Eleganckie wieszaki do przedpokoju: 10 ciekawych opcji

Zapięcia w korytarzu przez cały czas swojego istnienia oraz aktywnego użytkowania i ulepszania przekształciły się z małego goździka w ładne i niezawodne rozwiązanie konstrukcyjne.

Przeglądając w Internecie liczne zdjęcia wieszaków w przedpokoju, staje się interesujące: który wieszak wybrać do harmonijnego połączenia z innymi elementami wnętrza w danym przedpokoju?

Określ materiał

Wieszaki na korytarz są plastikowe, żelazne, drewniane i tak dalej. Oczywiście wszystko, co nie jest wykonane z materiałów syntetycznych, będzie działać znacznie dłużej i lepiej niż te same urządzenia wykonane z tworzywa sztucznego.

Decydując się na materiał, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

Elementy wykonane z naturalnego drewna doskonale wpasują się w wystrój pomieszczenia, stylizowanego na skandynawski lub klasyczny wygląd. Wyglądaj dobrze w wiejskiej i prowansalskiej atmosferze.

Żelazne elementy najlepiej pasują do małego pokoju. Na przykład wieszak podłogowy w korytarzu z dodatkowymi haczykami na ubrania, torby i buty.

Możesz także wybierać spośród ogromnej liczby dopasowanych, wykonanych z różnorodnych materiałów.

Co najważniejsze, wieszak docelowo musi być trwałą i mocną konstrukcją.

Zasady wyboru projektów

Zapięcia do odzieży wierzchniej na korytarzu mają wiele różnych odmian.

W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będą tylko dwa rodzaje opraw w przedpokoju – albo wieszak ścienny, albo wieszak podłogowy.

Różnice tkwią nie tylko w poziomie zapięcia, ale także w wygodzie, niezawodności i sposobie obsługi.

Zalecamy przeczytanie:

oprawy ścienne

Takie wieszaki mają zwykle wygodny poziom mocowania, mobilność i dekoracyjną kompletność całego projektu korytarza.

Montuje się je na ścianie, uwalniając w ten sposób przestrzeń pod spodem, co jest bardzo przydatne w przypadku korytarzy o małej powierzchni.

  • klasyczne oprawy do korytarza w jednej lub dwóch liniach jedna pod drugą;
  • wielopoziomowy;
  • obrotowy wieszak wysoki;
  • posiadanie dodatkowego działu na czapki;
  • prefabrykowany.

produkty podłogowe

Wieszak z krawężnikiem do korytarza doskonale sprawdzi się tam, gdzie jest dużo wolnej przestrzeni i gdzie można wygodnie ustawić potrzebne meble i elementy wystroju.

Można go ustawić nie tylko przy ścianie, ale także na samym skraju pomieszczenia, jeśli mamy na myśli statyw z dużą liczbą mocowań z każdej strony. Można również znaleźć kreatywną wersję oprawy z siedziskiem.

Wymienione typy generalnie nie są składane głównie z materiałów syntetycznych.

Zalecamy przeczytanie:

Dla zwięzłości urządzenia wyposażone są w specjalne kółka, dzięki czemu można je z łatwością przenosić w różne miejsca.

READ
18 sposobów na zorganizowanie przestrzeni dyskowej

Połączone modele

Wieszaki łączone z kilku rodzajów z reguły mają zwiększoną wytrzymałość i mają większe możliwości zastosowania.

Dobrym przykładem jest szafka z wieszakiem w przedpokoju, która posiada przegródkę z pewną ilością zapięć na różnego rodzaju ubrania.

Dzięki temu cała konstrukcja spoczywa na cokole, a wszelkie średniej wielkości przedmioty można w nim wygodnie złożyć. Dzięki takiemu urządzeniu możesz ukryć dużą liczbę akcesoriów z pokoju.

Ważny! Mocowania klasyczne należy montować na wysokości około 1.8 metra od podłogi.

Zalecamy przeczytanie:

Dużym zainteresowaniem cieszą się również zintegrowane wieszaki, które są instalowane w szafie w przedpokoju. Dotyczy to dużych opraw, dla których konieczne jest posiadanie dużej przestrzeni w pomieszczeniu.

W kraju często stosuje się mobilne rozwiązania prefabrykowane, które można zamontować na zapleczu. Szczególną trwałość mają rozwiązania podwieszane pod sufitem. Mają bardzo dużą wytrzymałość.

Wybór najlepszego rozwiązania, przy tak wielu ofertach, jest kwestią osobistych upodobań i indywidualnych celów. Może to być wieszak narożny w przedpokoju o wysokich standardach montażu lub mobilny uchwyt plastikowy.

Część wizualna nie jest najważniejsza, należy ją dobrać w oparciu o komfort regularnego użytkowania. To klucz do sukcesu!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: