Ideały kobiecego piękna w 22 krajach świata

Piękno, jak mówią, to luźne pojęcie, a na świecie wciąż nie ma jasnego standardu pięknego kobiecego wyglądu, który niewątpliwie kojarzy się z pięknem.

Każda osoba z natury lubi inne rzeczy, różne są też koncepcje i gusta każdego. Dlatego niemożliwe jest zmieszczenie absolutnie wszystkich pod jedną linią. Piękno powinno być subiektywne, dając każdej kobiecie możliwość poczucia się ideałem. W tym celu amerykańska dziennikarka Esther Honig przeprowadziła twórczy eksperyment, wysyłając swoje zdjęcie do 40 retuszerów z różnych krajów z prośbą o uczynienie go pięknym. Wynik projektu okazał się oszałamiający, udowadniając, że nie ma jednego standardu piękna i że każdy kraj ma własne wyobrażenie o narodowym wyglądzie kobiet. Do tej pory projekt Przed i po zyskuje popularność w wielu krajach, które mogą zademonstrować całemu światu własną wizję pięknej kobiety. Ciesz się 22 wyretuszowanymi zdjęciami o nieodpartym pięknie, których nie można połączyć.

Oryginalny

Oryginalny

1. Argentyna

Argentyna

2. Australia

Australia

3. Bangladesz

Bangladesz Bangladesz

4. Chile

Chile

5. Niemcy

Niemcy

6. Grecja

Grecja

7. Indie

Indie Indie Indie

8. Indonezja

Indonezja

9. Izrael

Izrael

10. Włochy

Włochy

11. Kenia

Kenia

12. Maroko

Maroko

13. Pakistan

Pakistan

14. Filipiny

Filipiny Filipiny

15. Rumunia

Rumunia

16. Serbia

Сербия

17. Sri Lanka

Sri Lanka

18. Zjednoczone Królestwo

Wielka Brytania

19. Ukraina

Ukraina

20. USA

Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone

21. Wietnam

Wietnam

22. Wenezuela

Wenezuela

Zgadzam się, ciekawe spojrzenie na znane rzeczy z odrobiną estetycznych preferencji różnych kultur. Jak powiedziała sama Esther Honig, podkreślając zalety Photoshopa, programy pozwalają zbliżyć się do „nieosiągalnych standardów piękna”, ale w porównaniu z całym światem „osiągnięcie doskonałości pozostaje nieuchwytne”.

Piękno to pojęcie subiektywne. Każdy kraj ma swoje własne wyobrażenie o pięknie. W Afryce pełnia jest uważana za piękną, aw Europie kobiety katują się na siłowniach, aby osiągnąć idealną sylwetkę. Podczas gdy w Europie pozbywają się blizn i rozstępów, w Afryce żyje plemię, które specjalizuje się w bliznowaceniach.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №1 - BigPicture.ru

Ameryka Łacińska

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №2 - BigPicture.ru

Standardem piękna w Ameryce Łacińskiej jest namiętna kobieta o zaokrąglonych, długich włosach i pulchnych ustach. Ogólnie rzecz biorąc, jest to podobne do ideałów piękna w Stanach Zjednoczonych. Kobiety z Ameryki Łacińskiej preferują jasny makijaż i seksowne kostiumy.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №3 - BigPicture.ru

Punkt orientacyjny: piosenkarka Shakira, Jennifer Lopez. Aby zrozumieć, które kobiety są uważane za piękne, wystarczy spojrzeć na zdjęcia z brazylijskich karnawałów: wiele jest gotowych chodzić w ten sposób każdego dnia, ale dress code na to nie pozwala.

READ
Letni styl miejski dla otyłych kobiet: 12 pomysłów na modę na 2023 rok

Aby osiągnąć swoje ideały, kobiety w Ameryce Łacińskiej aktywnie odwiedzają chirurgów plastycznych. W Wenezueli, według Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych, około 40 000 kobiet rocznie poprawia swój wygląd.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №4 - BigPicture.ru

Najpopularniejszą operacją jest powiększenie piersi. Rodzice nawet dają taką operację swoim córkom na urodziny. Nawiasem mówiąc, to wenezuelskie dziewczyny najczęściej wygrywały międzynarodowe konkursy piękności „Miss World”, „Miss Universe” i „Miss International”.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №5 - BigPicture.ru

W Ameryce uwielbiają hollywoodzki uśmiech, pulchne usta, idealne brwi i blond włosy. Jeśli chodzi o figury, modne jest sportowe i stonowane ciało. Ideał amerykańskiego piękna – Angelina Jolie, Scarlett Johansson.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №6 - BigPicture.ru

Typowa królowa piękności w Ameryce to opalona dziewczyna o wyrzeźbionej sylwetce i blond włosach. Amerykańscy chirurdzy plastyczni co roku sporządzają listy celebrytów, którymi kierują się zwykłe kobiety. Angelina Jolie co roku pojawia się na takich listach (opuchnięte usta to marzenie wielu Amerykanek).

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №7 - BigPicture.ru

Wcześniej dziewczyny wciąż marzyły o byciu jak lalka Barbie, ale na szczęście ten trend odchodzi do przeszłości. Teraz Amerykanki marzą o wspanialszych kształtach, modą stały się operacje plastyczne piersi i pośladków. Kim Kardashian i Jennifer Lopez są w modzie.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №8 - BigPicture.ru

Standardem azjatyckiej urody jest europejski wygląd, biała skóra, duże oczy. Chinki i Japonki pozbywają się wad wyglądu za pomocą chirurgii plastycznej, a ich skórę wybiela się specjalnymi kremami. Używają nawet specjalnych urządzeń do tworzenia fałdy na górnej powiece (co nie jest typowe dla ludzi rasy mongoloidalnej). Niektóre Azjatki rozjaśniają włosy i zakładają kolorowe soczewki.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №9 - BigPicture.ru

Różne kraje azjatyckie mają swoje własne cechy lokalne. W Korei Południowej twarze lalek są modne: dziewczyny starają się jak najszybciej odwiedzić chirurga plastycznego i zrobić sobie duże oczy, schludny nos i ostry podbródek.

Koreańskie kobiety wydają bajeczne pieniądze na makijaż i operacje. Tak więc aż 20% mieszkańców kraju poddało się operacjom plastycznym. I dziwny trend jest też w modzie – obrzęki pod oczami, które tworzą wygląd uśmiechniętych oczu.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №10 - BigPicture.ru

W Japonii standardowa piękna dziewczyna wygląda jak ilustracja do komiksu: duże oczy, ostry podbródek, urocze stroje i niezgrabny chód. Japończycy lubią infantylizm: dziewczynki „koszą” małe dziewczynki. Obrazy są zwykle bardzo urocze: sukienki, obszerne czapki, buty dziecięce. Niektórzy nawet celowo psują chód, stawiając stopy palcami do wewnątrz.

READ
Sekret silnych relacji z różnymi znakami zodiaku

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №11 - BigPicture.ru

W Chinach kobiety, podobnie jak w całej Azji, starają się wyglądać jak Europejki. Ci, którzy mają taką możliwość, już w bardzo młodym wieku zaczynają wykonywać operacje plastyczne. Piękny wygląd pomaga dziewczynom wspinać się po szczeblach kariery. W Chinach operacje wzrostu są powszechne: droga i długa procedura może zwiększyć wzrost dziewczyny o kilka centymetrów, co już zwiększa jej szanse na znalezienie pracy.

Rosja

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №12 - BigPicture.ru

Rosyjskie dziewczyny są często nazywane najpiękniejszymi: duże oczy, naturalne długie włosy, pulchne usta, harmonijne rysy twarzy, zarysowane brwi. Rosyjskie dziewczyny aspirują do takich ideałów.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №13 - BigPicture.ru

Teraz modna jest postać sportowa, więc rosyjskie dziewczyny ciągle tracą na wadze i chodzą na siłownię. Rosjanki wydają dużo pieniędzy na makijaż i zabiegi w salonie, ale tylko nieliczne decydują się na operację plastyczną. Jeśli jeszcze się zdecydują, to wykonują plastykę nosa lub powiększenie piersi. Jeśli chodzi o fryzury, standardem pozostają zdrowe i długie włosy.

Африка

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №14 - BigPicture.ru

W Afryce jest wiele plemion i ludów, dlatego wyobrażenia o pięknie są różne. Jest jednak coś wspólnego, co zasadniczo różni się od idei Europejczyków. W Afryce anorektyczne ciało nie jest uważane za piękne.

Kompletność jest wskaźnikiem wysokiego statusu społecznego. W niektórych regionach zwyczajem jest tuczenie panny młodej na wesele: im więcej fałd ma dziewczyna, tym chętniej zostanie wzięta za żonę. Arsenał afrykańskich piękności obejmuje wyrafinowane fryzury, warkocze, dredy, kolczyki, rysunki na twarzach, jasną etniczną biżuterię.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №15 - BigPicture.ru

Niektóre plemiona słyną z niekonwencjonalnych koncepcji piękna: kolczyków, pierścieni, tuneli. W innych plemionach panuje zwyczaj nadawania ciału czerwonego odcienia skóry. W niektórych innych plemionach blizny są uważane za piękne.

kraje muzułmańskie

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №16 - BigPicture.ru

Dziewczyny z krajów muzułmańskich nie mają zbyt wielu narzędzi, by pokazać swoją urodę. W najlepszym przypadku otwarta pozostaje tylko twarz i dłonie, a jeśli dziewczyna nosi welon, to tylko oczy. W niektórych krajach zabrania się nawet wyrywania brwi i malowania paznokci. Więc tam, gdzie to możliwe, dziewczyny zwracają większą uwagę na makijaż oczu.

Zdjęcie: Które kobiety są uważane za piękne w różnych krajach świata? №17 - BigPicture.ru

Ponadto kobiety używają wzorów z henny i ozdabiają ręce pierścionkami. Większość kobiet z krajów Bliskiego Wschodu może w pełni pokazać swoje piękno tylko w domu z mężem i bliskimi.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: