Eksperyment: jak zmienić figurę za pomocą ubrań

Czy wiesz jak ubrania mogą kształtować Twoją sylwetkę? Niezależnie od odpowiedzi, nie spiesz się z wyjściem, ponieważ możesz nie znać wszystkich tajemnic. W tym artykule porozmawiamy o problemach, z którymi boryka się wiele dziewcząt i pokażemy, jak je rozwiązać.

Jakie ubrania mogą sprawić, że będziesz wyższy i szczuplejszy

Odpowiednio dobrane ubrania potrafią zdziałać cuda – dodać Ci kilka centymetrów lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów. I jest to dość łatwe:

  • Monochromatyczne kokardki. Gdy góra i dół obrazu mają ten sam kolor, tworzona jest pionowa linia, a sylwetka nie jest przerywana. W takim przypadku będziesz wizualnie wyglądać na wyższego niż w rzeczywistości. Taki efekt dają wszelkiego rodzaju kokardy totalne – do dżinsów, skóry, dzianin czy gotowych garniturów.

  • Rozkloszowane spodnie. Szerokie spodnie z wysokim stanem wydłużają nogi. Dodatkowo ukrywają zbyt szerokie biodra, przez co wyglądasz na szczuplejszą. Aby wzmocnić efekt, noś rozkloszowane spodnie na obcasie.

  • Pionowy pasek. Jest to prawdopodobnie najbardziej znany i często stosowany sposób na to, by kobiety wyglądały na wyższe i szczuplejsze. Pionowy pasek może ozdobić spodnie, sukienkę lub cały garnitur, tworzy odpowiednią linię sylwetki i wyszczupla.

  • Podział kolorów. Jeśli używasz ciemnych i jasnych kolorów na tym samym obrazie (na przykład czarno-białych), należy to zrobić poprawnie. Aby wyglądać szczuplej, kolorowe bloki na kokardce powinny być podzielone pionowo, a nie poziomo. Dobrym wyborem będzie jasna sukienka z ciemnymi wstawkami po bokach.

  • Spodnie i buty w tym samym kolorze. Innym świetnym sposobem na wydłużenie nóg, a tym samym na zwiększenie ich wysokości, jest wybór butów pasujących do dołu stroju. Kiedy założysz np. czarne spodnie, to lepiej wybrać czarne buty. Jeśli twoja stylizacja składa się z czarnej spódnicy i butów, załóż czarne rajstopy, aby wzmocnić efekt.

  • Wycięcia. Wycięcia na ubraniach pomogą wydłużyć sylwetkę. Przede wszystkim ta umiejętność ma dekolt w szpic na bluzkach, T-shirtach, sukienkach i wszelkich innych rzeczach. Podobny efekt będzie miał poziomy rząd guzików na ubraniach. Możesz wydłużyć nogi spódniczką midi z wycięciem z boku lub z przodu.

  • Niewyraźne kontury. Wyraźne linie przejściowe rozbijają sylwetkę i sprawiają, że wyglądasz niżej. Dlatego jeśli te kontury są rozmyte, możesz uzyskać odwrotny efekt. Na przykład, uzyskasz dobry wynik, jeśli nosisz dżinsy z surowym brzegiem.
READ
Zestawy 2023: 25 eleganckich stylizacji body

Cóż, innym dość przewidywalnym, ale skutecznym sposobem na bycie szczuplejszym i wyższym jest noszenie butów na obcasach. Na przykład jako podstawowy but możesz kupić czółenka na obcasie. Efekt będzie wzmocniony, jeśli będą w tym samym kolorze co dół obrazu lub uzupełnią szerokie spodnie.

Ubrania, które pomogą Ci się skrócić

Podczas gdy niektóre dziewczyny chcą dodać sobie kilka centymetrów wzrostu, inne próbują je ukryć w dowolny sposób. Ubranie może regulować sylwetkę w dowolnym kierunku, dzięki czemu z jego pomocą możesz również nieco obniżyć swój wzrost.

Przede wszystkim będziesz musiał zrezygnować z obcasów. Jest to nieuniknione, ponieważ obcasy są zaprojektowane tak, aby osoba była wyższa. Nie denerwuj się tym, ponieważ sklepy mają ogromny wybór płaskich butów.

Twoim następnym asystentem są poziome linie. Powiedzieliśmy już, że pionowe linie rozciągają sylwetkę, co oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXblinie poziome mają odwrotny skutek. Poziome linie mogą być obecne jako nadruk na dowolnym elemencie garderoby. Pamiętaj tylko, że mogą być trochę tłuste. Poziome można wykorzystać nie tylko jako nadruk, ale także holistycznie. Takie linie dzielą figurę na osobne części, w wyniku czego będziesz wyglądać nieco niżej. Na prezentowanych zdjęciach możecie zobaczyć przykłady tworzenia poziomych linii przy użyciu różnych kolorów elementów łuku i akcesoriów.

Ciemne, matowe tkaniny, długie rozcięcia na spódnicach są w stanie wyszczuplić i rozciągnąć sylwetkę. Dlatego musisz porzucić to wszystko na rzecz lekkich tkanin. Ponadto błyszczące tkaniny mogą wizualnie wyciąć wzrost.

Ukryj wady figur za pomocą ubrań

Każda kobieta ma jakieś wady, ale nie każda wie, jak skutecznie je ukryć. Za pomocą ubrań możesz dopasować swoją sylwetkę i ukryć to, czego nikt nie powinien zobaczyć. Na przykład, jeśli twoim obszarem problemowym jest talia, możesz usunąć dodatkową objętość w jeden prosty sposób. Weź ciemne ubrania jako pierwszą warstwę odzieży i niech jasny płaszcz lub trencz będzie drugą warstwą. Jeśli zrobisz odwrotnie, figura uzyska niewłaściwy kształt i pojawi się dodatkowa objętość. Dodatkowo pod sukienką w kształcie litery A możesz ukryć wystający brzuszek.

Aby odwrócić uwagę od problematycznych obszarów, musisz skupić się na najbardziej atrakcyjnych i najpiękniejszych miejscach. Jeśli masz wąską talię, nie chowaj jej za bezkształtnymi ubraniami, tylko podkreśl ją paskiem. Duży biust można podkreślić dekoltem i zawijanymi elementami. Możesz także skupić się na określonej części ciała, zakładając ją lub umieszczając w pobliżu jasną rzecz – szalik, torebkę, biżuterię.

READ
7 niuansów korzystnego dla wszystkich szukania wywiadu

Teraz wiesz znacznie więcej o tym, jak ubrania mogą kształtować Twoją sylwetkę. Bądź mądry w swoich łukach i skorzystaj z poniższych wskazówek.

Złudzenie optyczne. 12 sztuczek, aby wyglądać szczuplej

Za pomocą ubrań możesz ukryć wady, podkreślić zalety i, jeśli chcesz, całkowicie zmienić proporcje sylwetki, wyszczuplając lub zwiększając. Wszystkie kobiety uwielbiają się ozdabiać. Pracownicy naszej strony postanowili przeprowadzić badanie i dowiedzieć się, jakie sztuczki można zastosować przy wyborze lub tworzeniu ubrań, aby uzyskać harmonijny, smukły wygląd.

Wyobraź sobie, że możesz w magiczny sposób zmienić swój wygląd, wyszczuplić go. Aby to zrobić, wystarczy nieco zmienić sylwetkę ubrań i dokonać świadomego doboru kolorów i wzorów na tkaninie. Chociaż może się to wydawać rodzajem czarów, złudzenia optyczne to nie tylko styl artystyczny. Mogą również służyć jako doskonałe narzędzie do uzyskania szczupłego wyglądu. Przy odpowiedniej technice i odrobinie kreatywności możesz stworzyć harmonijne proporcje we własnej lub zakupionej odzieży.

Wierzymy, że wszyscy ludzie są piękni, każdy na swój sposób. Ale jeśli chcesz mieć więcej pewności siebie, stosując poniższe 12 iluzji optycznych w tworzeniu lub wyborze ubrań, poprawisz swoją samoocenę.

1. Użyj ciemnych kolorów, aby wizualnie zmniejszyć duże części ciała

Jeśli chcesz, aby jakakolwiek część ciała wyglądała na kilka rozmiarów mniejszą, najlepszym wyborem będą ciemne kolory. Ale działa, jeśli nosisz ciemne ubrania z jaśniejszymi ubraniami. Wiadomo, że ciemna figura geometryczna wydaje się mniejsza niż ta sama figura w jasnym kolorze. Na przykład, aby wyglądać szczuplej w górnej części ciała, noś czarną bluzkę i białe spodnie. Kontrastujące kolory sprawią, że górna część ciała będzie wyglądać na mniejszą niż dolna.

Czarna bluzka z białą spódnicą

2. Pionowe linie sprawiają, że wyglądasz szczuplej

Kiedy nosisz pionowe paski, Twoje ciało automatycznie zacznie wyglądać na szczuplejsze. Pamiętaj jednak, że im więcej pionowych linii użyjesz w swoim ubraniu, tym dłuższa będzie sylwetka. Oznacza to, że powinieneś wybrać tkaninę w cienkie paski.

Ubrania w paski wyszczuplają sylwetkę

Dobrą wskazówką dla kobiet z szerokimi biodrami jest noszenie spodni i spódnic z panelami bocznymi, ponieważ pionowe linie po bokach podzielą ten obszar i optycznie go zwężą.

Spodnie z panelami bocznymi

3. Poziome linie podkreślają konkretną część ciała

READ
5 najważniejszych wskazówek, jak wybrać wysokiej jakości płaszcz zimowy

Prawdopodobnie słyszałeś wcześniej, że w odzieży należy unikać poziomych linii. Z pewnością mogą sprawić, że będziesz wyglądać na większego, ale istnieje WŁAŚCIWY sposób ich noszenia, który okazuje się całkiem korzystny. Spróbuj nosić paski w określonych miejscach, aby zachować równowagę z resztą ciała. Na przykład, jeśli chcesz, aby Twoja klatka piersiowa wyglądała na większą, załóż pasiasty sweter lub bluzkę!

Ubrania w paski

4. Połączenie jasnych kolorów, aby stworzyć iluzję zupełnie innego kształtu ciała

Blokowanie kolorów to trend, który trwa od lat 1960. XX wieku i jest odważnym sposobem na tworzenie modnych efektów optycznych.

Kolorowa odzież blokowa

Obraz składa się z jasnych i kontrastowych kolorów, linii i geometrycznych kształtów, ułożonych w taki sposób, aby odmienić Twoją sylwetkę. Aby podkreślić sylwetkę, wybierz sukienki z ciemnymi paskami, geometrycznymi kształtami i kontrastującymi kolorami.

Bloki kolorów w ubraniach

5. Asymetryczne linie są niezbędne do ukrycia wystającego brzucha

Ukośne paski sprawiają, że oko ślizga się po nich, więc stosowanie asymetrycznych linii w ubraniu może wyszczuplić – wydłużają sylwetkę. Jeśli twój brzuch nie jest twoją dumą, ta sztuczka pomoże ci wyglądać bardziej pewnie i elegancko.

Ukośne paski smukłe

6. Poziomy pasek na górnej lub dolnej części ciała może również sprawić, że będziesz wyglądać szczuplej.

Może się to wydawać kontrowersyjne, ale jeśli narysujesz poziomą linię na górnej lub dolnej części ciała, możesz wyglądać na wyższego. Wynika to z zasady, że im dłużej wzrok wędruje w pionie, aż do linii poziomej, tym dłuższa jest sylwetka. Wypróbuj spódnice i sukienki z szerokimi, jasnymi paskami u dołu. Odpowiednie są również topy z paskiem na wysokości ramion.

Szeroki ściągacz u dołu lub na wysokości ramion sprawia, że ​​wyglądasz na wyższą.

7. Wydłuż nogi, podnosząc talię

Zakładając spódnicę lub spodnie tworzymy poziomą linię oddzielającą tułów od dolnej części ciała. Jeśli jesteś niska, możesz skorygować swoje proporcje, optycznie wydłużając nogi. Aby to zrobić, spróbuj nosić spodnie z wysokim stanem, szorty, spódnice lub po prostu paski powyżej pępka.

Spodnie z wysokim stanem wydłużają nogawki

8. Dekolt w serek wydłuża Twoją sylwetkę

Dla kobiet z dużym biustem, które chcą go nieco wyszczuplić, dekolt w szpic może mieć ogromny wpływ na cały wygląd. Nie musi być głęboka – możesz zrównoważyć kształt umiarkowanym dekoltem w szpic, który będzie tylko sprawiał wrażenie dłuższego torsu.

READ
Niedrogie małe rzeczy, które pomogą zmienić wizerunek

Dekolt w serek jest niezbędny dla kobiet z dużym biustem

9. Użyj dużego druku, aby powiększyć niektóre części ciała, a małego, jeśli chcesz je zmniejszyć.

Możesz bawić się iluzjami optycznymi, używając różnych nadruków w swoich strojach. Pamiętaj tylko, że im większy wzór, tym większe będzie Twoje ciało. Aby stworzyć zrównoważony wygląd, zaleca się noszenie większych wzorów na mniejszych partiach ciała. Jeśli zależy Ci na odwrotnym efekcie, wypróbuj mniejsze nadruki z mniejszymi odstępami między elementami wzoru – dzięki temu będziesz wyglądać szczuplej.

Duży nadruk - zwiększa, mały - zmniejsza

10. Użyj kolorów i linii, aby zdefiniować talię

Bez względu na to, jak szczupła jest Twoja talia, istnieje sposób, aby uczynić ją jeszcze lepszą. Możesz użyć kontrastujących kolorów w odpowiednich miejscach, aby podkreślić talię, takich jak poziome paski o średniej grubości lub jasne paski. Jeśli masz prostokątny kształt ciała, możesz użyć innych złudzeń, aby nadać wygląd wąskiej talii. Aby dodać objętości biodrom, wybierz topy z baskinką i rozkloszowane spódnice.

Jasny pasek podkreśla talię

11. Jeśli masz krótki tors, wybierz dłuższe topy.

Kiedy nosisz kontrastujące kolory, automatycznie tworzysz na ciele wiele poziomych linii. Jeśli twoje ciało jest niskie, krótkie bluzki i spodnie z wysokim stanem mogą jeszcze bardziej skrócić twój tułów, a nawet sprawić, że będzie wyglądać na większy. W takim przypadku spróbuj nosić bluzki pod pępkiem. Dzięki nim wydasz się wyższy, a Twoja sylwetka będzie dłuższa. Kolejna wskazówka – nie wkładaj koszuli.

Noś długie topy, aby wydłużyć sylwetkę.

12. Odwróć uwagę od wad z lepszymi częściami ciała.

Najlepszą sztuczką, która działa świetnie, nie jest ukrywanie swoich wad, ale podkreślanie swoich mocnych stron. Jeśli masz szczęście, że masz piękne piersi, noś topy, które je podkreślą. Jeśli Twoje biodra są Twoim najlepszym atrybutem, możesz nosić spodnie i spódnice, które podkreślają Twoją sylwetkę. Po tym nikt nie zauważy Twoich niedociągnięć, gwarantujemy to!

Nie ukrywamy wad, ale podkreślamy zalety

Bonus: zachowaj tę ściągawkę na przyszłość

Korzystne i niekorzystne kombinacje kolorów i linii poziomych

Którą z tych sztuczek możesz zastosować dzisiaj? Czekamy na Wasze komentarze!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: