Drogie i tanie torby: 8 różnic

Torba to niezwykle ważny dodatek i element samego wizerunku. Może sprawić, że każda kokardka będzie bardziej stylowa i modna, jeśli wybierzesz model wysokiej jakości, lub odwrotnie, zredukujesz wszystkie wysiłki kobiety, aby wyglądać pięknie do zera. W końcu, jak pokazuje praktyka, torba i twoje buty bezpośrednio przyciągają znacznie więcej uwagi niż inne akcesoria w twoim zestawie. Dlatego kupując kolejny model torby, musisz najpierw zdecydować o różnicach między torbami, które wyglądają na drogie, a te, które wyglądają na tanie. W końcu te dwie opcje bardzo się od siebie różnią. Jednocześnie chcemy zauważyć, że torba, która wygląda na kosztowną, niekoniecznie musi kosztować bajeczną kwotę. W końcu najważniejsze jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego akcesorium, a nawet przy niedrogiej opcji otrzymasz naprawdę piękny i wizualnie drogi obraz.

Druk

Gdy po raz kolejny wybierasz się do sklepu po torebkę, radzimy zwrócić uwagę na bardzo ważny element – ​​nadruk. Rzeczywiście, na drogich torbach wzór jest starannie nałożony, ma wyraźne granice i połączenia. Tanio, wręcz przeciwnie, można zauważyć fragmentację druku, a nawet jego niekompletność w niektórych miejscach. Dlatego jeśli nie chcesz zepsuć swojego wizerunku torbą, której taniość od razu przyciągnie wzrok innych, uważnie przyjrzyj się wszystkim granicom i łączeniom, a także bezpośrednio, jak wzór wygląda w tych miejscach.

Torba, która wygląda na kosztowną:

Drogie i tanie torby zdjęcie 1

Niechlujny ścieg

Kolejną różnicą między tanią a drogą torbą, która powinna od razu przykuć uwagę przy wyborze akcesorium, są same szwy. Jeśli model jest drogi, zauważysz doskonale wykonaną pracę, równe i proste linie. Ale w taniej wersji zobaczysz wystające nitki i niechlujne linie. Z taką torbą na pewno nie będziesz mógł nazwać siebie prawdziwą fashionistką. Dlatego bardzo dokładnie sprawdź torbę pod kątem powyższych wad, aby odciąć się od zakupu niskiej jakości akcesorium, które psuje każdy kobiecy wizerunek.

Drogie i tanie torby zdjęcie 11

Torba, która wygląda na kosztowną:

Drogie i tanie torby zdjęcie 12

Za długi zamek błyskawiczny

Bez wątpienia radzimy sprawdzić torbę i zamek błyskawiczny przy zakupie. W tanich modelach zobaczysz niedokładnie wszyte zamki błyskawiczne. W końcu bez wad uszycie jest dość drogie i trudne. Dlatego producenci nie przejmują się zbytnio długością zamka i zostawiają dość wystający język. Drogie torby mają specjalny zawór zamykający i zamek z mechanizmem blokującym, które czynią akcesorium piękniejszym i wizualnie wysokiej jakości.

READ
Jak połączyć torbę i buty: 18 stylowych stylizacji

Drogie i tanie torby zdjęcie 13

Torba, która wygląda na kosztowną:

Drogie i tanie torby zdjęcie 14

Słabej jakości armatura

Zamek błyskawiczny to nie jedyny element w Twojej torebce, na który należy zwrócić uwagę. Wszelkiego rodzaju zapięcia, nity i inne dodatki na drogiej torebce również są wykonane perfekcyjnie. I często to na nich można znaleźć oznaczenia, które są oznaką jakości i oryginalności rzeczy.

Drogie i tanie torby zdjęcie 3

Na przykład, jeśli spojrzysz na torby Hermes, zobaczysz na nich pieczęć Hermes Paris made in France. Również na modelu znajdziemy wytłoczoną literę ukrywającą się na języku, rok wybicia, a także srebrny numer torebki bezpośrednio na pasku.

Torba, która wygląda na kosztowną:

Drogie i tanie torby zdjęcie 4

Błyszczący sprzęt

Zauważyłaś zbyt błyszczące dodatki na torebce? W takim razie w żadnym wypadku nie wybieraj tej opcji. W końcu tylko tanie analogi uzupełniają akcesoria bardzo błyszczącymi łańcuszkami i zamkami błyskawicznymi. Wręcz przeciwnie, wysokiej jakości i naprawdę drogie torby są ozdobione eleganckimi i, co najważniejsze, niepozornymi okuciami. I nie zapomnij o jeszcze jednej rzeczy, którą zauważysz po pewnym czasie, na kiepskiej jakości torbie akcesoria w końcu stracą kolor i nabiorą raczej niechlujnego wyglądu.

Drogie i tanie torby zdjęcie 7

Torba, która wygląda na kosztowną:

Drogie i tanie torby zdjęcie 6

Duże logo

Niepozorne i co najważniejsze eleganckie logotypy – to główne credo przy tworzeniu drogich toreb wysokiej jakości. I tego credo nie ma w produkcji tanich analogów. Ci drudzy tworzą duże, rzucające się w oczy logo, próbując przyciągnąć tym płeć żeńską. My z kolei radzimy zwracać uwagę tylko na akcesoria zupełnie bez logo lub z małymi ikonkami.

Drogie i tanie torby zdjęcie 15

Torba, która wygląda na kosztowną:

Drogie i tanie torby zdjęcie 10

Szorstka skóra

Szorstkie skóry można znaleźć tylko w tanich modelach toreb. Podczas gdy znane marki prawie nigdy nie używają szorstkiej skóry, preferują cienkie i miękkie materiały. Worki te dobrze się wyginają, a jednocześnie natychmiast przywracają swój kształt, w przeciwieństwie do podróbek, które pozostają pomarszczone.

Drogie i tanie torby zdjęcie 16

Torba, która wygląda na kosztowną:

Drogie i tanie torby zdjęcie 9

Słaba jakość malowania

Malowanie wysokiej jakości torby jest zawsze równe, bez smug i zarysowań. Również bez wątpienia radzimy zwrócić uwagę bezpośrednio na łączenia torby. Krawędzie akcesorium, podobnie jak uchwyty, są uszczelnione gumą w tanich analogach, podczas gdy oryginalni i drodzy producenci używają do tego celu utleniacza, który po zestaleniu bardziej przypomina cienką warstwę lakieru.

READ
Całkowicie casualowy lub 20 stylów na co dzień na co dzień

Drogie i tanie torby zdjęcie 5

Torba, która wygląda na kosztowną:

Drogie i tanie torby zdjęcie 8

Jakie torby wolisz? Czekamy na Wasze komentarze!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Dołącz do nas na naszych kanałach w Yandex.Zen: Uroda, Makijaż i Tatuaż, Stylowe pomysły ludzi, Manicure★ zdobienia paznokci, Geniusze i outsiderzy

Jak odróżnić kosztowną torbę od taniej i nie przeliczyć wyboru najważniejszego akcesorium dla kobiecego wizerunku? Nasze wskazówki pomogą Ci nauczyć się rozumieć wszystkie niuanse jakości!

Szwy

Kluczowe różnice w jakości torby tkwią w jej przeszyciach. Tanie akcesorium od razu przyciągnie wzrok niedoskonałymi szwami, krzywymi liniami i zerwaną nitką. Z reguły takie wady znajdują się na zewnątrz produktu, więc nie podlegają żadnemu uzasadnieniu.

Z drugiej strony droga torba zadowoli Cię doskonałym wykonaniem. Na nim wszystkie linie będą idealnie proste i równe, nawet jeśli mają kontrastowy kolor. Taki model o nienagannej jakości będzie rodzajem znacznika statusu dziewczyny i godną ramą dla stylowego wyglądu.

Zwracamy uwagę na fakt, że szwy powinny zachwycać optymalną jakością na wszystkich elementach akcesorium. W tanich torbach niektóre linie są całkowicie nieobecne.

Błyskawica

Jeśli pełnisz funkcję inspektora torebek w sklepie, zwróć uwagę na jeszcze jeden ważny szczegół – zamek błyskawiczny. Uszycie w tej przymiarce bez najmniejszej wady to dość kosztowny pomysł, dlatego tanie dodatki często na tym etapie testu oddają się.

Co powinno być twoją pierwszą troską? Akcesorium należy odłożyć na bok, jeśli długość zamka jest zbyt długa, a język znajduje się na zewnątrz. Sam dobór akcesoriów również wiele powie bez słów – jego jakość i wygląd wskaże również na koszt torby.

Wysokiej jakości zamek błyskawiczny ma również odpowiedni zamek. Ten szczegół a priori powinien mieć jednolity kolor. Podwójne szczęście, jeśli ma znak jakości.

[stextbox i szanujące się marki dbają nie tylko o funkcjonalność, ale również o reprezentacyjny wygląd akcesorium. Z perfekcyjną precyzją chwytają zamek, a także tworzą przemyślany dodatek w postaci zaworu zamykającego i mechanizmu blokującego.

Druk

Jeśli Twój wybór pada na akcesorium z modnym nadrukiem, przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na zastosowanie wzoru. Jednolity motyw z jedną paletą, wyraźnymi fugami i bordiurami nadaje torebce przyzwoitą wartość. Tani produkt często denerwuje fragmentarycznym nadrukiem, który nie jest wystarczająco wyraźnie naniesiony. Taki wzór natychmiast wskazuje na koszt torby – a to może zepsuć nawet najbardziej nienaganny wizerunek kobiety.

READ
10 rzeczy, o których sprzedawcy milczą

Wątpliwy blask

Oczywista różnica między tanią torebką często tkwi w podejrzanie błyszczących okuciach. Wszelkiego rodzaju łańcuszki, nity, zamki błyskawiczne, cyrkonie, które olśniewająco błyszczą w słońcu, w rzeczywistości nie wyglądają na „drogie i bogate”. Ponadto w rekordowym czasie takie akcesoria tracą połysk i kolor oraz nadają akcesorium szczerze tani i niechlujny wygląd.

Możesz odróżnić drogą torebkę od taniej na podstawie kryteriów stylu minimalizmu. Wiele godnych marek wybiera dziś ścieżkę zwięzłości. Co więcej, wcale nie ratuje to ich toreb przed wystrojem. Obecność okuć jest dozwolona, ​​ale każdy detal musi być wysokiej jakości i dokładnie zweryfikowany przez projektanta. Opcją korzystną dla każdej dziewczyny jest dodatek z matowymi okuciami, który nie skupia na sobie całej uwagi. W tym przypadku najlepiej sprawdza się zasada „mniej znaczy więcej”.

Logos

Przy wyborze logo pojawia się zabawny paradoks – celowo duże i rzucające się w oczy detale wskazują na tani koszt akcesorium.

Drogie marki wyznają inną zasadę – tworzą niskoprofilowe, wysokiej jakości i eleganckie logo. Ponadto nazwa firmy może być ukryta na wewnętrznej stronie torebki. Styliści zalecają, przy ograniczonym budżecie, wybór toreb, które w ogóle nie mają logo. Na pierwszy plan wysuwają się wysokiej jakości okucia i nienaganny design.

Aplikacja logo to kolejny ważny punkt, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze idealnej torby. Na tanim produkcie nazwa zamierzonej marki może być umieszczona w niewłaściwym kolorze lub postrzępionymi literami. Dość częstym błędem marek budżetowych jest również błędna nazwa marki z oczywistymi błędami.

Numer seryjny

Marki szanujące siebie i swoich konsumentów plombują naklejkę z numerem produktu w taki sposób, że jej usunięcie i uszkodzenie jest prawie niemożliwe. Na tanim akcesorium wszystko jest dokładnie na odwrót – ta sama naklejka często ma zły nadruk. Ponadto zwykle jest po prostu przyklejony i można go łatwo usunąć.

Jeśli chcesz kupić torbę drogiej marki, możesz wcześniej zapoznać się z charakterystycznymi cechami jej produktów. Oto lista znaków, które pomogą Ci zidentyfikować wysokiej jakości i oryginalne akcesorium.

skórzany

Szorstka skóra to pewny znak niskiej wartości torby. Jeśli do takiego materiału dopełniają błyszczące okucia, miękki kształt i replika logo, to werdykt jest oczywisty – tej torby zdecydowanie nie warto kupować.

READ
Sukienka w kropki: 12 zestawów z jednym z ulubionych nadruków płci pięknej

Skóra lakierowana w większości przypadków również wygląda dość tanio. Efekt ten jest maksymalny, jeśli producent uzupełnił taką fakturę złoconymi dużymi okuciami.

Znane i renomowane marki preferują skóry miękko ubrane – i to niekoniecznie naturalne. Takie modele doskonale się wyginają, a jednocześnie błyskawicznie przywracają swój pierwotny kształt. Słabej jakości podróbka po takich manipulacjach pozostaje pomarszczona przez długi czas.

Jeśli nie można kupić torby wykonanej z drogiej skóry, należy zwrócić uwagę na inne materiały. Na przykład akcesoria z tkaniny są znacznie tańsze, ale jednocześnie mogą mieć przyzwoity i dostojny wygląd.

Podszewka

Nawet jeśli podszewka produktu nie rzuca się w oczy, nadal potajemnie deklaruje swój status i jakość. Renomowane marki i na wewnętrznej stronie torebki przemyślają wszystko w najdrobniejszym szczególe, a także nie oszczędzają na akcesoriach. Sam materiał podszewki również powinien odpowiadać statusowi akcesorium – jeśli jest wysoki, zwykle używa się jedwabiu, satyny, zamszu z mikrofibry lub skóry krzyżowej. Warto zwrócić uwagę na zwiększone wymagania dotyczące szwów – nierówne linie i wystające nitki należy również wykluczyć na podszewce.

Kolor

Tania torba często denerwuje nierównym malowaniem z zadrapaniami i zmieniającą się gęstością farby. Na pierwszy rzut oka takie nieprzyjemne cechy mogą nawet nie być widoczne, ale przed czujną fashionistką nie da się niczego ukryć! Przede wszystkim zwróci uwagę na stawy produktu – często dają one nierówny kolor i otwierają zadrapania na zewnątrz.

[stextbox jednym z ważnych kryteriów jest obróbka krawędzi i uchwytów torby. Budżetowy producent często używa do tego celu gumy. Drogie marki robią to inaczej – używają utleniacza, który wygląda jak cienka i równa warstwa lakieru.[/stextbox]

Świetny wybór

Nie wszyscy fashionistki mogą sobie pozwolić na torby drogich marek. Jeśli nie jesteś pretensjonalny co do nazwy firmy, możesz znaleźć przyzwoity egzemplarz nawet wśród budżetowego segmentu cenowego. Nasza ściągawka podpowie Ci, na jakich znakach powinieneś się najpierw skupić.

  • Torby o wyraźnych geometrycznych kształtach będą wyglądać stylowo i drogo. Co więcej, może to być nie tylko zwykły prostokąt lub kwadrat. Teraz trendem są bardziej niebanalne kontury – trapezy, owale, wiadra. Takie dodatki będą stylowym wykończeniem każdej stylizacji.
READ
Płaszcze bez rękawów: 20 niesamowitych sposobów na utrzymanie ciepła jesienią 2023 r

  • Styliści polecają postawienie na proste modele o klasycznej kolorystyce. Czarne, białe i beżowe torebki najłatwiej dopasować do każdego stylu.

  • Kryterium stylowego wyglądu torby często stanowią krótkie uchwyty. Zazwyczaj producenci starannie uzupełniają takie modele o zdejmowany długi pasek. Takie modele charakteryzują się zwiększoną praktycznością i wszechstronnością.

  • Jeśli chcesz, aby Twoja torba wyglądała drogo (nawet jeśli cena mówi inaczej), postaw na minimalistyczny design. Styl lakoniczny bez natrętnego wystroju zawsze wygląda stylowo i elegancko. Kolejną niewątpliwą zaletą jest jej wszechstronność. Dyskretny design z łatwością dopasuje się do każdego stroju fashionistki.

  • Reprezentacyjny wygląd często ściśle współgra z drobnymi rozmiarami. Takie akcesoria pomieszczą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ale wyniosą każdy łuk na nowy stylowy poziom.

Teraz znasz wszystkie niuanse odróżniania drogiej torby od taniej i nie możesz się pomylić przy wyborze akcesoriów. Życzymy samych udanych zakupów!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: