Elementy dekoracyjne do funkcjonalnej organizacji łazienki

Funkcjonalny projekt łazienki w jasnych kolorach

Funkcjonalny design łazienki zapewni pogodny poranek i wspaniały nastrój! Oto kilka praktycznych wskazówek, jak stworzyć idealną łazienkę dla swojego gustu i budżetu.

ściany

Istnieje niezliczona ilość opcji dekorowania ścian płytkami. Wygląda estetycznie pięknie, odświeża przestrzeń i jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Jeśli masz ograniczony budżet, możesz kafelkować tylko część ściany lub po prostu pomalować, co jest znacznie tańsze. Pamiętaj, aby dodać do farby środek zapobiegający pleśni. A jeśli zatrzymasz się przy płytce, nie zapomnij kupić rozwiązania ochronnego.

Funkcjonalny projekt łazienki z pięknymi wykończeniami

Do dekoracji ścian użyto różnych materiałów

Najpopularniejszymi kolorami do łazienek są biel i jej odcienie. Zwykle wybierany jest jeden główny kolor światła, a reszta palety kolorów jest do niego dostosowywana. Taki ruch zwiększa przestrzeń.

Funkcjonalny projekt łazienki z marmurem

Jasnoszare marmurowe kafelki i intensywnie szara farba na ścianach

oświetlenie

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Jasny, jasny pokój będzie wydawał się większy i bardziej przestronny. Lampy LED oszczędzają energię elektryczną. Zużywają co najmniej 75% mniej energii i działają 25 razy dłużej niż konwencjonalne żarówki.

Funkcjonalny projekt łazienki

Naturalne światło wzmacnia przestrzeń

Pokrycie podłogowe

W przypadku małych pomieszczeń bardziej odpowiednie są duże płytki lub wzory. Alternatywą dla popularnych płytek ceramicznych może być podłoga winylowa, która jest przystępna cenowo (ich koszt jest niższy niż ceramiki) i praktyczna (prosty, bezpieczny montaż i łatwa konserwacja).

Dużą popularnością cieszy się również ogrzewanie podłogowe, które nie tylko zapewnia komfort stopom w zimnych porach roku, ale również przyczynia się do szybkiego wysychania. Posiada również funkcję oszczędzania energii.

Funkcjonalny projekt łazienki z podłogą wyłożoną kafelkami

Kafelkowa podłoga z geometrycznym wzorem

Oprawy i akcesoria

Średnio około 20% całego budżetu przeznacza się na wyposażenie, dlatego ważne jest, aby zastanowić się, dla kogo przeznaczony jest ten pokój i jak aktywnie będzie używany.

Niedrogie i trwałe materiały są idealne dla dzieci: podłogi laminowane i powierzchnie z tworzyw sztucznych. Zamiast marmuru lepiej zastosować kwarc, a do szklanej kabiny prysznicowej środek zapobiegający powstawaniu plam.

Jeśli chodzi o baterie, lepiej jest używać wysokiej jakości produktów miedzianych odpornych na zarysowania. Chromowanie jest tańsze niż nikiel czy brąz.

Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz również zainstalować toaletę z małą spłuczką.

READ
10 najpiękniejszych krótkich fryzur dla kobiet powyżej 60

Baterie stalowe w projektowaniu łazienek

Baterie stalowe pasują do każdego mebla

prysznic i kąpiel

Łazienka powinna być w każdym domu, zwłaszcza jeśli są w nim dzieci lub zwierzęta (np. psy)! Przestrzeń prysznicową można wykorzystać do stworzenia akcentu kolorystycznego, podkreślając ją płytkami w innym odcieniu. Płytki prysznicowe powinny mieć wodoodporność poniżej 3% (niższą niż płytki podłogowe) i współczynnik tarcia 60 lub więcej.

Designerska wanna we wnętrzu łazienki

Decor

Jeśli nie stać Cię na generalny remont, nadal możesz tchnąć nowe życie w swoją łazienkę, dodając lub zmieniając wystrój. Wymienić armaturę, pomalować szafki.

Kolory i tkaniny, które w salonie wyglądały nieco prowokująco, tylko dodadzą łazience oryginalności. Puszysty dywanik, nowy uchwyt na papier toaletowy, dozowniki mydła, ręczniki – to wszystko może odświeżyć i ozdobić wnętrze.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: