Czym są sukienki z kapturem i do czego są noszone: 15 wspaniałych stylizacji

Słowo hood pochodzi od francuskiego słowa “cappuchon” iz łaciny “cappa”, w tym ostatnim przypadku oznacza nakrycie głowy zakonne, kaptur. Dla mnichów symbolizował odejście od życia lub śmierć na rzecz ziemskiej egzystencji, niewidzialność. Ten element garderoby był często używany od czasów starożytnych, nie tylko w szatach klasztornych. Kaptur spełniał jedną z najważniejszych funkcji dla każdego człowieka, a mianowicie ochronę, przed deszczem, wiatrem, słońcem, jednak przed każdą złą pogodą, a także przed wścibskimi spojrzeniami, i to było ważne.

W przyszłości kaptur zaczął zajmować miejsce w odzieży wierzchniej, roboczej i sportowej. Ale już w XXI wieku, dzięki projektantom, kaptur stopniowo przekształcił się w modny i stylowy trend. Ten detal pojawił się w romantycznych sukniach wieczorowych, a nawet ślubnych znanych gwiazd show-biznesu.

Chociaż należy zauważyć, że rzeczy z kapturem, w tym sukienki, pojawiły się wcześniej – w latach 1940., 1980. i 2000. W takich strojach można było zobaczyć amerykańską gwiazdę filmową Lanę Turner, Grace Jones, Kylie Minogue, Lindsay Lohan.

Sukienka z kapturem: modne obrazy i historia

Kaptur znajdzie swoje miejsce w wizytowych sukienkach z lejących błyszczących tkanin, a na pokazach nawet w kolekcjach couture, np. Yanina wiosna-lato 2019.

Coraz częściej na wybiegu pojawia się sukienka z kapturem. Czasami wygląda to tak, jakbyś miał na sobie wydłużoną bluzę z kapturem, a czasami wygląda jak monastyczna szata lub płaszcz o średniowiecznej urodzie. Sukienka ma kobiecość i surową powściągliwość. Masz prawo podkreślać obie właściwości, w zależności od tego, jakie wrażenie chciałbyś wywrzeć na innych.

Złota sukienka z kapturem

Anne Hathaway w roli Ralpha Laurena na Met Gala w Nowym Jorku, 2015

W każdym razie sukienka z kapturem to ukłon w stronę współczesnego rytmu życia. Sukienka z kapturem może mieć inny krój. Może być obcisły, podkreślający wszystkie krzywe sylwetki, obszerny, rozkloszowany lub prosty. Długość sukienki od kolan do kostek.

Kto pasuje do sukienki z kapturem

Jaki styl ma ta sukienka?

Wszystko zależy od tego, jak chcemy się zaprezentować nosząc sukienkę z kapturem, czyli w zależności od elementów i detali z nią połączonych, a także dodatków. Na przykład tę sukienkę można nosić z dżinsami, legginsami, trampkami lub kozakami za kolano (jeśli sukienka jest krótka).

Tuż poniżej kolan w prostym kroju sukienka świetnie prezentuje się z eleganckimi czółenkami, oczywiście jest to styl romantyczny. Fani stylu militarnego mogą nosić sukienkę z szorstkimi butami lub beretami. W takim przypadku dodaj do sukienki skórzany pasek. Aby uzyskać minimalistyczny styl, nie należy dodawać dodatkowych ozdób, sukienka będzie całkowicie samowystarczalna.

READ
15 damskich czapek, które nikomu nie pasują

Kaptur w sukience można traktować po prostu jako ozdobę lub oryginalny kołnierzyk. Ale jej głównymi funkcjami jest tworzenie komfortu, więc krój sukienki z kapturem powinien być taki, aby kaptur był najczęściej na głowie, ponieważ tam jest jego miejsce. Dzięki asymetrii w produkcie możesz stworzyć oryginalny model sukienki z kapturem.

Dziś sukienka z kapturem to popularny model młodzieżowy. Jednak dorosłe kobiety chętnie noszą takie sukienki, zwłaszcza te z dzianiny. Nawiasem mówiąc, dzianina to jeden z najdoskonalszych materiałów na sukienkę z kapturem. Podczas krojenia tkaniny kaptur jest zawsze obszerny, dzięki czemu fałdami spada z głowy. Dlatego do takiego modelu potrzebny jest materiał, który jest miękki i odporny na zagniecenia, dobrze układający się, cienki, ale jednocześnie trwały i elastyczny. A tym materiałem jest dzianina. W kolekcji Missoni jesień-zima 2019 pojawiły się dzianinowe modele z kapturem.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: