Dziewczyna z Brazylii urodziła bliźnięta po ustaleniu faktycznej śmierci

Kiedy 21-letnia Brazylijka Frankielen da Silva Zampoli Padilha zadzwoniła do swojego męża do pracy i powiedziała, że ​​cierpi na nieznośny ból głowy, natychmiast pobiegł do domu. Jego żona była w dziewiątym tygodniu ciąży i para spodziewała się bliźniaków. Podczas gdy przyszły ojciec Muriel Padilha zabierał swoją żonę do szpitala, powiedziała mu: „Chcę, żebyś był gotów to zaakceptować, ponieważ zostaję tutaj, nie wracam do domu”. To były ostatnie słowa młodej mamy, potem straciła przytomność, lekarze stwierdzili krwotok mózgu i śmierć w wyniku udaru mózgu.

Po trzech dniach testów i badań lekarze ogłosili, że Frankilene jest martwy mózg i nie ma nadziei dla bliźniaków (m.in. dlatego, że ciężarna kobieta miała prześwietlenie i otrzymała silne antybiotyki).

„Powiedzieli mi, że jak tylko małe serduszka naszych dzieci przestaną bić, mogę pochować żonę” – powiedział Daily Mail ojciec bliźniaków.

Dr Dalton Rivabem, kierownik oddziału intensywnej opieki neurologicznej w szpitalu, wspomina: „Zrobiliśmy USG embrionów, myśląc, że zmarły razem z matką, ale ku naszemu zdziwieniu nadal trzymały się życia. Wtedy postanowiliśmy spróbować uratować dzieci”.

Lekarz skonsultował się z lekarzem z Portugalii, który był w podobnej sytuacji: wtedy dziecko urodziło się 107 dni po śmierci matki. Znany jest w Polsce przypadek urodzenia dzieci 55 dni po śmierci matki. W historii Brazylii sprawę komplikował fakt, że było dwoje dzieci, które w chwili śmierci matki miały zaledwie dwa miesiące.

Mózg Frankilene umarł, ale wszystkie inne narządy pozostały nienaruszone i nadal funkcjonowały, powiedział lekarz. – Podłączyliśmy kobietę do aparatury, by utrzymać ją przy życiu, i zaczęliśmy obserwować rozwój bliźniąt.

Zespołowi lekarzy udało się utrzymać kobietę przy życiu przez rekordowe cztery miesiące. Personel szpitala Nosso Senhora do Rocio w Campo Largo w południowej Brazylii nie tylko przeprowadził niezbędną kontrolę, podawał leki i utrzymywał przepływ krwi ciężarnej kobiety, ale także starał się zapewnić dzieciom uczucie matczynej miłości i opieka. Lekarze codziennie rozmawiali z dziećmi, a nawet śpiewali im piosenki.

123 dni po udarze matki Anna Vitoria i jej malutki brat Asaf urodzili się przez cesarskie cięcie. Dziewczynkę o wadze 1,4 kg i chłopca o wadze 1,3 kg od razu przeniesiono na oddział wcześniaków, a ich ojciec, który również wychowuje dwuletnią córeczkę, mógł w końcu pochować żonę.

READ
10 rzeczy, które kobiety myślą, jak mężczyźni, ale w rzeczywistości nie

„Jestem bardzo dumna z mojej córki. Bardzo trudno było ją stracić, ale była wojowniczką do końca i była w stanie chronić swoje piękne dzieci, dając im życie ”- powiedziała Angela Silva, babcia bliźniaków.

„Mieszkałem z żoną przez sześć szczęśliwych lat. Kiedy byłem w rozpaczy i wołałem do Boga z prośbą o zwrócenie mi ukochanej, przyszła do mnie we śnie. Frankilene usiadła na moim łóżku i powiedziała: „Kochanie, nie mogę do ciebie przyjść. Jestem w pięknym miejscu i muszę tu zostać. Masz wielką i ważną misję: dbać o nasze dzieci. Trzeba być silnym, iść dalej i żyć swoim życiem – powiedział Muriel Padilla, ojciec trójki dzieci. Moja żona była hojną i kochającą osobą. Wierzę, że Bóg wybrał ją do tego celu, aby taki cud wydarzył się w naszym życiu”.

„Sukces w tej sprawie polega na doskonałej pracy zespołowej. Wszyscy płakaliśmy, kiedy rodziły się dzieci, ja też płakałem” — mówi dr Dalton Rivabem.

Dziesiątki sympatyków z całej Brazylii, poruszone trudną historią tej rodziny, zebrały kilka tysięcy dolarów na pomoc materialną, wielu przesłało w prezencie ubranka dla dzieci i pieluchy. Ojciec bliźniaków, który pracuje jako rolnik, powiedział, że część pieniędzy wyda na remont domu, a resztę na dzieci.

W czasie krwotoku Frankielen była w dziewiątym tygodniu ciąży.

Francielen da Silva Zampoli Padilla miała 21 lat i była w ciąży z bliźniakami, kiedy miała wylew krwi do mózgu.

Mąż przyprowadził umierającą dziewczynę Szpital Matki Bożej z Rocío w Campo Largo (Brazylia). Ale pomimo wszystkich środków podjętych przez lekarzy, nie udało się jej wyciągnąć z innego świata. Trzy dni po przyjęciu pacjentki do kliniki lekarze zdiagnozowali u niej śmierć mózgu.

REFERENCYJNY „KP”

Śmierć mózgu, inaczej „śpiączka transcendentalna”, to stan, w którym mózg umiera, podczas gdy serce i inne narządy mogą jeszcze pracować przez kilka godzin. W przyszłości wsparcie ich czynności życiowej jest możliwe za pomocą środków i sprzętu do sztucznej resuscytacji.

Jednak śmierć mózgu oznacza w rzeczywistości śmierć całego organizmu. W przeciwieństwie do śmierci serca, którą jeszcze przez jakiś czas można „rozpocząć” (tzw. śmierć kliniczna).

Oznacza to, że w przypadku „zamknięcia” serca mózg żyje, a człowiek może zostać uratowany. W przypadku „wyłączenia” mózgu człowieka nie da się przywrócić do życia, mimo że serce nadal pracuje.

Śmierć mózgu może być spowodowana wieloma przyczynami, w tym uszkodzeniem mózgu, zatruciem, obrzękiem mózgu i tak dalej.

Pacjent ze zdiagnozowaną śmiercią mózgu jest właściwie „warzywem”, „żywym trupem”.

Na świat przyszły bliźnięta płci przeciwnej - Ana Vitoria ważąca 1,4 kilograma i jej brat Asaf ważący 1,3 kilograma

Urodziły się bliźnięta przeciwnej płci – Ana Vitoria ważąca 1,4 kilograma i jej brat Asaf ważący 1,3 kilograma

READ
Oznaki słownej przemocy w związku

W czasie krwotoku Frankielen była w dziewiątym tygodniu ciąży. Dlatego lekarze postanowili nie wyłączać systemu podtrzymywania życia od razu – ale zrobić to po śmierci bliźniaczych embrionów w martwej matce. Martwa już dziewczyna została w klinice i nadal monitorowała odczyty czujników.

A tymczasem embriony. przeżyły, kontynuowały swój rozwój i weszły w „wiek” płodu (od 10. tygodnia ciąży). Sprzęt medyczny po tygodniu, a po miesiącu, a nawet po dwóch nadal wytwarzał wskaźniki charakterystyczne dla żywego organizmu.

Po 60 dniach lekarze przeprowadzili specjalne badania, w tym USG, zebrali naradę i postanowili: oba płody nadal rozwijają się prawidłowo. Tak, osobowość i umysł ciężarnej kobiety już dawno nie żyły, ale jej ciało nadal żyło i rodziło dzieci.

I wtedy zespół medyczny postanowił sztucznie podtrzymywać życie w ciele zmarłego tak bardzo, jak to możliwe, aby umożliwić rozwój płodów.

Musieliśmy utrzymać odpowiednie ciśnienie matczyne, odpowiednie dotlenienie oraz uregulować wszelkie wsparcie hormonalne i żywieniowe., – On mówi Profesor Dalton Rivabem.

Była to chyba najbardziej niezwykła ciąża na świecie – pod opieką lekarzy przez całą dobę i przy udziale specjalistów wszystkich profili – od położników i dietetyków po fizjoterapeutów, muzykoterapeutów i innych lekarzy. Plus obowiązkowe USG każdego dnia.

Ale głównym problemem, z którym borykali się lekarze i chcieli go rozwiązać za wszelką cenę, jest macierzyńska miłość i uczucie, które ciężarne matki przekazują swoim nienarodzonym dzieciom.

Aby to zrobić, zarówno rodzina zmarłego, jak i zespół lekarzy na zmianę głaskali brzuch zmarłego Frankielena, śpiewali piosenki dla dzieci i rozmawiali z bliźniakami w środku.

A kiedy dyżurna pielęgniarka wybiegła z oddziału z radosnym okrzykiem: przepychają się! Nadszedł moment, w którym bliźnięta dorosły i zaczęły kopać w matkę i domagać się większej uwagi .

I lekarze zdecydowali: „urodzimy!”. Dokładnie 123 dni po tym, jak Frankielen trafił do szpitala, lekarze przyjęli poród przez cesarskie cięcie.

Urodziły się bliźnięta przeciwnej płci – Ana Vitoria o wadze 1,4 kilograma i jej brat Asaf, o wadze 1,3 kilograma.

Potem były trzy miesiące karmienia niemowląt w specjalnych inkubatorach. A dziś, po sześciu miesiącach, nic nie zagraża ich życiu.

Babcia zastąpiła je matką, której dzieci nigdy nie widziały. I mówi, że jest dumny ze swojej córki, która do ostatniej chwili chroniła swoje dzieci.

READ
7 skutecznych sposobów radzenia sobie z depresją, gdy wydaje się, że nic Ci nie pomoże

Czytaj także

Kategoria wiekowa witryny 18 +

Publikacja online (strona internetowa) jest zarejestrowana przez Roskomnadzor, certyfikat El nr FS77-80505 z dnia 15 marca 2021 r.

I O. REDAKTOR NACZELNY – NOSOVA OLESIA VYACHESLAVOVNA.

I O. redaktor naczelny strony – Wiktor Fiodorowicz Kanski

Posty i komentarze czytelników witryny opublikowane bez edycji. Redakcja zastrzega sobie prawo do ich usunięcia z serwisu lub ich edycji, jeśli te wiadomości i komentarze stanowią nadużycie wolności mediów lub naruszają inne wymogi prawa.

Wydawnictwo JSC Komsomolskaja Prawda. NIP: 7714037217 PSRN: 1027739295781 127015, Moskwa, Novodmitrovskaya d. 2B, Tel. +7 (495) 777-02-82.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: