Biżuteria w stylu „minimalizmu”: 20 trafnych decyzji w drodze do stylu

Lew Tołstoj bardzo trafnie i subtelnie (zwłaszcza dla mężczyzny!) opisał styl swojej bohaterki Anny Kareniny: nosiła zwięzłe i proste stroje, które były na niej niewidoczne, służąc jako „rama” dla jej urody.

Minimalistyczna biżuteria ma za zadanie podkreślać piękno osoby noszącej, ale nie zwracać na siebie uwagi. Pasują prawie do każdego i pasują do każdego stroju, więc ten styl ma wystarczająco dużo fanów.

Kto najlepiej pasuje do minimalistycznej biżuterii? Gdzie są najbardziej cenione i jak istotne są z punktu widzenia trendów w modzie? Rozwiążmy to.

Historia stylu

Początek XX wieku był rewolucyjny nie tylko z politycznego, ale i modowego punktu widzenia: kobiety zaczęły aktywnie walczyć o swoje prawa, radykalnie zmieniły styl życia i w efekcie pozbyły się gorsetów i bufiastych spódnic. Uważa się, że Coco Chanel poprowadziła tę modową rewolucję, dając paniom małą czarną sukienkę – prosty i wszechstronny strój, w którym można ją nosić do pracy, na imprezy towarzyskie i na randkę miłosną. A projektantka mody uznała sznur pereł za uniwersalną ozdobę.

Właściwie od tamtych czasów moda na biżuterię minimalistyczną przeminęła, a potem powróciła. Ten trend był szczególnie istotny w latach 40., 60. i 90. A dzisiaj żyjemy w wyjątkowych czasach, kiedy moda pozwala nam na wszystko, a trendy są takie, że może się do nich dostosować osoba o dowolnych upodobaniach.

Na przykład dla Skandynawów minimalizm to styl życia: obecny jest w ubraniach, wnętrzach i biżuterii. I bez względu na to, jak jutro zmieni się moda, to podejście zawsze będzie aktualne. W końcu trendy przychodzą i odchodzą, ale styl pozostaje.

Minimalistyczna biżuteria – czym one są?

Jak zrozumieć, że przed Tobą minimalistyczna dekoracja? Istotnymi cechami stylu są:

  • Prostota form. Brak skomplikowanej geometrii i zakrętów – podstawowe kształty lub linie zbliżone do naturalnych;
  • Mała liczba części;
  • Zgodność z trendami mody. Minimalistyczna biżuteria może być duża, mała, asymetryczna, wielowarstwowa – prawie dowolna;
  • Brak lub niewielka ilość kamieni;
  • Stonowana kolorystyka.

Minimalistyczna biżuteria to doskonała baza dla tych, którzy jeszcze nie są „zaprzyjaźnionymi” z biżuterią i sztuczną biżuterią, ale planują rozwijać się w tym kierunku.

Kolczyki Hoop

To właśnie powinna mieć każda kobieta. Mogą być małe lub duże, masywne lub cienkie, ale zawsze wyglądają odpowiednio i pasują prawie do każdego.

READ
Wietna szafa nie musi być droga: 10 modowych dowodów

Puseta

Perły, z białym lub kolorowym kamieniem, zawsze dodają wyrafinowania obrazowi. Niezastąpiona na wycieczce, gdy nie ma możliwości dobrania biżuterii do każdej stylizacji.

Upuść wisiorek

Optycznie wydłuża szyję i zwraca uwagę na dekolt, ramiona, obojczyki. Ten obszar kobiecego ciała jest uważany za jeden z najbardziej uwodzicielskich, dlatego należy go „pobić” odpowiednią biżuterią.

naszyjnik hrywna

Taka biżuteria pomaga w tworzeniu pewnego siebie i dynamicznego wizerunku – czyli wizerunku kobiety, która wie czego chce. Ten styl jest szczególnie lubiany przez kobiety biznesu.

Naszyjnik z kulkami

Łańcuszek z równoodległymi koralikami wygląda bardzo elegancko i delikatnie. Ta dekoracja sprawia, że ​​obraz jest wzruszający, kobiecy i zwiewny.

Warstwowe pierścienie

Nosisz dużo pierścionków i wyglądasz wytwornie? Tak, jest to możliwe, jeśli są to cienkie, minimalistyczne pierścionki. Można je założyć na kilka na jednym palcu. Nawiasem mówiąc, niektóre kobiety w ogóle nie lubią nosić pierścionków, ponieważ przeszkadza im biżuteria. W takim przypadku jeden lub dwa cienkie pierścienie mogą być kompromisem.

Bransoletki i skórzane mankiety

Najlepszym sposobem na podkreślenie szczupłych nadgarstków jest noszenie eleganckiej bransoletki lub nawet kilku. Zwykły „wąż” to wspaniały akcent na pięknych, zadbanych dłoniach. Miłośnicy bardziej odważnego i brutalnego stylu powinni zwrócić uwagę na połączenie skóry i metalu: bransoletki na mankietach wyglądają bardzo stylowo.

Minimalizm jest tak różnorodny, że możesz wymyślić swój własny – dokładnie taki, jaki potrzebujesz i pasuje.

Komu pasuje minimalistyczna biżuteria?

Trudno powiedzieć komu nie pasują! Decydując się na prostotę i zwięzłość to pewny sposób, aby uchodzić za elegancką osobę. Najważniejsze jest, aby znać „swoje” style i formy w biżuterii, a są one wybierane na podstawie danych zewnętrznych, wieku, charakteru i zawodu.

Ale minimalizm jest szczególnie dobry dla posiadaczy klasycznego piękna. Monica Bellucci, Charlize Theron, Kate Beckinsale, Irina Shayk, Angelina Jolie, Doutzen Kroes – wszystkie te uznane piękności w biżuterii preferują minimalizm. Najwyraźniej Tołstoj miał rację: piękna kobieta potrzebuje tylko „ramki”.

Główną zaletą biżuterii w stylu minimalizmu jest to, że zawsze są odpowiednie i pasują do niemal każdego wyglądu: biznesowego, wieczorowego, casualowego, romantycznego. Jednak doskonałość tkwi w prostocie.

READ
Jak nosić kurtkę motocyklową 2023: 32 stylowe stylizacje dla inspiracji

Minimalistyczna biżuteria

Proste małe ozdoby przyciągają wzrok innych nie mniej niż duże i chwytliwe, wywołując chęć „przyjrzenia się bliżej”. Dlatego nie można ich „ukryć” za nimi. Niosą charakter, piękno i wyrafinowanie, a prawie zawsze – rodzaj “wiadomości” o tobie. Często do tego typu należy jedna z ulubionych ozdób, bez której dziewczyna stara się nie wychodzić z domu.

minimalizm – styl, który odcina niepotrzebne i podkreśla to, co najważniejsze. Wyraża odrzucenie bezmyślnej konsumpcji, ostentacyjnego luksusu i karczowania za pieniądze.

Minimalistyczne pierścionki i wisiorki

Historia pojawienia się kierunku minimalizmu

Początkowo minimalizm powstał jako kierunek wzornictwa przemysłowego. Na początku lat 1960. wnętrza wyposażone w proste i zwięzłe meble stały się popularne w Europie i Stanach Zjednoczonych. Najważniejsza była funkcjonalność rzeczy, wygoda użytkowania i kompatybilność: krzesło zaprojektowane w minimalistycznym stylu było wygodne, ale to, jak wyglądało, nie było tak ważne.

Trend w modzie podchwycili architekci, a wkrótce projektanci ubrań, dodatków i biżuterii. Badacze uważają, że pewne elementy minimalizmu można prześledzić w obrazach Audrey Hepburn i Twiggy. Ale prawdziwie kultowym wydarzeniem były dwie kolekcje Cartier wprowadzone w latach 1970.: Love i Juste un Clou. Minimalistyczny design bransoletek, z których jedna przypominała gwóźdź, a druga wąską wstążkę z prostym geometrycznym wzorem, szybko zyskał popularność.

Nowa fala zainteresowania minimalizmem rozpoczęła się w 2014 roku. Jego cechą charakterystyczną jest pojawienie się szczególnej filozofii życia, w której świadome odrzucenie wszystkiego, co zbędne, pomaga lepiej zrozumieć siebie, wyrazić prawdziwą istotę rzeczy. Z tego punktu widzenia minimalistyczna biżuteria nie zmienia się, a jedynie uzupełnia wizerunek, podkreślając jego naturalne piękno.

Czarna bransoletka i pierścionek w stylu minimalizmu

Cechy stylu minimalizmu

Minimalizm charakteryzuje się czystymi i równymi liniami, zwięzłymi formami i brakiem nieporęcznego wystroju. Biżuteria może być podkreślona jako mała lub bardzo cienka.

W minimalizmie często stosuje się kształty geometryczne – wszelkiego rodzaju koła, trójkąty, owale. Zamki jubilerskie są ukryte lub odwrotnie, odsłonięte, aby stały się częścią projektu. Kompozycja jest klarowna i czysta.

Popularne kolory w minimalizmie

W minimalizmie dominują neutralne kolory: srebro, złoto, stalowy klosz. Aktywnie wykorzystywana jest czarno-biała ceramika. Takie podejście pozwala zwrócić maksymalną uwagę na kształt produktu, a nie na jego poszczególne elementy.

Jeśli w minimalistycznej dekoracji jest kolor, to jest to kolor naturalny lub pastelowy. Zastosowano dekoracyjne wstawki w kolorze szarym, trawiastej zieleni, jasnoróżowym, niebieskim. „Syntetyczne”, zbyt jasne kolory – zakazane.

READ
Kompletna porażka: 10 modowych błędów dziewczyn w dużych rozmiarach

Jak nosić minimalistyczną biżuterię?

Styl minimalizmu jest uniwersalny: zawsze pasuje każdemu. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie proporcje i kształty, które pasują do Twojego wizerunku. Minimalistyczna biżuteria doskonale wpisuje się w trend warstwowości. Cienkie pierścionki, łańcuszki czy bransoletki można nosić w kilku kawałkach naraz i nie będzie to wyglądać wulgarnie.

Cienka i delikatna biżuteria zaspokaja nie tylko potrzeby estetyczne, ale także emocjonalne. Jeśli spojrzeć głębiej, te pierścionki i wisiorki, jakby wszczepione w skórę, są pełnoprawną częścią „kobiecego wszechświata”, wewnętrznego intymnego świata ukrytego przed wścibskimi oczami.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: