Codziennie rano jadła TO na śniadanie! Miesiąc później koleżanki pozazdrościły jej figury!

„Dziwnym uczuciem jest miłość. Kiedy kochasz osobę, kochasz którąkolwiek z nich. Kiedy się złości i przeklina w korku. Kiedy półżywy ze zmęczenia czołga się z pracy. Kiedy jest przeziębiony, z zatkanym nosem i bólem gardła, odpiera próby położenia go do łóżka i picia gorącego mleka z miodem. Jak się spóźnia, w pośpiechu, drży, denerwuje drobiazgami, żuje w biegu, pali, śmieje się tam, gdzie wcale nie jest śmiesznie, sarkastycznie, przechwala się, dąsa się, nie śpi, gdera, boi się iść do dentysty, wspina się z niepotrzebnymi radami, opowiada wulgarne dowcipy, myśli, że zawsze i we wszystkim ma rację. Kochasz go od stóp do głów. Ze spalonymi słońcem ramionami, poszarpanymi kolanami, trzydniowym zarostem, oczami zaognionymi po nieprzespanej nocy, blizną po zapaleniu wyrostka robaczkowego, ładnym pieprzykiem obok tej blizny. Ze wszystkimi dziwactwami, kaprysami, ambicjami, upodobaniami i antypatiami, depresjami, lękami, słabościami, chorobami, głupotami, sprytem. To dziwne uczucie to miłość. Jakby oświecała ukochaną osobę nieziemskim światłem, w którym wszystko wydaje się nieskończenie drogie i drogie. Do bólu wdechu. Do tego stopnia, że ​​zabrakło tchu.
Poczta internetowa. Autor nieznany.

Od pół godziny próbuję wypełnić niezbędne dokumenty, które leżą przede mną na stole. Linie drukowanych liter nie układają się w słowa, ale rozmywają się przed oczami, bo moje myśli są daleko stąd, bardzo daleko, moje myśli są z tobą, moje słońce.
Wyobrażam sobie, jak siedzisz przy komputerze, pracujesz lub coś oglądasz. Wiem, że jesteś bardzo zajęty, ale mimo to podchodzę od tyłu i przytulam cię za ramiona i szyję. Przyciskam klatkę piersiową do twoich pleców i ocieram się o twój policzek. oddycham ci do ucha. Przesuwasz dłonią po moich włosach, nie podnosząc wzroku, i pytasz: „Co, kochanie?” Uśmiecham się i szepczę do Ciebie: „Tęsknię za Tobą. “

I całuję cię w szyję, przy uchu. Odwracasz głowę, Twoje usta są bardzo blisko, od razu spotykają się z moimi, a ja Cię całuję delikatnie, delikatnie, czule, pieszczę językiem, chwytam za dolną wargę i lekko ssę.
Twój oddech urywa się, odwracasz się do mnie i przyciągasz do siebie. Stoję między twoimi nogami, przytulasz mnie, trzymasz mnie za tyłek i całujesz moją pierś. Potem wyciągasz rękę, rozpinasz mój szlafrok, pod nim nic nie ma i przyciągasz mnie bliżej siebie.

Twoje ręce są tak gorące i delikatne. Głaszczą i pieszczą mnie, całujesz moje sutki i liżesz je językiem.
Już jest mi gorąco. Ciężko też oddycham. Moje dłonie głaszczą, pieszczą po ramionach i plecach. Wsuwam dłonie w krótki rękaw twojej koszuli, moje palce przesuwają się po twojej muskularnej, silnej ręce, głaszcząc delikatną skórę po wewnętrznej stronie twojego ramienia, ściskając i szczotkując.
Pewnie cię to kręci, jest to dla ciebie bardzo przyjemne, bo zaczynasz oddychać gorąco i często całujesz mnie gorąco i pospiesznie.
Siadam na stole przed tobą i powoli rozkładam nogi, moje ręce nadal są na twoich ramionach, patrzę ci w oczy i powoli – powoli opuszczam rękę niżej do dziewczyny. Odchylasz się na krześle i patrzysz. twoje oczy są już zamglone, twoje usta rozchylone. nerwowo je liżesz. i wyglądasz. z niecierpliwością patrzysz, jak się przed Tobą otwieram, jak się pieszczę.

Następnie kładziesz ręce na moich nagich udach, głaszcząc wewnętrzną stronę moich nóg, delikatnie przesuwając dłońmi w przód iw tył, nie odrywając wzroku od mojej dziewczyny.
Potem przyciągasz mnie bliżej. Twoje usta ponownie odnajdują moje sutki i delikatnie je ssą po kolei. Zamykam oczy z przyjemności.
Oplatam Cię nogami i przyciągam do siebie, zaczynam namiętnie całować Cię w usta. Jestem gotów zjeść cię w całości, abyś był tylko mój, nachylam się do twojego ucha i szepczę: „Teraz będę cię kochać. ” ” Tak kochanie. chodź moja słodka – odpowiadasz z czułością.

READ
Szczupłe nogi i uda w 5 minut dziennie

Całuję twoją szyję i wpełzam na twoje kolana. Nadal jesteś w pełni ubrana, ale przez materiał twoich dżinsów czuję, jak stoi twój miecz. Twój delikatny i namiętny chłopak. jak on na mnie czeka.
Podnosisz mnie z kolan, kładziesz na podłodze i szybko się rozbierasz. Tutaj już stoisz przede mną zupełnie naga i piękna. Mimowolnie podziwiam Twoje silne umięśnione i smukłe ciało. Twój chłopak, dążący do góry i jakby proszący o coś do pieszczot. Co za przystojny mężczyzna. jak go uwielbiam.

Myślę o tobie i czuję, jak staję się tam mokra i wilgotna, czuję, jak moje brodawki puchną i bolą z pragnienia, abyś ich dotknął, a usta swędzą niecierpliwie i palą, gdy patrzę na twoje zdjęcie. Chcę je pogłaskać palcami. rozmazując szminkę ręką.
I jak tylko zamykam oczy, znów widzę, jak stoimy nago naprzeciw siebie, już rozpaleni i podekscytowani. Jak się dotykamy, dotykając i dotykając, przesuwając ręce po ciele.

Siadasz na kanapie i wciągasz mnie na swoje kolana. Jestem szczęśliwy, że mogę to zrobić sam. Siadam na twoich kolanach z szeroko rozstawionymi nogami, owijam ręce wokół twojej szyi i przytulam cię mocno jak dziewczyna. Twój chłopak jest twardy i gorący, czuję go i chociaż jestem już całkowicie otwarty i gotowy, aby cię wpuścić, nie spieszy mi się. Czekam, aż będziesz tego chciał. Lekko przyciskam swoją klatkę piersiową do Ciebie, ocieram nią o Twoją klatkę piersiową, chcę abyś poczuł jej miękkość i jedwabistość. Całuję twoją szyję i lekko gryzę twoje ucho, ty przyciskasz mnie do siebie. Jesteśmy tak blisko siebie, że czujemy się całym ciałem. Do penetracji zostało bardzo niewiele, wystarczy jeden ruch i już jesteś w środku.

To jest tak miłe i słodkie, że nie mogę powstrzymać się od jęku. Przyzwyczajamy się trochę do słodko-pikantnych doznań i zaczynam się poruszać, najpierw powoli, pieszcząc, potem aktywniej, szybciej. Opierasz głowę o kanapę i zamykasz oczy. Na twojej twarzy widać wyraźną przyjemność, trzymasz mnie za tyłek i pomagasz mi się poruszać, nadając rytm.
Dbam o Twojego chłopca w środku, tak miło jest go czuć każdą kropką, każdym słodkim i smacznym miejscem. Celowo czasami nieznacznie zmieniam pozycję mojego ciała, aby poczuć Cię tam inaczej, aby ocierać się o Twojego chłopaka jeszcze słodko i smaczniej. Twój chłopak naciska i naciska, a ja słodko jęczę, poruszając się tam iz powrotem na twoich kolanach, wyginając biodra i miednicę w kierunku ciebie i twojego chłopca. Całe moje ciało jest gorące i gorące, podekscytowane, wygina się niecierpliwie. Chcę jednocześnie szybciej dojść, Twój chłopak mnie podnieca i dokucza, i przedłuża ten słodki i pyszny taniec.

„Twoje ruchy w moją stronę znów doprowadzały mnie do szału i odpowiem ci mocniej… sam tego chcesz. ”, – zasłyszane gdzieś słowa są pamiętane.
Och, jak ja tego chcę. Czujesz się tak, jak chcę. Zaczynam poruszać się szybciej, bardziej aktywnie. Nie panuję już nad sobą, otwórz oczy, spójrz na mnie. W twoich oczach pożądanie i przyjemność. W twoich oczach czułość.
Ściskasz mnie mocniej za biodra, pochylasz się do mnie, unosząc miednicę i od tego twój chłopak w środku zaczyna naciskać na coś nieznośnie słodkiego i ostrego, zaczynam się poruszać szybko, łapczywie, głośno jęczeć i zamykać oczy.

Widzisz, jakie to dla mnie dobre, jak cię pragnę i szepczesz: „Chodź, kochanie. chodz dziewczyno. Weź mnie, skończ tak, jestem twój. »
Pragnę tego tak bardzo i jest to tak słodkie, że zupełnie się pogubiłem. W ogóle się nie kontroluję, gdybyś mnie nie powstrzymywał i nie pomagał mi w ruchach, prawdopodobnie nie byłbym w stanie tego znieść i straciłem rytm. Ale trzymasz mnie mocno swoimi rękami i prowadzisz do przodu, coraz bliżej słodkiego i wściekłego wyniku. Ciemnieje mi przed oczami, jęczę, szlocham i dyszę, moje biodra poruszają się szybko i gorączkowo, twój chłopak w środku pieści, głaszcze, naciska. Czuję się tak dobrze, że prawie źle. „Już nie zniosę”, wyrywa się ze mnie, jęki mieszają się z szlochami, całe moje ciało wygina się w łuk i drży, a ja zastygam, padam na twoją klatkę piersiową, zakrywam twarz… łzy płyną po niej.
Odleciałem tak bardzo, że nawet nie zrozumiałem, czy skończyłeś, ale całujesz moją mokrą twarz i cicho mówisz z uśmiechem: „Znowu płaczesz kochanie. ” i rozumiem, że jesteś bardzo dobry.

READ
9 minut dziennie tych ćwiczeń, a brzuch będzie płaski, a talia szczupła

Moje rozmyślania przerywa telefon. dzwonisz. Podnoszę słuchawkę i słucham twojego wesołego głosu. Przyjeżdżasz dziś wieczorem z podróży służbowej, wszystko idzie zgodnie z planem.
Wzdycham i patrzę na zegarek. Do końca prac pozostały jeszcze dwie godziny. naleśnik. A potem czekać, aż przyjedziesz. Po prostu mam czas, żeby ugotować coś pysznego. Wzdycham jeszcze raz i ponownie zaczynam wypełniać leżące przede mną dokumenty. Imię, nazwisko, patronimik, miejsce stałego zamieszkania, aktualne stanowisko. Dziś to naturalna męka, bo w tej chwili mam tylko jedno IMIĘ w głowie. I to jest TWOJE.

Dlaczego śniadanie jest ważne: co można, a czego nie można jeść na śniadanie

Dlaczego warto jeść śniadanie? Korzyści z prawidłowego śniadania są ogromne, ale wiele osób je pomija i nie docenia znaczenia tego procesu.

I nie jest to zaskakujące, ponieważ rano i bez jedzenia jest wystarczająco dużo zmartwień. Musisz się obudzić, wybrać ubrania i buty, uporządkować się. Ogólnie jest dużo pracy!

A ktoś po prostu boi się nabrać dodatkowych kilogramów, zupełnie zapominając, że rano praktycznie nie można sobie niczego odmówić, bo w ciągu dnia jedzenie będzie miało czas na strawienie.

Jednak najczęstszymi powodami, dla których pomijamy śniadanie, jest wciąż zwykłe lenistwo i chęć dłuższego snu.

Zobaczmy, dlaczego śniadanie jest ważne dla organizmu człowieka?

Korzyści ze śniadania

Dlaczego śniadanie jest ważne i jakie są z niego korzyści: co można, a czego nie można jeść na śniadanie

Pomijając śniadanie, człowiek nie otrzymuje odpowiedniej ilości składników odżywczych, których niedobór bardzo trudno uzupełnić w ciągu dnia.

Przyjrzyjmy się powodom, dla których nie należy odmawiać porannego posiłku. Po co nam śniadanie i czy w ogóle jest ono przydatne?

Śniadanie dodaje energii

Śniadanie dodaje energii

Jakie są zalety śniadania? Przede wszystkim dostarcza organizmowi i mózgowi paliwa po przebudzeniu. Bez śniadania jesteś jak samochód, który próbuje odpalić bez gazu.

Pamiętaj: aby być sprawnym i wesołym przez cały dzień, należy przygotowywać sobie pyszne, lekkie i pożywne śniadania. Po śnie organizm bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje białek i węglowodanów, które po prostu musimy mu podać.

Śniadania bogate w błonnik i produkty pełnoziarniste mogą zwiększyć wydajność w ciągu dnia.

 • zjeść śniadanie w ciągu dwóch godzin od przebudzenia;
 • 20-35% to część kalorii z dziennej diety, która powinna znaleźć się w zdrowym śniadaniu.

Śniadanie dostarcza organizmowi składników odżywczych

Śniadanie dostarcza organizmowi składników odżywczych

Oprócz dostarczania nam energii, produkty śniadaniowe to skarbnica składników odżywczychtakie jak wapń, żelazo i witaminy z grupy B, a także białko i błonnik. Ich przyjmowanie przez organizm jest bardzo ważne.

Liczne badania wykazały, że jeśli są pomijane wraz ze śniadaniem, jest mało prawdopodobne, aby dana osoba była w stanie zrekompensować stratę w ciągu dnia.

Ponadto osoby, które nie zaniedbują śniadań, rzadziej mają problemy z wysokim poziomem cukru we krwi. To z kolei zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę i poziom cholesterolu, które są znanym czynnikiem ryzyka chorób serca.

Śniadanie jest dobre dla organizmu

Śniadanie jest dobre dla organizmu

Chęć zrzucenia wagi jest jednym z wielu powodów, dla których pomijamy śniadanie. Spieszymy się zdenerwować piękną połowę ludzkości, brak porannego posiłku daje odwrotny skutek – trudniej schudnąć i utrzymać wagę.

Wynika to z faktu, że główną zaletą śniadania jest to, że pomaga zbudować zbilansowany posiłek w ciągu dniachroniąc w ten sposób przed przejadaniem się.

Empirycznie stwierdzono, że ci, którzy jedzą śniadania, rzadziej cierpią na nadwagę. Utrzymanie zdrowej wagi nie opiera się na ograniczaniu ilości spożywanych pokarmów, ale na spożywaniu większej ilości odpowiednich rodzajów żywności.

Lekarze w USA odkryli, że ci, którzy codziennie jedli śniadanie, byli o jedną trzecią mniej narażeni na otyłość niż ci, którzy pomijali poranny posiłek.

Śniadanie pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi i regulować apetyt. Oznacza to, że ci, którzy jedzą mniej śniadań, przechodzą w ciągu dnia. Jaki jest wniosek? Jeśli nie chcesz mieć nadwagi, zjedz śniadanie.

READ
12 najlepszych sposobów na utratę kilku funtów w 2 tygodnie

Śniadanie jest ważne dla mózgu

Śniadanie jest ważne dla mózgu

Główną zaletą śniadania jest to, że pomaga rozpocząć dzień w taki sposób, że można go spędzić produktywnie. Podczas nocnego snu poziom cukru we krwi spada i należy go przywrócić do normy, aby przywrócić równowagę energetyczną.

Śniadanie jest ważne dla osoby, ponieważ to przywraca poziom glukozy – niezbędny węglowodan niezbędny do funkcjonowania mózgu.

Wiele badań wykazało, że Jedzenie śniadania pomoże Ci jaśniej myśleć, podejmować lepsze decyzje i być bardziej produktywnym. Ponadto poranny posiłek przyczynia się do dobrego nastroju.

śniadanie może poprawić wyniki w nauce i zachowanie

Jedna z największych uczelni w Wielkiej Brytanii przeprowadziła ciekawe badanie. Naukowcy z University of Leeds porównali nawyki żywieniowe nastolatków w wieku 16-18 lat i ich średni GPA.

Okazało się, że ci, którzy nie zaniedbał oceny śniadaniowe na egzaminach końcowych były lepsze. W ten sposób naukowcy udowodnili, że śniadanie ma pozytywny wpływ na aktywność umysłową.

W kolejnych akapitach porozmawiamy o tym, jak prawidłowo zjeść śniadanie.

O której jest śniadanie

O której jest śniadanie

Dlaczego musisz jeść rano, zastanów się teraz nad optymalnym czasem.

Najlepszy czas na poranny posiłek to okres z maksymalnie 7.00 9.00. To właśnie w tym okresie organizm najlepiej wchłania produkty. Wszystko zależy oczywiście od tego, o której godzinie się budzisz.

Oto najlepsza poranna rutyna:

 • obudź się, umyj zęby;
 • wypij jedną lub dwie szklanki wody o temperaturze pokojowej;
 • po 20-40 minutach możesz zacząć poranny posiłek.

Staraj się jeść codziennie o tej samej porze, aby przyzwyczaić żołądek do jedzenia. Dostosowanie się do Twojego trybu życia zajmuje 3-4 tygodnie, po czym przypomni Ci o śniadaniu lepiej niż jakikolwiek zegarek.

Jeśli rano nie ma apetytu, po pierwsze pamiętaj, że przychodzi z jedzeniem, a po drugie kup sobie jasny talerz, który może zwiększyć nie tylko apetyt, ale i nastrój.

Nie jedz śniadania zaraz po przebudzeniu

Nie jedz śniadania zaraz po przebudzeniu

Dlaczego nie możesz jeść zaraz po przebudzeniu? Śniadanie w łóżku to urocze, ale niezbyt przydatne dla figury pojęcie.

Jeśli chodzi o biochemię organizmu, dobrze jest dać sobie przynajmniej pół godziny na lekkie ćwiczenia, prysznice i inne poranne rytuały przed pójściem do lodówki.

Śniadanie powinno być pół godziny po przebudzeniu. Idealną opcją jest wypicie szklanki wody, wykonanie ćwiczeń, wzięcie prysznica, a następnie zjedzenie.

Usiądziesz więc przy stole z wyraźnym uczuciem głodu, a układ hormonalny i pokarmowy zdąży przygotować się na przyswojenie śniadania w stu procentach.

Co możesz jeść i pić na śniadanie przy odpowiednim odżywianiu

Co można zjeść na śniadanie

A teraz przechodzimy od razu do tego, co można i należy zjeść na śniadanie. Z czego powinno składać się prawidłowe i zdrowe śniadanie?

 • Dania jajeczne – Do wyboru jajka na twardo, jajecznica lub jajecznica. Dania z jaj są nie tylko bogate w witaminy i minerały, ale także mogą zmniejszyć spożycie kalorii w ciągu dnia.
 • Musli – wersje sklepowe mają dużo cukru, więc lepiej samemu je ugotować. Aby to zrobić, będziesz potrzebować pełnego ziarna (nieprażonego), nieprzetworzonego owsa, suszonych owoców i orzechów. Do nadzienia użyj mleka lub jogurtu.
 • Kashi – owsianka, kasza gryczana, jęczmienna, kukurydziana i jaglana są uważane za najbardziej przydatne i pożywne. Kaszki dostarczają organizmowi złożonych (wolnych) węglowodanów . Te z kolei pozostawiają uczucie sytości na długi czas i pomagają odrzucić szkodliwe przekąski.
 • kanapki – teraz nie mówimy o klasycznych opcjach z kiełbasą i serem, ale o zdrowych kanapkach z pieczywa pełnoziarnistego (bez drożdży) z rybą lub gotowanym mięsem z kurczaka. Majonezu lepiej nie używać.
 • Orzechy i miód. Orzechy normalizują kwasowość soku żołądkowego i poprawiają trawienie. Miód pomaga obudzić organizm i dostarcza mu energii. Ponadto miód poprawia pracę mózgu i zwiększa poziom serotoniny (hormonu radości).
READ
6 sekretów, które sprawią, że Twój brzuch będzie płaski i stonowany w 6 dni

Jeśli chodzi o napoje, lepiej dać pierwszeństwo Zielona herbata. Przydatną opcją będzie również herbata z miodem i cytryną. Jest szczególnie przydatny w zimnych porach roku, ponieważ doskonale chroni organizm przed chorobami wirusowymi.

Przy porannej kawie warto zwlekać. Nigdy nie pij go na pusty żołądek. W osobnym artykule dowiesz się, dlaczego rano lepiej zrezygnować z kawy, a także o zaletach i wadach tego napoju.

Czego nie jeść i nie pić na śniadanie

Czego nie jeść i nie pić na śniadanie

Pamiętaj, że nie wszystkie potrawy można zjeść na śniadanie. Istnieją pokarmy i napoje, które po przebudzeniu mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Co jest niezdrowe do jedzenia na śniadanie?

I tak, oczywiste opcje, takie jak napoje gazowane lub hamburgery z frytkami, nie zostaną tutaj wymienione. Oczywiście takie śniadanie może tylko zaszkodzić. Staraliśmy się wyłowić produkty, po których nie spodziewaliście się brudnej sztuczki.

cytrus

Wiele osób błędnie uważa, że ​​szklanka soku pomarańczowego rano to dobry początek dnia, ponieważ zawiera on wiele witamin i minerałów.

Taki świeży naprawdę ma dobroczynny wpływ na organizm, ale nie rano. Chodzi o to, że w pomarańczach, grejpfrutach, mandarynkach i innych owocach cytrusowych jest kwas, który silnie podrażnia błonę śluzową żołądka.

Jeśli używasz takich owoców lub soków na pusty żołądek, ryzykujesz zapalenie żołądka lub alergię.

banany

W skład tego owocu wchodzi magnez, a jeśli użyjesz go w dużych ilościach na śniadanie, to układ sercowo-naczyniowy otrzyma poważne obciążenie.

W rezultacie – senność, uczucie osłabienia. Lepiej zjeść banana kilka godzin po śniadaniu.

Zimne napoje

Każdy wie, że rano na czczo trzeba wypić szklankę wody, aby uruchomić układ pokarmowy. Jest jednak jedno „ale”: w żadnym wypadku nie powinno być zimno. Niska temperatura napoju zaburza krążenie krwi i spowalnia przemianę materii.

A jeśli dziewczyny codziennie rano będą pić zimną wodę lub sok, to zaczną problemy z cyklem miesiączkowym. Przeczytaj więcej o tym, ile wody pić dziennie i jaka powinna być, przeczytaj tutaj.

Teraz nie mówimy o gotowanej piersi z kurczaka, ale o tłustym mięsie – smażona wieprzowina, kotlety. Fakt jest taki organizm zużywa dużo energii na strawienie tego produktu. A kiedy jest w półśnie, nie jest to takie łatwe.

Dlatego jeśli rano kusi Cię pyszny kotlet, przygotuj się na to, że przez kilka godzin nie będziesz mógł się obudzić i pomyśleć o pracy.

Szybkie śniadania

W przeciwieństwie do licznych reklam, które twierdzą, że są niesamowicie pożywne i zdrowe, lepiej je odrzucić. Ten produkt nie przynosi żadnych korzyści naszemu organizmowi i, jakkolwiek paradoksalnie może to zabrzmieć, sprzyja przybieraniu na wadze.

Takie śniadania zawierają dużo węglowodanów, które są bardzo szybko trawione iw efekcie powodują napady głodu na długo przed obiadem. Dlatego nie dziw się, że przez cały ranek będziesz miał co przekąsić.

drożdże

Mówimy o wszystkich produktach zawierających drożdże. Dotyczy to zwłaszcza produktów piekarniczych. Zjedzone na pusty żołądek mogą prowadzić nie tylko do wzdęcia, dyskomfort, ale także do zaburzeń ze strony układu pokarmowego.

Surowe warzywa i jogurt

Pomiń surowe warzywa na śniadanie. Zawierają kwas, który koroduje i podrażnia ściany żołądka. Takie śniadanie może prowadzić do zapalenia żołądka i wrzodów.

Jogurt też nie jest najlepszym śniadaniem. On nie tylko Nic ci to nie da, ale może też zaszkodzić. Korzyści z jogurtu na pusty żołądek są minimalne, ponieważ kwas solny w żołądku „zabija” wszystkie bakterie kwasu mlekowego.

READ
10 niezawodnych sposobów, które pomogą Ci usunąć rolki z pleców w zaledwie miesiąc

Jaką szkodę może wyrządzić jogurt? Gastroenterolog Leyla Bolatchieva twierdzi, że jogurt szybko opuszcza żołądek, który nadal działa, uwalniając enzymy i kwas solny. W ten sposób możesz zarobić na zapalenie żołądka i wrzód dwunastnicy.

Pamiętaj, że śniadanie jest ważną częścią dnia i powinno być korzystne. Lepiej zjeść przekąskę z jogurtem 2-3 godziny po śniadaniu lub zjeść na obiad (jako dodatek do czegoś).

Dlaczego nie powinieneś jeść słodyczy na pusty żołądek

Powiedz „nie” słodyczy na pusty żołądek

Słodycze – herbata z pysznym ciastem lub ciasteczkami na śniadanie – to druga najpopularniejsza opcja po kanapkach. Znowu wszystko przez lenistwo. Nie chcemy tracić cennego czasu na przygotowywanie czegoś bardziej pożytecznego i treściwego, więc z pomocą przychodzą wyroby cukiernicze.

W zasadzie nie ma w nich nic złego, nawet dietetycy zalecają zjedzenie rano trochę słodyczy. Pamiętaj jednak, że nie możesz tego zrobić na pusty żołądek. Słodki croissant i kawa to jedno z najpopularniejszych śniadań na świecie, ale jest kilka powodów, by się nim od czasu do czasu delektować.

 1. Po pierwsze takie śniadanie gwarantuje, że po półtorej godziny będziesz chciał zjeść coś bardziej treściwego – poziom glukozy we krwi najpierw gwałtownie wzrośnie, a potem też gwałtownie spadnie.
 2. Po drugie, skoki poziomu cukru wpływają na produktywność: po słodkim śniadaniu nie będziesz mógł pracować ani trenować.

Po przebudzeniu trzustka pracuje z połową mocy, więc nie będzie w stanie strawić dużej dawki cukru, który dostaje się do organizmu wraz z kawałkiem ciasta.

Wynik nie będzie zbyt przyjemny: nie tylko pogorszysz pracę trzustki, ale także nie będziesz mógł się skoncentrować w ciągu dnia, ponieważ słodycze spożywane na czczo niekorzystnie wpływają na aktywność mózgu.

Ponadto cukier zwiększa produkcję insuliny, co jest dużym obciążeniem dla dopiero co przebudzonej trzustki. Może to prowadzić do cukrzycy.

Maliny na śniadanie chronią przed cukrzycą i nie tylko

Maliny na śniadanie chronią przed cukrzycą

Naukowcy z University of Oklahoma (USA) zalecają częstsze włączanie malin do porannego posiłku – to pomoże zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II. Ta rada jest szczególnie przydatna dla osób zagrożonych (nadwaga, otyłość, predyspozycje genetyczne).

Norma – 125 g jagód. Ponadto naukowcy zauważają, że ta niskokaloryczna jagoda śniadaniowa pomoże również obniżyć poziom cukru we krwi u osób, u których zdiagnozowano już cukrzycę typu XNUMX.

Maliny są również bogate w polifenole, które, jak wykazano, chronią nas przed rakiem, chorobami serca i ogólnym stanem zapalnym.

Dwa nowe artykuły skupiły się na wpływie jagód na cukrzycę.

W jednym badaniu przetestowano grupę 32 osób ze stanem przedcukrzycowym. Naukowcy zauważyli, że ci, którzy zjedli 125 g lub 250 g malin po śniadaniu bogatym w węglowodany, mieli wyraźny spadek poziomu insuliny.

Ale dla tych, którzy zaczęli rano bez malin, duża ilość węglowodanów wywołała gwałtowne uwalnianie insuliny, która przez długi czas utrzymywała się na wysokim poziomie.

Drugie badanie wykazało: u diabetyków, którzy jedli maliny na śniadanie wraz z innymi pokarmami, markery stanu zapalnego i poziom glukozy we krwi spadły po 2 godzinach!

rysowanie linii

Korzyści ze śniadania

Energetyzuje
Dobry na figurę
Dostarcza organizmowi składników odżywczych
Ważny dla funkcji mózgu

Korzyści ze śniadania są ogromne, jest bardzo ważne dla Twojego organizmu, a odmowa może prowadzić do wielu problemów. Nie zaniedbuj tego, jeśli nie chcesz zaszkodzić swojemu zdrowiu. Pamiętaj też, co możesz zjeść na śniadanie, a czego nie.

Najlepszym posiłkiem rano jest owsianka. Szczególnie przydatne są potrawy z kaszy gryczanej, płatków owsianych. Najlepiej smakują gotowane bez cukru w ​​wodzie lub odtłuszczonym mleku.

Nie spodobało Ci się coś w tym artykule, masz coś do dodania lub znalazłeś błąd? Koniecznie napiszcie o tym w komentarzach. Żaden komentarz nie pozostanie bez uwagi!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: