Czystość domu bez chemii! 10 niesamowitych wskazówek

Wraz z pojawieniem się chemii gospodarczej prace domowe stały się znacznie łatwiejsze. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jak szkodliwe są produkty do czyszczenia lub zmywania naczyń? Zawarte w nich środki powierzchniowo czynne, aromaty, barwniki i inne fosforany mogą nie tylko wysuszać skórę i wywoływać alergie, ale także powodować raka. Pomimo łatwości czyszczenia chemią gospodarczą, coraz więcej kobiet decyduje się na powrót do ekologicznych metod.

Czyszczenie piekarnika mydłem

Stare spalone kropelki tłuszczu pomogą usunąć proste mydło do prania. Trzemy 25 g na tarce i rozpuszczamy w 0,5 łyżki. ciepła woda. Mieszamy w dużym pojemniku roztwór mydła z 0,5 łyżki. ocet, dodaj 2 łyżki. l. Soda. Po około godzinie nakładamy roztwór na wewnętrzną powierzchnię piekarnika i ponownie zostawiamy na godzinę, po czym bierzemy twardą gąbkę do czyszczenia przypaleń.

Odśwież dywan octem

Aby odświeżyć kolor dywanu, zmieszaj jedną część octu stołowego z trzema częściami wody. Wymieszaj, a następnie wyczyść dywan tym roztworem. Oceń wynik.

Czyszczenie toalety sodą

Soda nie jest słodkim napojem sprzedawanym w sklepie. Będziemy robić sodę z sody oczyszczonej i octu, aby wyczyścić toaletę i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Hydraulika (toaleta, umywalka, wanna) posyp sodą, równomiernie rozprowadzoną na powierzchni. Trochę czekamy, a potem wszystko zalewamy octem, wycierając pędzelkiem. Substancje reagują dmuchaniem bąbelków. A hydraulika staje się czysta i błyszcząca. Wraz z bąbelkami ulatnia się nieprzyjemny zapach.

Polerowanie mebli sokiem z cytryny

Aby Twoje meble lśniły, zmieszaj 100 ml soku z cytryny z 1 łyżeczką oliwy z oliwek. Zwilż ściereczkę z mikrofibry tym roztworem i wytrzyj powierzchnię: odciski palców znikną. Pozostał tylko blask.

Usuwanie limonki cytryną i sodą

Błyszczące metalowe powierzchnie (kran, kran, klamka) można łatwo wyczyścić, jeśli przetrzesz je przeciętą na pół cytryną, posypaną sodą. Zostaną usunięte zarówno zabrudzenia, jak i plamy z soli rozpuszczonych w wodzie. Jeśli tą samą połową cytryny przejdziemy po płytce w łazience, przywrócimy jej blask usuwając ślady odprysków.

Oszczędzanie na artykułach gospodarstwa domowego: porady dla oszczędnych

Usuwanie śladów gorącej soli

Jeśli kręgi osiadły na drewnianym stole, nie są to sztuczki kosmitów. Ślady gorących kubków na drewnianej powierzchni można łatwo usunąć, jeśli najpierw namaści się je olejem roślinnym, a następnie posypie solą i pozostawi na godzinę. Następnie wytrzyj stół ściereczką.

READ
Przepowiednia miłości od Cyganki do dziewcząt o różnych znakach zodiaku

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej cytryną

Zaschnięte resztki raz podgrzanego jedzenia zostaną usunięte, jeśli zagotujesz wodę z plasterkiem cytryny w kuchence mikrofalowej, a następnie przetrzesz ściany.

Radzenie sobie z blokadami w rurach

Jeśli rura jest zatkana, pomoże nam soda. I ocet. Wlej 0,75 szklanki sody do otworu, następnie wlej tam 0,5 szklanki octu, odstaw na 30 minut. Następnie włącz ciśnienie gorącej wody na 2-3 minuty.

Pozbycie się grzyba w łazience

Potrzebujemy nadtlenku wodoru. Tylko ona może poradzić sobie z pleśnią. Mieszamy go z wodą w stosunku 1:1 i czyścimy poczerniałe miejsca: narożniki, łączenia płytek, hydroizolacje silikonowe. Jeśli regularnie przetwarzasz miejsca, grzyb obrazi się i odejdzie na dobre.

Usuń ślady kleju za pomocą wódki

I na przekąskę. Aby zmyć ślady po naklejkach (dzieci przyklejają je na wszystko) zwilżamy ściereczkę w wódce lub alkoholu rozcieńczonym 1:1 wodą, a następnie wycieramy nieestetyczne miejsca. Czysto!

Niech Twój dom lśni czystością i zapachem świeżości, a nie laboratorium chemiczne!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: