Do widzenia, 90-60-90: naukowcy opracowali formułę idealnego kobiecego ciała

Czy uważasz, że naukowcy zastanawiają się, jak szybko latać na odległe planety? Ale mają też ziemskie interesy. Na przykład oblicz wzór matematyczny na idealną figurę. Próbowali go znaleźć od czasów starożytnych Euklidesa i Pitagorasa. Badania wciąż trwają. Wday przeprowadził dochodzenie i zebrał wszystkie naukowe parametry kobiecej urody.

idealny nos

Jessica Biel, Kate Middleton, Kate Beckinsale, Scarlett Johansson, fot. portale społecznościowe

Naukowcy z New York University przeprowadzili globalne badanie i doszli do wniosku, że prawidłowy kobiecy nos ma kąt 106 stopni.

Cenny kąt tworzą linie grzbietu nosa – czubek nosa – usta. Nawiasem mówiąc, to są nosy piękności Kate Middleton, Scarlett Johansson, Kate Beckinsale. Czy twój numer się zgadzał? Nie rozpaczaj! W tym artykule znajdziesz znacznie więcej liczb. Przynajmniej jeden będzie ci odpowiadał.

Audrey Hepburn, fot. Getty Images Nefertiti, fot. Getty Images Penelope Cruz, fot. Getty Images Angelina Jolie, fot. Getty Images

Naukowcy z University of California zdefiniowali idealną twarz w następujący sposób: pionowa odległość zmarszczek od oczu do ust wynosi około 36% wysokości twarzy, a pozioma odległość między źrenicami wynosi około 46% szerokości twarzy. Takie parametry są Nefertiti, Audrey Hepburn, Penelope Cruz и Angelina Jolie.

Czy masz inne wskaźniki? Idź do. fryzjera. Ci sami naukowcy przypominają, że krótka fryzura wizualnie sprawia, że ​​twarz jest odpowiednio szersza, długie włosy zwężają się, grzywka ukrywa długość twarzy, a otwarte czoło, wręcz przeciwnie, rozciąga się.

Dobra wiadomość: wielkość ust, kształt i wielkość oczu według Kalifornijczyków nie mają dla mężczyzn znaczenia. Więc nie ma sensu dawać pieniędzy chirurgom plastycznym za „kacze” usta i szerokie oczy.

Ciekawy fakt: inny badacz, Eleanor Weston, doktor paleontologii w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej, zmierzył setki czaszek na różnych kontynentach i stwierdził, że wraz z rozwojem cywilizacji stosunek odległości od brwi do górnej wargi i szerokość twarz się zmieniła. Zwiększony u kobiet i zmniejszony u mężczyzn. Z tego powodu panie zaczęły mieć bardziej wyrafinowany owal niż mężczyźni. Według lekarza najbardziej odpowiednia figura dla nowoczesnej urody to 0,55–0,57. Jeśli mniej, to twarz będzie wyglądać jak okrągły naleśnik, a jeśli więcej – jak jedno zwierzę wyścigowe.

Złoty podział

Barbra Streisand, fot. Getty Images Sarah Jessica Parker, fot. Getty Images

Pierwsza formuła idealnej kobiecej twarzy została obliczona przez twórcę Mona Lisy Leonadro da Vinci w XVI wieku i nazwana „złotą sekcją”. W przekroju główna liczba to 1,618. Musi to być podane przez trzy rachunki:

wysokość twarzy podzielona przez szerokość twarzy;

szerokość ust podzielona przez szerokość nosa;

odległość między źrenicami podzielona przez odległość między brwiami.

A teraz przypomnijmy sobie niektórych celebrytów, np. Barbra Streisand lub Sarah Jessica Parker. Ich twarze nie pasują do żadnych matematycznych standardów piękna, ale za to są nie mniej kochane przez publiczność. Psychologowie twierdzą, że sekretem atrakcyjnej twarzy jest urok i uśmiech.

Bella Hadid, fot. Legion Media

23 lata Bella Hadid jedna z tych ostatnich została uznana za najbardziej atrakcyjną kobietę na świecie, ponieważ model jest zgodny ze złotym podziałem w 94,35%. Pozostaje tylko zgadywać, czy pochodzenie piękna gwiazdy jest naturalne.

Skrzynia

fot. portale społecznościowe

Dziś popularna jest niewielka, lekko uniesiona skrzynia. Aby zmieścić się w silnej męskiej dłoni. Szczególnie dokładnie zbadano tę część ciała mężczyzny.

Atrakcyjni włoscy faceci z Wydziału Mechaniki i Matematyki Uniwersytetu w Palermo przedstawili koncepcję „cosinus sis”. Brzmi zabawnie i jest uważane za dość łatwe. Konieczne jest mentalne narysowanie trójkąta ABC, gdzie A i C to sutki, B to zagłębienie między obojczykami. Szczęśliwe posiadaczki idealnych piersi mają trójkąt równoboczny ABC. W tym przypadku kąt A lub C przy złączce wynosi 60 stopni, a jego cosinus wynosi 0,5. Teraz podziel długość AC na pół, a następnie ponownie podziel przez długość AB lub BC. Proporcja 0,4-0,6 mówi, że klatka piersiowa niewiele odbiega od ideału. Ale mniejsza figura, zdaniem sycylijskich naukowców, wskazuje, że wdzięki kobiet zwisają, duża – czyli bardzo podciągnięta.

READ
9 skutecznych ćwiczeń sprawi, że Twoje pośladki staną się jędrne i zaokrąglone

Więcej o piersiach

Charlize Theron, fot. Getty Images Jessica Alba, fot. Rosdiana Ciaravolo / Contributor / Getty Images Entertainment / Getty Images

Brytyjski chirurg plastyczny z University College London, Patrick Maluzzi, opracował inne parametry idealnej piersi. Zapewnia, że ​​sutek wizualnie dzieli pierś na górną i dolną część. Górna część powinna wynosić 45%, dolna 55%. Średnica samego brodawki sutkowej jest mniej więcej wielkości kobiecego palca, a wysokość nieco mniejsza niż połowa górnej paliczka małego palca. Nawiasem mówiąc, takie piersi można zobaczyć w Jessica Alba, Charlize Theron i Kim Kardashian.

Талия

fot. Kadr z filmu Przeminęło z wiatrem, 1939

Profesor Devendra Singh z University of Texas jest przekonany, że mężczyźni reagują na talię tak samo żywo, jak na klatkę piersiową. Nawiasem mówiąc, w XIX wieku w Europie, Ameryce i Rosji modna była talia osy. Bohaterka powieści „Przeminęło z wiatrem” Scarlett O’Hara talia miała około 43 cm, żona Puszkina wyglądała na jeszcze szczuplejszą Natalia Gonczarowa z talią 42 cm, ale w tamtych czasach kobiety były wciągane w gorsety, aż zemdlały. Teraz, według profesora Singha, ten ideał wystarczy: talia ma około 70 procent szerokości bioder i 75 procent klatki piersiowej. Marzeniem wszystkich mężczyzn jest kobieca sylwetka w formie klepsydry, niczym Kim Kardashian.

Naukowcy z Oxford Brookes University w Wielkiej Brytanii uważają, że kobieca talia powinna mieć co najmniej połowę wysokości kobiety. Stąd wywnioskowali idealny rozmiar – 80–85 centymetrów. Twierdzą, że takie wyliczenie stosunku wzrostu do obwodu talii dokładniej wskazuje na problemy z nadwagą lub ich brakiem niż np. wskaźnik masy ciała.

Jennifer Lopez, fot. Getty Images

Większość kobiet cierpi z powodu obszernych księży i ​​zupełnie na próżno. Swoją drogą, czy wiesz, że najpopularniejszą operacją plastyczną w Brazylii jest zwiększenie liczby księży! W ten sposób brazylijskie piękności doceniają krągłe biodra. Mierzymy więc talię i biodra, dzielimy jeden po drugim. Powinno wynosić około 0,68. Naukowcy twierdzą, że gdy mężczyzna widzi taką konfigurację, otrzymuje nieświadomy sygnał do mózgu: ta kobieta jest młoda, zdrowa i gotowa do urodzenia dzieci. Niestety, gdy tylko kobiety zbliżają się do menopauzy, tkanka tłuszczowa zaczyna się redystrybuować – zmniejsza się na biodrach i zwiększa na brzuchu, a stosunek staje się zupełnie inny.

Idealne nogi

Kendall Jenner, fot. legion Media

Nogi powinny być lekkie. krzywizna. Stajemy przed lustrem ze złączonymi nogami, prostujemy się i liczymy powstałe luki. Idealne nogi powinny mieć cztery: u góry ud powyżej kolana, od górnej części łydki pod kolanem, między kostką a dolną częścią łydki oraz między kostką a stopą.

A jeśli możesz narysować wizualnie prostą linię od górnej części uda przez środek kolana do kostki, takie nogi wyglądają idealnie smukłe.

Nogi od uszu

Maria Szarapowa, fot. Legion Media Uma Thurman, fot. Jamie McCarthy / Staff / Getty Images Entertainment / Getty Images

„Stopy od uszu” mogą dotyczyć nie tylko wysokich modelek. Najważniejsze, że powinny być o 4–7 cm dłuższe niż połowa wysokości, wtedy oczy mężczyzn zapalają się. Na szczęście z nogami Maria Szarapowa. Przy wysokości 188 cm urosły do ​​121 cm, co jest dobrym wskaźnikiem Uma Thurman – wzrost 180 cm, nogi 108 cm W 2008 roku Rosjanka i koszykarz Swietłana Pankratowa trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako właściciel najdłuższych nóg. Jej wzrost wynosi 196 cm, a długość nóg to 132,2 cm Zdjęcia Svetlany z najmniejszą Chińczykiem Hee Pingjin, mająca zaledwie 74 cm wzrostu, stała się hitem na całym świecie.

READ
5 zdrowych pokarmów, które możesz dodać do swojej diety, aby schudnąć

Svetlana Pankratova i Hee Pingjin, fot. Fred Duval / Contributor / FilmMagic / Getty Images

Nogi są uważane za średniej długości, gdy są w przybliżeniu równe połowie wysokości, a za krótkie, jeśli są mniejsze niż połowa wysokości. Ale kobiety od dawna znają sztuczkę wydłużającą nogi: wystarczy założyć szpilki.

Kształt nóg

Naomi Campbell, fot. Legion Media

Ważny jest również kształt nóg. Na przykład amerykańscy naukowcy zdecydowali, że dolna część nogi wydaje się pełna wdzięku, jeśli jej obwód stanowi około 20 procent wzrostu. Idealna goleń modelki Naomi Campbell ze wskaźnikiem 19,5%.

Łydki i kostki również nie powinny być duże. Dobrze, gdy średnica łydek, w zależności od budowy ciała, mieści się w ramach od 36 do 40 cm, a kostek od 16 do 20 cm Naukowcy nie są nawet zbyt leniwi, aby skompilować stół o idealnym kształcie nogi, w zależności od typu budowy ciała. Na przykład:

przy wzroście 156 i wadze 50-55 kg obwód nogi w udzie powinien wynosić od 48 do 54 cm, w łydce 31-32 cm, w kostce 18-20 cm;

przy wzroście 160 i wadze 55–58 kg obwód nogi w udzie od 50 do 56 cm, w łydce 32–35 cm, w kostce 19–22 cm;

przy wzroście 167 i wadze 56–65 kg obwód nogi w udzie wynosi od 52 do 58 cm, w łydce 33–36 cm, aw kostce 22–23 cm.

złotym standardem

Marilyn Monroe, fot. Legion Media

Każdy zna najbardziej idealne parametry kobiecej sylwetki: 90x60x90. W rzeczywistości nie jest jasne, skąd się wzięły. Są tylko przypuszczenia. Jednym z nich jest to, że kiedy biznes haute couture dopiero nabierał rozpędu, projektantom mody wygodnie było szyć sukienki według tak prostego wzoru. Uważa się również, że uroczy Marilyn Monroe był mniej więcej tej samej wielkości. Ona, jak każda kobieta, okresowo przybierała na wadze, a potem traciła na wadze. Nawiasem mówiąc, jej wzrost wcale nie był modelowy – 166,6 cm.

W historii ludzkości koncepcje, jakie powinny być idealne parametry kobiecego ciała, wielokrotnie się zmieniały. I nie jest to zaskakujące, ponieważ w różnych czasach historycznych była inna sytuacja z jedzeniem, różne postawy wobec różnic rasowych itp. Zastanówmy się dzisiaj, jakie standardy kobiecego piękna, jeśli można je tak nazwać, istnieją teraz.

Witam! Dzisiejszy temat o idealnych proporcjach kobiecego ciała podjąłem nieprzypadkowo. Postaram się udzielić jak najbardziej szczegółowej odpowiedzi, a także podać przykład danych tabelarycznych, do których można się odnieść w tej sprawie.

Każda kobieta pragnie mieć idealną figurę. Ale opinia o tym, jaka powinna być, jak mówiłem, wielokrotnie się zmieniała. Od samego początku chcę Ci powiedzieć, że nie powinieneś dostosowywać swoich proporcji do jakiegoś średniego wskaźnika.

Ale nadal musisz wziąć pod uwagę stosunek wzrostu, wagi, objętości bioder i klatki piersiowej. Jak rozumiesz, te parametry są indywidualne.

Dziś z przyjemnością pokażę Ci, jak można obliczyć w przybliżeniu idealne proporcje kobiecego ciała, jeśli wiesz, od czego one zależą.

 • Parametry idealnej kobiecej sylwetki
 • Pięć rodzajów kobiecej sylwetki
 • Idealne proporcje kobiecego ciała według mężczyzn
 • Formuły na idealne parametry kobiecego ciała
 • Typy kobiecej budowy ciała
  • Mesomorph
  • Ectomorph
  • Endomorph
  • Idealne proporcje kobiecego ciała do wzrostu i długości nóg
  • Idealne proporcje kobiecego ciała do klatki piersiowej, talii i bioder
  • Idealne proporcje do wagi i wzrostu

  Parametry idealnej kobiecej sylwetki

  Przez cały czas istniały różne ideały kobiecego piękna. W starożytności odpowiadała im Wenus. Ta bogini miłości i piękna była przedstawiana z małymi piersiami i pełnym brzuchem. W połowie XX wieku szczupła figura była uważana za idealną, wtedy dziewczyny zaczęły dążyć do parametrów 90-60-90. A teraz cenione jest muskularne ciało z cienką talią i dużym tyłkiem.

  Kobiety i dziewczęta starają się dostosować swoje parametry do ideału, ale to nie zawsze się udaje, a właściwie nie jest to konieczne. Piękno jest subiektywne i nie zależy od rozmiaru klatki piersiowej czy bioder.

  W starożytności parametry te obliczano za pomocą złotego podziału. Ta liczba określała stosunek talii do bioder. Wizualnie osoba przede wszystkim ocenia gładkość linii ciała. A co najważniejsze, linia łącząca biodra, talię i pas barkowy.

  Nie ma takiej postaci, którą większość uznałaby za idealną.

  Ten wskaźnik jest subiektywny, zależy od płci i własnych wyobrażeń na temat piękna.

  Moim zdaniem najważniejsze jest to, że postać nie jest zwiotczała, a dziewczyna czuje się przy niej pewnie. Ale oczywiście jestem za atletyczną sylwetką, płaskim brzuchem, wypukłym pośladkiem, brakiem cellulitu itp.

  Ale to tylko moja opinia i moje preferencje.

  Jak rozumiesz, dzisiejszy artykuł będzie wyjątkowo subiektywny, ale nadal dam kilka zabawnych tabel, aby określić idealne proporcje ciała dla dziewcząt.

  Dlatego, moim zdaniem, dążąc do ideału, należy określić stosunek objętości klatki piersiowej, talii, bioder, biorąc pod uwagę wzrost i budowę ciała.

  Pięć rodzajów kobiecej sylwetki

  Zanim spróbujesz dopasować swoje ciało do warunkowego ideału, musisz wziąć pod uwagę dane naturalne.

  Jest to szerokość ramion, bioder, długość ramion i nóg, procent masy tłuszczu.

  Jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek objętości bioder, obręczy barkowej i talii, wszystkie kobiece sylwetki można podzielić na kilka grup:

  Typy kobiecej sylwetki

  • Najbliżej złotego podziału jest figura klepsydry. Większość ludzi uważa go za idealny. Takie kobiety mają cienką talię, szerokie biodra i ramiona. Nawet jeśli przybierają na wadze, figura pozostaje piękna.
  • Kształt gruszki – z szerokimi biodrami, wąskimi ramionami i talią. To idealna postać według artystów renesansowych. Takie kobiety mają pełne uda, nawet jeśli nie ma złogów tłuszczu w innych częściach ciała.
  • Właściciele figury w kształcie trójkąta od góry do dołu nie mają skłonności do przybierania na wadze. Na tle szerokich ramion talia wygląda na szczupłą. Ich biodra są wąskie, dzięki czemu budowa ciała staje się proporcjonalna, trzeba intensywnie uprawiać sport. To męski typ sylwetki, niektórzy uważają to za brzydkie. Mogę też powiedzieć, że przy tego typu sylwetce będziesz musiał się bardzo postarać, ale możesz naturalnie upiększyć sylwetkę poprzez odżywianie i trening.
  • Najtrudniej jest kobietom o sylwetce w kształcie jabłka. Na tle wąskich ramion i bioder mają duży brzuch, przez co ciało wygląda nieproporcjonalnie. Takim kobietom bardzo trudno jest schudnąć i osiągnąć idealne proporcje.
  • Typ kształtu prostokąta to coś pomiędzy klepsydrą a jabłkiem. Ramiona i biodra są mniej więcej tej samej szerokości, ale talia nie jest wyraźna. Jeśli takie kobiety przybierają na wadze, tłuszcz odkłada się głównie równomiernie w jamie brzusznej.

  Idealne proporcje kobiecego ciała według mężczyzn

  Moje i ogólnie męskie zdanie na temat kobiecej urody może odbiegać od ideału.

  Teraz, jak powiedziałem, modne są szerokie ramiona, duże pośladki i klatka piersiowa. Ale mężczyźni przede wszystkim oceniają stosunek objętości bioder do talii (czysto podświadomie). Dla nas ważniejsza jest gładkość krzywizn ciała.

  Większość mężczyzn uważa, że ​​dziewczyna wygląda idealnie, jeśli ma piękne piersi, wdzięczną talię, szerokie, atletyczne biodra. Ale są tacy, którzy lubią szczupłe, a inni – pulchne dziewczyny.

  Ale w każdym razie mogę powiedzieć, że nadmiar tkanki tłuszczowej ma negatywny wpływ na atrakcyjność.

  Nadwaga starzeje się, wygląda na zmęczonego i rzeczywiście nie ma ani jednej grubej osoby, która piękniej jest być gruba niż wysportowana.

  Formuły na idealne parametry kobiecego ciała

  Istnieje wiele formuł obliczania idealnych parametrów kobiecego ciała. Ale żaden z nich nie może być standardem.

  Przy tych samych wskaźnikach jedna dziewczyna będzie wyglądać na szczuplejszą ze względu na cechy budowy ciała lub postawy, inne nogi będą wyglądać na dłuższe, ponieważ talia jest położona wyżej.

  Dlatego wszystkie formuły są tylko zaleceniami, nie należy dążyć do dokładnego dopasowania idealnych parametrów.

  Typ sylwetki nadawany jest kobiecie od urodzenia (tzw. genetyka).

  Ale jeśli prowadzisz odpowiedni tryb życia i dobrze się odżywiasz, możesz sprawić, że każde ciało będzie o wiele piękniejsze!

  Typy kobiecej budowy ciała

  Wszystkie kobiety według ich budowy ciała można warunkowo podzielić na 3 typy:

  Rodzaje postaci kobiecych

  Bierze pod uwagę tempo wzrostu mięśni, metabolizm, procent tkanki tłuszczowej. Każdy typ ma swoje idealne parametry.

  Typ ciała jest dany kobiecie z natury, trudno go zmienić, ale nadal możesz uczynić ciało o wiele piękniejszym, jeśli zastosujesz kompetentny trening.

  Swoją drogą mam fajny artykuł na moim blogu, w którym zamieściłem super Program ćwiczeń dla dziewcząt.

  Poniższa tabela pomoże ci zrozumieć, jakie powinny być parametry dla kobiet, w zależności od typu budowy ciała:

  typ ciała objętość klatki piersiowej, cm talia, cm biodra, cm
  ektomorfia 88-90 59-63 85-90
  mezomorfia 92-96 61-64 87-92
  endomorfia 95-100 68-80 99-105

  Mesomorph

  Mezomorficzna lub normosteniczna budowa ciała jest najbardziej zbliżona do idealnych proporcji. Jest to sytuacja, w której mięśnie łatwo rosną, a sylwetka bardzo szybko nabiera sportowego wyglądu.

  Mają szerokie kości, więc ramiona i biodra wyglądają na obszerne. Ale jednocześnie talia jest również wyraźna, a procent tkanki tłuszczowej jest niski.

  Postać wygląda harmonijnie, w razie potrzeby dziewczyna może sprawić, że będzie idealna przy pomocy ćwiczeń fizycznych.

  Nawiasem mówiąc, ten typ sylwetki najłatwiej przekształcić w idealne proporcje. Dziewczyny z tym typem sylwetki mają z natury szczęście.

  Ectomorph

  Szczupłe dziewczyny mają ektomorficzną lub asteniczną sylwetkę.

  Swoją drogą na blogu zamieściłem artykuł o tym jak to powinno wyglądać program treningu ektomorficznego.

  Ektomorfy mają przyspieszony metabolizm, więc waga w stosunku do wzrostu jest poniżej średniej.

  Taka postać nie tak dawno uważana była za idealną. Pamiętasz, jak w latach 90. panowała moda na silną szczupłość? Wygląda na to, że to było dopiero jakiś czas temu.

  Ale ektomorficy mają wąskie biodra i małe piersi, jest to dla nich trudne podkręcić pośladki lub uzyskać zaokrąglone kształty.

  Takie dziewczyny mają słabe mięśnie, długie nogi i ramiona, cienkie kości. Trudno im przybrać na wadze, ale jeśli się pojawi, postać staje się prostokątem.

  Kiedy schudniesz, pierwszą rzeczą, którą tracisz, jest masa mięśniowa.

  Endomorph

  Budowa ciała endomorficznego lub hiperstenicznego u kobiet niskiego wzrostu.

  Mają krótkie kończyny, obszerną klatkę piersiową i pełne biodra. Z powodu powolnego metabolizmu tkanka tłuszczowa szybko się odkłada. Masa mięśniowa jest niska, więc takie dziewczyny nie mogą dużo schudnąć – sylwetka będzie wyglądać nieproporcjonalnie.

  Ale jest tu jedna pozytywna rzecz, endomorfowi dość łatwo nabrać masy mięśniowej, przy okazji mam artykuł na moim blogu, w którym powiem ci, jak się pompować, jeśli endomorfia.

  Idealne proporcje kobiecego ciała do wzrostu i długości nóg

  W branży modelek bierze się pod uwagę piękną dziewczynę o długich nogach.

  Ale aby sylwetka wyglądała proporcjonalnie i atrakcyjnie, długość nóg musi odpowiadać wzrostowi.

  Możesz zmierzyć ten parametr z centymetrem, stojąc boso na płaskiej podłodze. Pomiary są pobierane od kości biodrowej do pięty.

  Średnio długość nóg powinna wynosić około połowy wysokości lub trochę więcej.

  Wzrost (cm długość nogawki, cm
  do 160 78-83
  161-167 84-89
  168-174 90-94
  175-180 95-100

  Idealne proporcje kobiecego ciała do klatki piersiowej, talii i bioder

  Wielu uważa, że ​​​​im większa klatka piersiowa i cieńsza talia, tym lepiej. I masz praktycznie rację)) Ale proporcje są również ważne w tych parametrach. Idealnie, gdy talia stanowi 60-70% klatki piersiowej i bioder. Taka postać wygląda harmonijnie.

  Ale te parametry zależą nie tylko od rodzaju budowy ciała kobiety, ale także od wzrostu. Odchylenia od norm talii i bioder mogą wynosić 5-6 cm, nie więcej.

  Ale jednocześnie musisz upewnić się, że na brzuchu i pośladkach nie ma cellulitu i złogów tłuszczu.

  Wzrost (cm Klatka piersiowa (cm talia cm biodra, cm
  155 88-90 57 89
  158 90-92 59 91
  160 91-93 60 92
  163 92-94 61 93
  167 94-96 62 95
  170 95-97 63 98
  173 96-98 64 100
  175 98-100 65 101
  178 100-102 66 103
  181 102-104 67 104

  Idealne proporcje do wagi i wzrostu

  Głównym wskaźnikiem pięknego i zdrowego ciała jest stosunek wzrostu do wagi.

  Znany jest wzór na obliczenie idealnej wagi: wzrost w centymetrach minus 105-110. Parametry te są względne, wiele zależy od typu budowy ciała, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej.

  Należy starać się nie przekraczać górnych i dolnych granic normy.

  Pożądane jest, aby waga nie różniła się od ideału o więcej niż 5 kg.

  Normy zależą od budowy ciała i wieku.

  Po 40 latach metabolizm zwalnia, waga może wzrosnąć o 5-7 kg, co jest całkiem normalne.

  Wzrost (cm waga dla ektomorfa, kg waga dla mezomorfa, kg waga dla endomorfa, kg
  155 48-52 50-56 55-59
  160 50-54 52-58 57-61
  165 52-55 54-59 59-63
  170 54-57 55-61 60-65
  175 55-59 57-63 62-67
  180 57-60 59-65 64-68

  Idealne proporcje kobiecego ciała

  Podsumuję trochę to, co powiedziałem dzisiaj:

  • Zdania na temat idealnych proporcji kobiecej sylwetki są różne. Uzależniają się od trendów mody i tego, kto ceni piękno ciała. Mężczyźni i kobiety zwracają uwagę na różne parametry.
  • Trudno jest osiągnąć ideał, ponieważ istnieją trzy typy budowy ciała (ektomorf, mezomorf, endomorf), dla których normy są różne.
  • Pewny typ sylwetki nadawany jest kobiecie od urodzenia, dlatego często trudno jest skorygować pewne niedociągnięcia. Ale jeśli dbasz o siebie, ćwiczysz i dobrze się odżywiasz, możesz zachować odpowiednie proporcje.
  • Idealne proporcje zależą od proporcji wzrostu do wagi, talii, bioder i klatki piersiowej, należy również zwrócić uwagę na długość nóg.
  • Głównym wyznacznikiem pięknej sylwetki jest dobry nastrój i zdrowie. Jeśli kobieta jest aktywna, szczęśliwa i świetnie się czuje, lekkie odchylenie od idealnych norm nie jest straszne.

  Mam nadzieję, drogie dziewczyny, że ten artykuł o idealnych proporcjach kobiecego ciała był dla was przydatny.

  Głównym wyznacznikiem moim zdaniem jest odbicie w lustrze, dąż do tego, abyś był szczęśliwy widząc siebie w lustrze, a także czuł się świetnie.

  Idealne proporcje ciała dla dziewczynek

  Chciałbym również doradzić Ci moje płatne materiały, które pomogą Ci schudnąć i skuteczniej budować ciało:

  • Kurs multimedialny „Jak podkręcić prasę w domu”
  • Kurs ekstremalnego spalania tłuszczu
  • Kurs „Ekstremalny przyrost masy”
  • Kurs „Racjonalne spalanie tłuszczu”

  PS Subskrybuj aktualizacje bloga. Od tego momentu będzie tylko gorzej.

  Z wyrazami szacunku i najlepszymi życzeniami, Nikita Wołkow!

  (11 oceny, średnia: 4,00 z 5)

  Autor artykułu Nikita Volkov

  Trener personalny fitness i kulturystyki (certyfikat o międzynarodowym standardzie). Autor bloga snow-motion.ru. Doświadczenie stałych szkoleń od 2010 roku, zarządzaniem klientami online zajmuję się do skutku od 2014 roku.

  Studiowałem anatomię, fizjologię, teorię i metodologię treningu fitness, stale poszerzam swoją wiedzę studiując różne opracowania naukowe i literaturę sportową.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: