jednak nie powinieneś też odpoczywać w domu. Bycie kobietą nie jest łatwe.

6. Opalona skóra jest piękna, ale nie możesz mieć obsesji na punkcie niczego. Donatella bardzo lubi się opalać, jest przekonana, że ​​muśnięta słońcem skóra sprawia, że ​​nadruki i biżuterię wybraną przez kobietę stają się bardziej efektowne, żywsze. Jednak nadmierne opalanie w połączeniu z „wylizanym obrazem” jest obecnie przez wielu postrzegane jako zły gust, dowód bezczynności i ciasnoty umysłowej. Dlatego ważne jest, aby nie zapomnieć o naturalności obrazu. Sama Donatella jest przez wielu wyrzucana za nieprzestrzeganie tej zasady stylu, opalanie bardzo zepsuło jej skórę.

7. Włoski styl to nie tylko piękna młodość, ale także godna piękna starość, kiedy starsza kobieta jest wciąż szykowna. Donatella Versace aktywnie apeluje, aby nie lekceważyć osiągnięć współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej. Ten Włoch jest przekonany, że warto konkurować z czasem. Najważniejsze, podobnie jak w przypadku oparzeń słonecznych, nie popadać w obsesję. Piękna starsza kobieta i młoda stara kobieta to ogromna różnica. Niestety w tym sensie lepiej skupić się nie na wyglądzie Donatelli (plastik niestety zrobił z niej dziwaka), ale na innych stylowych gwiazdach Włochów. Aby nie ulec pokusie plastiku, zwróć uwagę na zabiegi pielęgnacyjne z młodości. A od Donatelli warto wziąć na służbę, że już teraz jej specyficzny wygląd nabiera nagle magnetyzmu podczas wywiadu, rozmowy – kobieta jest rozpalona i ozdobiona wewnętrzną namiętnością i żywotnością, temperamentem (Włosi tego nie posiadają).

READ
Aleksander Wasiliew: 8 zasad dobrego smaku

Ukochana projektantka Jennifer Lopez, której kreacje zawsze wygrywają na czerwonym dywanie, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat mody, smaku i piękna.

Lekcje stylu Donatella Versace

Będąc nie tylko spadkobierczynią swojego wielkiego brata, ale także niezależną jednostką kreatywną, Donatella Versace jako profesjonalistka myśli o modzie, dobrym guście i indywidualności – musi się wiele nauczyć.

Udostępnij:

O biżuterii

Lekcje stylu Donatella Versace

Kobieta powinna mieć o wiele więcej biżuterii niż ubrań.

Ta mądra Włoszka wie, o czym mówi. Sekret stylistyczny jest jeden: faktem jest, że ludzie najlepiej zapamiętują strefę portretową, czyli twarz, fryzurę, detale na wysokości od szyi do klatki piersiowej i oczywiście biżuterię. Co więcej, prawie cała biżuteria, ponieważ w pewnym momencie wszystkie lądują obok naszej twarzy.

Siadamy przy stole – na widoku mamy ręce, a wraz z nimi pierścionki i bransoletki. Po prostu patrzymy na rozmówcę, a on w tym czasie patrzy na kolczyki i naszyjnik. Tak więc, zmieniając tylko dodatki, za każdym razem wyglądamy inaczej, nawet w tej samej koszuli. Dlatego nie zapomnij zadowolić się biżuterią nowymi ubraniami – jest to uzasadniona inwestycja w twoją różnorodną garderobę.

Na końcach i środkach

Lekcje stylu Donatella Versace

Jeśli nie wyglądasz jak milion dolarów, nigdy nie zarobisz dwóch.

Nadal jesteś skromny i starasz się wyglądać tak niepozornie, jak to tylko możliwe? Donatella nie pochwala. Zwłaszcza jeśli stawiasz sobie ambitne cele. Ludzie kochają tych, którzy kochają siebie i ufają tym, którzy są pewni siebie. Może nie lubisz zwracać na siebie uwagi lub uważasz, że Twoja wiedza i profesjonalizm są o wiele ważniejsze niż efekty wizualne. Ale bez nich nie ma możliwości zdobycia uznania.

Formuła opinii publicznej jest prosta: dobry specjalista odnosi sukcesy, a odnoszący sukcesy specjalista świetnie wygląda. Dlatego wyjmij z odległych półek stroje, które oszczędzasz na cudowną przyszłość i zacznij tworzyć tę przyszłość już dziś.

O pięknie

Lekcje stylu Donatelli Versace Claudia Schiffer Naomi Campbell Cindy Crawford

Zdałem sobie sprawę, że piękno. jest w tobie. I to właśnie sprawia, że ​​wyglądasz pięknie.

Na pytanie o relację między wewnętrznym a zewnętrznym. Kierując się poprzednią radą, możesz błędnie uznać, że teraz wystarczy tylko „popatrzyć”. Nie spiesz się ze zmianą osobistych wytycznych. Piękne „opakowanie” to nie wszystko: przyciąga uwagę, sprawia, że ​​jesteś postrzegany z godnością, ale nie zastępuje wewnętrznej treści. Chodzi raczej o harmonię, o równe piękno wewnątrz i na zewnątrz.

READ
Jak wyglądać młodziej: klasa mistrzowska od Katyi Gershuni

Wraz z umiejętnością wdzięcznego chodzenia na obcasach i trzymania się z tyłu, nie zapomnij trenować pewności siebie i miłości do życia. Nawet w dżinsach i T-shircie możesz zostać uznana za najbardziej czarującą i atrakcyjną, jeśli masz czyste włosy, zadbane paznokcie, a oczy błyszczą szczęściem.

O zaufaniu

Lekcje stylu Donatella Versace

Rzeczy od Versace tylko pomogą Ci poczuć się pewniej – reszta zależy od Ciebie.

Donatella rozwija myśl, że rzeczy nie zastępują ludzi, chociaż mogą pomóc w osiągnięciu celu. Często decydujemy się na reinkarnację ze względu na coś lub kogoś. Jeśli mówimy o karierze, nie ma pytań – w świecie biznesu nadal spotykają się z ubraniami.

Ale jeśli zdecydowanie zdecydowałeś, że chcesz wyjść za mąż lub poznać nowych ludzi, a za to kupiłeś sukienki dla lalek, które przyprawiają cię o mdłości, nie oczekuj, że nowy wygląd pomoże. A jeśli tak, to nie potrwa to długo. Ubierz się ładnie, ale w sposób, który opowiada o tym, kim naprawdę jesteś. Kobiecość, urok i żywy umysł nadają sens Twoim najlepszym strojom. A bez nich nawet sukienka Versace nie pomoże.

O istocie rzeczy

Lekcje stylu Donatella Versace

Nie znoszę, gdy ktoś chowa się za „kogoś”: gdy jesteś ubrany jak intelektualista, ale w rzeczywistości nie czytałeś książek, albo stawiasz się na twardą dziewczynę, ale w życiu boisz się nawet zrobić krok.

W dobie portali społecznościowych, kiedy łatwiej nie być, ale wydawać się, łatwo wpaść w pułapkę fałszywego wrażenia. Wierzymy w wizerunki gwiazd i blogerów i starannie je kopiujemy. Pytanie tylko, czy to czyni nas lepszymi. Pozorne bezpieczeństwo przestrzeni online, w której nie można się obawiać ujawnienia, załamuje się w jednej chwili, jeśli komunikacja zostanie przeniesiona do prawdziwego życia.

Aby zawsze czuć się pewnie, znajdź swój własny styl, bez względu na to, jak banalnie to zabrzmi. Aby ludzie, patrząc na ciebie, bez słów zrozumieli, kto jest przed nimi: inteligentna młoda dama, buntownik, kobieta biznesu czy osoba kreatywna. Ubrania i dodatki to świetny sposób na wyrażenie siebie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: