Czarna lista prezentów: czego nie dawać na Nowy Rok 2023

Nadejście Nowego Roku wiąże się z wieloma problemami. Przed wakacjami musisz sporządzić listę gości planowanej uczty, stworzyć dobre menu, udekorować choinkę, pięknie udekorować dom i oczywiście kupić prezenty dla bliskich.

Wiele osób ma problem z tym ostatnim, bo nie tylko osoba musi być zadowolona, ​​ale także nowy totem, który zwraca uwagę na wszystkie drobiazgi, w tym na prezenty, którymi ludzie się wymieniają. Jak zadowolić krewnych, przyjaciół, kolegów, ale nie odstraszyć Białego Metalowego Byka, który, jak wskazuje wschodni horoskop, będzie rządził paradą w 2023? Przeczytaj o tym w tym artykule.

Prezenty na Nowy Rok 2023: czarna lista

W 2022 roku, jak już się przekonaliście, stery władzy przejdą na Czarny królik. Aby go zadowolić, musisz poznać jego preferencje. Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o tym wschodnim mistrzu, jest to, że jest bezpretensjonalny we wszystkim, od jedzenia po życie codzienne. Byk jest dość skromny, lubi wszystko proste, więc nie da się go przekupić luksusem.

Biorąc to pod uwagę, nie jest zaskakujące, że w trakcie przygotowań do nadchodzących wakacji wiele osób ma pytanie: „Czy można kupić drogie prezenty dla bliskich na Nowy Rok?”. Nie ma takiego zakazu. Jedynym warunkiem jest to, aby prezent został wręczony ze szczerym pragnieniem zadowolenia ukochanej osoby, a nie chęcią pochwalenia się swoimi możliwościami finansowymi.

To, czego zdecydowanie nie należy robić, to dawać bibelotów, rzeczy zupełnie niepraktycznych, nawet jeśli zostały wykonane własnymi rękami iz miłością. Królik można przypisać ekonomicznym, praktycznym zwierzętom, więc wszystkiego, co nie jest mu przydatne w życiu codziennym, nie toleruje. Eksperci zalecają również zaprzestanie kupowania przyborów toaletowych i kosmetyków. Z tego powodu mydła, szampony, grzebienie i inne podobne produkty w sklepach, szukając prezentu dla rodziny i przyjaciół, ignoruj. królik chociaż jest czysty, nie można powiedzieć, że uwielbia zabiegi wodne i manipulacje samopielęgnacyjne.

Na czarnej liście znalazły się również perfumy. Nie dość, że sam totem nie jest entuzjastycznie nastawiony nawet do najbardziej luksusowych zapachów, to jeszcze trudno jest zadowolić nawet najbliższych, nie wiedząc, co konkretnie im się podoba. To samo dotyczy stylowych ubrań. Oczywiście zdarzały się wyjątki, w postaci praktycznych akcesoriów, ale w ogóle elementów garderoby dla Nowego 2023 Nie zaleca się podawania roku. to Tygrys nie pochwali, zwłaszcza jeśli chodzi o niezbyt wygodne, na przykład obcisłe i krępujące ruchy, stroje.

Czy można dać zegarek na Rok Królika?

O zegarek, jako prezent, ludzie od dawna byli traktowani z wielką podejrzliwością. Tak się złożyło, że ten przesąd jest mocno zakorzeniony w naszych umysłach i faktycznie narodził się, jak wiele innych, tylko z ignorancji naszych przodków. Wszystko nowe, w tym nowe wynalazki, nie tylko ich zaskakiwało, ale wręcz przerażało. Wszystko, czego nie można było wyjaśnić, było automatycznie klasyfikowane jako magiczne i niebezpieczne.

READ
3 najbardziej idealne żony według astrologii! Czy znalazłeś się na tej liście?

Biorąc to pod uwagę, można założyć, że traktowanie prezentu w postaci zegarka jako magnesu na kłopoty jest co najmniej głupie. Tak jest, ale w XXI wieku liczba tych, którzy mimo wykorzystywania wszelkich dobrodziejstw współczesnej cywilizacji, nadal ignoruje takie urządzenie jako potencjalny dobry prezent dla ukochanej osoby jest imponująca.

Przesądy stały się częścią człowieka na poziomie genetycznym, na poziomie podświadomości. Nasi przodkowie byli przekonani, że zegar okrada człowieka z jego życia. W starożytności wiązało się z nimi wiele mistycznych opowieści. Nie powinno to dziwić, ponieważ wcześniej wierzono, że wszystko na tym świecie jest kontrolowane przez siły wyższe, w tym nieziemskie. Biorąc to pod uwagę, całkiem logiczne jest, że ludzie zarzucali zegarkom kradzież ich cennego czasu, skoro „wiedzieli”, jak go liczyć.

Czy jesteś przesądną osobą? Dobre wieści – królik nie zabrania dawania zegarków na Nowe 2023 Rok. Bądź jednak przygotowany na to, że Twój krewny lub przyjaciel będzie podejrzliwy w stosunku do takiego prezentu. Aby uspokoić obdarowanego prezentem wystarczy zaproponować przeprowadzenie prostej ceremonii polegającej na wymianie prezentu na monety.

Czy można podarować lustro na Rok Królika?

W starożytności ludzie mogli zobaczyć swoje odbicie tylko w wodzie, którą czcili jako taką, która ma wyjątkowe właściwości magiczne. Wraz z pojawieniem się pierwszych luster nasi przodkowie traktowali je jak zegarki, ostro negatywnie, wierząc, że lustrzane odbicie jest bezduszne, co oznacza, że ​​są związane z innym światem, od którego nie można oczekiwać niczego dobrego. I tak narodził się kolejny przesąd, który w rzeczywistości stał się wynikiem niechęci człowieka do odkrywania dla siebie czegoś nowego, wyjaśniania otaczających rzeczy z punktu widzenia nauki, nawet w jej najbardziej prymitywnej formie.

Osoba, której chciałbyś dać lustro na Nowy Rok, nie jest przesądna, ale czy sam uważasz się za jednego z nich? Nie odmawiaj możliwości zadowolenia ukochanej osoby faktem, że na pewno się przyda. Kup ten przedmiot, ale preferuj spokój ducha, a nie kopię ekspozycyjną. Dodatkowo lustro musi być zapakowane.

Czy można zaprezentować ręczniki na Rok Królika?

Ogólnie rzecz biorąc, nowy totem nie sprzeciwia się wymienianiu przez ludzi prezentów w postaci ręczników. Lepiej jednak wykluczyć takie rzeczy z listy prezentów dla bliskich, ponieważ są one uważane za przedmioty rytualne. Nie bez powodu zwyczajowo daje się je nowym wierzącym po sakramencie chrztu, a także kochankom na ich ślubie. Nie należy również zapominać, że Słowianie używają ręczników na pogrzebach i uroczystościach.
Nie wierz, że niemożliwe jest przedstawienie rytualnych rzeczy krewnym i przyjaciołom na Nowy Rok, ponieważ może to przysporzyć kłopotów osobie? Kupuj ręczniki, ale preferuj ręczniki frotte, a nie gofry. Ponadto, na wszelki wypadek, powinieneś poprosić osobę, która przyjmuje prezent, aby dała ci w zamian kilka monet.

READ
7 zasad czystości na Wschodzie: „Czystość we wszystkim! ”

Czy można podarować świece na Nowy Rok 2023?

Eksperci zalecają spotkanie z nowym orientalnym gospodarzem przy zapalonych świecach na świątecznym stole. Biorąc to pod uwagę, nie dziwi fakt, że wiele osób zakłada, że ​​takie rzeczy mogą być również dobrym prezentem roku. Królik. Jednak w rzeczywistości sprawy mają się inaczej. Świeca symbolizuje nie tylko narodziny życia, ale także śmierć. Nasi przodkowie nigdy go nikomu nie dawali, produkty woskowe kupowali we własnym zakresie i to nie tylko do pewnych rytuałów, ale także dlatego, że były nieodzowne w życiu codziennym.

Jeśli świeca wpadła w ręce osoby nie w zamian za pieniądze, to w dowód wdzięczności dali inną praktyczną rzecz, na przykład naczynia, pościel itp. tylko wzmocnione.

Oczywiście teraz produkty woskowe są używane jako dekoracja. Nic dziwnego, że wielu się na nie gapi, szukając idealnego prezentu dla ukochanej osoby. Możesz zdecydować się na zakup tego prezentu, ale żeby nie straszyć Królik, warto ten prezent wymienić na pieniądze.

Czy można dać kwiaty na Nowy Rok 2023?

Kwiatów na Nowy Rok nie można nazwać najpopularniejszym prezentem ze wszystkich możliwych, a jednak nikt nie zabrania takiego prezentu. Do flory królik dobrze się traktuje. Nie ma nic przeciwko wymianie kwiatów w formie bukietów lub żywych roślin kwitnących w doniczkach. Zatrzymaj się przy storczykach. Są one między innymi uważane za najczęściej spotykane w kwiaciarniach zimą.

Ich znalezienie nie będzie trudne, a aby prezent wyglądał na noworoczny, wystarczy poprosić kwiaciarnię, aby ozdobiła go szyszkami, świerkowymi gałązkami. Osoba, do której przeznaczony jest prezent, nie jest obojętna na kwiaty? Ucieszy go nie tylko bukiet czy roślina doniczkowa, ale także certyfikat ukończenia mistrzowskiej klasy tworzenia ikebany noworocznej.

królik – zwierzę nie jest kapryśne, ale to nie znaczy, że nie dba o to, co ludzie wymieniają w prezencie, świętując swoją inaugurację na władcę roku. Nowy totem ma swoje preferencje, które warto wziąć pod uwagę szukając prezentu dla krewnego, dobrego przyjaciela, kolegi czy szefa. Należy pamiętać, że wiele zakazów jest związanych z przesądami, które współcześni ludzie, zwłaszcza młodzi, ignorują. To prawo wszystkich, ale eksperci nie zalecają zaniedbywania znaków w sylwestra.

Czego nie dawać na Nowy Rok 2023

Wokół tak ważnego święta, jakim jest Nowy Rok i prezenty świąteczne, koncentruje się wiele znaków i wierzeń. I często przywiązuje się do nich dużą wagę, więc musisz bardzo ostrożnie wybierać prezenty. Zanim pójdziesz do sklepu po prezenty, musisz dowiedzieć się, czego nie możesz dać na Nowy Rok 2023. Pomoże ci to uniknąć irytujących błędów i wybrać dobre prezenty dla wszystkich. Łatwiej będzie ci też wybrać dobre opcje, jeśli od razu porzucisz złe.

READ
Wietny sposób na odbudowę paznokci po przedłużaniu lub lakierowaniu żelowym

Czego nie podawać dzieciom

Przede wszystkim maluchy czekają na święta i prezenty. Dla dzieci to prawdziwa bajka, więc powinieneś starać się nie niszczyć tej magii. Dzieci nie boją się złych wróżb ani bezużyteczności prezentów. Kochają wszystko, co piękne, jasne, świąteczne, nastrojowe i po prostu przyjemne. Oto lista rzeczy, których nie można dać dzieciom na Nowy Rok 2023:

 • Odzież i obuwie. Większość dzieci ma wszystko, czego potrzebują, a rodzice kupują to bez powodu. Więc nie oddawaj ich. Chociaż są wyjątki. Jeśli dziecko chce czegoś super modnego lub fajnego, ale rodzice jeszcze nie kupują, możesz podarować ten strój w prezencie.
 • Przedmioty do szkoły. Nawet jeśli jest to coś bardzo fajnego, raczej nie spodoba się dziecku, ponieważ stanie się to kolejnym przypomnieniem, że wakacje i wakacje wkrótce się skończą i będziesz musiał znowu iść do szkoły.
 • Zwierzęta. Nie zapominaj, że żywa istota nie jest zabawką. Konieczne jest odpowiedzialne podejście do jego nabycia, upewnienie się, że istnieją warunki do jego utrzymania i szczera chęć opieki nad zwierzęciem.
 • Pieniądze. Taki prezent ucieszy nastolatka, któremu wiecznie brakuje pieniędzy. Ale najmłodsze dziecko, które jeszcze nie chodzi na zakupy, po prostu nie potrzebuje pieniędzy.
 • Zbyt dojrzałe, poważne i przydatne prezenty. Dzieci po prostu nie będą w stanie uświadomić sobie wartości i wagi twojego prezentu, a zatem nie przyniesie on radości.

Prezent dla dziecka powinien sprawiać radość tu i teraz. W przeciwnym razie może po prostu rozczarować i zepsuć nastrój na wakacjach.

Czego nie dawać nastolatkom

Dojrzewanie nie jest łatwe, zarówno dla samego dziecka, jak i dla rodziców i innych osób. Wybór prezentu dla nastolatka na Nowy Rok 2023 nie jest łatwym zadaniem. Podobnie jak młodsze dzieci, raczej nie będą zadowolone z ubrań i przyborów szkolnych, rzeczy dla dorosłych czy zbyt dziecinnych prezentów. Chociaż, jeśli jest to coś bardzo modnego i dobrze dobranego, taki prezent może sprawić przyjemność obdarowanej osobie. A złymi prezentami na Nowy Rok 2023 będą:

 • Rzeczy mające na celu „edukację” odbiorcy. Nastolatki nienawidzą moralizowania, więc nawet nie próbuj dawać rzeczy, które powinny nauczyć ich właściwego zachowania itp.
 • Przydatne, ale nudne prezenty do domu. Jest mało prawdopodobne, że nastolatek będzie zadowolony z prostej pościeli lub ręczników. Prezent, nawet najbardziej potrzebny, powinien być ciekawy i oryginalny.
 • Zbyt dziecinne rzeczy. Nie wszystkie nastolatki lubią miękkie zabawki, a takich przykładów może być wiele. Jeśli nastolatek uważa się za dorosłego, prezent powinien być odpowiedni.

Wybór prezentów dla nastolatków nie jest łatwym zadaniem. Ale jeśli zapytasz, co lubi współczesna młodzież, wszystko na pewno się ułoży.

Czego nie można dać bliskiej osobie

Święta Nowego Roku to bardzo romantyczny czas, więc odpowiedni prezent dla ukochanej pomoże poprawić i wzmocnić twój związek. Aby przypadkiem nie urazić obdarowanego, zdecyduj z góry, czego nie możesz dać na Nowy Rok 2023. Lista najgorszych prezentów zawierała:

 • Tanie i nieodpowiednie perfumy i kosmetyki. To jedna z najbardziej niefortunnych opcji prezentacji. Dziewczyna nie będzie mogła ich użyć, ale wyrzucenie ich będzie niewygodne. Twój prezent będzie więc leżał w kosmetyczce i zepsuł nastrój.
 • Rzeczy, które wskazują na wady w wyglądzie kobiety lub co ona sama uważa za wadę. Jest to obraźliwe i nieprzyjemne i może łatwo zrujnować całe wakacje nie tylko dla dziewczyny, ale także dla ciebie. Uwierz mi, biorąc pod uwagę nawet najlepsze intencje, pas wyszczuplający to bardzo zły pomysł.
 • Proste i nudne artykuły gospodarstwa domowego. Osławiona patelnia czy sprzęt kuchenny mogą być dobrym prezentem dla bliskiej osoby, ale nie dla bliskiej osoby, która prawdopodobnie czeka na romans.
 • Zadzwoń, jeśli nie ma planów do złożenia oświadczeń. Dotyczy to sytuacji, w których ty i twoja ukochana nie zalegalizowaliście jeszcze stosunków. Nowy Rok to bardzo romantyczne święto, a wyznanie swoich uczuć w tym szczególnym dniu to świetny pomysł. Ale nie podawaj dwuznacznych wskazówek.
 • Produkty higieniczne. Z pewnością twoja dziewczyna lub żona ma wszystko, czego potrzebujesz, a twój prezent można uznać za nieprzyjemną wskazówkę o nieporządnym wyglądzie.
READ
Jak zrobić oszałamiające wrażenie na pierwszej randce: 10 pomocnych wskazówek

W żadnym wypadku nie podawaj przygód, wycieczek i innych rozrywek wymagających nakładów czasu bez uprzedniej zgody odbiorcy. Tylko w romantycznych filmach dziewczyna skacze po szczęście, otrzymawszy bilet do kurortu i radośnie biegnie spakować torby. W rzeczywistości będzie musiała rozwiązać problemy z pracą i zmienić kilka planów, co może naprawdę zepsuć jej nastrój. Dlatego weź pod uwagę harmonogram pracy i plany Pani, aby Twój wspaniały prezent nie stał się źródłem niepotrzebnych nerwów.

Nieudane prezenty obejmują wszystko, co wybiera się bez uwzględnienia gustów obdarowanej i jej hobby. Bardzo często mężczyźni kierują się „aksjomatami”, na przykład wszystkie kobiety uwielbiają słodycze. Ale w rzeczywistości okazuje się, że dziewczyna wcale nie jest łakomczuchem lub jej ukochana żona jest na diecie bezwęglowodanowej. Wtedy starannie dobrane autorskie słodycze okazują się zbędne.

Czego nie można dać ukochanej osobie

Znalezienie prezentu dla ukochanego chłopaka lub męża na Nowy Rok 2023 to odpowiedzialny biznes. Panuje opinia, że ​​nie są tak kapryśne jak dziewczyny, dlatego łatwiej jest im wybrać prezenty. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Są rzeczy, które zdenerwują większość mężczyzn. Zawarliśmy wśród nich:

 • Bezużyteczne pamiątki. Jest mało prawdopodobne, aby przynajmniej jeden facet na świecie polubił figurkę w postaci anioła noworocznego lub zwierzęcego symbolu roku.
 • Skarpetki, wody kolońskie, krawaty i inne frazesy. Są tak zmęczeni wszystkimi, że mogą po prostu rozśmieszyć lub obrazić mężczyznę.
 • Bielizna, zwłaszcza „dowcipna”. Bielizna sama w sobie jest prezentem, choć nudnym, ale użytecznym, ale różne żarty też nie mają normalnego zastosowania.
 • Prezenty, które mogą urazić obdarowanego, wydaje się nieprzyjemną wskazówką. Możesz z najlepszymi intencjami przedstawić karnet na siłownię, a mężczyzna pomyśli, że to wskazówka, że ​​czas oderwać się od kanapy.
 • Prezenty z nutą uczuć i rozwoju relacjijeśli nie jesteś jeszcze żonaty. Dziewczyny często tak grzeszą, ale lepiej wybrać coś fajnego.

O dziwo, zbyt drogie rzeczy również należą do nieudanych prezentów. Mężczyźni chcą wyglądać fajnie i bogato, a jeśli dziewczyna daje prezent dwa razy droższy, może to zranić dumę. A mąż może się też denerwować, że wydasz za dużo pieniędzy z rodzinnego budżetu bez konsultacji z nim.

READ
Boisz się? 8 oznak silnej osobowości

Co mówią wróżby

Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek nazwał się na głos przesądnym. Ale bardzo często słuchamy znaków i staramy się unikać tego, co obiecuje niepowodzenie. Aby nie zepsuć nastroju obdarowanej osobie, nie można dawać na Nowy Rok 2023 rzeczy, które według powszechnych przekonań mogą przysporzyć problemów. Lista takich prezentów obejmuje:

 • noże. Z jednej strony dość popularnym prezentem dla mężczyzn jest broń pamiątkowa, podobnie jak dobry nóż dla szefa kuchni czy miłośnika kuchni. Z drugiej strony taki prezent, zgodnie ze znakami, przynosi człowiekowi problemy. Dlatego lepiej ich nie dawać ani dawać tym, którzy na pewno nie będą się denerwować, skoro marzą o takim prezencie.
 • Puste portfele, torby, walizki itp. Jeśli wierzyć znakom, to po otrzymaniu takiego prezentu bieda zagości w domu odbiorcy na długi czas. Dlatego upewnij się, że tego rodzaju prezenty nigdy nie są puste.
 • Chusteczki do nosa. Taki prezent „do łez”. Chociaż mogą to być łzy radości, lepiej jest unikać dwuznaczności w prezentach.
 • Kapcie. To bardzo popularny prezent, ale wśród młodzieży i osób dalekich od przesądów. Ale osoby starsze i wierzące we wróżby często mówią, że to choroba.
 • lustro. Dla młodej dziewczyny kieszonkowe lusterko z dżetów będzie wydawać się przyjemnym drobiazgiem, ale dla przesądnej osoby jest to portal do innego świata lub innego świata, więc lepiej go nie dawać.

Jeśli całkowicie nie znasz się na znakach, bardzo łatwo się pomylić. Dlatego lepiej zacząć uczyć się latem, co dać na Nowy Rok jest niemożliwe, jakie znaki są najbardziej popularne, a przesądy są trwałe.

Zegarki są uważane za zły prezent, sugerujący śmierć. Ale są jednym z symboli świąt noworocznych, więc możesz je dać.

Przygotowując się do Nowego Roku 2023 nie zapominaj, że prezent nie jest najważniejszy. O wiele ważniejszy jest dobry nastrój i szczere pragnienie zadowolenia wszystkich bliskich. Z takim nastawieniem na pewno odniesiesz sukces.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: