Idealny powrót do zdrowia: najpiękniejsza pościel dla szpitali

pościel

Odpowiednio dobrana pościel i pościel sprzyjają rekonwalescencji i zapobiegają rozwojowi chorób skóry. Również prawdopodobieństwo rozwoju zależy od jakości materaca, prześcieradeł. odleżyny и wysypka pieluszkowa u pacjentów obłożnie chorych. Ogromne znaczenie ma terminowa higiena pościeli, od której zależy nie tylko stan fizyczny, ale także psycho-emocjonalny pacjenta.

Wymagania dotyczące bielizny pościelowej i akcesoriów

Poszewki na poduszki, prześcieradła i kołdry dla pacjentów obłożnie chorych powinny być wykonane z oddychających, pochłaniających wilgoć tkanin. Najczęściej stosowana pościel bawełniana, bambusowa i lniana. Hipoalergiczność jest wymogiem obowiązkowym, ponieważ pościel ma stały kontakt ze skórą pacjenta. Wszelkie szwy, naszywki, guziki są wykluczone. Najlepiej wybrać pościel w jasnych kolorach lub niemalowanej bieli. Powinno być kilka zestawów, co najmniej 3. W celu lepszego zamocowania na materacu można użyć prześcieradeł z gumką. Są łatwiejsze do założenia i nie rolują się ani nie skręcają, gdy pacjent się porusza.

Materace dobierane są z uwzględnieniem choroby pacjenta i rodzaju łóżka. Zgodnie z ogólnymi wymaganiami materace powinny być ortopedyczne, na wierzch należy nosić nakładkę na materac wykonaną z materiałów przepuszczających powietrze, ale nie przepuszczających wilgoci. Poduszki lepiej używać syntetycznych, hipoalergicznych, zmywalnych. Kocyk jest lekki, wykonany z naturalnych lub sztucznych materiałów, dobrze się nagrzewa, nie zakłóca wymiany powietrza. W gorącym sezonie dozwolone jest zastąpienie koca lekkim prześcieradłem, przy czym ważne jest monitorowanie ogólnego stanu i temperatury kończyn pacjenta, aby zapobiec hipotermii.

Wybierając pościel, należy zwrócić uwagę na wytrzymałość tkaniny i jej odporność na wielokrotne pranie.

Rodzaje i funkcje poduszek na łóżko dla obłożnie chorego

Poduszka służąca do podniesienia głowy pacjenta powinna być wykonana z materiałów syntetycznych – lateksu, gumy piankowej, które nie powodują alergii lub naturalnych – łusek zbóż, waty, wełny owczej. Poduszki z pierza nie są zalecane. Długo wysychają, nie podlegają częstemu praniu, a u dużej liczby pacjentów wywołują reakcję alergiczną. Dobrym wyborem będzie poduszka ortopedyczna z efektem pamięci. W sumie powinno być kilka poduszek pod głowę, jedna jest używana – poprzednia jest przetwarzana lub suszona.

Inne rodzaje i funkcje poduszek w łóżku pacjenta przykutego do łóżka:

  • stożkowa pianka do podnoszenia nóg od kolan do kostek;
  • duży, aby utrzymać pacjenta na boku w określonej pozycji;
  • cienki do wkładania pod brzuch, ręce, kolana podczas leżenia na brzuchu lub boku;
  • trójkątne lub stożkowe do mocowania nóg;
  • wsparcie na krawędzi łóżka dla wygodniejszego siedzenia.
READ
Jak prawidłowo spakować walizkę, aby zmieściły się wszystkie rzeczy?

Aby zapobiec odleżynom, stosuje się małą, ciasno przyszytą poduszkę wypełnioną kulkami lub płatkami zbożowymi. Jest pikowany, aby równomiernie rozprowadzić wypełniacz na całej powierzchni.

Możesz obejść się bez kilku rodzajów poduszek, jeśli używasz materac przeciwodleżynowy и funkcjonalne łóżko medyczne z możliwością podnoszenia poszczególnych sekcji.

Higieniczna pościel i pościel

Aby nie zmieniać materaca nawet w przypadku nietrzymania moczu, obfitej wydzieliny z ran, poceniu się należy zastosować nieprzemakalny, oddychający podkład pod materac. Czasami zastępuje się ją ceratą, ale jest to niewygodne i stwarza dodatkowe trudności przy zmianie bielizny.

W większości przypadków pościel należy zmieniać co 3-4 dni. Jednocześnie ważne jest, aby dokładnie wygładzić fałdy, wyprostować koc, puchnąć poduszki. Jeśli pacjent często się poci, konieczna jest zmiana kompletu bielizny przynajmniej raz dziennie, czasem częściej. Mokra pościel prowadzi do szybkiego rozwoju odleżyn, odparzeń, które są trudne i długotrwałe w leczeniu, powodują ból i dyskomfort pacjenta.

Poduszki należy suszyć przy każdej zmianie poszewki, kołdrę przy każdej zmianie poszewki na kołdrę. Pranie pościeli odbywa się przy użyciu produktów hipoalergicznych bez substancji zapachowych lub o ledwo wyczuwalnym zapachu. Zaleca się prasowanie bielizny w celu wyeliminowania wszelkich nierówności i dodatkowej dezynfekcji. Podarte prześcieradło należy natychmiast wymienić, nie używać bielizny ze szwami lub innymi wystającymi częściami.

** Informacje i cenniki zamieszczone na stronie nie stanowią oferty publicznej
2014 – 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: