Co odróżnia szafy rosyjskie od włoskich, francuskich, amerykańskich

Obcokrajowcy i Rosjanie mają coś, co nas wyróżnia i łączy pod względem stylu. Projektant Yana Nedzvetskaya mówi o tym bardzo szczegółowo.

Oni i my: co odróżnia nasze szafy od włoskich, francuskich, amerykańskich

Cudzoziemcy ubierają się inaczej niż Rosjanie. Projektanci twierdzą, że kobiety z Rosji łatwo rozpoznać po wyglądzie. Rosyjskie dziewczyny mają swój własny styl i wizerunek.

„Pobiegli za mną, żeby zrobić zdjęcie moim włosom”: jak ubierają się Amerykanki

Jeszcze 15 lat temu, kiedy mieszkałam i pracowałam w stolicy stanu Oregon, mieście Portland, uderzyły mnie Amerykanki. Pracowałam w firmie odzieżowej damskiej i dziecięcej. Wydawałoby się, gdzie, jeśli nie tam, zobaczyć stylowo ubrane kobiety? Ale nic się nie stało! 99% kobiet i dziewcząt ubranych w nijakie T-shirty i perkalowe szorty z gumkami, bardzo podobne do rodzin naszych dziadków. Bardzo dobrze wiedziałam, jak ubierają się ludzie w Rosji i pomimo trudnych czasów większość naszych kobiet zdołała mieć piękne stroje. Nie pasowały do ​​tego, co nosiły Amerykanki.

Oczywiście myślałam, że przyjadę tam jako biedny Kopciuszek i będę uczyć się w USA, jak się ubierać. Naiwny. Dokładnie trzy dni później cała firma już biegała wokół mnie, robiąc zdjęcia moim włosom i zadręczając swoich fryzjerów w Portland, żeby zrobili to samo na ich głowach. Miałem kardynalną asymetrię.

Po pewnym czasie moi nowi koledzy zainteresowali się, jak ubierają się dziewczyny w Rosji. Sfotografowali też moje sukienki – i pobiegli szukać tych samych, teraz są już naiwne. W Ameryce (przynajmniej w Portland) nie było wtedy nic ciekawego pod względem odzieży, a sklepy wyglądały smutno.

Cudzoziemcy są zainteresowani tym, jak ubierają się dziewczyny w Rosji, a Rosjanki chcą wiedzieć, na jakiej zasadzie fashionistki z innych krajów tworzą swoją garderobę.

Ale pod względem pracy – dali mi sto punktów do przodu! Amerykanie wiedzą, jak pracować. Zafascynował mnie wtedy brak myszy na komputerach, pisanie na ślepo 10 palcami nawet w pozycji niebieskich kołnierzyków. Niestety nadal jest to dla nas nieosiągalne. Jeśli byli pod wrażeniem ubrań kobiet w Rosji, to byłem pod wrażeniem ich możliwości technicznych, które znacznie uprościły życie i pracę.

Ameryka jest w większości krajem niemodnym. Podobnie jak w Rosji, cała moda koncentruje się w jednym mieście, a jego nazwa to NY. Reszta Ameryki z zapartym tchem opowiada o modzie w Europie – tak jak my jeżdżą na Premier Vision, główną wystawę modnych tkanin na świecie. I nikogo nie obchodzi, jak się ubierają w Rosji.

Gdzie jesteśmy i gdzie jest Ameryka? Dobrze, że jesteśmy blisko Europy, więc będziemy porównywać ubrania naszych dziewczyn z Europejkami, a nie z Amerykanami, które ubierają się prawie gorzej niż Rosjanki w ogóle. Ale teraz zbliżamy się skokowo do ich „rodzin” i „Tishotkas”. Nie wiadomo więc, czy oni pozostawali w tyle, czy też znowu za nimi biegliśmy.

READ
Jasny hit sezonu - pomarańczowy: 20 korzystnych dla wszystkich opcji dla fashionistek

Jak się ubrać we Włoszech: kraju, w którym moda jest fetyszem

Jeśli mówimy o modzie nie na podium, ale o modzie na ulicach europejskich miast, to oczywiście musimy zacząć od Włoch. Moim zdaniem moda we Włoszech jest drugą po katolicyzmie religią. Moda we Włoszech to fetysz, w który wierzą wszyscy Włosi bez wyjątku. Dlatego nasze dziewczyny preferują oczywiście włoskie marki. Czemu? Są jaśniejsze, bardziej spektakularne i dobrze dopasowane rozmiarem do rosyjskich postaci. Jeśli spojrzeć na to, jak ubierały się kobiety w Rosji w latach 90., to nawet wtedy można prześledzić trendy w modzie popularnych włoskich marek. Kobiety zaczęły szyć na zamówienie sukienki z rękawami typu nietoperz, był to jeden z najmodniejszych fasonów we Włoszech.

Co ciekawe, mężczyźni we Włoszech ubierają się znacznie ciekawiej i modniej niż kobiety. Nietrudno zrozumieć, jak mężczyźni ubierają się w Rosji – wystarczy zobaczyć asortyment oferowany w sklepach i to, co mają na sobie mężczyźni: koszule, chińskie T-shirty i dżinsy, klasyczne spodnie. Ach, ci macho Włosi w lekko pasiastych lnianych spodniach i niebieskich lnianych kurtkach bez podszewki! A pod nimi – oczywiście bez żadnego nadruku – białe koszulki z cienkiej bawełny. Starsi Włosi często noszą jedwabne apaszki. I każdy Włoch z pewnością powie Ci, że był modelem na pokazach Armaniego! Szkoda, że ​​naszym mężczyznom jeszcze daleko do tak nienagannego stylu.

Ale nie daj się zwieść! Wszystko ma swoje minusy. Na przykład Włosi nie są szczególnie pracowici i uwielbiają siadać na szyi swojej żony. A co z Włochami? Tutaj północ Włoch jest uderzająco różna od południa, zwłaszcza Sycylii. Sycylia to osobny kraj, a Włosi opowiadali nam o tym bez końca. Sycylia to nie Włochy, nieustannie ostrzegali nas ci, którzy słyszeli, że tam jedziemy. Dosłownie powiedziano nam, żebyśmy tam nie jechali. Sycylia to nie moda! Bardziej chodzi o aurę lekkomyślnego lenistwa na plażach, o graffiti na dachach i góry śmieci na ulicach Palermo. I tutaj nie ma znaczenia, czy podążasz za trendami mody, nikt nie zadaje pytań, ale jak właściwie ubierają się kobiety w Rosji czy we Włoszech?

W Mediolanie wiedzą, jak się ubrać tak, aby długo jeszcze opiekować się pięknymi Włoszkami. A żebracy żebrają w takich ubraniach iz taką miną, że ma się wrażenie, że wyświadczają ci przysługę prosząc o pieniądze. Kierowcy autobusów w Mediolanie wyglądają jak modelki z wybiegu – zawsze nieskazitelnie białe koszule i krawaty, a włosy jak po prostu od stylisty. Jak ludzie ubierali się w 2000 roku w Rosji? A może dwadzieścia lat później? Nie ma nic podobnego do tego, jak ubierają się mieszkańcy Mediolanu. Niestety porównanie nie jest na korzyść rosyjskich dziewcząt, które wolą, choć wysokiej jakości, ale bardzo proste i zrozumiałe ubrania, niż markowe stroje.

READ
W co się ubrać z długim swetrem i jak stworzyć stylowe kokardki: 25 świetnych pomysłów

Francuskie ubrania: moda tego kraju przybyła do Rosji

A co we Francji? Wydawałoby się, że stamtąd moda przyszła do nas, do Rosji. Sukienki przywiezione z Francji, a nie szyte przez ich szwaczki, uważane były za marzenie każdej bogatej dziewczyny. Jak ubierają się nastolatki w Rosji? W przeciwieństwie do rodziców dużo bardziej śledzą trendy w modzie, dlatego stroje młodych mają bardziej europejski, „zaawansowany” styl i wizerunek. Moim zdaniem Paryż od dawna ustąpił Mediolanowi pod względem mody i trendów. Francuzki na ulicy są w większości ubrane w nudne szare garnitury z poliestru. I te same nudne „łódki” na nogach. Francja zdecydowanie nie jest dla nas przykładem.

Jak ubierają się ludzie w Niemczech? Styl ubioru daleki jest od kobiecości

Niemcy i moda to rzeczy nie do pogodzenia. Jak ubierają się kobiety w Rosji? Szczególnym wyróżnikiem jest kobiecość. Delikatne linie, długie sukienki, falbany, fałdy – wszystkie te detale dodają figurze wdzięku i elegancji. Rosyjskie dziewczyny korzystają z tej funkcji. Ale nie kobiety w Niemczech. A nawet marki takie jak Hugo Boss to moim zdaniem ubrania w męskim stylu, gdzie wszystko co kobiece jest wyryte. Generalnie jest to charakterystyczna niemiecka marka dla kobiet z dużym bicepsem i brakiem męża.

W Niemczech ubierają się jak najbardziej neutralnie, płacąc przede wszystkim za wygodę. Wygląd to dziesiąta rzecz

Wszystkie inne kraje Europy słyną z braku własnego stylu w ubraniach i noszą to, co oferują masowe niedrogie marki. Oczywiście z pewnymi wyjątkami.

Jak ludzie się ubierają w Rosji: kraj jest duży, jest wiele stylów

Co my mamy? Jesteśmy bardzo daleko od Mediolanu. Styl Włochów został wypracowany przez wielowiekowe tradycje oraz niesamowicie piękną architekturę i przyrodę tego kraju. Nic dziwnego, że najlepsi projektanci samochodów to oczywiście Włosi! Nie jest to dla nas ani dobre, ani złe. Zobacz, jak ubierają się dzieci w wieku szkolnym w Rosji – tak jak mówią ich rodzice. Jednocześnie starsze pokolenie może kształtować gust i styl nastolatków w zależności od rodzinnych wartości kulturowych czy religijnych. Nasza ogromna Rosja to wielki kocioł różnych narodowości i kultur, w którym każda narodowość ma swoje własne tradycje. A Czeczeni nigdy nie będą się ubierać jak Rosjanie, a Tatarzy jak Chakasowie, Czuwasi czy Baszkirowie.

READ
Duży sweter z dzianiny w Twojej szafie: 20 sekretów stylowego wyglądu

Dlatego mówienie o modzie w Rosji jest jak mówienie o mieszkańcach oceanów, którzy nie mają liczby. A nawet europejska część Rosji od Karelii po Morze Czarne – to grupy, które mają zupełnie inne preferencje w zakresie odzieży. Dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – jak się ubierają w Rosji.

Ubrania w Rosji: utalentowani projektanci nauczyli się podążać za światowymi trendami

Dobrą wiadomością jest to, że mamy w Rosji wielu utalentowanych projektantów i odnoszących sukcesy marek, które są w stanie, podążając za światowymi trendami, produkować ubrania specjalnie dla naszego dużego kraju. Biorąc pod uwagę, że w Rosji jest znacznie więcej kobiet niż mężczyzn, nasze dziewczyny ubierają się nieco ciekawiej i jaśniej niż Europejki. Nie mam na myśli krzykliwych obrazów – szpilki, błyskotki i jasny makijaż w ciągu dnia na ulicach naszych miast to już przeszłość. Ubrania dziewcząt w Rosji stały się bardziej stylowe.
Ale niestety, pojawiły się nudne stroje tego samego typu od masowych marek, a nasze dziewczyny zaczęły wyglądać jak Skandynawki, co niestety nie pasuje do większości typów. Mieszkańcy Północy ubierają się niesamowicie nudno i bez wyrazu, ale mają zupełnie inne twarze i zupełnie inną mentalność. Jestem pewien, że nasz wyjątkowy styl powinien znajdować się na przecięciu mody azjatyckiej i europejskiej, tak jak zawsze było w Rosji.
Nasz kraj dzieli świat na Europę i Azję, więc dlaczego nie połączyć obu tradycji?

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Moda rosyjska i europejska znacznie się od siebie różnią, a to, co nasi rodacy uważają za bardzo piękne, stylowe i odpowiednie, mieszkańcy innych krajów raczej nie noszą nawet do sklepu. Novate.ru oferuje zapoznanie się z rzeczami, które nigdy nie będą obecne w garderobie Europejczyków (w przeciwieństwie do Rosjan), a także z ubraniami, które są dla nich niezbędne.

1. Odzież z logo

Odzież z logo nie zawsze wygląda odpowiednio

Rosjanki uwielbiają jasne ubrania z wzorami, nadrukami, ozdobami i logo. Niektórzy wyznają nawet zasadę: „Im większe logo, tym lepiej”. Ta opinia nie jest obca niektórym rosyjskim gwiazdom muzyki pop. Jednak w większości przypadków takie elementy garderoby wyglądają zbyt jasno i bez smaku. Zwłaszcza jeśli płeć piękna nie umie odpowiednio dozować nadruków w swojej stylizacji, a sukienkę w krzykliwe wzory uzupełnia tymi samymi butami i dodatkami.

READ
W co się ubrać ze spódnicą ołówkową 2023: 20 stylowych stylizacji

W Europie takie podejście do komponowania obrazu jest uważane za pozbawione smaku. Francuzki, Angielki, Szwedki i przedstawiciele innych krajów wolą zapełnić garderobę podstawowymi rzeczami, a następnie harmonijnie je ze sobą łączyć.

Podstawowe rzeczy są ze sobą w doskonałej harmonii. / Zdjęcie: news-intime.ru

Nie oznacza to, że europejskie dziewczyny nigdy nie noszą jasnych rzeczy. Po prostu wiedzą, jak je dobrze połączyć. A jeśli np. pierwsza dama Ameryki, Melania Trump, zakłada płaszcz w kwiaty, to tylko skompletuj z dyskretnym garniturem lub ciemną sukienką. W rezultacie wygląd jest zrównoważony i bardzo stylowy.

2. Spódnice mini

Minispódniczki w większości przypadków wyglądają wulgarnie

Pomimo tego, że światowi projektanci już dawno przestali wypełniać swoje kolekcje krótkimi spódnicami i sukienkami, Rosjanki nadal uważają za swój obowiązek ubieranie się w takie stroje nawet w chłodne dni. Słusznie uważają, że takie ubrania pomagają podkreślić długie nogi i szczupłą sylwetkę (zwłaszcza w połączeniu z wysokimi obcasami). Jednak w przypadku minispódniczek bardzo trudno nie przekroczyć granicy między kobiecością a wulgarnością.

Aby obraz zawsze pozostawał harmonijny i elegancki, w komplecie z krótką spódniczką, zdecydowanie musisz nosić zamknięty top – golf, sweter z dzianiny, koszulę z grubej tkaniny i tak dalej. Nie zapomnij również o niewypowiedzianej zasadzie: miejsce, w którym sięga środkowy palec opuszczonej ręki, jest akceptowalnym poziomem końcowym minispódniczki. Zimą, jesienią i wczesną wiosną uzupełnij strój grubymi, ciepłymi rajstopami i kozakami za kolano. Jeśli chodzi o odzież wierzchnią, idealnym rozwiązaniem będzie płaszcz. Ale krótkie kurtki lepiej nie nosić.

Europejczycy, w przeciwieństwie do Rosjan, nie próbują bić krótkiej spódniczki. Po prostu go nie noszą, preferując produkty o średniej długości – znacznie poniżej kolan, ale nie zakrywające kostek.

Spódnice o długości midi wyglądają bardzo elegancko. / Zdjęcie: ratatum.com

Takie ubrania dodają wizerunku elegancji, kobiecości, wdzięku. Dodatkowo ta długość jest bardzo wygodna – nie odczuwasz nieodpartej chęci ściągania spódnicy co pięć minut lub sprawdzania, czy nie podniosła się powyżej przepisanego poziomu.
Żywym przykładem tego, jak pięknie i stylowo możesz wyglądać w takim stroju, jest Kate Middleton. Prawie wszystkie jej sukienki i spódnice poniżej kolan są przykładem do naśladowania.

3. Wysokie obcasy

Wysokie obcasy są niewygodne

Wysokie obcasy optycznie wydłużają nogi, czynią je smukłymi i pięknymi. Są szczególnie lubiane przez małe dziewczynki, ponieważ dzięki obcasom mogą stać się znacznie wyższe. Nie należy jednak zbytnio popadać w gust i zakładać 15-centymetrowe ćwieki. Po pierwsze wygląda to wulgarnie, a po drugie, bez względu na to, jak bardzo jesteś wprawny w chodzeniu w szpilkach, nadal są one strasznie niewygodne i traumatyczne.

Nikt nie kłóci się z faktem, że buty na wysokim obcasie muszą być obecne w szafie każdej dziewczyny, ponieważ nie obejdzie się bez nich ani jedno świąteczne, oficjalne ani romantyczne wydarzenie. Jednak zdecydowanie musisz wybrać wygodne modele, w których naprawdę poczujesz się komfortowo. Platforma nie jest już w modzie, ale niski, stabilny obcas (około 7-8 cm) zawsze będzie w modzie.

READ
10 życiowych hacków, aby uratować obraz! Przeczytaj i zapamiętaj!

Jeśli chodzi o Europejki, to pod elegancką sukienkę spokojnie mogą założyć trampki lub inne płaskie buty.

Europejki noszą trampki pod każdym ubraniem

W ich garderobie też są szpilki, ale tylko te małe, bo dziewczyny mieszkające za granicą cenią sobie przede wszystkim wygodę i wygodę. Dlatego często ze zdumieniem patrzą na rosyjskich turystów, którzy wolą zwiedzać nieznane im miasto w szpilkach.

4. Ubrania z dużą ilością dekoracji

Odzież z cekinami i cekinami nie zawsze wygląda odpowiednio

Ach, te stroje z cekinami, kamieniami, piórami, ogromną ilością koronki i gipiury . Warto zauważyć, że są one uważane za modne w Rosji. Tutaj na każdym kroku można spotkać dziewczynę z błyszczącą torebką lub w sukience w całości ozdobionej cyrkoniami. Takie ubrania mają swoje miejsce, ale bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolor, styl i odpowiedni strój. Na przykład zielona sukienka z cekinami raczej nie będzie odpowiednia do biura. Ale całkiem możliwe jest noszenie go na przyjęcie koktajlowe. Jeśli szukasz odpowiedniego stroju do pracy, to błyszcząca spódnica będzie dobrym rozwiązaniem, ale tylko jeśli jest to ołówek.

Uwaga: Bardzo ważna jest możliwość łączenia takich produktów z innymi elementami garderoby. Na przykład wspomnianą ołówkową spódnicę można zestawić z dyskretną koszulą i marynarką. Koronkowy t-shirt świetnie będzie wyglądał z obcisłymi dżinsami.

Europejki wolą nie szukać odpowiednich kombinacji, ale po prostu wykluczają błyszczące ubrania ze swojej garderoby.

Europejki uzupełniają podstawową odzież jasnymi dodatkami. / Zdjęcie: Pinterest.es

Być może kilka sukienek wisi na ramionach, ale ich czas nadejdzie tylko wtedy, gdy dziewczyna zostanie zaproszona na huczne przyjęcie. We wszystkich innych przypadkach wybór Europejek padnie na ciekawe nadruki i jasne dodatki, które pomogą im wyróżnić się na tle innych.

5. Noś rozmiar mniejszy

Rosjanki uwielbiają obcisłe ubrania.

Rosjanki kupują małe ubrania w dwóch przypadkach: jeśli lubią obcisłe rzeczy i chcą w nich wyglądać uwodzicielsko lub jeśli na produkty była dobra zniżka. Jednak wielu jednocześnie zapomina, że ​​w takich ubraniach jest to strasznie niewygodne. Do tego podkreśla wszystkie mankamenty figury i sprawia, że ​​właścicielka wygląda jak kiełbasa.

Europejczycy preferują luźne ubrania, dlatego oversize jest tak popularny za granicą. Jak wspomniano powyżej, komfort i wygoda są dla nich przede wszystkim.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: