Brwi dla kobiet po 50. roku życia: najpiękniejsze twarze i najlepsze proporcje

Brwi Jane Fonda

Nie jest tajemnicą, że brwi odgrywają ważną rolę w makijażu. Wyraz twarzy i wizerunku jako całości zależą od ich kształtu, koloru, załamania. Brwi mogą zarówno dodać wieku, jak i pomóc zrzucić kilka lat, dlatego dorosłym kobietom zaleca się zwracanie na nie szczególnej uwagi.

Oferujemy zapoznanie się z subtelnościami pielęgnacji brwi w wieku dorosłym.

Jak brwi zmieniają wyraz twarzy

Szeroki czy wąski?

Dziesięć lat temu trudno było wyobrazić sobie kobietę, która nie wyskubuje brwi. Sprowadzało się to do cienkich nitek, które maksymalizowały przestrzeń nad okiem. To naprawdę komuś pasowało, ale w większości przypadków kobiety zniekształcały własne proporcje twarzy. Najwyraźniej więc bardzo cienkie brwi szybko straciły na aktualności i zostały zastąpione nie tylko naturalnym kształtem, ale idealnym.

Kobieta z makijażem i bez

Kobiety narysowały idealne brwi ołówkiem i cieniami. Co mogę powiedzieć, dzisiaj również wiele kobiet mody nadal rysuje właśnie taką formę, chociaż naturalność jest w modzie.

Piękna kobieta z makijażem

Dziś najmodniejsze brwi to puszyste i gąsienicowe, ale dla dorosłych kobiet nie jest to najlepsza opcja. Wizażyści zalecają kobietom 50+, aby zamiast gonić za trendami, stawiały na naturalny kształt brwi. Zbyt wąski – stworzy efekt opadającej powieki, a bardzo szeroki będzie wyglądał nieładnie na starzejącej się skórze i sprawi, że spojrzenie będzie przygnębione, ciężkie. Zwracają też większą uwagę na zmarszczki, które w tym wieku pojawiają się w pobliżu zewnętrznego kącika oka.

Dla kobiet 50+ odpowiedni jest naturalny kształt brwi z wąską końcówką i lekkim łukiem. Gdzie dokładnie należy o tym opowiedzieć w artykule jak narysować idealne brwi.

Kolor dla dorosłych kobiet ma szczególne znaczenie

Kobieta 50+ z pięknymi brwiami

Brwi są nie tylko możliwe, ale także konieczne do pomalowania, szczególnie w wieku dorosłym, ponieważ tworzy się wiele pustek. I nie zawsze mają odpowiedni odcień. W młodości ciemne brwi z blond włosami wydają się harmonijnym połączeniem. Dorosła kobieta o takim wyglądzie będzie wyglądać o 10 lat starzej.

Wizażyści zalecają wybór koloru brwi pod włosami. Uważa się, że blondynki nadają się do odcienia o 1 ton ciemniejszego niż włosy, dla brunetek, wręcz przeciwnie, o 1 ton jaśniej. Rudzielce mogą farbować brwi, aby pasowały do ​​ich włosów.

Piękna fryzura i makijaż dla kobiety 50+

Kolejnym ważnym wyjaśnieniem jest to, że kobietom w wieku 50+ zaleca się wybieranie ciepłych odcieni brwi, nawet jeśli włosy są w kolorze popielatego blondu lub z naturalnymi siwymi włosami, jak to jest obecnie modne. Idealnym odcieniem dla brwi dorosłej kobiety jest mleczna czekolada.

READ
9 najskuteczniejszych sposobów na przyspieszenie wzrostu brwi

W razie potrzeby skróć

Makijaż Moniki Bellucci

Dziś trendem są proste brwi, które sięgają do skroni. Ale to wyłącznie trend młodzieżowy. Dla dorosłych kobiet odpowiedni jest łukowaty kształt lub miękki dom. Ważne jest również, aby go skrócić, aby wygląd nie wydawał się smutny i smutny.

Czy tatuaż na brwi to wyjście?

Dorosła kobieta bez makijażu

Dziś makijaż permanentny jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek. To wygodne, bo wstajesz rano i już jesteś piękna. To także wyjście dla tych, którzy nie potrafią samodzielnie skorygować kształtu brwi ołówkiem i cieniami.

Istnieją różne techniki makijażu permanentnego, ale w przypadku starzejącej się skóry najlepiej sprawdzają się puder i nano-spray. Ta technika wygląda delikatnie i naturalnie, wypełnia puste przestrzenie między włosami i tworzy efekt cieniowania.

Kobieta z pięknym tatuażem do włosów i brwi

Wybierając kolor, należy kierować się powyższymi zaleceniami. Bez zimnych i ciemnych odcieni. Ciepły, czekoladowy kolor to najlepsze rozwiązanie do makijażu permanentnego. Więcej o tatuażu brwi dowiesz się z TEGO ARTYKUŁU.

Podsumowując

Makijaż Moniki Bellucci

Dorosłe kobiety muszą poświęcać czas i uwagę swoim brwiom. W końcu odgrywają ważną rolę nie tylko w makijażu, ale także w tworzeniu obrazu jako całości. Wizażyści zalecają preferowanie naturalnej formy, którą zawsze można przywrócić, kontaktując się z mistrzem makijażu permanentnego. Końcówka brwi jest koniecznie cienka i krótka, a kolor jest ciepły.

Co druga osoba popełnia te błędy, ale bardzo łatwo jest ich uniknąć!

Najciekawsza rzecz w sztuce bycia kobietą
Na naszym kanale w Yandex Zen Femmie.ru znajdziesz porady ekspertów na temat najnowszych trendów, dowiesz się, jak odróżnić przestarzałe i bez smaku ubrania od obecnych, a także wybrać dowolny przedmiot według swojej sylwetki. Przegląd markowych kolekcji i modnych obrazów – wszystko po to, abyś nie popełniał modnych błędów i nie zaskakiwał gustem.
Subskrybuj!

Kurs Psychologii Poznawczej

Dowiesz się, jak pozbyć się myśli w głowie, które psują Ci życie. Zobaczysz, jak sobie poradzić ze stresem, niepokojem i zmartwieniem. Naucz się rozumieć swoje emocje i uczucia. Znajdziesz drogę do spokoju ducha.

Po 60 latach traci się naturalny kształt brwi: włosy stają się cieńsze i siwieją, a zmarszczki mimiczne zmieniają swoje zwykłe rysy. W efekcie kobieta musi na nowo odtworzyć wszystkie krzywizny i kąty, skupiając się tylko na wspomnieniach i własnym guście. Niestety nie wszystkim udaje się to z powodzeniem.

READ
Technika ombre brwi

Dziś chcemy Was ostrzec i podzielić się 5 najgorszymi opcjami, jak nie kształtować brwi kobiety w eleganckim wieku.

Grafitowe brwi u blondynki

Źle dobrany kolor brwi to częsty błąd w makijażu. Zwykle blondynki na to pozwalają, bo to im najtrudniej dobrać odpowiedni odcień dla siebie. Próbując znaleźć niezbyt ciemny, ale niezbyt jasny ołówek bez zaczerwienień, często preferują grafit lub szarość.

W efekcie ich brwi wyglądają nienaturalnie i zbyt mocno wyróżniają się na tle blond włosów i bladej skóry.

Ponieważ złotą zasadą dla kobiet o blond włosach lub siwiejących jest wybranie koloru nie więcej niż o dwa odcienie ciemniejszego od nasady włosów, idealny jest kolor ciemnoszary lub blond. Nie ma w nich ani kropli czerwonego podtonu, są średnio napigmentowane, ale jednocześnie nie rzucają się w oczy.

Brwi-przecinki z zaokrągloną podstawą

Brwi-przecinki są mocno zakorzenione w makijażu post-ZSRR. Wydaje się, że kobiety mało przejmują się tym, że ta forma wygląda niezwykle komicznie na kobiecej twarzy i nadaje jej dziwny, nieco infantylny wyraz. W końcu zaokrąglona i lekko obniżona podstawa, zakrzywiony korpus i cienka skręcona końcówka boleśnie przypominają makijaż klauna lub mima.

Trzymaj się równomiernie wyblakłego kształtu brwi. Wtedy Twoja twarz będzie wyglądać naturalnie i nie pojawią się na niej żadne dodatkowe emocje.

Graficzne brwi

Idealnie równe linie, grube wypełnienie i wyraźne kąty jak brwi na Instagramie nie malują ani starych, ani młodych. Ponadto na twarzy dojrzałej kobiety wyglądają nienaturalnie i ciężko. A mocna grafika zawsze dodaje wieku (pamiętaj o modnych niegdyś nitkach do brwi).

Zamiast graficznych pasków przypominających przestarzały tatuaż proponujemy modelowanie brwi techniką włosową. Sprawi, że będziesz wyglądać naturalnie i świeżo.

Brwi Mefistofelesa

Brwi z niską podstawą, ostro zadartym ciałem i ostrą przerwą nazywane są brwiami Mefistofelesa. Zostały tak nazwane, ponieważ nadają kobiecie podstępny, a nawet zły wyraz, charakterystyczny dla wizerunku tej mitycznej postaci.

W naturze ta forma praktycznie nie występuje – i to jest miłe, bo sprawia, że ​​twarz kobiety w podeszłym wieku wygląda jak maska ​​​​złej wiedźmy.

Ponadto niski „nos” brwi rysuje na twarzy kopalnię ciągłego niezadowolenia, zmarszczenia brwi i surowości. Taki wyraz twarzy raczej nie wywoła przyjemnych emocji u innych. Oznacza to, że niewiele osób nazwie kobietę z takimi brwiami atrakcyjną.

READ
Brwi: trendy w modzie 2023

Aby uniknąć incydentów, opanuj technikę modelowania brwi zgodnie z proporcjami Twojej twarzy.

Nisko opadające brwi

Aby zrozumieć, jak nisko opadające końcówki brwi zmieniają wyraz twarzy, wystarczy przypomnieć sobie Pierrota, wiecznie smutnego bohatera baśni Złoty klucz. Ponury wyraz twarzy i zastygły grymas smutku na twarzy – to właśnie daje ta forma.

Aby tego uniknąć, pomoże wspomniana powyżej technika budowania brwi w proporcji.

W makijażu brwi kobiety w eleganckim wieku najważniejsze jest zachowanie równowagi odcieni i wybranie kształtu, koncentrując się na rysach twarzy. Miękkie kąty, półprzezroczyste cieniowanie i naturalne odcienie – to uniwersalna recepta na piękne brwi dla kobiety 60+.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: