Dziwny trend – koronkowe strzałki

Rodzaje strzał w makijażu

Niezwykłe strzałki na oczach – jeden z najprostszych sposobów na wykonanie stylowego i zapadającego w pamięć makijażu. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, które strzałki są modne, a które przestarzałe i nieaktualne. Mówimy o rodzajach strzał, na które w tym roku polecają makijażyści modowi.

Brązowy zadymiony lód ze strzałkami

Nawiasem mówiąc, modne strzały na oczach są odpowiednie dla kobiet w każdym wieku. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, że w wieku 50+ lepiej jest rysować szerokie z cieniowaniem, a kreatywne, niezwykłe, bardzo długie, wielokolorowe są odpowiednie dla młodych dziewcząt. Ważny jest również dobór odpowiedniej odzieży. Strzały o nietypowym kształcie nie pasują do klasycznej sukni wieczorowej, tak samo jak zwykłe strzały retro o warstwowym, oversizowym wyglądzie.

Strzałki w oczy: przegląd trendów

W tym roku popularni wizażyści radzą zwracać uwagę nie tylko na czarne klasyczne strzały. W opcjach trendu z cieniowaniem, szerokim, długim, prostym, z zagięciem, a nawet podwójnym.

Piękne i zgrabne strzałki na oczach to świetny sposób na zwrócenie uwagi na własną twarz i sprawi, że rozmówca przestanie patrzeć w Twoje oczy. Od szykownego makijażu oczu, który podkreśla naturalne piękno, dodaje odrobiny tajemniczości i dodaje zapału, jest prawie niemożliwe oderwanie się od szykownego makijażu. Ten sekret wykorzystują zarówno gwiazdy Hollywood, jak i nasze celebrytki. Dlaczego więc nie wziąć ich przykładu?

klasyczne strzały

Lekki makijaż codzienny ze strzałkami

Makijaż ze strzałkami nigdy nie wyjdzie z mody, jeśli są małe, wykonane z eyelinera, konturówki.

Klasyczna forma to małe strzałki będące kontynuacją górnej linii rzęs. Linia lekko się podnosi, aby wygląd był bardziej otwarty i zabawny.

Ta opcja jest odpowiednia dla kobiet, które nie mają drobnych zmarszczek w oczach, ponieważ uniemożliwiają dokładne nałożenie eyelinera. Jeśli są małe fałdy, lepiej, aby kobiety porzuciły wkładki i eyeliner na rzecz ołówka.

Brown

brązowe strzałki

Brązowe strzałki na oczach wyglądają stylowo. Nakłada się je ołówkiem, cieniem do powiek i pędzlem do makijażu z zaokrągloną lub ściętą końcówką.

Na początku na ruchomą powiekę nakładane są cienie, następnie ołówkiem maluje się błonę śluzową, a następnie rysuje się strzałkę. Cienie zabarwiają narożniki, aby były jaśniejsze. To piękny pomysł na makijaż oczu dla dorosłych kobiet i tych, które chcą tworzyć modny makijaż w odcieniach brązu na każdy dzień, jak Olga Buzova.

proste strzały

Bezpośrednie strzały w oczy

W tym roku szczególną popularność zyskały proste strzały z wewnętrznego kącika oka. Rysowane są cienkim eyelinerem za pomocą pędzla lub w formie pisaka. Takie strzały harmonijnie łączą się z jasnymi odcieniami cieni i nagimi tonami. Nadaje się do oczu w kształcie migdałów, wąskich, ciasno osadzonych.

Długi

Długie strzały na oczach

Długie strzałki na oczach – to piękne. To prawda, że ​​ważne jest, aby uzupełnić makijaż oczu sztucznymi rzęsami, w przeciwnym razie obraz będzie wydawał się niekompletny.

O tym, jakie rzęsy wybrać i jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy TUTAJ.

małe strzałki

Małe klasyczne strzałki na oczach

Zgrabne małe strzałki to dobry pomysł na dzienny, lekki, biurowy makijaż. Mogą być jedynym akcentem na oczach lub stanowić uzupełnienie makijażu, wykonane w delikatnych odcieniach brzoskwini, różu, beżu, szarości, błękitu.

Małe strzałki pomagają otworzyć oczy i dodatkowo podkreślić górną część twarzy. Są odpowiednie dla młodych dziewczyn, które preferują lekki makijaż, oraz dla kobiet, które nie mają w tym zakresie żadnych szczególnych problemów.

Gruby

Bardzo szerokie strzałki na oczach

Grube strzałki na oczach wyglądają odważnie, ale stylowo. Są one połączone z obrazami w stylu grunge, punk, rock. Na codzienną kokardkę szerokie eyelinery nie są najlepszym pomysłem, ponieważ zwiększy się dbałość o makijaż. Ale jeśli zastąpisz czarny kolor eyelinera niebieskim, fioletowym, żółtym, zielonym makijażem nabierze letniego koloru. Również szerokie strzały są odpowiednie dla tych, którzy mają taki problem, jak zwisająca powieka.

Wszystkie subtelności makijażu na zbliżające się stulecie w TYM ARTYKULE.

Duże strzały na oczach

Duże strzałki przed oczami rysują kobiety, które chcą wykonać makijaż z naciskiem na górną część twarzy. To odważny wygląd, który wymaga odpowiedniej fryzury. Wystarczą stylowa krótka fryzura, wysoki kucyk lub modny warkocz z ogonem.

W TYM ARTYKULE przedstawiamy ponad 10 pomysłów na stylizację włosów w kucyk.

Kolorowy

Makijaż z kolorowymi strzałkami

W zeszłym roku wizażyści zasugerowali rysowanie kolorowych strzałek za pomocą wkładki. W tym sezonie ta technika jest nadal aktualna, ale jest wiele dodatków. Wielu fashionistek stosuje kolorowe strzałki za pomocą cieni, a następnie podkreśla cienką czarną wkładką.

READ
Innowacja w tworzeniu makijażu – czarujący makijaż powietrza!

Podwójnie

Podwójne strzałki

Oryginalny pomysł dla tych, którzy chcą wykonać własny modny i nietuzinkowy makijaż. Narysuj podwójne strzałki. Obie kreski można narysować na górnej powiece lub jedną od dołu wzdłuż linii rzęs. „Cięcie” w tym przypadku podkreśla korektor.

Cekinami

Strzałki z cekinami

Modne brokatowe strzałki nakładane są przez młode piękności wzdłuż linii rzęs lub podkreślają nieruchomą powiekę. Okazuje się oryginalny świąteczny makijaż z naciskiem na oczy.

Poniżej

Niezwykłe strzałki na oczach

Rysowanie strzałek tylko wzdłuż dolnej linii rzęs jest dziś niezwykle modne. Taki makijaż jest uważany za odpowiedni na sesję zdjęciową lub imprezę tematyczną. Używa się głównie eyelinera i ołówka w jasnych kolorach.

Bella Hadid strzały

Innym rodzajem modnych strzałek dla oczu jest kąt. Te zaczynają rysować się od środka wzrostu rzęs lub bliżej krawędzi, wychodzą poza zewnętrzny kącik o 1 cm, a następnie tworzą róg, ale nie malują go. Okazuje się, że jest to rodzaj kleszcza na oczach.

Strzałki dla różnych kształtów oczu

Piękny makijaż w kolorze liliowym

Aby wybrać odpowiednią długość i kształt strzałek dla oczu, rozważ ich kształt. Aby to zrobić, musisz zmierzyć odległość między nimi, a także określić, czy wewnętrzny i zewnętrzny kącik oka znajdują się na tej samej linii.

W kształcie migdała

Strzałki do migdałowych oczu

Określenie migdałowego kształtu oczu nie jest trudne. W takich narożnikach zewnętrznych i wewnętrznych znajdują się na tym samym poziomie. Makijaż ze strzałkami dla oczu w kształcie migdałów wykonany jest w stylu orientalnym. Zaleca się podkreślenie wewnętrznego rogu czarną kredką, ale nie wychodź daleko poza nią.

ustawić szeroko od siebie

Strzałki dla szeroko rozstawionych oczu

Jeśli oczy są szeroko rozstawione, zaleca się bardzo ostrożne rysowanie strzałek, aby jeszcze bardziej nie podkreślać problematycznego obszaru twarzy.

Aby określić ten typ oka, zmierz odległość od jednego wewnętrznego kącika oka do drugiego. Jeśli jest dłuższy niż długość samego oka, jest to typ szeroko rozstawiony. Strzałki należy rysować ze środka oka i nie wychodzić daleko poza zewnętrzny kącik oka. W ten sam sposób od środka rysuje się dolną linię rzęs ołówkiem.

Wąskie

Strzałki dla wąskich oczu

Kobiety, które naturalnie mają wydłużone oczy, są bardzo szczęśliwe. Ten wygląd jest uważany za seksowny i wiele osób chce osiągnąć ten efekt za pomocą makijażu. Zaleca się rysowanie strzałek na wąskich oczach od początku linii rzęs. Wyjdź poza krawędź zewnętrznego narożnika nie więcej niż 0,5 cm.

READ
6 dziwnych trendów kosmetycznych, które powinieneś wypróbować

Co zrobić strzały dla okrągłych oczu

Duże oczy charakteryzują się klasycznymi strzałkami. Zaleca się przedłużenie ogona o nie więcej niż 1 cm, idealna długość linii to 0,5 cm.

Oczy z nadciągającą powieką

Strzałki do oczu z nadciągającą powieką

Zbliżająca się powieka to prawdziwy problem nie tylko dorosłych kobiet, ale także wielu młodych piękności. Poradzisz sobie z tą dolegliwością przy pomocy odpowiedniego makijażu. Strzałki zbliżającej się powieki rozciągają się szeroko, obejmując cały obszar poruszającej się powieki. Lekki odcień cieni nakładany jest na załamanie powieki, aby wizualnie unieść oko.

zamknij zestaw

Strzałki dla oczu, które są blisko siebie osadzone

Oczy są uważane za blisko osadzone, jeśli odległość między nimi jest mniejsza niż długość jednego oka. W takim przypadku zaleca się wybór makijażu ze strzałkami i cieniowaniem. Strzałki i ciemne cienie nakładane są od środka oka. Wewnętrzny kącik i początek wzrostu rzęs są podkreślone jasnymi odcieniami, aby wizualnie oddalić oczy od grzbietu nosa. Zaleca się stosowanie sztucznych rzęs w kształcie lisa i wiewiórki.

Przed kim są strzały?

Strzały Seleny Gomez

Makijaż ze strzałkami jest odpowiedni dla każdego, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni kształt pasków. Aby to zrobić, musisz zdefiniować własny kształt oka i narysować strzałki, biorąc pod uwagę zalecenia dla konkretnego typu.

Kolorowe strzałki na oczach

Na przykład nie powinieneś sprawiać, by kot wyglądał z dużych okrągłych oczu. Lepiej podkreślić naturalne piękno i naturalny urok. Ale zamiana oczu w kształcie migdałów w seksowne wąskie oczy nie jest trudne. Aby to zrobić, musisz przedłużyć strzałki, aby narysować kształt.

Zdjęcia strzałek na oczach: pomysły na inspirację

Strzałki do oczu mają różne kształty i kolory. Dziś modne są zarówno klasyczne, jak i retro, zarówno duże, jak i kreatywne. Należy wybrać rodzaj strzał, biorąc pod uwagę własną strukturę twarzy, kształt oczu i styl ubioru.

Zdjęcie: Shutterstock

Wspólnie z ekspertem dowiadujemy się, które strzały są odpowiednie dla kogo, jak je poprawnie narysować i jakie kosmetyki są do tego przydatne.

Materiał skomentowała Yana Nikolayuk, wizażystka-stylistka w studiu Persona Lab, autorka telegramowego kanału Makeup&Hair

Jak narysować niezwykłe strzały

Zanim zaczniesz eksperymentować, opanuj podstawową umiejętność rysowania zwykłych strzał

Zanim zaczniesz eksperymentować, opanuj podstawową umiejętność i narysuj zwykłe strzały:

 1. Narysuj cienką kreskę wzdłuż górnej powieki wzdłuż linii rzęs, rozszerzając ją na środku oka i w kierunku zewnętrznego kącika.
 2. Zmieniaj grubość strzałki w zależności od wybranego pomysłu na makijaż. Skieruj go pod kątem w górę w kierunku zewnętrznej końcówki brwi lub równolegle.
READ
Trendy kosmetyczne, które stracą na aktualności w 2023 roku

Możesz narysować nietypowe strzały osobno lub uzupełnić je podstawowymi, klasycznymi. Tak więc na czarną strzałkę nakładany jest półprzezroczysty brokat, który staje się tak promienny, jak to możliwe na ciemnym tle. Przydadzą się różne eksperymenty ze strzałkami:

 • kredki do oczu z brokatem w żelu;
 • cekiny i cyrkonie o różnej fakturze – suchej i kremowej;
 • kolorowe eyelinery w odpowiednich kolorach: niebieski, różowy, zielony, złoty;
 • podkład do wygładzania powiek i kosmetyki utrwalające;
 • cienie neutralnych odcieni jako baza i kolorowe do rysowania;
 • pędzle do nakładania środków, w tym cienki pędzel do rysowania linii;
 • utrwalający makijaż w sprayu.

Yana Nikolayuk, wizażystka-stylistka w studio Persona Lab, autorka telegramu Makeup&Hair

„Strzałki najlepiej rysować na końcu, przed nałożeniem tuszu do rzęs. Chociaż korekty można wprowadzić później. Jeśli najpierw narysujesz strzałki, a następnie nałożysz cienie, jest szansa, że ​​rozkruszą się na strzałkach i zmienią kolor, staną się ciemniejsze.

Niezwykłe strzały sezonu jesienno-zimowego 2022/23: 11 pomysłów ze zdjęciami

Istnieje wiele modnych opcji strzał: wybierz te, które pasują do obrazu i okoliczności.

1. Brokatowe strzały

Błyszczący makijaż imprezowy

Brokatowe strzały mogą być używane zarówno w dziennych, jak i wieczorowych stylizacjach. W drugim przypadku mogą być jaśniejsze, ciemniejsze i szersze. Wybierz środki w zależności od tego, co jest wygodniejsze w użyciu. To może być:

 • czarny lub kolorowy ołówek do strzałki podstawowej;
 • eyeliner z brokatem do nakładania na wierzch;
 • suchy brokat i podkład do ich naprawy;
 • Shimmer;
 • kalkomanie tatuaże.

2. Kolorowe strzałki

Kolorowe strzałki „kota” wizualnie rozciągają i podnoszą oczy

Jeśli nie lubisz brokatu, spróbuj dodać kolory. Każdy kolorowy eyeliner jest akcentem w makijażu, który dopełnia wygląd. Szczególnie jaskrawe strzały wyglądają z ubraniami o neutralnych i monochromatycznych kolorach. W większości przypadków są one zawsze odpowiednie, jedynym wyjątkiem jest strój biurowy.

Na imprezę i wakacje możesz sprawić, że strzały będą jeszcze bardziej ekstrawaganckie, na przykład za pomocą techniki „kocie oko”. Powinny być ostre, czubek skierowany do góry i wysunięty daleko poza oczy, zarówno w kąciku wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

3. Pióra

Za pomocą czarnego eyelinera wizażystka narysowała kreski „rzęsami”

Za pomocą czarnego eyelinera wizażystka narysowała kreski „rzęsami”

Oryginalny makijaż, który świetnie będzie wyglądał na imprezie tematycznej, został opracowany przez dyrektora kreatywnego Diora, wizażystę Petera Philipsa. Strzałki powyżej i poniżej uzupełniają kreski-paski, dlatego przypominają cienkie pióra. Taki awangardowy makijaż nadaje się do każdego rodzaju wyglądu, ale nie nadaje się na co dzień.

READ
10 najważniejszych: trendy wychodzące w 2023 roku i te, które nadejdą, aby je zastąpić

4. Strzałki z ujemną spacją

Opcje dla nietypowych strzał z ujemną przestrzenią

Negatywna przestrzeń to jeden z głównych trendów sezonu, który służy do zdobienia paznokci i makijażu. Musisz pozostawić część przestrzeni niepomalowaną, selektywnie rysując wokół niej obraz. Nie jest to łatwe zadanie, jeśli chodzi o cienkie, zgrabne strzały. Ale jeśli robisz kreatywny makijaż, możesz sobie pozwolić na więcej. Na przykład nałóż kolorowe cienie na całą powiekę i podświetl strzałkę, pozostawiając niepomalowany obszar. Profesjonaliści mogą dodawać więcej rysunków.

Hackowanie życia: aby stworzyć negatywną przestrzeń, nie można obrysowywać obszaru skóry, tylko punktowo usuwać z niej kosmetyki. Po nałożeniu cieni usuń ich część wzdłuż wybranego ornamentu wilgotnym pędzelkiem lub wacikiem.

5. Kolor wewnętrzny

Rozciągnij cienie na skronie i uzupełnij dwoma czarnymi strzałkami

Spróbuj nałożyć odcień bazowy na ruchomą powiekę. Na przykład jasnoróżowa fuksja. Rozciągnij cienie na skronie i uzupełnij dwoma czarnymi strzałkami. W tym przypadku górna może nie iść wzdłuż linii wzrostu rzęs, ale wyżej do brwi od środka oka. W miejscach, w których łączą się strzałki i cienie, można lekko przyciemnić kontur, aby rysunek był bardziej harmonijny.

6. Białe strzałki

Ten wygląd najlepiej osiągnąć za pomocą miękkiego eyelinera.

Nie tylko zwykły czarny kolor nadaje się do każdego wyglądu i stroju. Biały eyeliner jest równie uniwersalny, ale jednocześnie od razu przykuwa uwagę ciekawym efektem. Spróbuj połączyć jasne kolory z brokatem lub tuszem do rzęs. Nawet jeśli strzałki na górnej powiece są bardzo szerokie, nie przeciążą obrazu, jak ciemne odcienie. Możesz również nanieść biały śluz wzdłuż dolnej powieki.

7. Strzałki „latające”

Makijaż tworzy wrażenie „latających” strzał, które zaczynają się na górnej powiece i kończą daleko poza nią, w okolicy skroni.

Makijaż tworzy wrażenie „latających” strzał, które zaczynają się na górnej powiece i kończą daleko poza nią, w okolicy skroni.

Niezależna wizażystka Kabuki stworzyła futurystyczne stylizacje na pokaz Jeremy’ego Scotta z neonowym makijażem, a kolorowe plastikowe skrzydełka wydłużyły strzały. Możesz urzeczywistnić podobny odważny pomysł za pomocą aplikacji i tatuaży transferowych. Inną opcją jest obrysowanie powiek w kierunku skroni jasnym ołówkiem.

8. Kolor i cyrkonie

Niezwykłe strzały można uzupełnić brokatem, cekinami lub cyrkoniami

Pomysł wizażystów, którzy przygotowali modelki na pokaz Prady. Graficzne strzałki do makijażu zostały zaprojektowane przez kultowego wizażystę Pata McGratha. Jasne cienie, zamieniające się w szerokie, masywne strzały, uzupełniają kryształy Swarovskiego.

9. Strzałka w kącikach powiek

Strzałka w kącikach powiek to jedna z najtrudniejszych opcji makijażu, która będzie wymagała doświadczenia i umiejętności.

Strzałka w kącikach powiek to jedna z najtrudniejszych opcji makijażu, która będzie wymagała doświadczenia i umiejętności.

Jedna ze złożonych opcji makijażu, która będzie wymagała doświadczenia i umiejętności. Jest bardziej odpowiedni dla dziewczynek o dużych oczach. Czarnym eyelinerem narysuj klasyczną strzałkę, wyjdź poza krawędź oka i dodaj mały „ptak” tak, jakbyś śledził rogi.

10. Kropki ze strzałkami

Kropki zamiast pasków – opcja dla odważnych

Minimalizm jest nadal popularny. Jeśli chcesz stworzyć niezapomniany obraz bez przeciążania twarzy kosmetykami, zrób zgrabne strzałki w kropki. Kilka czarnych lub kolorowych kropek tego samego rozmiaru znajduje się wzdłuż górnej linii rzęs. Możesz przedłużyć je kropkowaną końcówką do skroni lub pójść dalej i obrysować duży obszar różnymi kolorami.

READ
Najbardziej zimowe: 5 głównych trendów w makijażu tej zimy

11. Szeroki kolor

Wybierz kontrastujące kolory, które pokażą wyraźny zarys strzałki

Wybierz kontrastujące kolory, które pokażą wyraźny zarys strzałki

Nie możesz wybrać między pełnym pokryciem pokrywki a żabką? Narysuj cienie strzałek. Można je wykonać płaskim szerokim pędzlem kosmetycznym, eyelinerem lub cieniem do powiek. Makijaż ten świetnie wygląda z każdym typem wyglądu, także z powiekami zbliżającymi się.

Niezwykłe strzały na nadchodzące stulecie

Właściciele zbliżających się powiek zauważają, że schludne klasyczne strzały na otwartych oczach są łamane z powodu fałd w skórze.

Właściciele zbliżających się powiek zauważają, że schludne klasyczne strzały na otwartych oczach są łamane z powodu fałd w skórze.

Dla oczu z tą funkcją możesz wypróbować inne niezwykłe pomysły na jasny i niezapomniany makijaż z poprzednich bloków. Ale najpierw musisz opanować kształt strzał, który naprawdę Ci odpowiada. Właściciele zbliżających się powiek zauważają, że zgrabne klasyczne strzałki na otwartych oczach są łamane z powodu fałd na skórze. Okazuje się, że ma brzydki kształt, a czasami strzałka w ogóle nie jest widoczna. W nadchodzącym stuleciu musisz narysować go trochę inaczej.

 1. Przyciemnij ołówkiem przestrzeń między rzęsami na górnej powiece, a następnie narysuj nim cienką kreskę na całej szerokości górnej powieki wzdłuż wzrostu rzęs. Możesz użyć eyelinera.
 2. Narysuj linię od zewnętrznego rogu w kierunku świątyni. Od czubka tej linii należy wykonać kolejną prostą linię, aż do załamania powieki.
 3. Narysuj strzałkę, poszerzając ją po zewnętrznej stronie oka.

Jana Nikołajuk:

„Ekstrawaganckie strzały świetnie nadają się na zbliżającą się powiekę, są cieniami, które pokrywają całą powiekę. Takie kręcone strzałki można zobaczyć w pracach azjatyckich wizażystów. Możesz również użyć strzały przerywanej: ufarbowano wewnętrzny kącik oka i zewnętrzny ogon. Środek zajmują cienie.

Komentarz eksperta

Każdy typ oka ma swój własny kształt strzałek.

Jana Nikołajuk:

„Każdy rodzaj oka ma swój własny kształt strzał. Okrągłe są bardziej wydłużone, rozszerzają się na zewnątrz i są cienkie wzdłuż powieki. Wąski – szerszy. Właściciele oczu w kształcie migdałów mogą sobie pozwolić na strzały tuż przy linii rzęs, płynnie rozszerzające się na zewnątrz. Ci, którzy mają oczy z obniżonym rogiem, nie powinni przenosić ogona strzały do ​​naturalnego zewnętrznego kącika. Musi być przeprowadzony poziomo i do góry, wizualnie podnosząc kształt oka.

Użyj odcieni, które kontrastują tonem i kolorem oczu. Ciepłe brązowe i zielone oczy pasują odpowiednio do fioletowych, brązowych i zielonych strzałek. Czerwone strzałki również dobrze wyglądają na brązowych, ale są przeciwwskazane dla niebieskich i szarych oczu. W przypadku niebieskich i szarych oczu wypróbuj granatowy, w takim przypadku jest to praktycznie nowa czerń”.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: