Idealny wygląd na pierwszą randkę: 7 ważnych zasad

Jak ubrać się na pierwszą randkę, aby jak najszybciej nastąpiło zaproszenie na drugą, to zadanie wymagające szczególnego podejścia. Poprosiliśmy eksperta od stylu, aby pomógł to uporządkować.

Samo pojęcie „dress code na pierwszą randkę” może wydawać się śmieszne. W końcu nie chodzi tu o nową pracę, ceremonię wręczenia Nagrody Nobla czy uroczystą kolację w rodzinie królewskiej. Jednak według psychologów randki co roku bardziej przypominają rozmowę kwalifikacyjną, zwłaszcza dla osób „trochę po trzydziestce”.

Pierwsza randka, podobnie jak w przypadku zatrudnienia, równie dobrze może być ostatnią. Pod koniec spotkania oboje dokładnie rozumieją, czy chcą się znowu zobaczyć, czy nie. Cóż, jeśli pragnienia są takie same. I tu pojawia się zupełnie logiczne pytanie: czy warto rzucać „kurzem w oczy” pracodawcy, czyli potencjalnej drugiej połówce, czy trzymać się Gogolowskiego „kochaj nas czarnych, a wszyscy będą kochać nas białych”?

Zacznijmy od tego, że nikt nie ma obowiązku nas kochać, nie tylko „czarnych”, ale nawet „białych”. Każda normalna osoba idzie na randkę w oczekiwaniu, jeśli nie wspaniałych uczuć i magii, to przynajmniej przyjemnej rozrywki. I na pewno nikt nie planuje oczyścić „czarnego” do diamentowego połysku, który później może okazać się podróbką. Nie zapominaj, że każdy związek, a tym bardziej pojawiający się, wymaga wysiłku obu stron. Jeśli kobieta lub mężczyzna nie zadawali sobie trudu, aby odpowiednio zadbać o swój wygląd przed pierwszą randką, oznacza to albo brak zainteresowania sobą i potencjalnym obiektem miłości, albo otwartą niechęć do inwestowania jakichkolwiek środków w ten związek.

Dress code to zakodowana w wyglądzie informacja o tym, że człowiek pragnie dopasować się do sytuacji, wyglądać przyzwoicie i okazywać szacunek innym.

Jeśli to wszystko mieści się w Twoich planach na romantyczne spotkanie, powinieneś zapoznać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi ubioru na pierwszą randkę.

Zasada 1: Najlepsza wersja siebie

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest być sobą i „mieć oczy szeroko otwarte”. Absurdem jest polecać ekscentrycznej ekstrawaganckiej naturze odgrywanie eleganckiej damy na pierwszej randce. Ale “zrób trochę ciszej” na pewno nie zaszkodzi. Ważne jest, aby się nie zdradzić, ale jednocześnie fajnie byłoby pokazać swoją najlepszą wersję: podkreślić zalety, ukryć wady.

READ
5 głównych sekretów idealnego wizerunku piękna Włoch

Na przykład masz pewność, że spodnie pasują Ci bardziej niż sukienki: w tym przypadku powinieneś zignorować większość zaleceń stylistów i założyć je na pierwszą randkę. Nie wykluczam, że po prostu nie znalazłaś jeszcze swojej sukienki, a może jesteś „kobietą w spodniach”. Każdy ma swoją charyzmę i seksualność, a Twoim zadaniem jest jej odnalezienie i pozytywne podkreślenie.

Zasada 2: noś rzeczy w kratę

Warto wybrać na randkę strój, który doda Ci pewności siebie i spokoju. Pierwsza randka jest zawsze ekscytująca. A ponieważ prawdziwa kobieta znajdzie wiele powodów do niepokoju, to przynajmniej odzież nie powinna budzić niepokoju. Na randce musisz uważnie słuchać wybranej osoby i cieszyć się komunikacją, a nie myśleć o tym, jak siedzi nowa sukienka. Nigdy nie wiadomo, jak niedawno kupiona i jeszcze nie testowana rzecz zachowa się w rzeczywistości, jak wygodna będzie nowa para butów. Wytarte nogi we krwi, zraniony lub „tworzący niespokojne skrzypienie” chód, grymas cierpienia na twarzy może nie przeszkadzają w wielkiej, jasnej miłości, ale na pewno zepsują wieczór.

Dlatego polecam zarówno kobietom jak i mężczyznom ubierać się wygodnie i wygodnie. Proszę nie mylić ze spodniami dresowymi i igrzyskami olimpijskimi, znoszonymi butami i zdartymi obcasami: „wygodne i wygodne” nie powinno wchodzić w konflikt z „eleganckim i wytwornym”.

Zasada 3: nie przesadzaj

Nic, co może być „za”! Za mały lub za długi do podłogi, za ciasny lub za bezkształtny, za prowokujący lub za skromny. Bez skrajności! Ta zasada dotyczy również pełnego zakresu makijażu i perfum. Dobrze znany fakt: mężczyźni lubią naturalne dziewczyny (ale wszyscy wiemy, ile ta „naturalność” nas kosztuje). Opcja wygrana-wygrana to makijaż nago. Nie należy go nadużywać jasnymi, bardzo błyszczącymi, czarnymi cieniami i kredkami do oczu, a tym bardziej spróbuj „coś nowego” z pierwszą wizażystką, z którą się spotkasz. To samo dotyczy fryzjera: pierwsza randka nie jest platformą do eksperymentów.

Teraz o zapachach. Idziesz na randkę, bierzesz prysznic lub kąpiel, nakładasz krem ​​do ciała i twarzy, układasz włosy, malujesz się i uzupełniasz całą paletę zapachów ulubionymi perfumami. W związku z tym, że perfumy są Twoimi ulubionymi, a Ty jesteś w optymistycznym, ekscytującym nastroju, nie czujesz w pełni swojego zapachu i na wszelki wypadek stosujesz ostatni oszałamiający akord. Nie rób tego, jeśli nie chcesz „udusić” swojego dżentelmena. Ponadto może być uczulony na jeden ze składników. Zasada „lepiej za mało niż za dużo” w tym przypadku sprawdza się bez zarzutu.

READ
Styl casual w ubraniach na jesień

Nie musisz całkowicie rezygnować z perfum. Subtelny, intrygujący zapach, właściwy tylko Tobie, powinien pochodzić od Ciebie. Stworzy to zmysłową atmosferę i zwykle pozostanie w pamięci na bardzo długo.

Zasada 4: gdzie, kiedy, z kim

Formuła stylisty „3K: gdzie, kiedy, z kim” pomoże Ci w każdej sytuacji, a pierwsza randka nie jest wyjątkiem. Odpowiadając na trzy proste pytania, możesz wyglądać odpowiednio i czuć się pewnie na każdej imprezie. Zgadzam się, jest różnica między spacerem w parku, późnym obiadem w restauracji, wiejskim piknikiem i niezobowiązującą kawą w przytulnej kawiarni miejskiej po obiedzie. Ważną rolę odgrywa pora spotkania: w ciągu dnia preferujemy smart casual lub casual chic, a po 20:00 bardziej zmysłowy makijaż i wyższy stopień elegancji nie są zabronione (nie mylić z sukienkami do ziemi, są na czerwony dywan, a nie na randkę!).

Oczywiście należy również wziąć pod uwagę pogodę i sezonowość. Jeśli na zewnątrz jest zima, a za oknem jest zły minus, warto wziąć taksówkę i przemyśleć drogę powrotną. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż chodzenie „drogą wstydu” (jak nazwała to jedna z blogerek) w seksownej sukience wczesnym rankiem po nocy miłosnej. Jak rozumiesz, nie chodzi o pierwszą randkę, ale o pierwszą intymną (choć czasem się pokrywają). Wiadomo, że po takiej nocy człowiek powinien pożyczyć sweter, zabrać go do domu, podwieźć lub wsadzić do taksówki, ale życie jest inne. Dlatego posiadanie przy sobie kwoty, która pozwoli Ci zapłacić za siebie w restauracji (na wszelki wypadek!) A wzięcie taksówki to w naszych czasach nie tylko dobra forma, ale konieczność.

Pojęcie „dress code na pierwszą randkę” na pierwszy rzut oka może wydawać się śmieszne. W końcu nie chodzi o nową pracę, Nagrodę Nobla czy oficjalną kolację z rodziną królewską. Jednak według psychologów coroczne zaloty bardziej przypominają format wywiadu, szczególnie dla osób „nieco powyżej trzydziestki”.

Pierwsza randka, podobnie jak w przypadku zatrudnienia, równie dobrze może być ostatnią. Pod koniec spotkania oboje dokładnie rozumieją, czy chcą się znowu zobaczyć, czy nie. Cóż, jeśli życzenia są takie same. I tu pojawia się zupełnie logiczne pytanie: czy warto rzucać pyłem w oczy pracodawcy, czyli potencjalnej bratniej duszy?

READ
Odzież koronkowa: 21 eleganckich stylizacji

Najlepsza wersja siebie

Najlepsza wersja siebie

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest być sobą i mieć oczy szeroko otwarte. Absurdem jest polecać ekscentrycznej ekstrawaganckiej naturze odgrywanie eleganckiej damy na pierwszej randce. Ale “zrób trochę ciszej” na pewno nie zaszkodzi. Ważne jest, aby się nie zdradzić, ale jednocześnie dobrze byłoby pokazać swoją najlepszą opcję: podkreślić zalety, ukryć wady.

Noś wygodne ubrania

Noś wygodne ubrania

Na randkę wybierz strój, który doda Ci pewności siebie i spokoju. Pierwsza randka zawsze jest ekscytująca. A ponieważ prawdziwa kobieta będzie miała się czym martwić, przynajmniej ubrania nie powinny być zmartwieniem. Na randce musisz uważnie słuchać wybranego i cieszyć się komunikacją, a nie myśleć o tym, jak leży nowa sukienka. Nigdy nie wiadomo, jak nowo kupiona i jeszcze nie przetestowana rzecz będzie się zachowywać w prawdziwym życiu, jak wygodna będzie nowa para butów. Nogi spalone krwią, zraniony lub „tworzący niespokojny chrupnięcie” chód, grymas cierpienia na twarzy może nie przeszkadzają w wielkiej jasnej miłości, ale zdecydowanie zepsują wieczór.

Gdzie, kiedy, z kim

Gdzie, kiedy, z kim

Słynna formuła „3K: gdzie, kiedy, z kim” pomoże Ci w trudnej sytuacji, a pierwsza randka nie jest wyjątkiem. Zadając sobie tylko trzy proste pytania, będziesz wyglądać przyzwoicie i czuć się pewnie na każdej imprezie. Zgadzam się, jest różnica między spacerem w parku, późnym obiadem w restauracji, wiejskim piknikiem i niezobowiązującą kawą w przytulnej kawiarni miejskiej po obiedzie. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę pogodę i sezonowość. Jeśli na zewnątrz jest zima i na zewnątrz są złe złe duchy, warto wziąć taksówkę i pomyśleć o drodze powrotnej. I wreszcie trzecia litera „K” – z kim. Tutaj masz wszystkie karty w swoich rękach, ponieważ tylko Ty możesz poczuć to, co kocha Twój rycerz. W końcu pierwsza chemia już się wydarzyła, odkąd postanowił zaprosić cię na randkę, a ty się zgodziłaś.

Nie przesadź

Nie przesadź

Nic, co może być „zbędne”! Za mini lub za do ziemi, za ciasno lub za bezkształtnie, za prowokująco lub za skromnie. Żadnych skrajności! Ta zasada w pełni dotyczy makijażu i perfum. Powszechnie znany fakt: mężczyźni lubią naturalne dziewczyny (ale wszyscy wiemy, ile nas ta „naturalność” kosztuje). Opcją korzystną dla obu stron jest makijaż nagi. Nie należy nadużywać jasnych lub czarnych cieni i eyelinerów, a tym bardziej spróbować „czegoś nowego” z pierwszą spotkaną wizażystką. To samo dotyczy fryzjerstwa: pierwsza randka to nie pole do eksperymentów.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: