Gwiazdy, które cierpią na haluksy w palcu

Idą przez życie lotnym krokiem w szpilkach. A potem cierpieć z powodu bólu stóp. Weźmy gwiazdorski przykład tego, do czego prowadzi noszenie niewygodnych butów i jak sobie z tym poradzić.

817_large

Kate Moss

Po wielu latach chodzenia po wybiegu w szpilkach palce supermodelki były poważnie zdeformowane. Kate przyznała, że ​​czasami nosiła buty w rozmiarze 37, chociaż tak naprawdę nosi rozmiar 39.

Michelle Yeoh

Aktorka Michelle Yeoh naturalnie ma bardzo wąską stopę. Jeśli założy szpilki, jej nogi nie są nieruchome i ciągle zsuwają się w dół. Udział w licznych pokazach mody nie mógł nie wpłynąć na stan stóp.

Victoria Beckham

Zdjęcie: Philip Vaughan/ACE Pictures/REX/Shutterstock​

Nie jest tajemnicą, że Victoria Beckham po prostu uwielbiała nieprzyzwoicie wysokie obcasy. Piosenkarka i projektantka zawsze chciała wyglądać na wyższą, co przy jej wzroście (160 cm) jest zrozumiałe. Ale jak to wszystko się skończyło? Teraz Victoria nie wychodzi z trampek i chodaków z powodu problemów z nogami.

Oprah Winfrey

Zdjęcie: John Salangsang/BFA/REX/Shutterstock​

Prezenterka telewizyjna ma rozmiar stopy 42, poza tym nosi niewygodne buty. Teraz tylko chirurg może pomóc jej stopom.

Naomi Campbell

Zdjęcie: Nicola Marfisi/AGF/REX/Shutterstock​

Ze względu na częsty udział w pokazach nogi modelki zostały poważnie zdeformowane. Lekarz zabronił nawet Naomi noszenia butów z obcasem wyższym niż pięć centymetrów, ponieważ modelka miała artretyzm.

Ewa Herzigowa

Zdjęcie: Pennacchio Emanuele/REX/Shutterstock

Ale Eva ma inny problem – krzywe palce. Są tak ukształtowane, że wyglądają w różnych kierunkach. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że ma 41. stopę, nie można nie zauważyć stóp supermodelki.

Gwyneth Paltrow

Zdjęcie: Matteo Prandoni/BFA/REX/Shutterstock​

Duże palce u stóp Gwyneth Paltrow są mocno skręcone, a po bokach jej stóp wyrosły już zauważalne kości. To wszystko o miłości do wysokich obcasów. Rezultatem jest wystająca kość.

Jennifer Aniston

Zdjęcie: Paul Smith/featureflash/silverhub/REX/Shutterstock

Jennifer Aniston zbyt często nosi szpilki i spędza dużo czasu na siłowni. Takie obciążenia odbijają się nie tylko na figurze (aktorka jest po prostu fantastyczna), ale także na nogach, na stanie układu żylnego. Pod koniec imprez nogi gwiazd często pokryte są prawdziwą „pajęczyną”.

READ
Masza Malinovskaya wywołała mieszaną reakcję fanów obrazem bez makijażu

Tilda Swinton

Zdjęcie: Willi Schneider/REX/Shutterstock

Buty z wąskim czubkiem, które tak bardzo kocha Tilda Swinton, doprowadziły do ​​tego, że duże palce aktorki uległy skręceniu. Kobieta powinna częściej uprawiać gimnastykę i chodzić na masaże stóp, jeśli nie ma możliwości rezygnacji z pięknych, ale niewygodnych butów.

Co jeszcze należy zrobić i jak uniknąć deformacji stopy, zapytaliśmy naszego eksperta.

Kość na kciuku: przyczyny

Najczęstsza choroba stóp – paluch koślawy – paluch koślawy, wzrost chrząstki pod kciukiem. Wynika to z niewłaściwego rozłożenia nacisku na nogę. Zaburzeniu ulegają funkcje amortyzacyjne stopy, co prowadzi do zapalenia chrząstki stawowej i wyrostków kostnych brzeżnych.

Deformacja koślawa na nodze jest głównie problemem kobiecym. Główną i najczęstszą przyczynę pojawienia się i wzrostu chrząstki można nazwać ciągłym noszeniem butów na obcasach. Wpływają również takie czynniki jak nadmierna aktywność fizyczna, nadwaga, częste używanie niewygodnych i wąskich butów. Nie dyskontuj czynnika dziedzicznego i chorób stawów, przez które stopa jest w nienaturalnym stanie.

Guz na nodze: profilaktyka i leczenie

Aby zapobiec rozwojowi choroby, konieczne jest regularne wykonywanie profilaktycznego masażu stóp, kontrolowanie masy ciała i nie zaniedbywanie umiarkowanej aktywności fizycznej, warto jak najczęściej nosić wygodne buty na małych obcasach (do czterech centymetrów).

Jeśli zauważyłeś już zmiany w stopie (odchylenie kciuka, powstanie pod nim guzka), musisz skontaktować się z ortopedą, który dobierze dla Ciebie leczenie. Rekomendacje będą obejmować:

  • obowiązkowy masaż leczniczy;
  • ćwiczenia gimnastyczne mające na celu zwiększenie ruchomości stawów;
  • kąpiele stóp z ziołami lub jodem i solą morską;
  • prawidłowe odżywianie: w codziennej diecie konieczne jest uwzględnienie pokarmów wzmacniających tkankę łączną (tłuste ryby, jaja, krewetki).

Opinia eksperta

Bardzo ważna jest profilaktyka! Dobrze pomaga w funkcjonalnym masażu kinetycznym. Ta technika jest również stosowana w ciężkich postaciach choroby i dlatego jest uważana za jedną z najskuteczniejszych. Masaż jest niezbędny, aby rozgrzać mięśnie i rozładować napięcie. W celu zapobiegania zaleca się przeprowadzanie zabiegu w cyklu: dwa razy w tygodniu przez miesiąc. Ale jeśli ten problem stał się poważny, pacjentowi przepisuje się kompleksowe leczenie: masaż i ćwiczenia specjalną piłką, która łagodzi głębokie napięcie mięśni, a także terapię LED, która regeneruje tkankę chrzęstną i przywraca jej elastyczność. Po pięciu lub sześciu tygodniach stanie się zauważalnie lepszy.

READ
Od patyków po posty: nogi Lily-Rose Depp wyglądają na niezwykle pełne

Ruslan Feigin, Specjalista ds. Estetyki Ciała w Klinice Fifth Element

Gdy problem jest zaawansowany, jedyną możliwą opcją jest interwencja chirurgiczna. Dziś jest to dość powszechna praktyka, ale operacja jest trudna, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że istnieje wiele innych stawów w stopie, które mogą się zmienić po operacji, aby usunąć guzki.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: