Dlaczego nie możesz trzymać orchidei w domu?

Piękne storczyki są bardzo popularne wśród miłośników roślin domowych i twórców bukietów. Pierwsza wzmianka o tych kwiatach pochodzi z VII wieku pne. Obecnie istnieje wiele odmian hybrydowych, które zadziwiają szczególną jasnością kwiatów oraz niezwykłością ich kształtów i kolorów.

Bukiet różnych storczyków

Symbol harmonii, doskonałości i czystości – orchidea nie jest przypadkowo owiana przesądami i znakami, o których warto wiedzieć, zanim wprowadzisz tę roślinę do domu. Niektórzy ezoterycy są pewni, że nie ma dla niego miejsca w domu, podczas gdy inni wręcz przeciwnie, uważają, że zdecydowanie powinieneś mieć taki kwiat.

Historia pochodzenia orchidei

Roślina jest jedną z najstarszych, a nazwę nadał jej filozof Teofrasta. Znaleziony przez niego okaz miał pseudobulwy, z powodu których nazwano go „jądrem” – tak tłumaczy się tę nazwę ze starożytnej greki. W wielu krajach występuje orchidea, nie tylko o tropikalnym, ale także o zimnym klimacie.

Widoki północne nie mogą się jednak pochwalić jasnością i rozmiarem. Według mitów ludów Ameryki Południowej, gdzie kwiat ten wyróżnia się szczególnym blaskiem, pojawił się z fragmentu tęczy. Gatunki tropikalne zostały po raz pierwszy sprowadzone do Europy w XVIII wieku.

Znaczenie w języku kwiatów

Język kwiatów jest tajemnym znaczeniem osadzonym w konkretnej roślinie w celu przekazywania ukrytych wiadomości. Pojawił się w starożytności i zachował się do dziś. W tym języku zarówno egzotyczne, jak i rodzime gatunki obdarowanego kwiatu mają następujące znaczenie:

 • sofistyka;
 • kobiecość;
 • seksualność;
 • piękno;
 • płodność;
 • udoskonalenie.

Aby w pełni zrozumieć, co symbolizuje przedstawiona roślina, musisz wyobrazić sobie, jakie jest znaczenie koloru orchidei, ponieważ w zależności od tego zmieni się znaczenie przesłania. Kolor jego płatków oznacza:

 • biały kolor – cześć, szacunek i niewinność. To właśnie białe piękno jest często podawane młodym matkom;
 • żółty – wskazuje na przyjazne nastawienie i wiarę w siłę. Możesz dać złotą orchideę koledze lub przyjacielowi;
 • różowy to uznanie wyrafinowania i kobiecości, a także piękna. Dobra opcja na prezent dla przyjaciela;
 • zielone plamy w kolorze płatków dowolnego koloru – życzenie długowieczności, szczęścia i sukcesu;
 • fioletowy jest wskaźnikiem uznania godności i osiągnięć osoby, a także podziwu dla niej. Dobry prezent dla mentora;
 • czerwone plamy na tle dowolnego koloru – oznaka namiętnych uczuć do kobiety i uznanie odwagi i męstwa mężczyzny;
 • kolor niebieski – wskazówka, że ​​​​podarowany kwiat symbolizuje duchową więź między ludźmi. Może to również oznaczać pokrewne uczucia dawcy.
READ
Tkanina ze słowiańskim nadrukiem: 5 ciekawostek na temat materiału

Jeśli chcesz przekazać wiadomość w języku kwiatów, powinieneś wiedzieć, że osoba, która otrzymuje roślinę, rozumie ją. W przeciwnym razie pozostanie ukryty, co oznacza tajną wiadomość.

Obserwacje naszych przodków:

Nasi przodkowie, obserwujący roślinę od czasów starożytnych, wiązali z nią wiele wierzeń. Dziś, nieco dostosowane do warunków współczesnego życia, nadal istnieją i cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

 1. Tropikalny gość przywieziony z obcego domu przez nowego właściciela stanie się źródłem negatywnej energii, dzięki czemu zaczną się ciągłe kłótnie, konflikty i łzy. Świat opuści rodzinę. Wynika to z faktu, że roślina będzie doświadczać ekstremalnego stresu związanego ze zmianą domu, a przyzwyczajenie się do nowego środowiska zajmuje dużo czasu.
 2. Przy silnym zmęczeniu, które obejmuje w pracy, kwiat należy umieścić w pobliżu. Okresowo patrząc na nią, osoba zostanie naładowana energią i łatwiej będzie sobie radzić ze stresem.
 3. Kiedy przywódca w pracy ma zbyt chłodny temperament, należy mu podarować orchideę. Zmiękczy jego charakter, a podwładnemu łatwiej będzie z nim pracować.
 4. Roślina podarowana dziewczynie przez chłopaka obiecuje mu, że będzie go kochała ze szczególną siłą i nawet jeśli wcześniej była wobec niego dość chłodna, podzieli się swoimi uczuciami.

Czy wierzyć w takie znaki, każdy musi sam zdecydować.

Czy roślinę można trzymać w domu?

Orchidee w różnych kolorach

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Istnieje opinia, że ​​wampiry energetyczne to storczyki, które można znaleźć na wolności, ale nawet tutaj pojawia się wiele pytań i sporów. Teraz w sklepach można znaleźć sztucznie hodowane hybrydy, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla innych.

Wydaje się, że orchidea wnosi do wnętrza same pozytywne emocje i radość! Jest inna opinia, każda osoba sama wybiera, co przyniesie mu ten kwiat. Jeśli hodujesz storczyki z troską i miłością, otrzymasz to samo w zamian.

Gdzie trzymać orchideę?

Lokalizacja rośliny w domu ma ogromne znaczenie. Najlepiej postawić doniczkę w pokoju, w którym często toczą się dyskusje na poważne tematy i toczą się spory. Wybuchy energii, które wystąpią w tym samym czasie, zostaną pochłonięte przez roślinę i nie będą się kumulować, podgrzewając atmosferę w domu.

Zakwaterowanie we wnętrzu i wystroju

Aby tropikalny gość dobrze się rozwijał i był przydatny dla właścicieli, konieczne jest prawidłowe dopasowanie go do wnętrza pokoju. Nie należy otaczać go zbyt jasnymi przedmiotami, które odwrócą uwagę od siebie, ponieważ spowoduje to, że roślina zacznie odczuwać stres, a to jest szkodliwe dla klimatu w domu.

READ
Lampka nocna: 18 opcji, które uzupełnią wnętrze Twoich pokoi

Jeśli nie wierzysz w znaki i po prostu używasz spektakularnego kwiatu jako elementu wystroju w projekcie pokoju, powinieneś umieścić go w miejscach, w których jest wystarczająco dużo światła i nie ma przeciągów. Roślina harmonijnie pasuje do większości stylów wnętrz.

feng shui i orchidea

Opinie na temat rośliny są sprzeczne. Według niektórych źródeł nie powinien przebywać w domu, ale według innych przynosi człowiekowi tylko dobre rzeczy. Tak więc, jeśli chcesz odnieść sukces, musisz umieścić kwiat na północy mieszkania, dla spełnienia pragnień – na południowym wschodzie, aby zachować zdrowie i wyleczyć się z chorób – na wschodzie, aby znaleźć spokój – na północny zachód.

Storczyk Feng Shui w domu powinien zająć swoje miejsce przy ścisłym przestrzeganiu wymienionych zasad. Jeśli osobie uda się znaleźć wspólny język z rośliną, stanie się ona dla właściciela najsilniejszą obroną przed problemami, a jednocześnie, jeśli nie zostanie znalezione podejście do niej, zacznie wytwarzać negatywną energię.

Znaki związane z kolorem storczyków

Istnieje wiele znaków i wierzeń związanych z kolorem kwiatów.

 • Żółty. Przyciąga pieniądze i obiecuje stabilny dobrobyt finansowy.
 • Czerwony. Pomaga przezwyciężyć nawet najsilniejsze lenistwo i stać się bardziej zdeterminowanym.
 • Fioletowy. Daje możliwość znalezienia siły do ​​porzucenia złych nawyków.
 • Pomarańczowy. Zwiększa energię i kreatywność.
 • Biały i różowy. Pomaga poprawić nastrój i złagodzić depresję. Odpędzą złe myśli i przywrócą duchową harmonię.

Jeśli nie wierzysz w znaki, powinieneś wybrać piękno z tropików do swojego domu, biorąc pod uwagę, że wszystkie rośliny wyglądają harmonijnie w czasie kwitnienia.

Znaki i przesądy storczyków w domu

Orchidea w domu, z którą związane są liczne znaki i przesądy, można oceniać na różne sposoby. Istnieje więc przekonanie, że kwiat przyniesie zło, jeśli w domu jest więcej niż 1 taka roślina. W innych przypadkach, odpowiednio umieszczony w mieszkaniu, traktowany jest głównie jako talizman przeciwko złemu.

Orchidea jako prezent

Prezentowany tropikalny gość może wiele powiedzieć. Kiedy więc mężczyzna daje ten kwiat, jest to wskazówka, że ​​uXNUMXbuXNUMXbjest szczerze zakochany w wybranym, ale jednocześnie sam nie może gwałtownie okazywać swoich uczuć. Gdy podwładni wręczają taki prezent liderowi, którego nie lubią, to nie powinien on przynosić rośliny do domu, gdyż w takim przypadku przysporzy to kłopotów, ponieważ zatrzyma ich negatywne emocje skierowane do szefa.

READ
20 wynalazków, które są mistrzami w świecie designu

Nie możesz dać storczyków z domu. To zrani zarówno dawcę, jak i biorcę. Kwiat pomści taką zdradę dla obojga, przyciągając do ich domów tylko złe rzeczy.

Wpływ orchidei na mężczyznę

Dla mężczyzn ta roślina przyciągnie pozytywną energię, co pomoże w rozwoju kariery.

Wpływ na kobiety

Kwiat w domu kobiety obiecuje pozytywne zmiany w życiu rodzinnym i otwiera wiele możliwości. Możesz oczekiwać dobrego samopoczucia finansowego i dobrego zdrowia. Ponadto roślina przyczynia się do długoterminowego zachowania piękna. Istnieje jednak również negatywny znak, że orchidea odstrasza mężczyzn i obiecuje celibat.

W ślubnym bukiecie

Bukiet ślubny ze storczykami to życzenie długiego i szczęśliwego życia rodzinnego. Kwiat wskazuje również na czystość i niewinność uczuć.

Dlaczego kwitną

Jeśli nagle zakwitł gość tropikalny, można to uznać za znak proroczy. Kwiat ostrzega więc przed nagłymi zmianami w życiu właściciela. To, czy są dobre, czy złe, zależy od tego, jak roślina czuje się w domu. Im dłuższy kwitnienie, tym bardziej pozytywnie się przyciągnie.

Pojawiło się dziecko

Pojawienie się dziecka jest rzadkim wydarzeniem, które wskazuje na rychłe szczęście. Możliwe jest również uzupełnienie rodziny. Zjawisko symbolizuje nowe życie i pozytywne zmiany.

Czy orchidea jest trująca?

Storczyk nie jest trujący i tylko w wyjątkowych przypadkach może powodować alergie.

Ezoteryzm i energia roślin

Uważa się, że wszystkie rośliny mają własną energię. Tropikalny gość potrzebuje stałego zewnętrznego pożywienia i stara się czerpać je z otoczenia. Dlatego potrzebuje dobrej opieki, miłości i troski.

Bardzo lubi, gdy właściciel do niej mówi, chwali ją za kwitnienie i urodę. Następnym razem, gdy orchidea zakwitnie, wyprodukuje jeszcze więcej kwiatów i będzie kwitła dłużej niż zwykle.

Orchidea wampira energetycznego?

Mówi się, że roślina wysysa z właściciela pozytywną energię. Z tego powodu nie można stale przebywać w pokoju, w którym stoi kwiat. Nie należy go również kupować osobom, które cierpią na niestabilność emocjonalną – im to tylko zaszkodzi.

Inni zauważają tylko dobre zmiany w życiu, poprawę zdrowia i kondycji finansowej po pojawieniu się kwiatu w domu.

Wykorzystanie storczyków w medycynie ludowej

Tradycyjna medycyna wykorzystuje tę roślinę jako lek. Czasami jest nawet obdarzony magicznymi właściwościami, ponieważ niektóre gatunki mogą rosnąć poza glebą.

READ
Jak każdy znak zodiaku tęskni

Przydatne i lecznicze właściwości storczyków

Różne rodzaje roślin mają różny wpływ na organizm człowieka. Z tego powodu w medycynie ludowej w różnych krajach nie są one stosowane w ten sam sposób. Główne użyteczne i lecznicze właściwości rośliny to:

 • zwiększona odporność;
 • poprawa funkcji rozrodczych;
 • usuwanie obrzęków;
 • znieczulenie;
 • cierpki;
 • przeciwreumatyczne;
 • przeciwgorączkowy.

W oficjalnej medycynie do produkcji wielu preparatów stosuje się również ekstrakty z tego kwiatu.

Wykorzystanie storczyków w kuchni

Roślina jest również używana do gotowania w wielu krajach. Jej kwiaty mogą służyć jako przyprawa lub stanowić samodzielne danie. Liście i łodygi są również przygotowywane. W wielu krajach zjada się pseudobulwy. Z rośliny przyrządza się również pyszne i zdrowe herbatki, które pomagają przy spadku odporności oraz przy problemach z potencją u mężczyzn. Najczęściej ten kwiat jest używany w Chinach.

Dobrze znana wanilia należy również do storczyków. Weszła do kuchni ogromnej większości krajów jako sposób na nadanie niezwykłego pysznego smaku wielu potrawom.

Tatuaż orchidei

Tatuaż orchidei to powszechna fabuła u kobiet. W interpretacji klasycznej ma następujące znaczenie:

 • uwodzenie;
 • kobiecość;
 • pragnienie licznych związków seksualnych dla przyjemności, a nie rodziny;
 • harmonia ze światem i samym sobą.

Czasami wykonuje się podobny tatuaż, jeśli chcą pokazać swoje pragnienie luksusu i bogactwa. Kobiety, które mają jakiś wygląd i podkreślają to jeszcze bardziej za pomocą obrazu niezwykłego kwiatu na ciele.

W starożytności takie tatuaże były używane przez Indian jako środek ochrony przed złymi duchami i niebezpieczeństwami. Wierzyli, że ten kwiat pomaga im komunikować się z duchami wstawienników, dlatego jego wizerunek na ciele był obowiązkowy, a przede wszystkim dla wojowników i szamanów.

Dla mężczyzny tatuaż przedstawiający orchideę nie jest typowy. Tylko czasami jest wypchany przez tych, którzy chcą zwrócić uwagę na swoją indywidualność, pokazać chęć wyrwania się z ogólnych zasad, a także zmienić swój status społeczny. Czasami to ona jest wybierana przez osoby o nietradycyjnej orientacji seksualnej, jako sposób na podkreślenie tej cechy.

Przydatne wideo:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: