Co oznacza ten kwadrat na paście do zębów: dokładnie SPRAWDŹ jaki to kolor!

Dziś na półkach sklepów i aptek znajduje się duża liczba produktów przeznaczonych do higieny i pielęgnacji jamy ustnej. I oczywiście przed dokonaniem wyboru wszyscy jesteśmy zainteresowani jakością produktu, jego składem i bezpieczeństwem. Chcemy poznać jak najwięcej przydatnych informacji, dlatego czasami szukamy ukrytych podtekstów nawet tam, gdzie ich nie ma. Na przykład wiele osób interesuje się tym, co oznaczają paski na tubkach pasty do zębów. Dziennikarze portalu UltraSmile.ru również zadali to pytanie i przeprowadzili małe śledztwo. Szczegóły znajdziesz w naszym dzisiejszym materiale.

Czy wszystkie pasty są oznaczone kolorami?

Zdradzimy Ci sekret – paski są dostępne nie tylko na paście do zębów, ale także na każdej tubie zawierającej kremy, żele czy inne kosmetyki. Te paski znakujące mogą mieć zupełnie różne kolory (czerwony, zielony, niebieski, czarny), a nawet kształty (kwadratowy, prostokątny), ale są one niezmiennie zlokalizowane na końcu rury.

paski

Paski są dostępne nie tylko na paście do zębów, ale także na innych tubkach

Oczywiście większość konsumentów ma pytanie – co może oznaczać oznaczenie kolorem? Może zdradzi nam tajną informację lub ważny komunikat, który przestrzeże przed zakupem lub wręcz przeciwnie, opowie o cudownych właściwościach tego środka? Rozwiążmy to razem.

Zawartość tuby i jej kolor: czy istnieje związek?

Wielu internautów nadal uważa, że ​​kolorowe paski na paście do zębów mają coś wspólnego z zawartością tubki. Na przykład jest to oznaczenie szkody lub korzyści składników tworzących kompozycję. Ta opinia jest jednak błędna. Jak to naprawdę działa – dowiesz się dalej. A teraz przedstawiamy wybór najbardziej absurdalnych interpretacji, jakie można znaleźć w Internecie, na temat tego, co oznacza kolorowy pasek na paście do zębów.

Mit numer 1: kolorowy marker sygnalizuje szkodę lub korzyść kompozycji

  • zielony: jest to produkt naturalny, który zawiera przyjazne dla środowiska składniki,
  • co oznacza czerwony pasek na paście do zębów: takie produkty są pełne składników i substancji niebezpiecznych dla zdrowia ciała i jamy ustnej,
  • niebieski: produkt zawiera substancje syntetyczne, ale nie są niebezpieczne dla zdrowia i życia, ponieważ dozwolone jest ich użycie w określonej proporcji,
  • co oznacza czarny pasek na paście do zębów: takie narzędzie jest bardzo niebezpieczne, a także może zawierać substancje wywołujące choroby dziąseł, zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia i choroby przyzębia.

Mit nr 2: Kolor mówi o proporcji chemii i naturalnych substancji w składzie

Istnieją inne absurdalne interpretacje znaczenia kolorowych pasków na pastach do zębów. Na przykład kolor może wskazywać zawartość chemii w składzie produktu w procentach:

  • czarny: produkt składa się wyłącznie ze składników chemicznych, tj. na 100%,
  • niebieski: tu trochę mniej chemii, około 80%,
  • czerwony: skład jest półnaturalny-półchemiczny, tj. 50/50
  • zielony: jest w 100% naturalny, ekologiczny i bezpieczny. W swoim składzie podobno tylko zioła i olejki.

„Moja babcia usłyszała od koleżanki o znaczeniu pasków na paście do zębów i innych produktach. Potem dokładnie przeszukała swoją łazienkę i znalazła, o mój Boże, paczkę z czarnym znakiem. To była panika. Dużo czasu zajęło udowodnienie babci z całą rodziną, że to wszystko bzdury i podanie przykładów: zabrali pastę do butów – jest zielony znak, co jest naturalne? Ale tubka z kremem dla dzieci okazała się z czarnym znakiem! Okazuje się, że wyrządzają krzywdę dzieciom i nawet tego nie ukrywają? Nadchodzi producent! Z lodówki wyjęliśmy mleko skondensowane w miękkim opakowaniu i jest czarny znak. Tak, te etykiety znajdują się na wszystkich opakowaniach. Ogólnie rzecz biorąc, jakoś przekonali się, że wszystko jest w porządku i nie ma katastrofy . ”

Larisa, fragment recenzji z korespondencji na woman.ru

Mit 3: Kolor powie Ci, jak często możesz nakładać pastę.

Niektórzy „eksperci” w tej dziedzinie twierdzą również, że paski na tubkach pasty do zębów wskazują na obecność lub brak w niej materiałów ściernych i ile takiego produktu można użyć:

READ
Eleganckie wieszaki do przedpokoju: 10 ciekawych opcji

    czarny pasek na tubce pasty do zębów: znajdują się tam wszystkie środki ścierne, które pomogą skutecznie wybielić szkliwo, a także usunąć i zapobiec tworzeniu się twardych osadów i kamienia nazębnego. Nie da się jednak stosować takiej kompozycji przez długi czas, lepiej stosować 1-2 razy w tygodniu i nie dłużej niż miesiąc, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia integralności szkliwa i uczynienia go bardzo wrażliwy. Nie należy go również stosować u dzieci.

Szukasz prawdziwie naturalnego produktu do pielęgnacji jamy ustnej? Przeczytaj artykuł na ten temat: TOP 7 naturalnych past do zębów z serii ECO.

Dlaczego naprawdę potrzebujesz pasków

W rzeczywistości wszystko wymienione powyżej jest tak naprawdę mitem. Pomyślmy logicznie: jeśli pasek na tubce pasty do zębów rzeczywiście zgłosił szkodę, to kto by go kupił? A po co producent „krzyczy” o tym na etykiecie swoich produktów? Sygnalizacja zagrożeń związanych z produktem poprzez etykietowanie pasty do zębów na kolorowym pasku jest niepraktyczna i nieopłacalna dla każdej firmy.

Musisz zrozumieć, że dziś większość produktów do pielęgnacji jamy ustnej i ciała zawiera nie tylko naturalne składniki, ale także zanieczyszczenia chemiczne, które przedłużają termin przydatności do spożycia, pozwalają nie zepsuć się przed czasem i bezpiecznie znoszą transport z różnych krajów świata.

Co oznaczają kolory na paście do zębów, a mianowicie kolorowe paski na tubce pasty do zębów? W rzeczywistości te etykiety są całkowicie nieszkodliwe, mają na celu organizację i wygodę procesu produkcyjnego. Są one odkładane przy tworzeniu projektu opakowania i jego wdrażaniu do produkcji. Najpierw na przenośniku powstają tuby z logo i informacjami opisowymi, które przed separacją są wciągane w ciągłą taśmę. Co więcej, zrobotyzowany sprzęt równomiernie tnie taśmę na równe części – należy to zrobić w taki sposób, aby nie został naruszony projekt każdego pojedynczego opakowania. Tutaj przydają się oznaczenia, ponieważ. na nich robi się tylko cięcie.

makaron

Kolorowe oznaczenia na rurkach są całkowicie nieszkodliwe.

Nowoczesny sprzęt jest w stanie dostrzec tylko jasne i kontrastujące kolorowe znaczniki. Aby mógł je policzyć, najczęściej używa się czarnego, czerwonego, zielonego i niebieskiego. Na przykład, jeśli opakowanie jest białe, to czarny będzie dla niego najbardziej kontrastowy.

READ
Wskazówki dotyczące utrzymywania porządku w kuchni

Po wycięciu rur przez maszynę ich krawędzie są obrabiane, sklejane i lutowane (tuż w miejscu kolorowego paska), wypełniane pastą.

„W GOST 7983-99 1 o warunkach etykietowania pasty do zębów, a także w normie ISO 11609-95 nie ma recept dotyczących tego, która pasta do zębów powinna mieć paski na tubce – kolor i kształt mogą być dowolne. Nie ma też informacji, co mają oznaczać kolory. Najważniejszą rzeczą, której producent musi przestrzegać zgodnie z normami, jest wskazanie zawartości fluoru, adresu, składu, daty produkcji i ważności, a także specjalnych warunków przechowywania., – mówi farmaceuta Guseva E.V.

Pamiętaj, że do wyboru pasty do zębów musisz podejść zdrowym rozsądkiem, w tym celu po prostu uważnie przeczytaj skład i nie zapomnij skonsultować się z dentystą, jaki rodzaj produktu przyniesie Ci największe korzyści w oparciu o stan Twojej jamy ustnej .

Ogłoszenie: Niezdefiniowana zmienna: post_id in /home/c/ch75405/public_html/wp-content/themes/UltraSmile/single-item.php w wierszu 45

Co oznaczają paski na paście do zębów: popularne mity

Ogłoszenie: Zmienna niezdefiniowana: pełna in /home/c/ch75405/public_html/wp-content/themes/UltraSmile/single-item.php w wierszu 46

Dla zdrowia i urody zębów niezbędna jest codzienna odpowiednia pielęgnacja. Jednym z niezbędnych produktów do higieny jamy ustnej jest pasta do zębów. Półki sklepowe są pełne różnych tubek. Powinieneś wiedzieć, jak wybrać odpowiednią pastę i Dlaczego kolor pudełka na opakowaniu jest ważny?.

Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów?

Pewne kryteria pozwalają na zakup bezpiecznego produktu, który nie zaszkodzi Twoim zębom. Przy wyborze zwróć uwagę na następujące punkty:

1. Struktura. Konieczne jest porzucenie produktów z parabenami, które przy regularnym stosowaniu szkodzą ludzkiemu organizmowi.

makaron 1

Ważne! Fluor jest niezbędny dla zębów. Należy jednak używać go ostrożnie. Środki o wysokiej zawartości fluoru mogą być stosowane wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza.

2. indywidualne potrzeby. Zęby różnią się w zależności od osoby. Inne są też pasty: do zębów wrażliwych, z efektem wybielającym i inne. Wybierając produkt warto wziąć pod uwagę, poza jego głównym działaniem, pożądany efekt, a także stan jamy ustnej. Jeśli wrażliwość zostanie zwiększona, konwencjonalne środki zaszkodzą tylko.

3. Data ważności i miejsce zakupu. Koniecznie sprawdź do kiedy możesz korzystać z produktu. Niektórzy lekceważą tę zasadę i kupują przeterminowane środki. Do zakupu należy wybierać przede wszystkim apteki, a nie supermarkety.

READ
Horoskop Wasilisy Wołodiny na kwiecień 2023 r

makaron 2

Co oznaczają kwadraty na tubce pasty do zębów?

Oprócz opisanych powyżej zaleceń dotyczących wyboru, przy zakupie makaronu istnieje ważny niuans. Na każdym opakowaniu znajdują się kwadraty w różnych kolorach. Wielu nie zwraca na nie uwagi, ale na próżno. W sumie to oni, niczym papierek lakmusowy, pokazują i opowiadają o tym, jak bezpieczny jest ten produkt.

Zielony

Większość kompozycji posiada naturalne, zdrowe składniki. Najbezpieczniejszy i najbardziej użyteczny produkt. W produkcie z zielonym pudełkiem nie ma składników chemicznych.

makaron zielony

Ciemnoniebieski

Oznacza to, że oprócz składników naturalnych w składzie znajdują się również składniki chemiczne. Produkt nie ma w pełni użytecznego składu, jednak nie należy go uważać za niebezpieczny.

Czerwony

sygnały o obecności niebezpiecznych chemikaliów wśród składników. Choć ich liczba w tym przypadku jest minimalna, warto odmówić użycia takiego narzędzia.

makaron 4

czarny

To pole wskazuje na największe niebezpieczeństwo. Oznaczone przez niego fundusze mają prawie całkowicie skład chemiczny. Wśród składników jest wiele szkodliwych składników. Nie powinieneś używać takich past.

makaron 3

Przy wyborze warto przestudiować nie tylko skład produktu, ale także kolor pudełka na opakowaniu. Dotyczy to szczególnie past dla dzieci, gdzie bezpieczeństwo powinno być maksymalne. Nie zaszkodzi to jamie ustnej i całemu ciału. To samo oznaczenie jest na wszystkich kremach, przy zakupie zwróć uwagę na kolor kwadratów.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o pojawieniu się nowych artykułów? Zapisz się do Newslettera!

Anuluj odpowiedź

kwadrat na tubie jest znacznikiem poligraficznym. ona ma taki sam stosunek do składu pasty jak ja do baletu.

Artykuł to kompletny nonsens! Bez wstydu. Mieszanka miodu to najbezpieczniejsza pasta do zębów. Istnieje program z Otarem Kushinaszwilim, w którym testują artykuły higieniczne i produkty. Wśród innych past zwyciężyły Bl.-a-Honey i Forest Balsam. I te kwadraty oznaczają linię cięcia opakowania i nic więcej.

Dobrze dajesz! Ta kaczka o kolorze kwadratu ma już 5 lat, mit już dawno został rozwiany. Ten kwadrat umożliwia automatyce w fabryce uszczelnienie rur. Tylko i wszystko.

Mikołaj przychodzi pewnie do autora i do zębowej wróżki i wierzy w elfy
musze cos takiego napisac

Celem tej zabawnej podróbki jest przyciągnięcie odwiedzających. Tak, nie tylko goście – przychodzili / wyjeżdżali, ale także komentowali.
A cel został pomyślnie osiągnięty!

READ
10 łatwych i wygodnych sposobów przechowywania książek dla dzieci

Nonsens! Jeśli podejdziesz do wyboru makaronu na podstawie tego artykułu, wszystkie są bardzo niebezpieczne! Zasadniczo wszystkie tuby mają czarne kwadraty. A po co producenci stosują je, żeby ludzie nie kupowali? Rozumiem, że gdyby te kwadraty zostały zastosowane przez niektóre instytuty badawcze na podstawie badania każdej partii, to byłaby inna sprawa.

ZACHWYCAĆ SIĘ.
to jest etykieta maszyny, która uszczelnia pasty. Ta sama maszyna, która robi tuby z taśmy z narysowaną etykietą. A kolor zależy od samego wzoru. Wybrano najbardziej kontrastowy.
Jeśli spojrzysz na zdjęcie blend-a-med, są dwa kolory. Niebieski i czerwony. Oczywiście etykieta będzie czerwona. tylko podczas drukowania nie ma innego atramentu. Jeszcze jedna farba – będzie drożej

Stary żart, już myślałem, że wszyscy wiedzą, ale ponieważ ludzie wciąż dają się nabrać na tę przynętę (no cóż, czy coś innego, a w Internecie jest ich o wiele więcej), postawmy wszystko na swoim miejscu. Więc jak brzmi wersja:

Czy zauważyłeś, że na każdej tubie, na przykład ze śmietaną, zawsze jest kwadrat na odwrocie. Są to: czarny, ciemnobrązowy, granatowy, ciemny burgund (zwykle ciemne kolory); Występują również w kolorze CZERWONYM i ZIELONYM. Więc co one oznaczają?

Ciemne kwadraty oznaczają, że produkt, którego używasz jest w XNUMX% CHEMICZNY!
Czerwone kwadraty oznaczają, że produkt jest W PRZYBLIŻENIU 70% CHEMICZNY i 30% NATURALNY.
Zielone kwadraty oznaczają, że produkt, którego użyłeś, jest BEZ chemii. Składa się wyłącznie z NATURALNYCH SUBSTANCJI

Spróbuję dowiedzieć się, dlaczego te kwadraty są potrzebne w każdym przypadku.

Okazuje się, że cała sprawa polega na drukowaniu samych tub. Proces produkcji tuby przebiega następująco: najpierw opracowywany jest projekt przyszłej tuby, a następnie projekt wprowadzany jest do produkcji. Jednak nie wszystkie pomysły projektantów można odtworzyć na maszynie za pomocą druku kolorowego. W przypadku większości maszyn dostępne są tylko 4 kolory – CMUK (Cyan Magenta Yellow Black). Opracowany projekt trafia więc do działu prepress do dalszej obróbki, gdzie przetwarzane są problematyczne elementy projektowe: usuwane są nadmiary kolorów, zastępowane kolorami dodatkowymi, wykonywane są inne momenty technologiczne.

Załóżmy, że projekt tuby zawiera obraz i tekst w kolorze niebieskim. Jednocześnie dozwolone jest rysowanie, obraz koloru niebieskiego jest wykonywany w kolorze – (SMUK) z dalszą obróbką. Ale stosowanie tekstu i kodu kreskowego w ten sposób jest zabronione, drukowanie takich elementów przez nakładanie dwóch kolorów na siebie jest niedopuszczalne, ponieważ jeśli kolory nie zostaną połączone, tekst nie będzie czytelny, a kod kreskowy nie będzie czytelny. Z tych powodów na etapie przygotowania do druku tekst i kody kreskowe otrzymują specjalny kolor dodatkowy z katalogu Pantone. Aby rozpoznać kolor – Pantone ma przypisaną etykietę ze zdjęciem (w postaci kwadratów), etykieta ze zdjęciem musi być w tym samym kolorze co kod kreskowy.

READ
Wybór praktycznego dywanu do kuchni

Fototagi są również niezbędne z następujących powodów produkcyjnych: poziome – do precyzyjnego cięcia arkusza laminatu na wysokość (przy druku na rolowanym arkuszu laminatu); pionowe – do precyzyjnego pozycjonowania końcówki rurki podczas lutowania (tak, aby lutowanie było równoległe do obrazu i części tekstowej, a nie pod kątem lub prostopadle).

Aby fotokomórka rozpoznała znak fotograficzny, potrzebny jest kontrast między tłem a znakiem. Maksymalny (pożądany) kontrast to biały materiał i czarny fotomarker. Jeśli w projekcie występuje kolor czarny, to zarówno fototag, jak i kod kreskowy będą czarne, jeśli w projekcie nie ma koloru czarnego, to przypisywany jest kolor najbardziej kontrastujący z tłem. Jeśli tło jest ciemne, użyj białej etykiety ze zdjęciem. Zdarzają się przypadki, gdy w ogóle nie ma fototagów, a elementy projektu odgrywają swoją rolę. Często producenci podejmują ryzyko, przypisując jasny kolor etykiecie fotograficznej i kodowi kreskowemu, ponieważ kod kreskowy może po prostu nie zostać rozpoznany przez skaner w sklepie, a fotoczujnik może nie uchwycić etykiety podczas zamykania końcówki tubki. Aby wybrać kolor etykiet i kodów kreskowych, przeprowadzane są wstępne testy, ale najczęściej producenci nie podejmują ryzyka i wypuszczają produkt z czarnymi kwadratami.

Proces wygląda mniej więcej tak: jest ciągła taśma z rolki (folia, na której z jednej strony został już nałożony wzór, na przykład napis „pasta do zębów”). Ta taśma wpada do maszyny, która odcina z niej kawałek i robi z niego wykrój na rurkę (zwija ją, skleja lub zgrzewa końce itp.). Następnie do tej niedokończonej tuby wlewa się pastę do zębów, która biegnie wzdłuż przenośnika z nakrętką w dół od góry, a górna krawędź jest „owijana”. Właściwie do precyzyjnego pozycjonowania punktu cięcia potrzebny jest kolorowy znacznik – aby maszyna nacinała rurki w odpowiednich miejscach i aby nie okazało się, że na jednej rurce jest napisana „pasta do zębów”, a „pasta do zębów” ” jest kontynuowany z drugiej strony itd.

Stąd wniosek, że małe kwadraty i prostokąty na odwrocie tub nie wskazują procentowej zawartości chemicznej produktu, ale służą do drukowania samych tub.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: