Idealna różnica wieku dla długiego i szczęśliwego małżeństwa. Przeczytaj wkrótce!

Filolog, copywriter, marketer internetowy. Czytam co najmniej 2 książki miesięcznie, chcę jeszcze więcej.

Sędzia – Margarita Lopukhova

Psycholog rodzinny. Od 8 lat ratuję „rodzinne komórki” przed rozpadem. Pomagam parom odzyskać miłość i zrozumienie.

mężczyzna

Znane stwierdzenie, że mężczyzna powinien być starszy, wtedy związek będzie udany. W jakim stopniu odpowiada to rzeczywistości? Jaka powinna być idealna różnica wieku dla małżeństwa między małżonkami i które z nich musi być starsze?

Kiedy żona jest starsza

Zwykle dziewczyna jest zawstydzona, gdy jest starsza od faceta. Opiera się na osądzie społeczeństwa. W związku z tym mogą zaniedbać niewielką różnicę, ale rzadziej decydują się na bardziej znaczącą lukę. Aby związek był harmonijny, kobieta musi umieć pochylić się pod mężczyzną, a nie zamienić go w syna.

3-5 lat

Mała różnica nie jest bardzo zauważalna. Jeśli żona utrzymuje formę, wygląda dobrze, energicznie i pozytywnie, a mąż jest poważny i odpowiedzialny, nikt nie zauważy, że dziewczyna jest starsza. Zwykle w małżeństwie, aktywne życie seksualne. Ale kobieta nadal dominuje, nie tłumiąc męża. Jest między nimi więcej zrozumienia. Takie małżeństwa są silne.

6-10 lat

Na taką różnicę może sobie pozwolić kobieta po 30. Jest pewna siebie, prowadzi dynamiczny tryb życia i jest gotowa na seksualne eksperymenty, w większości przypadków też dobrze sytuowana. Jeśli kobieta chce ocalić swoją rodzinę, często okazuje cierpliwość i mądrość. Relacje z młodszym partnerem zachęcają ją do dbania o siebie, stylowego ubierania się i generalnie pasowania do młodego męża. Różnica wieku wynosząca 10 lat budzi w partnerze niepokój i zazdrość. Ale całkowita kontrola przez żonę może odstraszyć faceta.

15 lata lub więcej

Związek z dojrzałą kobietą polega na zakochaniu się w jej pieniądzach. Faceta mogą przyciągać prezenty, dbanie o swoją garderobę, pomoc w karierze. Związek nie trwa długo i kończy się, gdy kobieta kończy sponsorowanie.

wiek w związku

Ale są wyjątki, wśród par gwiazd z dużą różnicą wieku.

Mężczyzna jest starszy od kobiety

Praktyka relacji. Przedstawiciele silniejszej płci zazwyczaj mają stabilne dochody, mają własną nieruchomość i samochód oraz poprawnie określają swoje cele.

5-7 lat

W małżeństwie mężczyzna przewodzi, jest doświadczony, gotowy do założenia rodziny. Kobieta czuje się chroniona. Między małżonkami zwykle szczere uczucia, aktywne życie seksualne. W rodzinie rodzi się więcej dzieci, które wychowywane są wspólnie przez oboje małżonków. Ze względu na to, że dziewczyna jest młodsza, jest atrakcyjna i dlatego ryzyko zdrady jest wykluczone. Związek jest silny.

READ
Podstawowe zasady zachowania kobiety w restauracji, o których każdy powinien wiedzieć

10-12 lat

Mężczyzna dla kobiety wygląda poważnie i dojrzale. Wzbudza zaufanie do młodszego partnera. Doświadczony dżentelmen pięknie się nią opiekuje, traktuje ją ze zrozumieniem, wspiera moralnie i finansowo.

Ponad 15 lat

Taka różnica między małżonkami może być przeszkodą do szczęścia. Dla mężczyzny najważniejsza jest stabilność i rodzina, dla dziewczynki jest to okazja do bycia pod opieką. Zwykle powodem, dla którego kobieta poślubia dojrzałego mężczyznę, jest brak ojcowskiej uwagi i korzyści finansowe. Problemy w małżeństwie mogą wynikać ze wspólnych zainteresowań, narodzin dzieci i czasu wolnego.

związek ze starszym mężczyzną

Kobiety odważnie łączą swoje życie ze starszymi mężczyznami i czują się świetnie.

Naukowcy z University of Atlanta przeprowadzili badanie, w którym wzięło udział 3000 osób i ustalili wzór, im większa różnica między małżonkami, tym większe prawdopodobieństwo separacji. Najbardziej szokujące dane z 20-letnią luką są takie, że małżeństwo rozpadło się w 95% przypadków.

rówieśnicy

Taki sojusz ma wiele zalet: wspólnych przyjaciół, poglądy i zainteresowania. Mają takie same doświadczenia życiowe i perspektywy. Zagrożeniem dla szczęścia może być podobieństwo partnerów, ponieważ mogą stać się dla siebie nieciekawi. Kobiety częściej chcą przejąć przewodnictwo w rodzinie, co nie podoba się niedojrzałym partnerom.

Doskonała różnica

Psychologowie doszli do wniosku, że kiedy mąż jest o 2-5 lat starszy od swojej żony, to ich poziom fizyczny jest w przybliżeniu taki sam. W tym przypadku mężczyzna jest w stanie przejąć rolę głowy rodziny i stać się obrońcą swojej połowy. Naukowcy twierdzą, że idealna różnica to 1 rok, gdy mężczyzna jest starszy. Tylko 3 pary na 100 mogą się zerwać.

różnica wieku

Według statystyk portali randkowych kobiety szukają rówieśników, a mężczyźni w każdym wieku wolą 20-latków.

Różnica między partnerami wpływa na budowanie relacji. Możesz postępować zgodnie z radami psychologów i szukać kandydatów, z którymi masz idealną różnicę wieku do małżeństwa. Ale lepiej zaufać swojemu sercu, rozsądnie dostrzec cechy możliwego związku i wykorzystać wiedzę z zakresu psychologii do budowania relacji rodzinnych.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: