Horoskop grzechów: jakie przywary są charakterystyczne dla różnych znaków zodiaku

Siedem grzechów głównych było znanych ludziom od czasów starożytnych. Religia nazywa je korzeniami, z których wyrastają wszystkie inne ludzkie przywary. Astrologowie uważają, że każdy z 7 znaków zodiaku jest najbardziej podatny na jeden konkretny grzech (lub kilka) zgodnie z głównymi cechami charakteru.

Siedem głównych grzechów

W chrześcijaństwie istnieje lista głównych (śmiertelnych) grzechów, które leżą u podstaw wszystkich innych wad i namiętności. Występuje w dwóch wersjach – przegrodowej i ósemkowej.

Pierwsza jest charakterystyczna dla religii zachodniej i obejmuje:

  1. Pycha czy próżność – samozadowolenie i arogancja, upojenie własnymi cnotami, pogarda dla ludzi i odrzucenie Boga.
  2. Zazdrość to irytacja pomyślnością bliźniego i przyjemność z jego nieszczęścia.
  3. Obżarstwo to obżarstwo i nadmierna selektywność w jedzeniu, pasja do jedzenia, która przesłania wszystkie wyższe potrzeby.
  4. Wszeteczeństwo lub pożądanie to cielesne namiętności i pożądanie, które opanowują osobę i odwodzą od wartości duchowych.
  5. Gniew to skrajna niechęć i utrata kontroli, powodująca, że ​​ludzie krzywdzą innych i siebie.
  6. Chciwość lub chciwość – zaborczość, zbyt silne pragnienie dóbr ziemskich.
  7. Przygnębienie lub lenistwo – lenistwo, niezadowolenie z teraźniejszości i tęsknota za tym, co niespełnione, co powoduje apatię, brak woli i bezczynność.

Każdy znak zodiaku charakteryzuje się zestawem pewnych cech – pozytywnych i negatywnych, na podstawie których można ocenić podatność na ciężkie grzechy.

Na znaki ognia

Znaki ognia uosabiają aktywną, kreatywną, aktywną energię. Są odważni, natchnieni i przedsiębiorczy, ale jednocześnie impulsywni, bezkompromisowi, agresywni. Ich głównymi wadami są gniew, próżność i pożądanie.

Baran jest impulsywny i porywczy. W związku z tym gniew jest nieodłącznym elementem tego znaku. Łatwo traci panowanie nad sobą, traci kontrolę nad emocjami, a potem tego żałuje. Ważne jest, aby mieć świadomość tej cechy charakteru i w czasie łagodzić agresję, aby nie doprowadzić jej do stanu niekontrolowanego.

Ten znak podlega próżności i egoizmowi. Jest obdarzony wieloma talentami, dlatego jest zbyt skupiony na własnej osobie. Taki Leo staje się chciwy na pochlebstwa, co pozwala przebiegłości skutecznie nim manipulować. Ważne jest, aby rozpoznać tę wadę i nie uważać się za lepszego od innych ludzi. Szlachetne intencje zwiększają siłę lidera, a zmniejsza samozadowolenie.

Strzelec

Pożądanie i do pewnego stopnia chciwość są przypisane temu znakowi. Relacje seksualne dla Strzelca to sport hazardowy, polowanie i zdobywanie trofeów, najlepszy sposób na potwierdzenie siebie. Mimo psychologicznych przesłanek pożądanie przestaje być uzależnieniem fizjologicznym. Człowiek staje się nienasycony i wymaga coraz to nowych doświadczeń. Powinien zachować umiar i zaspokajać swój głód nie w sferze cielesnej, ale duchowej.

READ
20 stylowych pomysłów na projekt łazienki

Dla znaków powietrznych

Znaki lotnicze są mobilne, inteligentne, wrażliwe i niezależne. Jednocześnie są zawodne, powierzchowne, bezpodstawne. Co do głównego występku – dumy i próżności, są w tym jednomyślni.

Bliźnięta

Bliźnięta są często oskarżane o dwulicowość i chęć zaszaleć. Jednak korzenie problemu są głębsze – to duma. Ten znak ma tendencję do uważania się za lepszego od innych lub stara się przewyższyć wszystkich. Dlatego upiększa własne osiągnięcia, talenty i wyniki pracy. Prowadzi to do izolacji, powierzchowności, niemożności budowania prawdziwych relacji. Bliźnięta powinny pomyśleć o filozoficznym znaczeniu uniwersalnej równości.

Wodnik

Grzech śmiertelny jest taki sam jak w przypadku Bliźniąt. Ten znak podlega dumie, ponieważ uważa się go za wybrany, nieporównywalny, zupełnie inny od reszty. Wiążą się z tym trudności w komunikacji i niezdolność do prawdziwej intymności.

Wodnik ma niekonwencjonalne myślenie, oryginalność i wiele talentów, ale musi zdać sobie sprawę, że każda osoba jest wyjątkowa na swój sposób i nikt nie jest lepszy od drugiego.

Mężczyźni i kobiety Wagi również podlegają dumie. Ich próżność często przekłada się na narcyzm. Sortują cnoty i osiągnięcia, cieszą się poczuciem własnej ważności. Kiedy jednak narcyzm przekroczy granicę krytyczną, nie ma siły ani czasu na nic innego (wpadają w pułapkę przygnębienia lub lenistwa). Waga musi przejść od kontemplacji przeszłych zasług do chwili obecnej, nowych celów i działań.

Dla znaków wodnych

Znaki wodne są wrażliwe, wrażliwe, głębokie, pełne wyobraźni. Jednocześnie są stronniczy, wrażliwi, podatni na wahania nastroju. Ich głównymi grzechami są przygnębienie i lenistwo, a także chciwość.

Ten znak ma tendencję do poddawania się i zniechęcania, jeśli coś nie idzie zgodnie z planem. Rozczarowanie wytrąca go na długi czas z siodła i pogrąża w otchłani apatii lub poszukiwania duszy. Jednym z powodów jest zbyt duże przywiązanie do pożądanych pomysłów, ludzi i celów.

Dla Raka są one tak ważne, że każdą niezgodność z oczekiwaniem uważa za przestępstwo krwi (nawet jeśli nikt nie miał zamiaru obrazić). Wybacz niedoskonałości świata, a życie stanie się znacznie łatwiejsze – pojawią się energia, zainteresowanie i nowe siły.

Skorpion

Ten znak podlega pożądaniu i chciwości – to jedyne jego wady, a jeśli pojawią się inne, korzenie wciąż tu są.

READ
Porady i wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego

Bardziej słuszne byłoby nazwanie tego występku pożądaniem – nawet nie pragnieniem, ale wiecznym pragnieniem. Może dotknąć wszystkiego: władzy, pieniędzy, uznania, seksu itp.

Jeśli Scorpio osiąga to, czego chce, jest niezmiennie rozczarowany, ponieważ jego głód wciąż nie jest zaspokojony. Musi urzeczywistniać prawdziwe potrzeby – te, które znajdują się w najwyższej duchowej sferze.

Ten znak jest często przypisywany lenistwu i przygnębieniu, niemożności radzenia sobie z prawdziwymi problemami i nawykiem unoszenia się w chmurach. Jednak u podstaw tych pozornych niedociągnięć leży zazdrość.

Ryby reagują boleśnie, gdy innym ludziom powodzi się lepiej niż im: na tle cudzych sukcesów ich własne porażki wydają się katastrofalne.

Nigdy nie pokażą, że są zazdrosne, ale będą cierpieć w milczeniu, smucić się, popaść w apatię i tęsknotę. Ważne jest, aby pamiętali o prostej zasadzie: jeśli komuś udało się coś osiągnąć, to na pewno może.

Dla znaków ziemi

Znaki ziemi są konkretne, niezawodne, praktyczne, mają godne pozazdroszczenia poczucie celu. Są jednak nadmiernie przywiązani do wartości materialnych, roztropni i chciwi. W związku z tym ich głównymi grzechami są chciwość, zazdrość i egoizm.

Grzechy tkwiące w tym znaku to chciwość i egoizm. Byk jest nieumiarkowany w jedzeniu, seksie i innych przyjemnościach.

Od otoczenia wymagają szczególnej relacji, najlepiej podziwu. Trudnością każdego z nich jest niechęć do zauważenia niedociągnięć i nadmiernej obłudy. Ważne jest, aby spojrzeli na siebie obiektywnie i jasno określili, jakie cechy charakteru utrudniają prawdziwy sukces.

Ludzie tego znaku mają skłonność do zazdrości, co często przekłada się na krytykę. Jeśli inna osoba ma coś, czego pozbawiona jest Panna, uważa się to za światową niesprawiedliwość.

Dołoży wszelkich możliwych starań, aby nadrobić zaległości, ale jeśli jej się nie uda, skrytykuje szczęśliwego przyjaciela i zdewaluuje jego sukces. Czasami dzieje się to na poziomie nieświadomym.

Ważne jest, aby zrozumieć, że krytyka nie jest opcją, ale jeszcze ważniejsze jest realizowanie prawdziwych celów i nie pożądanie tych, które ma sąsiad.

Koziorożec

Za tym znakiem kryje się chciwość iw niestandardowej formie. Grzeszy zbieractwem i namiętną miłością do pieniędzy, ale jednocześnie ma ascetyczną naturę. Nie szukając przyjemności w bogactwie, pragnie w ten sposób uznania, sławy i władzy. Dlatego duma miesza się z chciwością Koziorożca. Powinien zrozumieć, że skupiając się na gromadzeniu i osiąganiu wysokiego statusu, traci w życiu bardziej wartościowe rzeczy.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: