Double French: 40 fajnych pomysłów, które chcesz wypróbować!

Podwójny żakiet to niezwykle stylowe i piękne rozwiązanie dla nowoczesnej kobiety, która nie boi się skusić na coś oryginalnego i stylowego. Prezentowana technika polega na narysowaniu dwóch linii manicure francuskiego lub księżycowego, co daje bardzo stylowy wzór. Co więcej, możesz tworzyć linie nie tylko za pomocą koloru, ale także wystroju lub rysunków.

Podwójny francuski klasyk

Podwójny płaszcz oznacza narysowanie dwóch linii na czubku paznokcia, z których jedna powinna być biała. Drugi może mieć inny kolor, srebrny, złoty lub jaśniejszy.

podwójne francuskie zdjęcie 37

podwójne francuskie zdjęcie 16 podwójne francuskie zdjęcie 15

podwójne francuskie zdjęcie 31

podwójne francuskie zdjęcie 41

Podwójna kurtka z kryształkami

Jeśli chcesz stworzyć ciekawą i lśniącą kurtkę na wakacje lub imprezę, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na projekt, w którym pierwsza linia na czubku paznokcia pozostaje standardowa, ale jest uzupełniona wzdłuż krawędzi stylowym wystrój w postaci dżetów, które mogą mieć szeroką gamę kolorów.

podwójne francuskie zdjęcie 36

minimalistyczna podwójna kurtka

Minimalistyczny manicure polega na nałożeniu dwóch kolorów na końcówkę paznokcia w regularnej kolejności. W takim przypadku podstawa paznokcia pozostaje bezbarwna lub przy użyciu techniki gołego paznokcia.

podwójne francuskie zdjęcie 25 podwójne francuskie zdjęcie 24 podwójne francuskie zdjęcie 23

Geometryczna podwójna kurtka

Geometria na szczycie. Specjaliści radzą stylowym kobietom nie rezygnować z oryginalnego manicure, a także wypróbować prezentowaną technikę na swoich paznokciach. Końcówka samego gwoździa jest wykonana przy użyciu ścisłych geometrycznych kształtów i linii. Rezultatem jest surowy i zwięzły projekt, który jest idealny nawet do codziennej pracy.

podwójne francuskie zdjęcie 49

@indigonails @nailsvipclub @aliciatnails

podwójne francuskie zdjęcie 10

Wielokolorowa podwójna kurtka

Chcesz dodać trochę koloru do swojego wyglądu? Następnie zwróć się do kolorowej podwójnej kurtki, która z pewnością nie pozostawi obojętnym otoczenia.

@aliciatnails @lidiya_wownails @arnail_studio @astrowifey

różowy francuski zdjęcie 36

czerwone francuskie zdjęcie 19

czerwone francuskie zdjęcie 11

@indigonails @vu_nail @temperaninails @zhenya__borisova @arnail_studio

Podwójne francuskie cienkie linie

Podwójną kurtkę można również stworzyć z cienkimi liniami. Ten pomysł będzie wyglądał bardzo stylowo i pięknie zarówno na krótkich, jak i długich paznokciach.

podwójne francuskie zdjęcie 5 podwójne francuskie zdjęcie 6 podwójne francuskie zdjęcie 7

podwójne francuskie zdjęcie 13

podwójne francuskie zdjęcie 19 podwójne francuskie zdjęcie 35

@arnail_studio @cndworld @nailartist_natali @zhenya__borisova

podwójne francuskie zdjęcie 47

Asymetryczna podwójna kurtka

Bardzo ciekawie wygląda również asymetria w manicure. Radzimy przyjrzeć się bliżej tej technice i uzupełnić ją podwójną kurtką na paznokciach.

podwójne francuskie zdjęcie 3

podwójne francuskie zdjęcie 22

Podwójna marynarka to najlepsze rozwiązanie dla nowoczesnych i stylowych kobiet, które chcą pozostać w modzie, niezależnie od okazji i pory roku.

Jaki rodzaj manicure ci się podobał? Czekamy na Wasze komentarze!

READ
30 nieskazitelnych zdjęć czerwonego manicure na krótkich paznokciach dla prawdziwych pań

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Klasyczny manicure francuski jest piękny, ale czasami wygląda zbyt nudno. Pomoże podkreślić styl i wyrazić indywidualność podwójnej kurtki – na zdjęciu iw życiu wygląda znacznie bardziej spektakularnie, a także pozwala eksperymentować z kolorami.

Zobaczmy, jakie są rodzaje podwójnego francuskiego manicure i jak je powtórzyć.

Co to za technika?

Podwójna kurtka to podgatunek dwukolorowej kurtki, a także niebanalne rozwiązanie dla fashionistek pragnących pięknego, ale stylowego i oryginalnego manicure. Łatwo jest powtórzyć ten projekt – zamiast jednej linii francuskiego manicure, musisz narysować dwie – w pewnej odległości od siebie lub w różnych kolorach, dekorach lub wzorach.

Kształt paznokci

Francuski manicure jest uniwersalny i będzie pasował do każdego kształtu paznokcia: ostrego, migdałowego, kwadratowego, owalnego.

Styliści zalecają powtórzenie cięcia płytki paznokcia francuskimi liniami – jest to uniwersalna opcja, która w każdym przypadku będzie wyglądać świetnie. Oznacza to, że jeśli paznokieć jest owalny, linia koloru lub z błyskami powinna być taka sama.

Ale! Dzięki podwójnemu płaszczowi możesz również dopasować kształt paznokcia, jeśli ci nie odpowiada. Na przykład, aby kwadratowa płytka była bardziej spiczasta – w tym celu konieczne jest jedynie poszerzenie linii na końcach i niejako przedłużenie ich do naskórka. Ale ten projekt nadaje się tylko do długich paznokci.

Działa to również w drugą stronę. Na przykład, jeśli chcesz wyprostować owalny lub migdałowy gwóźdź, linie powinny być narysowane prosto i kontrastowo. Spróbuj i poeksperymentuj, a na razie pokażemy podwójną kurtkę na różnych kształtach i wzorach paznokci.

Krótkie

Krótkie paznokcie są teraz modne, ponieważ są wygodne. A łączona kurtka wygląda świetnie na krótkiej długości, ale nadal ma kilka cech:

 • jeśli nie chcesz, aby paznokieć był jeszcze krótszy, nie musisz używać podobnych kolorów – niech linie będą kontrastowe;
 • nie rysuj szerokich linii, w przeciwnym razie obraz może okazać się niezgrabny.

Jak krótkie mogą być paznokcie? Każdy! Technika podwójnego paska stosowana jest nawet przy pedicure. Ale paznokcie powinny być równe, ponieważ podwójna kurtka podkreśli kontur płytki paznokcia.

Długi

Nie można zaprzeczyć, że na długich paznokciach, których wolny brzeg wynosi 5 mm lub więcej, marynarka wygląda znacznie bardziej elegancko. Ale tutaj ważny jest inny punkt – aby wszystkie paznokcie były tej samej długości, a sam wzór na obu dłoniach był symetryczny.

READ
Minimalizm w manicure 2023: najbardziej stylowe pomysły

Połączenie kolorów

Podwójną kurtkę można nazwać naprawdę uniwersalną, ponieważ linie można rysować zarówno w różnych kolorach, jak iw kolorach tego samego spektrum.

Z białym

Jeśli jako główny kolor zostanie wybrany biały, dodatkowym tonem może być prawie wszystko:

 • z pasteli – na romantyczny nastrój lub ścisły dress code w biurze;
 • do jasnych, ciemnych i błyszczących opcji – na wakacje lub imprezę.

Z czerwienią i koralem

Idealne kolory do łączenia z czerwienią to biały, czarny i złoty. Oczywiście można znaleźć ciekawe opcje z kolorem niebieskim, ale to trójca czerwieni / bieli / czerni wygląda najbardziej imponująco.

Aby wzmocnić ten efekt, możesz eksperymentować z teksturami. Na przykład zrób jeden pasek matowy, a drugi błyszczący.

Z zielonym

Zielony jest dość trudnym kolorem do noszenia na paznokciach, dlatego warto zacząć z nim eksperymentować również z klasycznymi czarno-białymi tonami lub błyskami. Co najlepsze, zielony manicure wygląda na temat, na przykład:

 • z liśćmi palmowymi – na wakacjach;
 • z błyszczy – na nowy rok.

Niebiesko-srebrny

Bardzo efektowna kombinacja nie na co dzień, odpowiednia dla kreatywnych indywidualności lub na imprezę i wakacje. Niebiesko-srebrny manicure będzie wyglądał szczególnie efektownie z dodatkiem cyrkonii, ale nie jest to opcja na co dzień.

Aby uzyskać bardziej swobodny wygląd, możesz wybrać kombinacje z bielą, czernią lub żółcią.

Czarno-biały

To już jest tak klasyczne, że może nawet wyglądać nudno, choć jest tak wszechstronne, jak to tylko możliwe. Proponujemy nie założyć klasycznej podwójnej marynarki, ale poeksperymentować z geometrycznymi kształtami – będzie wyglądać znacznie świeżo i ciekawiej.

Biel ze srebrem

Klasyczna i delikatna propozycja, która świetnie będzie wyglądać na przyjęciu, w biurze czy na ołtarzu. Srebro można zastąpić folią – projekt okaże się jeszcze bardziej uniwersalny.

Czarny ze złotem

Czerń i złoto to początkowo bardzo droga kombinacja, więc będzie musiała pasować pod każdym względem. Pod tak luksusowym manicure nie można nosić dresów ze sneakersami, tu będzie pasować ołówkowa spódnica, która idealnie układa się na sylwetce i wykwintne perfumy.

Ale tutaj złoto można również zastąpić folią.

Konstrukcja

Jeśli uważasz, że podwójna kurtka to tylko dwa paski, to się mylisz, więc istnieje wiele sposobów na rozcieńczenie i aktualizację takiej klasyki. Zobaczmy, co nowego w 2022 roku.

READ
Manicure do biura: 20 opcji mody na każdy dzień

Klasyczny

Świetna opcja dla tych, którzy nie mogą jeszcze zdecydować się na wielkie eksperymenty. Klasyczny podwójny kaftan polega na nałożeniu jednego białego paska na czubek paznokcia (jak w zwykłym kaftanie), a drugi pasek może być złoty, srebrny lub w jaśniejszym kolorze.

Cyrkonie i iskierki

Wariant klasycznej podwójnej kurtki, ale bardziej odpowiedni na imprezę lub wakacje – pierwsza linia pozostała biała, a druga została zastąpiona krajami o różnych kolorach: od srebrnego do najjaśniejszego.

Wybór koloru zależy od odwagi dziewczyny i jej stroju. Ale jedno jest jasne, dwukolorowy manicure z brokatem przyciągnie maksymalną uwagę.

minimalizm

Kolejna, niemal klasyczna opcja – rysowane są dwa szerokie paski, ale w tym przypadku pierwszy nie musi być biały. Mogą to być dowolne dwa kolory. Nie stosuje się żadnych dodatkowych dekorów ani wzorów, dlatego taki manicure nazywany jest minimalistycznym.

Geometria

Bardziej skomplikowana wersja minimalistycznego manicure, ponieważ tutaj już ważne jest wymyślenie i przestrzeganie geometrycznego wzoru. Końcówka paznokcia jest ozdobiona surowymi geometrycznymi kształtami i liniami. Jeśli wytrzymasz spokojne kolory, otrzymasz surowy i oryginalny manicure, odpowiedni nawet na dni robocze.

Dwa paski

Ta wersja podwójnej kurtki również przypomina klasyczny manicure: na czubku paznokcia narysowane są dwie wąskie, wielokolorowe linie. Taki manicure z pewnością przyciągnie uwagę i nie pozostawi nikogo obojętnym.

rysunki

Szczególnie oryginalnym rozwiązaniem byłby rysunek na podwójnym żakiecie. Mogą to być zarówno poważne obrazy kwiatów i motyli, jak i proste wzory w postaci kropek i pasków. Zazwyczaj są one wykonane lakierem kontrastującym z tłem – wygląda to niesamowicie.

Możesz wybrać rysunki według pory roku: kwiaty latem i płatki śniegu zimą.

ukośnie

Asymetria wygląda bardzo ciekawie na paznokciach, dlatego taką podwójną kurtkę zdecydowanie należy wykonać przynajmniej raz. Manicure wygląda elegancko i schludnie. Rysunek niejako przesuwa się na jedną z rolek i nie obejmuje całego czubka paznokcia.

Cienkie linie

Bardzo oryginalny manicure, który wymaga umiejętności. Najważniejsze jest to, że dwie cienkie linie, najczęściej tego samego koloru, są rysowane w pewnej odległości od siebie. A tę odległość można ozdobić kolorem tła paznokcia lub innymi. Same linie mogą być również w dowolnym kolorze od srebrnego do czarnego.

READ
Czarno-biały manicure: pomysły na elegancki wygląd

folia

Jeśli nie ma pewności siebie, aby narysować cienką linię prostą, możesz uciec się do sztuczek i użyć specjalnej folii. Z jego pomocą na czubku paznokcia powstają nadruki – wygląda bardzo stylowo i oryginalnie. A co najważniejsze, poradzi sobie nawet dziecko!

przedmioty

Podwójny french jest naprawdę uniwersalny – można go nosić zarówno od święta, jak i na co dzień. Teraz to udowodnimy!

Sylwester

Wygląda na to, że manicure noworoczny nigdy nie jest „za dużo”, więc tutaj możesz od razu ożywić wszystkie swoje pragnienia. W noworocznej podwójnej kurtce często używa się bieli, czerwieni, błękitu i zieleni. Dodatkowo dodawane są wzory w postaci kropek i płatków śniegu. Świetny sposób na wprawienie się w świąteczny nastrój!

Wykonanie podwójnego żakietu na wesele jest trudne, ale manicure zdecydowanie warto, bo wygląda jak najbardziej delikatnie i kobieco. Zwykle paznokcie są wykonywane w delikatnych kolorach różu i bieli z dodatkiem kamieni. Kolor dobrze komponuje się z sukienką.

Casual

W codziennej podwójnej kurtce lepiej zrezygnować z jasnych i błyszczących detali na rzecz czegoś uniwersalnego. Nie zapomnij o historii francuskiego manicure. Początkowo został stworzony specjalnie jako uniwersalna opcja dla hollywoodzkich aktorek i artystów w odpowiedzi na ich narzekania, że ​​trudno było znaleźć kolor, który pasowałby do wszystkich występów.

Wybierz klasyczną podwójną kurtkę, pozostawiając główną linię białą, a do drugiej dodaj kolory lub odcienie złota / srebra. Taki manicure zawsze będzie wyglądał schludnie i stylowo.

Jak zrobić siebie

Wykonanie podwójnego manicure francuskiego bez przygotowania jest dość trudne. Lepiej po raz pierwszy udać się do salonu i obserwować działania mistrza konkretnie na paznokciach. Dokładność i skrupulatność są ważne, dlatego lepiej najpierw poćwiczyć robienie klasycznej kurtki, a dopiero potem przejść do podwójnej.

Dla początkujących lepiej używać lakierów żelowych – nie wysychają bez lampy, dzięki czemu możesz narysować równą, idealną kreskę przez 10 minut. Ponadto taki manicure jest trwalszy i utrzymuje się dłużej.

Wadą lakierów żelowych jest to, że nadal wymagają specjalnej bazy, wierzchu, a także płynu do usuwania lepkiej warstwy. A wszystko to trzeba wysuszyć w specjalnej lampie UV.

Tak krok po kroku wygląda proces podwójnego płaszcza:

 1. Ręce są odtłuszczane i dezynfekowane.
 2. Paznokcie są piłowane do pożądanego kształtu, nakładany jest kolor bazowy.
 3. Linie są rysowane specjalnym cienkim pędzlem. Ważne jest, aby zrobić sobie przerwę między pierwszą a drugą linią (jeśli malujesz zwykłym lakierem), aby kolory się nie pomieszały. Lakier hybrydowy można po prostu wysuszyć w lampie.
 4. Pokryj paznokieć topem lub bezbarwnym lakierem.
 5. Skórki potraktuj olejkiem.
READ
Jesienny manicure geometryczny: 25 nowych ulubionych pomysłów na projekt

Możesz obejrzeć wideo, aby zobaczyć bardziej szczegółowy proces.

Podwójny żakiet to świetne rozwiązanie dla stylowych i nowoczesnych dziewczyn, które chcą być w modzie niezależnie od okazji i pory roku.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: