Gdzie najlepiej kupić hurtową odzież damską?

Otworzyłeś internetowy sklep odzieżowy i szukasz sprawdzonych dostawców? A może po prostu chcesz poszerzyć swój dotychczasowy asortyment? A może dotychczasowi kontrahenci nie są z czegoś zadowoleni: ciągle nie dotrzymują terminów, są wywożeni w nieodpowiednie miejsce, a jakość jest już taka sobie? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na pytania, powinieneś przeczytać nasz nowy artykuł. Tak więc dostawcy odzieży dla sklepów internetowych: jak i gdzie znaleźć ten właściwy, na co zwrócić uwagę i nie pomylić się z wyborem.

Typy dostawców

Producenci odzieży

Najbardziej preferowana opcja, szczególnie pod względem cen. To najniżsi producenci. Produkt nie zdążył jeszcze przejść przez łańcuch pośredników, z których każdy nieznacznie zwiększa koszt, aby zarobić własny grosz. Ale tacy kontrahenci mają ogromny minus: często nie współpracują bezpośrednio ze sklepami internetowymi (i ogólnie ze sprzedawcami detalicznymi)wydawanie produktów wyłącznie dealerom. Zwłaszcza jeśli chodzi o małe wolumeny zakupów.

Ale wtedy producent jest poważny, a imprezy ogromne. Na szczęście na rynku dostawców nie brakuje mniejszych dostawców z własną produkcją gotowych do współpracy z małymi sklepami internetowymi. Generalnie, jeśli chcesz współpracować bezpośrednio z producentami, wybierz partnerów ze swojej kategorii wagowej.

Pośrednicy wszelkiego rodzaju

Mówimy o wszelkiego rodzaju dealerach, dystrybutorach, przedstawicielach handlowych i tak dalej. Schemat wygląda tak: dystrybutor odbiera ubrania od producenta w dużej hurcie, odsprzedaje je dealerom w małych hurcie, a oni sprzedają towar do sklepów internetowych w małych partiach. Teoretycznie możesz współpracować zarówno z innymi, jak iz osobami trzecimi, wszystko znowu zależy od wielkości zakupów. Na końcu łańcucha koszt jest najwyższy, należy to wziąć pod uwagę. Ogólna zasada rynku działa: im większa partia, tym niższy koszt jednej jednostki towaru.

Dostawcy dropshippingu

Doskonała opcja dla początkujących. Najważniejsze jest to schemat współpracy z dropshipperami nie przewiduje przekazania odzieży do magazynu sklepu internetowegoa. Leży po cichu w magazynach dostawcy, a sklep internetowy tylko sprzedaje towar i przyjmuje zapłatę. Po sprzedaży cały problem z dostarczeniem towaru do klienta spoczywa na dostawcy dropshippingu. Ale nie zapominaj, że to sklep internetowy będzie ponosił odpowiedzialność za produkty niskiej jakości, niedotrzymane terminy i inne niedopatrzenia. Klient nie zna modelu Twojej pracy, a kontakty dostawców są mu nieznane – zwrócił się do Ciebie.

Jednocześnie nie można technicznie śledzić jakości towarów, czasu dostawy i innych punktów. Okazuje się, że sklep internetowy staje się zakładnikiem działań dostawcy. Kontrahent się psuje i musisz to wziąć pod uwagę.

Gdzie szukać dostawców odzieży

W Internecie

Pierwszym miejscem do szukania jest wyszukiwarki „Yandex” i Google. Składamy zapytanie w pasku wyszukiwania i widzimy poniższe zdjęcie.

Wyniki wyszukiwania w Yandex

Wybór jest dość duży, ponad 7 milionów wyników. Ale teraz interesują nas strony, w których dostawcy odzieży są gromadzeni w katalogach i wygodni podstawy. Jest ich wiele, działają według różnych schematów. Niektóre organizowane są na zasadzie wymiany, gdzie dostawcy i kupujący znajdują się nawzajem, a strona pobiera niewielką prowizję od transakcji. Inne są całkowicie bezpłatne, po prostu gromadzą aktualne informacje o dostawcach.

READ
9 kombinacji z jeansami w biurze, które nie naruszają dress code u

Najpopularniejszą platformą do wyszukiwania dostawców jest strona Suppliers.ru.

Już na stronie głównej serwisu widać, że pierwszeństwo mają ubrania i buty. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ta kategoria towarów w Internecie jest najczęściej kupowana. Kliknij pozycję „Ubrania i buty” i przejdź do następnego menu.

Jak to mówią, nie chcę wybierać. Istnieją detaliści, duża i mała hurtownia, dostawcy dropshipping i kontrahenci z własną produkcją. W sumie jest 4618 firm dostawców, a baza danych jest stale aktualizowana. Dla wygody dostępny jest system filtrów, dzięki którym można zawęzić wyszukiwanie do kilkuset pozycji według zadanych kryteriów.

Inną popularną stroną do wyszukiwania dostawców odzieży jest OptList.

Tutaj możesz przejść na kilka sposobów:

 • wyszukaj odpowiednią odzież w bazie dostawców. Kliknij kategorię „Produkty”, w wyszukiwarce wpisz „ubrania” i ciesz się wynikiem;
 • złożyć zamówienie na zakup określonych rodzajów odzieży. Następnie system wyświetli Twoją reklamę dostawcom, a oni sami złożą ofertę;
 • skorzystaj z wyszukiwania bezpośrednio na stronie głównej;
 • umieść ogłoszenie na wirtualnej tablicy ogłoszeń. To jest dla tych, którzy nie znaleźli nic odpowiedniego w katalogu ogólnym i szukają czegoś wyjątkowego;
 • przejdź do kategorii „Odzież, buty, dodatki” i poszukaj tam ciekawych ofert.

Wyszukiwarki oferują w górnej części wydania nie tylko strony katalogowe dostawców, ale także bezpośrednich dystrybutorów. Jeśli chcesz wybierać spośród nich, będziesz musiał ciężko pracować. Jeśli wystarczy ustawić niezbędne filtry w agregatorze, po czym sam system wybierze dostawców dla określonych parametrów, to wszystko będzie musiało zostać porównane ręcznie. Przygotuj tablet Excela lub chociaż długopis z notatnikiem, wpisz tam wszystkie opcje i porównaj je ze sobą. Porozmawiamy o kryteriach wyboru dostawców nieco niższych, ale na razie będziemy kontynuować badanie kanałów wyszukiwania kontrahentów.

Tak przy okazji strona standardowego dostawcy odzieży wygląda tak:

Wybór tutaj nie jest tak duży, jak w przypadku witryn agregatorów, ale możesz liczyć na indywidualne podejście. Minimalna partia powinna kosztować 30 tysięcy rubli, mamy własną produkcję, słowem wszystko, czego potrzebujesz.

Sieci społeczne

Handel w Internecie to nie tylko strony sklepów, ale także portale społecznościowe. Trend ten od dłuższego czasu utrzymuje się w e-commerce.. To logiczne, że dostawcy nie mogli zignorować tego faktu swoją uwagą. Dlatego poszukiwanie kontrahentów w sieciach społecznościowych jest naturalnym i oczywistym posunięciem.

Takie rzeczy są również łatwo wyszukiwane w wyszukiwarce, wystarczy złożyć odpowiednią prośbę. Oto, co mamy:

Odzież w tej społeczności jest podzielona na kategorie: dziecięce, damskie, męskie i tak dalej. Aby znaleźć potrzebny typ, otwórz odpowiednią sekcję i zapoznaj się z ofertami dostawców.

Ten schemat jest bardzo wygodny z kilku powodów:

 • portale społecznościowe są miejscem komunikacji, łatwo tu znaleźć komentarze i opinie o dostawcach. Jeśli wątpisz w wiarygodność kontrahenta, zawsze możesz przeczytać opinie na jego temat od innych przedsiębiorców;
 • są wygodne żetony, takie jak wspólne zakupy. Na przykład minimalne zamówienie od dostawcy to milion rubli. Cena towaru jest bardzo atrakcyjna, ale nie masz jeszcze miliona. A twoi znajomi przedsiębiorcy również nie mają takiej sumy, ale w sumie zostanie wpisany milion. Wykonujesz ruch rycerski: kupujesz razem dużo za pomocą wspólnego serwisu skupu i wykorzystujesz wszystkie zalety pracy w dużej hurtowni;
 • istnieje możliwość rozwiązania problemu indywidualnie: utwórz dyskusję, rozmawiaj z ludźmi o podobnych poglądach, oferuj wiadomości i tak dalej.
READ
Sukienka z botkami: 15 harmonijnych i stylowych kombinacji

Konferencje i seminaria dotyczące handlu detalicznego i e-commerce

Dobrym sposobem na znalezienie dostawców jest uczestniczyć w różnych wydarzeniach związanych z handlem elektronicznym i zakupami online. Jest ich całkiem sporo, o różnej skali i zakresie. Udział często jest płatny, ale warto. Wszystko odbywa się w formie wystawy, na której producenci, importerzy i dostawcy prezentują swoje produkty na stoiskach. Możesz rozmawiać osobiście, a jeśli wszystko Ci odpowiada, wymieniać kontakty tutaj, a nawet zawierać umowy.

Oprócz znalezienia dostawców, wszelkie imprezy plenerowe są dobre same w sobie. Zdobywasz nową wiedzę, możesz podejrzeć nowe trendy biznesowe, nawiązać odpowiednie kontakty.

Fora profilowe

Tutaj możesz przejść na dwa sposoby: spójrz na strony takie jak Woman.ru lub odwiedź społeczności, w których komunikują się dostawcy i sprzedawcy. W pierwszym przypadku będziesz musiał spróbować i, jak mówią użytkownicy forum, „wypalić” kilkaset wątków dyskusji.

Społeczności profili dostarczą więcej informacji, a nawigacja jest tam wygodniejsza.

Dostawcy z integracji Twojej platformy

Być może jest to najwygodniejszy sposób. Najważniejsze jest to: wybierasz usługę tworzenia sklepu internetowego, w której integracje z usługami wyszukiwania dostawców są już „na stałe”. Wystarczy podłączyć usługę do witryny, po czym sam system wybierze niezbędnych kontrahentów. Wszystkie dalsze interakcje będą również odbywać się bezpośrednio na platformie. Usługa tworzenia sklepów internetowych InSales to ponad 300 gotowych integracji z usługami wyszukiwania dostawców, systemami magazynowymi, płatniczymi i nie tylko. Nie musisz niczego dodatkowo szukać, możesz stworzyć działający sklep internetowy w jednym miejscu, bez pomocy programistów, projektantów i innych specjalistów.

Kryteria wyboru dostawcy

Tak więc znaleźliśmy dostawców. Naszkicowaliśmy listę stron, teraz pora na porównanie ofert. Musisz skupić się na następujących kryteriach:

 1. Cena dóbr. Kluczowy czynnik wyboru. W biznesie kupna-sprzedaży wartość produktu ma kluczowe znaczenie. Im tańszy produkt znajdziesz, tym wyższą marżę możesz uzyskać w ramach konkurencyjnej ceny detalicznej. Jednak ceny wskazane w cennikach nie zawsze w pełni odzwierciedlają politykę cenową dostawcy. Często udzielają rabatów przy dużych wolumenach zakupów, płatności po fakcie (lub nawet XNUMX% przedpłaty), rozliczeń gotówkowych. Konieczne jest poznanie wszystkich warunków umowy przed wyciągnięciem ostatecznych wniosków.
 2. Terminy i koszty dostawy. Niektórzy dostarczają za darmo, inni pobierają za to pieniądze. Pozostałe rzeczy są równe, powinieneś dać pierwszeństwo dostawcom z bezpłatną wysyłką. Należy jednak uważać: taka hojność może być tylko przynętą, a koszt wysyłki zostanie wliczony w inne usługi lub cenę samego produktu. Z terminami wszystko jest mniej więcej jasne – im są krótsze, tym lepiej dla wszystkich.
 3. Kolejność wzajemnych rozliczeń, forma płatności. W standardowym przypadku będziesz musiał zapłacić przelewem bankowym, ale istnieją opcje: płatność gotówką, pieniądz elektroniczny, przelew z karty na kartę i tak dalej. Tutaj jesteś ograniczony własną wygodą, a także reżimem podatkowym. Jeśli musisz potwierdzić wydatki w Federalnej Służbie Podatkowej, zadbaj o dokumenty sprawozdawcze: polecenia zapłaty, pokwitowania gotówkowe, wykonane prace i tym podobne. W przypadku płatności bezgotówkowych nie ma tutaj problemów: pokazujesz fiskusowi wyciąg z konta i sprawa jest załatwiona. Z pozostałymi opcjami powinieneś być bardziej ostrożny, aby nie mieć problemów z inspektorami.
 4. A właściwie produkt. Koniecznie sprawdź jego jakość, zamawiając partię próbną kilku sztuk. Często sami dostawcy przynoszą darmowe próbki, aby nie było reklamacji na jakość ubrań.
 5. Opóźnienia w płatnościach. Bardzo ważna rzecz, która pozwala na podkręcenie obrotów bez wydawania na to ani grosza. W standardowym przypadku opóźnienie wynosi 14 dni, a następnie dostawca przygląda się obrotom i Twojej wypłacalności. Jeśli zapłacisz na czas, weźmiesz luzem i zastosujesz się do warunków umowy, warunki mogą zostać przedłużone.
READ
7 niezwykle przytulnych kamizelek na ciepłą jesień 2023

wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, sukces internetowego sklepu odzieżowego w dużej mierze zależy od odpowiednich dostawców. Ostatnia wskazówka: nie zaciskaj zębów za tych, z którymi pracujesz od dłuższego czasu. Praktyka pokazuje, że zawsze można znaleźć lepszą opcję. Ale nie do nieskończoności: w końcu wszystko powinno być na przecięciu ceny i jakości, bez względu na to, jak banalnie to brzmi! Powodzenia w Twoim sklepie w znalezieniu dostawców!

Znalezienie dostawcy towarów to ważny krok przy uruchamianiu sklepu dowolnego formatu. Ale gdzie kupować rzeczy luzem, aby nie wpaść na pozbawionego skrupułów partnera i uzyskać produkty wysokiej jakości? O tym jest nasz artykuł. Podpowiemy, jakie istnieją formy współpracy, gdzie kupować hurtowo ubrania, jak wybrać solidnego partnera i jakie pytania mu zadać.

Typy dostawców

Istnieją trzy rodzaje hurtowni odzieżowych. To:

1. Producenci. Mogą być znane lub mało znane, sprzedają towary zarówno w dużej, jak i małej hurtowni. Przedsiębiorcy dysponujący kapitałem początkowym mogą kupować rzeczy bezpośrednio od producentów. Zalety tych dostawców obejmują:

cena minimalna przy zakupach w dużych ilościach;

możliwość uzyskania próbek towarów;

elastyczny system płatności;

wsparcie materiałów promocyjnych.

minimalne ograniczenia zamówienia: duzi producenci z reguły sprzedają towary w dużych ilościach;

potrzebujesz magazynu do przechowywania ubrań;

możesz napotkać biurokrację, zwłaszcza jeśli współpracujesz z dużymi zagranicznymi dostawcami;

trudno jest szybko zmienić partię z małżeństwem, będziesz musiał szukać alternatywnego dostawcy.

2. Pośrednicy. Sprzedają towary kilku producentów w dużym i małym hurcie, a także detalu. Ceny odzieży zależą od polityki pośrednika i mogą być równe kosztom producentów lub je przewyższać. Korzyści z tych dostawców:

elastyczność: możesz kupować ubrania hurtowo na sprzedaż zarówno w dużych, jak i małych partiach;

współpracują bezpośrednio z producentami odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, o których rzetelności przekonali się sami;

w razie potrzeby samodzielnie sporządzi dokumentację celną.

Czy istnieje minimalna ilość zamówienia?

istnieje duże ryzyko kontaktu z pozbawionym skrupułów sprzedawcą.

3. Dostawca Dropshipping. Nadaje się dla początkujących przedsiębiorców, ponieważ nie wymaga inwestycji w wynajem i dostawę magazynu. W przypadku tego formatu hurtowych zakupów niedrogich ubrań właściciel sklepu internetowego musi znaleźć kupujących za pośrednictwem swojej strony internetowej i otrzymać płatność, a dostawca jest odpowiedzialny za opakowanie i dostawę towarów.

READ
5 stylowych ubrań do skopiowania od supermodelek

wymagany minimalny kapitał początkowy;

brak potrzeby magazynów;

możesz zamówić od jednej jednostki towaru;

dostawca zajmuje się kompletem i dostawą;

dobra opcja do pracy zdalnej;

Możesz współpracować z wieloma dostawcami.

za czas dostawy i jakość towaru odpowiada sprzedawca, a nie dostawca;

wysokie ryzyko odejścia klienta bezpośrednio do dostawcy.

Wybór hurtowni odzieżowej zależy od specyfiki prowadzonej działalności. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem współpracy zawrzeć umowę, w której określi się wszystkie działania partnerów w sytuacjach standardowych i niestandardowych.

Gdzie znaleźć dostawców odzieży?

Poszukiwanie partnerów to ustalony i niezbyt skomplikowany proces. W końcu handel online nie stoi w miejscu i tworzy różne sposoby interakcji z klientami. Istnieje kilka podstawowych opcji wyszukiwania dostawców. To:

System wyszukiwania. Wpisz w adres lub pasek wyszukiwania przeglądarki zapytanie „hurtowy dostawca odzieży do sprzedaży w Internecie” i przejrzyj oferty w danym numerze. Wadą tej metody jest niska wydajność. Trzeba przejrzeć wiele stron, aby znaleźć tę właściwą.

Opakowania i metki do towarów w sklepach stacjonarnych i na rynkach hurtowych. Zorganizuj nalot na butiki w swoim mieście, zapytaj kierowników sklepów, poproś o certyfikaty jakości i dokumenty gwarancyjne. Zawierają wszystkie informacje o dostawcach.

Wystawy, fora, targi. To tam wielu znanych sklepów szuka dostawców, w tym salony markowej odzieży. Chociaż ta metoda wymaga pewnych nakładów finansowych, czasu i wysiłku, jest bardzo skuteczna. Weź udział w specjalistycznych wydarzeniach, zapoznaj się z potencjalnymi partnerami i ich asortymentem, nawiąż kontakty z dostawcami, zawrzyj umowy o współpracy. Polecamy udział w wydarzeniach odbywających się w dużych miastach – Moskwie, Petersburgu, Nowosybirsku, Jekaterynburgu itp.

Katalogi i bazy dostawców. Lista dostawców wysokiej jakości odzieży z Rosji, Turcji i Chin, od których można bezpiecznie zamawiać hurtowo, jest gromadzona na stronach internetowych Opt.list i Suppliers.ru. Istnieją również inne katalogi, w których można znaleźć partnera.

Portale społecznościowe. Szukaj dostawców w społecznościach na VKontakte, Odnoklassniki i innych sieciach społecznościowych. Z reguły publikują zasady współpracy, katalogi i recenzje klientów.

lokalnych producentów. Dowiedz się o fabrykach, atelier i studiach w Twoim mieście. Możesz nawet odkryć kopalnię złota.

Strony internetowe konkurentów. Zbadaj internetowe sklepy odzieżowe (takie jak znana chińska witryna) i dowiedz się, jakie marki noszą. Następnie możesz znaleźć dostawcę w Internecie i uzgodnić współpracę.

Porady:

Nie kontaktuj się bezpośrednio z zagranicznymi dostawcami. Na początkowych etapach rozwoju swojego biznesu zwracaj uwagę na lokalnych producentów i pośredników.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?

Więc znalazłeś kilku potencjalnych partnerów. Pozostaje wybrać najbardziej niezawodny z nich, aby hurtowo kupować ubrania do salonu. Aby to zrobić, musisz porównać:

ceny. Im tańszy przedmiot, tym wyższy narzut. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że koszt wskazany w cenniku dostawcy nie zawsze w pełni odzwierciedla jego politykę cenową. Dlatego przed wyciągnięciem wniosków konieczne jest zapoznanie się z warunkami umowy lub otrzymanie oferty handlowej;

READ
Sukienka jeansowa: 11 stylowych stylizacji 2023

Czas dostawy, koszt. Niektórzy pośrednicy dostarczają towar za darmo, inni pobierają za to pieniądze. Należy pamiętać, że darmowa wysyłka może być niczym innym jak zwykłą przynętą – jej koszt jest już wliczony w cenę produktu. Im krótszy czas dostawy, tym lepiej dla Ciebie;

Procedura płatności, forma płatności. Może to być przelew bezgotówkowy, płatność gotówką przy odbiorze, przelew na kartę, pieniądz elektroniczny. Wybór formy płatności zależy od reżimu podatkowego i Twojej wygody;

Jakość produktu. Sprawdź u dostawcy, czy jest możliwość uzyskania bezpłatnej próbki lub zakupu małej partii próbnej kilku przedmiotów;

Możliwość odroczenia płatności. Pozwoli Ci to rozproszyć obroty bez inwestowania ani grosza. Standardowy okres karencji wynosi 14 dni. Można go zwiększyć, jeśli dotrzymasz warunków umowy i odbierzesz towar luzem.

To jest ważne

Nie skupiaj się na jednym dostawcy. Może to zagrozić Twojej sprzedaży. Wybierz 3-4 niezawodnych partnerów, aby zabezpieczyć swój biznes.

O co zapytać dostawcę przed zakupem ubrań?

Przed rozpoczęciem współpracy musisz zapoznać się z potencjalnym partnerem. Dobrze, jeśli możesz spotkać się osobiście. W innych przypadkach odpowiednie są spotkania online lub korespondencja biznesowa. Podczas spotkania z dostawcą sprawdź następujące punkty:

możliwość odroczenia płatności;

lokalizacja magazynu partnera;

częstotliwość aktualizacji asortymentu;

sposób i częstotliwość informowania o zmianach cen i nowych dostawach;

minimalna wielkość zamówienia;

cena zakupu jednostki towaru i całej partii;

dostępność certyfikatów i dokumentów dla sprzedawanych produktów;

warunki pakowania, dostawy towarów;

dostępność osoby kontaktowej, metody i szybkość informacji zwrotnej;

warunki zwrotu, wymiany w przypadku małżeństwa;

dostępność rabatów, program partnerski.

Jeśli to możliwe, umieść odpowiedzi na te pytania w umowie z pieczęcią i podpisami obu stron. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych i nieopłacalnych sytuacji w przyszłości.

Rada

Na początkowych etapach negocjacji potencjalny partner przedstawi Ci tylko swoje najlepsze cechy. W procesie zawierania umowy mogą pojawić się również negatywne aspekty. Dlatego ważne jest, aby zachować czujność przy wyborze dostawcy i zawieraniu z nim umowy.

6 powodów kupować ubrania z nami

Hurtownia internetowa MOFI to solidny dostawca modnej odzieży dziecięcej, męskiej i damskiej. Naszym klientom oferujemy dogodne warunki współpracy:

odbiór i wysyłka zamówienia tego samego dnia;

szybka dostawa w wygodny sposób: bezpośrednio do magazynu sklepu lub do miejsca wydania;

duży wybór towarów wyprodukowanych w Rosji, Turcji, Chinach i innych krajach;

terminowa aktualizacja kolekcji zgodnie z sezonem i trendami;

niskie ceny hurtowe dzięki dostawom bezpośrednim i własnej produkcji;

program lojalnościowy dla klientów.

Współpracujemy ze sklepami offline i online oraz startupami. Oferujemy usługi własnych fotografów i studiów fotograficznych w zakresie fotografii produktowej, a także dostarczamy naszym klientom niezbędne artykuły promocyjne i broszury.

Jeśli szukasz miejsca, w którym kupisz odzież hurtowo w konkurencyjnych cenach i chcesz dowiedzieć się więcej o naszym sklepie internetowym, poproś o oddzwonienie, napisz na adres e-mail [email protected] lub zadzwoń na infolinię 8 (800) 511-50-88. Możesz również skontaktować się z naszym menedżerem na VKontakte lub Telegramie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: