Domowy środek na dokręcanie, którego używały prababki

W walce o piękno i młodość warto dowiedzieć się, czym są pchły, co powoduje te niedoskonałości, jak je usunąć i zaostrzyć owal twarzy kobiet w domu lub w salonie: w artykule przeanalizujemy zdjęcia przykłady przed i po zabiegach, jak są skuteczne i jak szybko pozbyć się wady. W końcu, jeśli nie podejmiesz działań, bardzo szybko pominięcie skóry doda kilka dodatkowych lat do obrazu wizualnego.

Definicja

Spadek turgoru prowadzi do tego, że skóra zaczyna wiotczeć w dolnej części policzków, tworząc nienaturalny, nieregularny owal twarzy. Nie wygląda to wcale estetycznie, wskazując nie tylko na zmiany związane z wiekiem, ale także na wiele uzależnień, a także na brak terminowej i skutecznej pielęgnacji.

Z czego są pchły

Istnieje wiele przyczyn występowania takich defektów, między innymi: Genetyka. Jeśli krewni mieli podobny problem, środki zapobiegawcze należy rozpocząć jak najwcześniej.

 1. Brak wystarczającego odpoczynku. Brak snu wpływa na stan skóry. Również kosmetolodzy nie zalecają spania na brzuchu.
 2. Złe nawyki nie wpływają negatywnie na całe ludzkie ciało.
 3. Ostra utrata wagi. Zmniejszenie podskórnej warstwy tłuszczu przyczynia się do zwiotczenia skóry – rozciągnięta skóra właściwa nie ma czasu na regenerację przy silnym skoku wagi.
 4. Stres. Staraj się zachować spokój, używaj środków uspokajających i kontaktuj się ze specjalistami w chwilach szczególnego stresu psycho-emocjonalnego.
 5. czynnik wieku. U niektórych osób objawy mogą pojawić się już w wieku 25-30 lat, u innych w wieku 50-60 lat.
 6. Nadwaga
 7. Promieniowanie ultrafioletowe. Fotostarzenie jest główną przyczyną niedoskonałości skóry. Proces zmniejsza elastyczność, prowadzi do odwodnienia.
 8. Zaciskanie szczęk. Kiedy osoba mocno zaciska zęby, dochodzi do przeciążenia mięśnia, które rozciąga się z czasem, nie mogąc utrzymać ciężaru skóry.
 9. Niewłaściwa postawa. Prowadzi to do naruszenia naturalnej geometrii ciała, co wpływa na całe ciało.
 10. Brak kolagenu i elastyny. Może to być zarówno konsekwencją chorób hormonalnych, jak i wieku, przyczyn genetycznych i innych.
 11. Cechy anatomiczne. Sam mały podbródek jest przyczyną powstawania policzków już w młodym wieku. Dlatego osobom zaniepokojonym tym problemem zalecana jest interwencja chirurgiczna z założeniem specjalnych implantów podtrzymujących.

To tylko główne czynniki, nie licząc negatywnego wpływu środowiska, reakcji alergicznych na kosmetyki i chemikalia oraz innych procesów, które mogą zaburzyć naturalne mechanizmy pracy biologicznej komórek skóry, prowadząc do utraty turgoru.

Korygowanie sytuacji za pomocą kosmetologów

Najskuteczniejszą konserwatywną metodą na wyeliminowanie tej wady jest wizyta w gabinecie kosmetycznym. Lekarz będzie mógł określić przyczynę, stopień zaniedbania problemu, a także dobrać zestaw zabiegów, które pomogą w walce o piękno i młodość skóry. Wśród istniejących narzędzi:

 • kosmetyka sprzętowa;
 • zastrzyki;
 • leki nie do wstrzykiwań;
 • kosmetyki;
 • masaż i fizjoterapia.

Dzięki połączeniu wszystkich tych podejść możliwe jest nie tylko wizualne zmniejszenie wady, ale także całkowite jej usunięcie lub znaczne spowolnienie ugięcia. Wszystkie metody powinny mieć na celu poprawę turgoru, pobudzenie własnej syntezy kolagenu i elastyny ​​w tkankach, zmniejszenie liczby uszkodzonych nieoperacyjnych komórek i ich odnowę.

Jak usunąć przebarwienia na twarzy w domu?

W domu poradzenie sobie z takim problemem jest dość trudne. Wszystkie metody można przypisać bardziej profilaktyce niż dawaniu namacalnych rezultatów.

READ
Jak przyciągnąć miłość do siebie: 6 wskazówek od Marilyn Kerro

Najskuteczniejszy sposób może być tylko wtedy, gdy dana osoba ma nadwagę. Przy prawidłowym odchudzaniu tłuszcz będzie odchodził od policzków, a przy dodatkowej pielęgnacji skóra szybko się ujędrni i utworzy harmonijny owal twarzy. Nie należy jednak dopuścić do gwałtownej utraty wagi, co tylko zaostrzy problem. Najlepszą opcją jest zrzucenie 4-5 kg ​​miesięcznie pod ścisłym nadzorem dietetyka i endokrynologa.

Jeśli problem nie zaszedł jeszcze daleko i dopiero zaczyna się objawiać, stosuj masaże, maski i ćwiczenia jako korektę lub ostrzeżenie.

Czy można konserwatywnie radzić sobie z pchłami?

Jedynym skutecznym sposobem jest chirurgia plastyczna, nici i inne interwencje, które całkowicie wyeliminują niechcianą wadę. Wszystkie inne opcje pomogą w przypadkach, w których właśnie zaczęły się pojawiać wady. Umożliwią lekkie zaciśnięcie owalu oraz zapobiegną szybkiemu postępowi wiotczenia skóry.

Jeśli zmiany są krytyczne, to tylko metody operacyjne pomogą przywrócić turgor. W przyszłości możesz użyć konserwatywnie, aby przedłużyć efekt. Przy niedostatecznej pielęgnacji, nawet po operacji plastycznej, problem może powrócić, co będzie wymagało droższych i kardynalnych interwencji przywracających piękno i młodość.

Masaż zmarszczek

Całkiem skuteczny środek. Po nałożeniu kosmetyków należy przesuwać specjalnymi wałkami masującymi lub dłońmi w kierunku od brody, na boki i do uszu. Masowanie można również wykonać miękkim ręcznikiem zamoczonym w soli fizjologicznej. Po zakończeniu sól należy zmyć, a na skórę nakłada się krem ​​​​nawilżający lub przeciwstarzeniowy.

Usuń przebarwienia na twarzy za pomocą maseczek liftingujących

Nadaje się zarówno do receptur aptecznych, jak i domowych. W przypadku środków ludowych pomogą aloes, miód, olejki eteryczne z pomarańczy, cedru, drzewa herbacianego i arganowego. Wśród produktów sklepowych warto wybrać te, w których na etykiecie znajdą się: pantenol, alantoina, kolagen morski, kwas hialuronowy, witamina E, mucyna ślimaka i inne.

Ćwiczenia z polaru

Piękna i stonowana skóra na dowolnej części ciała jest nie do pomyślenia bez silnych mięśni. Twarz nie jest wyjątkiem od reguły. Rozważ specjalny zestaw ćwiczeń, który pozwoli Ci utrzymać włókna mięśniowe w dobrej kondycji:

 1. Policzki muszą być nadęte. Następnie przez 30 sekund przetaczaj powietrze z jednej strony na drugą.
 2. Wyobraź sobie świecę przed sobą, złóż usta w tubę i ostro zdmuchnij wyimaginowany ogień co najmniej 50-60 razy.
 3. Przyciśnij palce wskazujące do policzków, a następnie spróbuj się uśmiechnąć. Trzymaj ręce na tyle mocno, abyś mógł zobaczyć wysiłek związany z tym procesem.
 4. Naprzemiennie bierz usta w jedną i drugą stronę. Zmarszczki i inne nierówności na napiętej części twarzy należy wygładzić.
 5. Rozluźnij usta. Powinni pozostać w tej pozycji do końca ćwiczenia. Wysuń język tak daleko, jak to możliwe i podnieś czubek do góry. Powtarzaj ruch przez minutę.

Sprawność twarzy pomoże przedłużyć młodość i ujędrnić rozmyte kontury twarzy. Wystarczy poddawać zabiegom 15-30 minut dziennie. Dobrze jest łączyć je z masażami, maseczkami liftingującymi i innymi produktami pielęgnacyjnymi poprawiającymi turgor.

READ
Z czym musisz się pożegnać w 2023 r: Porady astrologa dotyczące znaków zodiaku

Kosmeceutyki

Symbioza preparatów kosmetycznych i nutraceutyków sprawdziła się w walce z defektami kosmetycznymi. Takie kompozycje mają zarówno działanie pielęgnacyjne, jak i lecznicze na skórę. Rzadkie ekstrakty roślinne, opatentowane skuteczne kompleksy witaminowo-białkowe mogą stymulować syntezę kolagenu i elastyny ​​w tkankach, przywracać równowagę wodno-tłuszczową.

Kosmetyki korporacji RHANA zawierają niezbędne białka, witaminy, mikro- i makroskładniki, czynniki wzrostu potrzebne do odnowy i poprawy komórek:

Modelująca maska ​​3D z hydrolizatem łożyska i koenzymem Q10. Wyrównuje koloryt, wspomaga odnowę komórkową, likwiduje zmarszczki i napina owal.

GHC Placental Cosmetic – koncentrat balsamu do intensywnego odmładzania. Służy jako zapobieganie rozwojowi stanów zapalnych, chroni komórki skóry przed wolnymi rodnikami, a także przywraca naturalny jednolity koloryt.

Jak chirurgicznie zacisnąć policzki na twarzy

Najskuteczniejszą, ale i radykalną metodą naprawy sytuacji jest operacja. Warto pamiętać, że każdej interwencji w ludzkim ciele towarzyszy ryzyko. Dlatego przed skontaktowaniem się z chirurgiem konieczne jest poddanie się pełnemu badaniu przez lekarza prowadzącego.

Do chwili obecnej istnieją małe techniki oszczędzania, które pozwalają przywrócić turgor przy minimalnej interwencji i uszkodzeniu tkanek. Zadania te powinny być priorytetem w rozwiązywaniu problemów medycyny estetycznej.

Lekarze zalecają również skontaktowanie się z placówką medyczną przed operacją w celu znalezienia przyczyny wypadania. O ile oczywiście nie są one oczywiste (nadwaga, genetyka, wiek powyżej 50 lat). W takim przypadku możesz zagwarantować długotrwały efekt po zastosowaniu zabiegów.

Konturuj plastik policzków

Jedna z najprostszych metod, która sprawdziła się w walce z wiotczeniem skóry. Technika polega na wstrzyknięciu specjalnego żelu lub wypełniacza w głębokie warstwy skóry właściwej. Nakłucia wykonuje się na wystarczającej głębokości, aby nie tworzyć widocznych guzków. Podstawą takich preparatów jest kwas hialuronowy. Jest szybko wchłaniany przez komórki, ale jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny ​​w tkankach, nawilża i zapobiega odwodnieniu. Metoda ta jest mało inwazyjna i mniej traumatyczna, dlatego można ją stosować nawet bez wcześniejszej konsultacji z terapeutą. Składy różnią się w zależności od marki, ale zawierają głównie:

 • kwas hialuronowy jako baza;
 • kompleksy witaminowo-białkowe do odżywiania;
 • lidokaina, aby proces był jak najbardziej bezbolesny;
 • bufory zapobiegające ryzyku zapalenia.

Jak widać, w kompozycjach nie ma nic niebezpiecznego, wręcz przeciwnie, wszystkie te substancje są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry właściwej, ale często nie wystarczają. Inwazyjna metoda pozwala na natychmiastowe dostarczenie substancji w dużych ilościach do głębokich warstw skóry właściwej, wyzwalając syntezę kolagenu, elastyny ​​i odnowę struktury komórkowej.

Po 30-40 latach owal twarzy nieuchronnie opada – kontur traci wyrazistość, skóra zwisa, fałduje się, pojawiają się pchły. Dzieje się tak z powodu wieku i pod wpływem grawitacji.

Zawartość

Wyraźne, pełne wdzięku kontury twarzy sugerują ukojenie kości policzkowych, płynne przejście od nich do policzków, zaokrąglony podbródek, równą linię żuchwy bez obwisłej skóry, pchły. Niestety wraz z wiekiem we wszystkich tych obszarach zachodzą zmiany, ton tkanek spada, owal twarzy unosi się.

Nie rozpaczaj. Istnieją skuteczne sposoby, aby owal twarzy był jasny i stonowany. Jego korektę można przeprowadzić zarówno w jednej strefie, jak iw kilku jednocześnie.

READ
6 odpowiedzi na najbardziej nieoczekiwane pytania

Powody zmiany konturów twarzy

Owal twarzy opada – prędzej czy później wszyscy się z tym zmierzą. Przyczyną, na którą nie można wpływać, jest grawitacja, czyli przyciąganie ziemskie. Inne czynniki utraty jasności twarzy to:

 • zmiany związane z wiekiem – przerzedzenie podskórnej warstwy tłuszczu, redystrybucja pakietów tłuszczu, suchość, utrata kolorytu skóry, spowolnienie produkcji własnego kolagenu i elastyny;
 • nadwaga, gwałtowne wahania masy ciała;
 • zmiany na tle hormonalnym: naturalne – w okresie przed- i menopauzy, sztuczne – w wyniku interwencji chirurgicznych, hormonalne, chemioterapia.

Sytuację pogarsza „ptotyczny” typ starzenia, cechy etniczne, czynniki dziedziczne, zaburzenia odżywiania i złe nawyki, które przyczyniają się do obrzęku i zmniejszenia turgoru tkanek.

Jak zacisnąć owal twarzy

Możesz osiągnąć wyrazistość konturów różnymi metodami – opieką domową i ćwiczeniami, przy pomocy kosmetologii, chirurgii plastycznej. Rozważmy każdy z nich bardziej szczegółowo.

Sekrety piękna: owalna twarz i młoda szyja

Skuteczne sposoby na zaciśnięcie owalu twarzy w domu

Nie ma cudownej techniki, która pozwala na usunięcie policzków, zmniejszenie policzków, wykonanie wysokich kości policzkowych i uzyskanie wdzięcznych konturów twarzy w domu. Nie po 40, nie po 50, nie po 60. Regularna pielęgnacja i ćwiczenia sprawią, że zmiany związane z wiekiem będą mniej wyraźne, poprawią koloryt skóry, nawilżenie, co wizualnie sprawi, że owal twarzy stanie się bardziej stonowany.

Kosmetyki przeciwstarzeniowe

Aby wzmocnić podbródek, w którym najczęściej unosi się owal twarzy, usunąć obrzęki, wygładzić bruzdy i drobne zmarszczki, używa się kosmetyków o działaniu przeciwstarzeniowym. Pożądane są następujące elementy:

 • kolagen;
 • peptydy;
 • Kwas hialuronowy;
 • witamina A w postaci retinolu, proretinolu;
 • witaminy E, C;
 • Koenzym Q10;
 • hydroksykwasy;
 • czynniki ochrony przeciwsłonecznej.

Narzędzia do podnoszenia działają kompleksowo. Na zewnątrz nawilżają skórę, chronią ją przed działaniem środowiska zewnętrznego i wygładzają. Od wewnątrz – stymulują produkcję kolagenu, elastyny, odnowę komórkową. Zaleca się stosowanie w serii kosmetyków przeciwstarzeniowych – tonik, serum, krem ​​na dzień i na noc, maseczki, ampułki. Ważne jest, aby stosować produkty odpowiednie do wieku – można ujędrnić owal twarzy w wieku 30,35 lat kosmetykami z pewnymi zaletami, po 40-45, w wieku 50 i 60 lat – potrzebne są inne składniki.

Kosmetyki przeciwstarzeniowe do liftingu owalu twarzy

Maski alginianowe

Głównym efektem maski alginianowej jest ekspresowy lifting. Ma postać pudru, rozcieńczonego wodą i nakładanego na twarz grubą warstwą. W ciągu 15-20 minut maska ​​twardnieje i lekko napinając skórę twarzy, działa drenaż limfatyczny, napinając. Dodatkowe korzyści przynoszą wstępnie nałożone serum, ampułki. Maska alginianowa pomaga w szybkim zacieśnieniu konturu twarzy, nawet przy jednorazowym użyciu, a jej aplikacja zapewnia odmłodzenie, nawilżenie skóry i rozjaśnienie pigmentacji.

Gimnastyka na twarz

Fitness twarzy pozwala na ujędrnienie owalu twarzy bez operacji i zabiegów kosmetycznych. Efekt wynika z poprawy krążenia krwi i aktywacji metabolizmu komórkowego, co poprawia syntezę własnego kolagenu i elastyny ​​w skórze. Kluczem do sukcesu są regularne ćwiczenia.

Pięć skutecznych ćwiczeń konturowania twarzy:

 • napompuj policzki i przeturlaj powietrze w ustach w lewo i prawo oraz w górę i w dół;
 • wymawiaj z wyraźną artykulacją dźwięki „A”, „O”, „U”, „I”, „E”, „S”;
 • zaciskaj długopis lub ołówek zębami i rysuj w powietrzu cyfry, litery, słowa, kształty geometryczne;
 • obracaj głowę w różnych kierunkach, przechylaj ją na prawe i lewe ramię, do przodu i do tyłu;
 • spróbuj sięgnąć językiem do czubka nosa i przytrzymaj go w tej pozycji przez 10-15 sekund.
READ
3 najlepsze naturalne sposoby na zawroty głowy

Każde ćwiczenie powinno być wykonywane przez 1-2 minuty.

Gimnastyka na twarz

Masaż własny

Masaż należy wykonać po oczyszczeniu skóry. Wcześniej należy nałożyć na nią krem ​​lub olejek do masażu, podczas aplikacji wieczornej pielęgnacji można masować twarz. Ruchy należy wykonywać od środka twarzy – wzdłuż linii masażu, w kierunku odpływu limfy. Dopuszczalne jest użycie wałka do masażu, skrobaka do gwaszu. Masaż poprawia krążenie krwi, zmniejsza obrzęki i pomaga wizualnie przywrócić owal twarzy.

Kosmetologiczne metody przywracania konturu twarzy: jak zacisnąć owal twarzy bez operacji

Aby przywrócić wyraźne kontury twarzy, kosmetolodzy oferują różne techniki. Wśród nich: masaż (ręczny i sprzętowy), zabiegi sprzętowe, lifting nici, zastrzyki z kwasu hialuronowego i innych leków.

masaż

Masaż ręczny lub sprzętowy (najczęściej stosowany próżniowo-wałek) pomaga podnieść kontury, przywrócić wyrazistość owalu twarzy poprzez poprawę krążenia krwi i drenażu limfatycznego. W tkankach poprawiają się procesy metaboliczne, komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu, zmniejsza się obrzęk. Aby uzyskać trwały efekt, konieczne jest poddanie się masażowi, jednorazowe sesje mają tylko krótkotrwały efekt wizualny. Masaż ma minimum przeciwwskazań, pomaga ujędrnić owal twarzy dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku – po 40,45, po 50 i po 60 latach.

Procedury sprzętowe

Aby uzyskać wyraźny owal twarzy, w kosmetologii najczęściej stosuje się głębokie odmładzanie laserowe, ultradźwiękowy lifting SMAS, RF-lifting. Promieniowanie laserowe, ultradźwiękowe lub fale radiowe wnikają w głębokie warstwy skóry właściwej i stymulują produkcję własnego kolagenu i elastyny. Procedury sprzętowe mogą być wykonywane jednorazowo i cyklicznie, w różnych odstępach czasu.

Podnoszenie nici

Aby przywrócić wyrazistość owalu twarzy, pod skórę wprowadzane są biokompatybilne nici. Mogą być wchłanialne i nienasiąkliwe, posiadają specjalne nacięcia. Nici tworzą rodzaj oprawy – utrzymuje chusteczki we właściwej pozycji, nie pozwala na unoszenie się i opadanie owalu twarzy.

Triple Lift: kompleksowe rozwiązanie dla unoszącego się owalu twarzy

Techniki iniekcyjne

Konturowanie jest w stanie skorygować owal twarzy bez operacji. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego wstrzykuje się w miejsca wymagające korekty. Uzupełniają utraconą objętość, wygładzają nierówności reliefu skóry. W efekcie owal twarzy staje się wyraźny i ujędrniony. Efekt konturowania nie utrzymuje się długo, po 1-2 latach zabieg należy powtórzyć.

Wypełniacze zawierające kwas hialuronowy o wysokiej gęstości pomagają wzmocnić podbródek i kontury twarzy. Dla poprawy efektu wprowadzenia wypełniaczy stosuje się iniekcje preparatów toksyny botulinowej, koktajle witaminowe oraz plazmolifting.

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna to najskuteczniejszy sposób na ujędrnienie owalu twarzy po 40-45 roku życia. Jednak ta metoda ma również swoje wady. Chirurgia plastyczna pomaga przywrócić kontury, rozjaśnić i uwydatnić twarz, ale aby nadrobić utracone objętości, trzeba uciekać się do dodatkowych zabiegów. Ponadto niektóre osoby mają przeciwwskazania do zabiegu.

READ
16 kobiecych cech, które przyciągają i odpychają mężczyzn od kobiet

Winda kołowa (lifting)

Klasyczny sposób liftingu chirurgicznego. Pozwala uzyskać wyraźny i ujędrniony owal twarzy pacjentom w wieku od 40 do 60 lat, a także tym, którym nie pomogły zabiegi kosmetyczne. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 2-4 godziny. Nacięcia przechodzą pod włosami w strefie skroniowej, przed i za małżowinami usznymi. W porównaniu z innymi metodami chirurgii plastycznej okres rekonwalescencji po liftingu okrężnym jest najdłuższy.

Podnośnik endoskopowy

Mniej traumatyczna procedura niż lifting twarzy. Napinanie tkanek wykonuje się endoskopem poprzez nakłucie lub mini-nacięcie w strefie skroniowej przed małżowiną uszną. Technika jest wskazana do przywrócenia owalu twarzy z lekkim zwiotczeniem tkanek. Ma krótki okres rekonwalescencji.

Podnoszenie SMAS

Najnowocześniejsza metoda. Lifting SMAS różni się od liftingu okrężnego tym, że napina się nie tylko skórę, ale także jej ramę – warstwę mięśniowo-rozcięgnistą. Jego utrwalenie w pożądanej pozycji pozwala uniknąć efektu nadmiernego napięcia skóry, które czasami pojawia się podczas liftingu. Podnoszenie SMAS wykonuje się sprzętem endoskopowym. Operacja jest mało traumatyczna, nie wymaga długiej rehabilitacji.

Dodatkowo sprzętowa kosmetologia, drenaż limfatyczny i fizjoterapia pomagają napiąć owal twarzy, nadać jej objętość i rozjaśnić kontury po chirurgicznym liftingu. Procedury te są pokazane dopiero pod koniec okresu rehabilitacji po operacji plastycznej.

profilaktyka

Działania profilaktyczne pomagają zachować elastyczność skóry i wyrazistość owalu twarzy w młodości, opóźniają pojawienie się zmian związanych z wiekiem i minimalizują ich nasilenie.

Główne metody profilaktyki, które łatwo wprowadzić do codziennej rutyny, to:

 • zdrowy tryb życia – wystarczająca ilość snu, aktywność fizyczna, spacery na świeżym powietrzu, unikanie alkoholu i palenia;
 • korekta żywieniowa – tłuste, smażone potrawy, marynaty, konserwy i wędliny należy wykluczyć z jadłospisu (lub przynajmniej ograniczyć), w miarę możliwości ograniczyć ilość cukru i soli;
 • nawilżanie skóry – picie wystarczającej ilości wody (1,5-2 litry dziennie), stosując środki nawilżające;
 • obowiązkowe stosowanie kremów, balsamów z SPF;
 • gimnastyka na twarz;
 • codzienny automasaż, okresowo – kurs masażu ręcznego lub sprzętowego.

Ważne jest, aby nie zapominać o regularności zabiegów pielęgnacyjnych, masażu, gimnastyki, używać produktów odpowiednich do rodzaju skóry i wieku. Szczególnie skuteczne jest połączenie działań profilaktycznych z możliwościami nowoczesnej kosmetologii i chirurgii plastycznej. Odpowiednio dobrana pielęgnacja, regularne wizyty u kosmetyczki i, jeśli to konieczne, różne zabiegi pozwolą na uzyskanie wyrazistego i ujędrnionego owalu twarzy w każdym wieku.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Nasz nowy artykuł omawia rodzaje wypełniaczy hialuronowych (do ust, oczu, twarzy), wskazania i przeciwwskazania, szkodliwość iniekcji wypełniacza hialuronowego.

Zabieg biorewitalizacji skóry - co to jest?

Mówimy szczegółowo o tym, czym jest biorewitalizacja skóry, z opisem jej zalet i wad, rekomendacjami i porównaniami z innymi procedurami.

Do czego służy mezoterapia?

Dowiedz się więcej o mezoterapii, popularnym zabiegu kosmetycznym odmładzającym skórę twarzy i ciała.

Co to jest lifting nici

Współczesny rytm życia dostosowuje się do wszystkiego. Kobiety chcą dłużej pozostać atrakcyjne, ale jednocześnie poświęcać minimum czasu na zachowanie urody.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: