Czy jesteś na Viberze? Te 7 sztuczek jest dla Ciebie!

W razie potrzeby możesz ukryć korespondencję z wybranym użytkownikiem. Zniknie z listy okien dialogowych i będzie chroniony przed wszystkimi, którzy mają dostęp do smartfona oprócz Ciebie.

Aby ukryć czat, dotknij go długo (Android) lub przesuń palcem w lewo (iOS) i wybierz Ukryj. Następnie wprowadź dowolny kod PIN. Następnie dialog można znaleźć tylko w formularzu wyszukiwania. A jego wiadomości nie można już przeglądać bez wpisania kodu PIN lub użycia skanera linii papilarnych.

Jeśli zmienisz zdanie i chcesz, aby ukryte okno dialogowe było normalne, otwórz je i wykonaj następujące czynności. Stuknij w trzy górne kropki i wybierz Informacje (Android). Lub dotknij nazwy użytkownika u góry, a następnie – „Informacje i ustawienia” (iOS). Następnie kliknij „Uczyń czat widocznym”.

2. Dyskretnie czytaj wiadomości

Viber można skonfigurować tak, aby użytkownicy nie wiedzieli, czy przeglądasz ich wiadomości, czy nie. Przydaje się w przypadkach, gdy nie wyjdzie od razu, aby udzielić odpowiedzi i obawiasz się, że rozmówca się obrazi.

Aby to zrobić, dotknij „Więcej” → „Ustawienia” → „Prywatność” i wyłącz opcję „Przeglądane”. W rezultacie Viber nie będzie już wyświetlać fioletowych znaczników wyboru obok wiadomości potwierdzających czytanie.

Ta funkcja ma odwrotny skutek: nie będziesz też wiedzieć, czy inni użytkownicy przeglądają Twoje wiadomości.

3. Ukryj swój status online

Viber pokazuje innym użytkownikom, czy jesteś online. Może to przeszkadzać, gdy nie chcesz odpowiadać na niektóre kontakty. Na szczęście aplikacja pozwala ukryć swój aktualny status online.

Jeśli chcesz stać się niewidzialny, dotknij Więcej → Ustawienia → Prywatność i wyłącz opcję Online. Po tym osoby z zewnątrz nie będą wiedziały, kiedy używasz Vibera. Ale jednocześnie nie będziesz w stanie zobaczyć, którzy z pozostałych użytkowników są online.

Możesz zmienić ustawienia stanu sieci nie częściej niż raz dziennie.

4. Ukryj zdjęcia przed nieznajomymi

Możesz nie chcieć, aby Twoje zdjęcie profilowe było widoczne dla innych. W takim razie schowaj to. Dotknij „Więcej” → „Ustawienia” → „Prywatność” i wyłącz opcję „Pokaż moje zdjęcie”. Następnie zdjęcie profilowe będą widoczne tylko dla osób z Twojej listy kontaktów.

5. Zachowaj kopię zapasową swoich rozmów

Jeśli Twój smartfon zostanie uszkodzony, skradziony lub zmieniony, możesz utracić historię czatów. Aby temu zapobiec, skonfiguruj automatyczne tworzenie kopii.

READ
7 trądzikowych błędów, które popełnia każda kobieta

Jeśli masz Androida, upewnij się, że masz zainstalowaną na urządzeniu aplikację usługi Google Drive w chmurze. Viber będzie przechowywać w nim kopie zapasowe. Jeśli masz iPhone’a, będziesz potrzebować iCloud do tworzenia kopii zapasowych. Sprawdź, czy jest poprawnie skonfigurowany. Aby to zrobić, otwórz ustawienia telefonu, dotknij swojej nazwy użytkownika, wybierz iCloud i upewnij się, że przełączniki obok iCloud Drive i Viber są włączone.

Niezależnie od tego, czy masz system Android czy iOS, w Viber dotknij „Więcej” → „Ustawienia” → „Konto” → „Kopia zapasowa” i wybierz codzienną kopię zapasową. Następnie, jeśli to konieczne, możesz przywrócić historię czatów z plików na serwerze. Warto dodać, że system rezerwuje tylko smsy, inne materiały nie są zapisywane.

6. Użyj wbudowanego tłumacza

Viber może tłumaczyć tekst bezpośrednio na czacie. Ta funkcja z pewnością przyda się podczas korespondencji z obcokrajowcami.

Aby przetłumaczyć wiadomość, dotknij jej długo i wybierz Tłumacz (Android) lub Więcej → Tłumacz (iOS). Viber wykorzystuje technologie Google Translate do przetwarzania tekstu.

System automatycznie wykrywa język źródłowy, a język docelowy można wybrać w sekcji „Więcej” → „Ustawienia” → „Połączenia i wiadomości” → „Tłumaczenie wiadomości”.

7. Stwórz własne naklejki

Użytkownicy Viber mogą łatwo tworzyć unikalne naklejki bezpośrednio w aplikacji. Co więcej, komunikator umożliwia umieszczenie ich w publicznym katalogu, w którym Twoja praca będzie dostępna dla każdego.

Do tej pory edytor naklejek został dodany tylko do wersji Viber na Androida. Aby z niego skorzystać, otwórz dowolny czat, kliknij ikonę naklejek, a następnie plus i wybierz „Utwórz naklejki”. Możesz wstawić dowolny obraz z galerii, wyciąć z niego żądany fragment, dodać tekst i różne dekoracje.

8. Wysyłaj zdjęcia w wysokiej jakości

Domyślnie Viber kompresuje wysłane zdjęcia do „dobrej” jakości. Jeśli chcesz, aby obrazy wyglądały lepiej, dotknij Więcej → Ustawienia → Dane i multimedia → Jakość zdjęcia i wybierz Doskonała.

Możesz również wysyłać zdjęcia w najwyższej jakości. Aby to zrobić, w menu czatu kliknij wielokropek, a następnie „Plik” (Android) lub „Wyślij nieskompresowany plik” (iOS) i wybierz żądane zdjęcia w galerii.

9. Wykonuj połączenia grupowe

Viber stał się popularny w dużej mierze dzięki możliwości wykonywania bezpłatnych połączeń internetowych. Początkowo komunikator łączył tylko dwóch użytkowników, ale od zeszłego roku można komunikować się głosowo nawet z czterema rozmówcami jednocześnie.

READ
10 niesamowitych zastosowań Coca-Coli, o których nie wiedziałeś

Aby rozpocząć rozmowę z wieloma osobami, najpierw otwórz listę czatów. Następnie użyj okrągłego przycisku i wybierz „Nowa grupa” (Android). Lub po prostu kliknij ikonę w prawym górnym rogu (iOS). Zaznacz do czterech rozmówców i kliknij fioletowy znacznik wyboru lub „Gotowe”.

Aby zadzwonić do wybranych osób, wejdź do utworzonej grupy i użyj ikony słuchawki.

10. Wyłącz zapisywanie plików w galerii

Viber może automatycznie zapisywać wszystkie przesłane Ci filmy i zdjęcia w galerii. W wersji na Androida ta funkcja jest domyślnie włączona. Wyłącz ją, jeśli nie chcesz, aby komunikator zapchał pamięć urządzenia plikami multimedialnymi. Dotknij Więcej → Ustawienia → Dane i multimedia i odznacz Zapisz w Galerii.

Viber to popularny komunikator na smartfony. Na Białorusi odnosi szczególne sukcesy. Wydaje się, że nie ma już tych, którzy nie mają go zainstalowanego. Konta założyły tam nawet sklepy internetowe i salony samochodowe. Od 2016 roku Viber jest najpopularniejszym komunikatorem na Białorusi, Mołdawii i Ukrainie. W sąsiedniej Rosji i Kazachstanie zajmuje 2. miejsce (po WhatsApp).

Ponad 600 milionów instalacji na samej platformie Android mówi wiele. Publiczność Viber ma już ponad 800 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Dziś nauczymy Cię profesjonalnie korzystać z Vibera. I opowiemy sekrety posłańca, o których niewiele osób wie.

1. Nie wszyscy wiedzą, że Viber może być przyczyną szybkiego rozładowania baterii w smartfonie. Przejdź do „Ustawienia” – „Ogólne” – „Wi-fi” – „Polityka gotowości”. Domyślnie włączona jest tam opcja „Zawsze połączone”. Oznacza to, że Viber potajemnie utrzymuje Wi-Fi przez cały czas. Jednocześnie nie widzisz tego w panelu powiadomień na swoim smartfonie! Oto taka funkcja. Oczywiście wpływa to na rozładowanie akumulatora. Wyłącz tę opcję (wybierając „Użyj ustawień urządzenia”). A potem zaoszczędź do 10% baterii.

2. Czy jesteś zmęczony rozmową z określoną osobą? Czy otrzymujesz reklamy i spam od konkretnego kontaktu? Po prostu zablokuj ten kontakt, a nie będziesz otrzymywać żadnych dodatkowych wiadomości. W rzeczywistości nawet o tym nie wie. Aby to zrobić, musisz przejść do ustawień czatu z denerwującym użytkownikiem i wybrać „Zablokuj ten kontakt”. Po tym wszystkie jego wiadomości zostaną automatycznie zignorowane.

READ
Najlepsze cechy charakteru kobiet o różnych znakach zodiaku

3. Od szóstej wersji Viber stosuje kompleksowe szyfrowanie wiadomości i rozmów przy użyciu 128-bitowych kluczy Salsa20. Podczas tworzenia sesji między dwoma użytkownikami używana jest kryptografia krzywych eliptycznych z 256-bitowym kluczem Curve-25519.

Oznacza to, że Twoje „Cześć, jak się masz?” może odszyfrować tylko twój rozmówca. I żadne FBI ani FSB nie będą w stanie odszyfrować twojej korespondencji.

Aby upewnić się, że Twój rozmówca używa tego samego klucza, istnieje funkcja „Weryfikacja kontaktu”. Aby to zrobić, przejdź do informacji o czacie, a następnie wybierz element „Zweryfikuj kontakt”. Następnie zadzwoń (przez Viber) do osoby. A podczas połączenia kliknij ikonę kłódki. Będziesz miał łańcuch liczb. Podyktuj to rozmówcy. Musi pasować do tego samego zestawu, który ma. Następnie kliknij „Zaufaj temu kontaktowi”. Ikona kłódki powinna zmienić kolor z szarego na zielony. Oznacza to, że teraz nikt nie będzie wiedział na pewno, do której pizzerii dzisiaj idziesz i o której godzinie spotykasz się ze swoją dziewczyną.

4. Funkcja ukrytych czatów w Viber pojawiła się stosunkowo niedawno. Za pomocą takich czatów możesz ograniczyć dostęp do korespondencji, zabezpieczając ją specjalnym czterocyfrowym hasłem. Aby ukryć wiadomości, po prostu otwórz okno dialogowe “Ustawienia”, wybierz element “Ukryj ten czat” i ustaw czterocyfrowy kod PIN. Następnie zniknie z listy i będzie dostępny tylko poprzez „Wyszukaj” – po wpisaniu kodu PIN. Idealna funkcja dla Jamesa Bonda.

5. Jeśli chcesz przenieść lub zapisać dziennik wiadomości Viber na inne urządzenie, nie ma nic prostszego. Przejdź do “Ustawienia” – “Połączenia i wiadomości” – “Dziennik poczty e-mail”. Wszystkie logi zostaną zapisane w archiwum, które możesz wysłać e-mailem.

6. Istnieje sposób na wyłączenie powiadomienia, że ​​obejrzałeś/przeczytałeś wiadomość. Jeśli ta funkcja Ci przeszkadza, po prostu przejdź do „Ustawienia” – „Prywatność” i odznacz „Wyświetlane”. W takim przypadku zostanie również wyłączona możliwość przeglądania stanu wiadomości od innych. Wyłącz pozycję obok „Online”, a użytkownicy nie zobaczą, czy jesteś online, czy nie. To ustawienie można zmienić raz dziennie. Jeśli jednak ustawisz godzinę w telefonie z jednodniowym wyprzedzeniem, możesz ją zmieniać częściej.

7. Czy przypadkowo wysłałeś wiadomość do niewłaściwego kontaktu? Albo napisał, a potem postanowił zmienić plany? W Viber możesz usunąć wysłaną wiadomość, pod warunkiem, że kontakt jeszcze jej nie przeczytał. Przysłowie „Słowo nie jest wróblem…” nie działa w Viber. Aby to zrobić, kliknij wiadomość i wybierz „Usuń wszędzie”.

READ
Najpiękniejsza babcia na świecie opowiada, co pomaga jej wyglądać w wieku od 50 do 30 lat

8. Niewiele osób wie, ale z Viber można skontaktować się bezpośrednio, jeśli masz problem techniczny lub stracisz konto. Oto link do czatu online z pomocą techniczną Viber (w języku angielskim).

9. Wysyłając wiadomości, możesz automatycznie dołączyć do nich swoją lokalizację. Wygodne, gdy wracasz z długiej podróży lub po prostu rozmawiasz z żoną / mężem. Aby to zrobić, przejdź do „Informacji” o czacie i włącz tam element Lokalizacja.

10. Istnieją „alternatywne” wersje Vibera z innym schematem kolorów, z wyciętymi reklamami i przeprojektowanymi powiadomieniami. Istnieją nawet sposoby na „aktywację” płatnych naklejek na zrootowanych urządzeniach. Można je pobrać np. tutaj.

Pamiętaj jednak, że NIE są to oficjalni klienci Viber, więc wszystko, co robisz, odbywa się na własne ryzyko.

11. Aby zobaczyć, na który numer (lub na której karcie SIM) jest zarejestrowany Viber, po prostu znajdź się w „Kontaktach”, te informacje będą tam. Jeśli Cię tam nie ma, po prostu tymczasowo utwórz kontakt ze swoimi telefonami.

12. Viber ma wbudowany czytnik kodów QR. Umożliwia odczytywanie kodów QR z etykiet, reklam i innych miejsc. Nie ma potrzeby pobierania osobnej aplikacji do odczytu kodów QR. Aby uruchomić tę funkcję, otwórz menu rozwijane po lewej stronie, a następnie wybierz „Kod QR”:

13. Wszyscy wiedzą, że na PC jest osobny klient Viber (do pobrania), który już zaczął konkurować z niezdarnym Skype. Jest wygodny i lekki. Jednak nie bez wad.

Jeśli zainstalujesz go na swoim komputerze i jednocześnie usuniesz aplikację ze smartfona, za kilka tygodni nie będziesz mógł jej używać na swoim komputerze! W ten sposób Viber ściśle wiąże swoich użytkowników ze smartfonem. Ponadto klient ma wbudowaną niemożliwą do przełączenia automatyczną aktualizację i zbieranie niejasnych anonimowych (czy to anonimowe?) danych. Aby wyłączyć zbieranie danych, zalecamy przejście do „Ustawienia” – „Konto” i odznaczenie tej pozycji.

14. Aplikacja mobilna Viber również cierpi z powodu gromadzenia niejasnych danych „w celu poprawy jakości Viber”. Co się tam dzieje, nie jest bardzo jasne. Może jak często używasz frazy „kup dolary, Białoruś”, a może po prostu liczba wirtualnych pocałunków, które wysłałeś swojej dziewczynie/chłopakowi. W każdym razie zalecamy wyłączenie go. Przejdź do „Ustawienia” – „Prywatność” – „Zbieraj dane analityczne” i odznacz pole.

READ
Kolor pomarańczowy: 9 oszałamiających stylizacji dla prawdziwych fashionistek

15. Jeśli masz stary smartfon z małą ilością pamięci, a najnowsze wersje Vibera działają wolno lub w ogóle nie działają, jest wyjście. Możesz pobrać wcześniejsze wersje Vibera na swój smartfon – lekką i nie tak „jedzącą” pamięć. Aby to zrobić, przejdź do apkmirror.com i pobierz starszą wersję w formacie apk. Następnie podłącz smartfon do komputera i pobierz plik. Uruchom ten plik ze swojego smartfona.

16. Viber ma publiczne czaty. Wszyscy o tym wiedzą. W rzeczywistości jest to standardowy czat do komunikacji grupowej, ale każdy użytkownik Viber może znaleźć i zobaczyć jego zawartość. Możesz rysować analogie z Twitterem. Na Białorusi istnieje już wiele publicznych czatów, które udostępniają przydatne i niezbyt przydatne informacje.

17. Inteligentne powiadomienia są przydatne, jeśli otrzymujesz dużo wiadomości. Jeśli pochodzą od jednej osoby, zaczynają się kumulować. I nie zajmują dużo miejsca. Zalecamy włączenie go w sekcji „Informacje” o czacie.

18. Zmniejszenie zużycia Internetu mobilnego przez Viber jest bardzo łatwe. Przejdź do „Ustawienia” – „Galeria multimediów” i wyłącz funkcję „Automatycznie pobieraj zdjęcia z sieci komórkowych” i włącz „Wyłącz ładowanie w tle treści czatu publicznego”. Teraz bez Twojej wiedzy Viber będzie zużywał znacznie mniej ruchu.

Wszystkie wskazówki dotyczą wersji Viber na Androida 6.3.1. Możesz go pobrać tutaj.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: