Dlaczego lampy pierścieniowe są tak popularne?

Lampa pierścieniowa to wysokiej jakości oprawa oświetleniowa z dużą liczbą diod LED. Służy do nagrywania filmów lub zdjęć, transmisji. Zapewnia wyraźne oświetlenie bez cieni, odblasków, migotania. Pierścień do selfie jest niezastąpiony w warunkach, w których nie ma wystarczającej ilości naturalnego światła.

wygląd lampy pierścieniowej

Plusy i minusy

Do niedawna wysokiej jakości oświetlenie było drogie i dostępne tylko dla profesjonalnych fotografów. Wraz z pojawieniem się specjalnych lamp możesz robić żywe, bogate i wyraźne zdjęcia nawet w domu. Światło pochodzące z diod LED oświetla twarz, a wady stają się niewidoczne. Kolory na zdjęciu, nawet w ciemności, są jasne, wyraźne, naturalne.

Główne zalety lamp LED:

 • Długa żywotność – diody LED działają do 11 lat.
 • Racjonalne zużycie energii – zużywają do 10 razy mniej prądu niż lampy z systemem żarowym.
 • Bezpieczeństwo – diody LED nie zawierają rtęci i szkodliwych metali, które w przypadku uszkodzenia negatywnie wpływają na samopoczucie człowieka.
 • Oszczędzaj czas, nerwy, pieniądze – korzystając z pomysłów z lampą pierścieniową możesz samodzielnie tworzyć atrakcyjne treści.
 • Wygoda – aby uzyskać dobre zdjęcie lub film, wystarczy umieścić lampę LED przed obiektem.

tworzenie makijażu pod lampą

Występują również wady urządzeń funkcjonalnych. Przede wszystkim jest to wyraźny kierunek strumienia światła. Aby robić zdjęcia pod różnymi kątami, będziesz potrzebować więcej niż jednej lampy.

Po co kupować lampę pierścieniową do statywu?

Urządzenie na statywie pozwala na samodzielne kręcenie wysokiej jakości filmów lub zdjęć.

Zalety lamp statywowych:

 • Regulacja wysokości, kąta pochylenia.
 • Niezawodność, stabilność.
 • Zasilany przez źródło USB, co pozwala na używanie pierścienia LED w dowolnym środowisku.

Co jest lepsze: softbox lub lampa pierścieniowa

Softbox jest niezawodnym źródłem żywych kolorów. Instalacja zajmuje dużo miejsca, dlatego znajduje zastosowanie głównie w profesjonalnych studiach fotograficznych. Dla salonu kosmetycznego taki zakup nie jest racjonalny. Na lampie znajduje się statyw w postaci świecącego pierścienia, co jest wygodne, gdy trzeba kręcić treści bez pomocy. Lampę można łatwo zdemontować, dzięki czemu transportem sprzętu zajmie się nawet delikatna dziewczyna. Mistrzowie urody często zabierają ze sobą własne potężne modelki na kursy mistrzowskie lub zawody. Urządzenie z podstawką stołową można nawet postawić na stoliku kawowym.

READ
20 wynalazków stworzonych z myślą o komforcie kobiet, które zarabiają miliony

Co to jest lepsze światło wideo lub lampa pierścieniowa?

Lampa do selfie o objętości 26-55 cm jest o rząd wielkości jaśniejsza niż lampa wideo, która nie może dać tak bezcieniowego efektu. Zalety pierścieni do selfie:

 • usuń dodatkowe cienie;
 • ukryć odblaski i niedoskonałości;
 • równomiernie rozpraszać światło.

Dlaczego potrzebujesz lampy pierścieniowej do fotografii?

Mocna lampa z diodami LED jest dziś odpowiednia zarówno w fotografii amatorskiej, jak i profesjonalnej. To fotografowie jako pierwsi mieli takie instalacje. Dzięki naturalnemu, białemu światłu ustalany jest stosunek kolorów w cieniu do kadru, szczegółowo oceniany jest wzór światła. Lampa pierścieniowa nadaje się zarówno do fotografii mikro, jak i makro.

fotografia z lampą

Dlaczego potrzebujesz lampy pierścieniowej do nagrywania filmów?

Jeśli wady zdjęcia można poprawić za pomocą retuszu i filtrów, to z wideo jest to trudniejsze. Dzięki lampom z kontrolowaną temperaturą możesz nagrywać wideo bez cieni i odblasków. Lampa pierścieniowa wykorzystywana jest zarówno do fotografii produktowej i usługowej, jak i do tworzenia filmów na blogi w mediach społecznościowych. Ucząc się, jak fotografować za pomocą światła pierścieniowego, możesz uzyskać wyraźny obraz bez profesjonalnego operatora. Prawidłowo ustawiając oświetlenie, możesz ulepszyć twarz, ukryć zmarszczki i niedoskonałości.

Dlaczego potrzebujesz lampy pierścieniowej do swojego telefonu?

Konstrukcja lampy umożliwia bezpieczną instalację smartfona do samodzielnego robienia zdjęć i filmów z następującymi funkcjami:

 • regulacja światła;
 • jednolite oświetlenie;
 • brak cieni.

używać do selfie

Dlaczego lampa pierścieniowa ma różne kolory?

Różnorodność odcieni pozwala na dostosowanie różnych temperatur barwowych:

 • Ciepły – często używany do fotografii produktowej.
 • Zimno – wygląda realistycznie.
 • Neutralny – odpowiedni do transmisji wideo.

W jednej lampie mogą być dziesiątki kolorowych poświat i trybów migotania, które pozwolą na tworzenie efektów wow.

Dlaczego potrzebujesz lampy pierścieniowej do kręcenia na tik tok

Tiktok to popularna sieć społecznościowa, która pozwala każdemu, kto chce stać się popularny, wypróbować blogowanie. Aby kręcić przykuwające uwagę treści, wystarczy wymyślić oryginalną fabułę i kupić niedrogą lampę. Możesz śpiewać, tańczyć, opowiadać wiersze lub historie z życia.

selfie ze światłem pierścieniowym

Dlaczego potrzebujesz lampy pierścieniowej dla blogera?

Dzięki pierścieniowi z wieloma diodami LED możesz tworzyć jasne oświetlenie i robić wysokiej jakości zdjęcia i filmy za pomocą standardowego aparatu, a nawet niedrogiego smartfona. Konfiguracja oświetlenia zajmuje kilka minut, co oszczędza czas.

READ
16 niesamowitych pomysłów na wystrój salonu i wygodne życie

Dlaczego mistrzowie piękna potrzebują lampy pierścieniowej?

Wraz z pojawieniem się lamp pierścieniowych pracownicy branży kosmetycznej mają możliwość samodzielnego robienia zdjęć do portfolio lub konta w mediach społecznościowych. Urządzenia pomagają w pracy i zastępują kilka urządzeń.

Zalety lamp led w branży kosmetycznej:

 • Zdolność do oddania naturalnych odcieni kosmetyków i koloru skóry.
 • Kompletne oświetlenie miejsca pracy.
 • Ze względu na jasność światła źrenice zwężają się, co skutkuje większą jasnością oczu.

Urządzenia LED są kompaktowe, nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu można je zainstalować blisko miejsca pracy. Przyjrzyjmy się bliżej, kto używa pierścienia LED i do czego.

 • Wizażystka – jakość oświetlenia odgrywa ważną rolę w wysokiej jakości makijażu. Najmniejsze wady mogą zepsuć obraz. Ze względu na brak ostrych cieni i zniekształceń kolorów podczas pracy oświetlacza LED, mistrz wyraźnie wykonuje pracę. Jasne oświetlenie pomaga stworzyć niepowtarzalny blask w oczach modelki i oddaje naturalne odcienie.
 • Stylista – aby być rozpoznawalnym i poszukiwanym, osoba pracująca nad tworzeniem obrazu musi być w stanie nie tylko stworzyć niepowtarzalny styl, ale także poprawnie uchwycić wszystkie niuanse na zdjęciu. Dzięki lampie pierścieniowej nawet w domu można tworzyć atrakcyjne kokardki, nie tracąc przy tym żadnego szczegółu.

fotograf robi zdjęcia z lampą

 • Profesjonalna kosmetolog, która zajmuje się kobiecą urodą, wykorzystuje lampę zarówno jako dodatkowe źródło światła, jak i do tworzenia jasnych, precyzyjnych zdjęć w tym samym stylu, co jest ważne przy zakładaniu konta na portalach społecznościowych.
 • Manikiurzystka – przy projektowaniu paznokci nie można obejść się bez lampy pierścieniowej. Urządzenie o dobrej jasności i mocy zapewni jasne, ale wygodne oświetlenie dla oczu, pozwalając na tworzenie skomplikowanych, kreatywnych dekoracji.
 • Fryzjer – za pomocą regulacji jasności może zademonstrować nowy kolor włosów klientki zarówno przy ciepłym, jak i zimnym oświetleniu. Słabe światło uniemożliwia oddanie szczegółów wykonanej pracy.

zdjęcie fryzjera

 • Brwi – jeden zły ruch mistrza brwi może zepsuć wygląd. Dzięki lampkom pierścieniowym specjalista nada brwiom odpowiedni kształt i będzie mógł sfotografować efekt wysiłków na zdjęciu.
 • Leshmeyker – mistrz zajmujący się przedłużaniem rzęs, w ciągu kilku godzin musi wykonać bardzo precyzyjną pracę. Niedokładność nie tylko zepsuje wygląd, ale może również spowodować obrażenia u klienta. Strumień świetlny powinien być komfortowy dla oczu i nie powodować podrażnień.
READ
15 sposobów na życie domowe, aby nadać rzeczom odpowiedni wygląd

zdjęcie selfie

 • Mistrz makijażu permanentnego – jeśli kosmetyki da się łatwo zmyć, to trwała pozostaje przez wiele lat. Dodatkowe źródło światła pozwoli na wykonanie pracy na najwyższym poziomie.

Po pojawieniu się specjalnych rozświetlaczy mistrzowie urody nie potrzebowali już usług profesjonalnych fotografów. Możesz uzupełnić portfolio nie inscenizowanymi, ale naturalnymi zdjęciami wykonanymi w trakcie pracy.

Kontakty Foto-lampa Moskwa, ul. Bolszaja Tatarskaja 35 budynek 3 Nowosybirsk, ul. Koszurnikowa 22/6

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: