Bądź szczupła jak Francuzka: 10 prostych kroków do idealnej wagi

Jak francuskim kobietom w wieku Balzaca, spacerującym po paryskich bulwarach, udało się zachować szczupłość 25-latków? Jedzą dwu- lub trzydaniowy obiad, a potem trzy, a nawet czterodaniowy obiad. Picie wina. Jak oni to wszystko robią?

Kluczem do zagadki jest umiar we wszystkim.

Ważne jest, aby cieszyć się życiem

Francuzki pozostają szczupłe, ponieważ nie pozwalają, aby współczesne teorie dotyczące prawidłowego odżywiania przekreślały wieki doświadczeń. Tak brzmiały najbardziej przekonujące, a zarazem paradoksalne zalecenia kochających życie Paryżan.

Gdybyśmy przestrzegali wszystkich restrykcji i diet, które są dziś tak popularne na całym świecie, już dawno przytylibyśmy. Nie znajdujemy żadnej sprzeczności w tym, że można jeść chleb, czekoladę i inne pyszności, pić wino a przy tym zachować harmonię i zdrowie.

Ale jeśli chcemy jeść czekoladę i nie przybierać na wadze, musimy pracować głową. Na szczęście, jeśli czekolada jest dobra, nie musisz jeść całego batona lub pudełka czekoladek, aby się nią cieszyć.

A kilka dobrych czekoladek dziennie nie zaszkodzi twojemu programowi odchudzania. Jeśli planujesz z tygodniowym wyprzedzeniem, na jakie kulinarne przyjemności i w jakich ilościach Cię stać i – co najważniejsze! – jak je zrekompensujesz, to nawet po wakacyjnych ekscesach nie przytyjesz.

Wszyscy jesteśmy ludźmi, wszyscy możemy zboczyć z ustalonego kursu, ale potem wrócić. Dzieje się tak nawet z Francuzkami, które uważnie się obserwują. Ale w takich rekolekcjach nie widzą nic strasznego i nie spieszą się do skrajności.

Jeśli chcesz być w stanie równowagi, nie musisz przestrzegać diety, ale stopniowo, przez określony czas, zmieniaj swoje nawyki kulinarne. Trzy miesiące ścisłej diety mogą złamać ducha każdej kobiety.

A trzy miesiące odkrywania i pogłębiania znajomości zachowania i reakcji własnego organizmu na niewielkie i dość oszczędne restrykcje dietetyczne to życzliwa postawa wobec siebie, z której korzyści będziesz czerpać przez lata.

Większość Francuzek oszaleje z nudów, jeśli będą musiały czytać o kaloriach, węglowodanach, białkach, tłuszczach, lipidach, glukozie, nie mówiąc już o stosowaniu tego wszystkiego do świętej części ich życia – jedzenia. Dla nich utrzymanie wagi jest częścią programu, który można nazwać.

System zasilania

Francuzki myślą o pysznym jedzeniu. Resztę kobiet dręczy fakt, że źle się odżywiają. Francuzki jedzą wiele potraw podczas jednego posiłku, ale w niewielkich ilościach. W krajach, w których większość kobiet ma nadwagę, jedzą niewiele posiłków, ale w dużych ilościach.

READ
9 przekąsek nieszkodliwych dla Twojej sylwetki na noc

Francuzki nie jedzą beztłuszczowej, bezcukrowej żywności pozbawionej naturalnego smaku. Jedzą naturalną żywność, ale z umiarem. Wykorzystują siłę swojego umysłu.

Umysł jest główną obroną Francuzki przed nadwagą. Umysł kontroluje uczucia. Francuzki oddają się petits riens – dziennej dawce. Doskonale zdają sobie sprawę z różnicy między chęcią rozpieszczania się a rozwiązłością.

Ograniczają się do przyjemności wyłącznie w celu czerpania większej przyjemności ze wszystkiego innego, przy zachowaniu umiaru. Najgorszą karą dla Francuzki jest mieszkanie z mężczyzną obojętnym na jedzenie. Jedna pasja idzie w parze z drugą:

Francuzki jedzą dużo warzyw i owoców.

Spożywają trzy posiłki dziennie bez pomijania śniadania, obiadu czy kolacji, a już na pewno nie zastępują ich odchudzającymi szejkami. Jednak Francuzki pamiętają, że najwięcej przyjemności z jedzenia czerpie się od pierwszych kęsów i rzadko proszą o więcej. Francuzki kochają chleb i nie wyobrażają sobie życia bez węglowodanów.

Czy tyją od chleba?

Według eleganckich paryżan jest to po prostu śmieszne! Oczywiście przejadanie się jakimkolwiek produktem prowadzi do nadwagi. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o jednej ważnej zasadzie: policz, ile kawałków zjadłeś, i nie żuj automatycznie chleba, czekając na pierwsze danie. Warto zapamiętać tę prostą zasadę.

Francuzki nieczęsto wchodzą na wagę. Aby ocenić ich wagę, mają oczy, a także ubranie i lustro, które powie im całą prawdę. Francuzki uświęcają rytuał jedzenia. Nie jedzą w pośpiechu, stojąc ani nie chodząc. Albo przed telewizorem.

W ciągu dnia często i stopniowo piją wodę mineralną. Francuzki często piją wytrawne wino, ale tylko do jedzenia i tylko kieliszek lub dwie. Nie lubią mocnych napojów.

Miły i pomocny?

Francuzki unikają wszystkiego, co wymaga dużego wysiłku i nie sprawia przyjemności. Ale – i to jest bardzo ważne – gdzie tylko jest to możliwe, chodzą i wolą schody od windy. Francuzki uważają seks za najprzyjemniejszą, przydatną i skuteczną gimnastykę!

Poruszaj się z przyjemnością!

Naszymi przeciwnikami na drodze do idealnego ciała nie jest jedzenie, ale nuda i negatywne emocje. Monotonne ćwiczenia są prawie tak samo szkodliwe jak bezmyślne jedzenie. Ci, którzy dużo się ruszają, chodzą, a jednocześnie jedzą w pełni i z przyjemnością, nie przybierają na wadze.

READ
6 nieoczywistych czynników, które uniemożliwiają pozbycie się tkanki tłuszczowej w talii

I jeszcze jedno: nadmierne ćwiczenia mogą być okrutnym żartem. Wiele kobiet jest tak pilnych w swoich planach aktywności fizycznej, że budzą w nich brutalny apetyt. Francuzki polecają: uprawiać sport tylko z przyjemnością. Sygnałem do zakończenia zajęć jest uczucie zmęczenia!

Waga nie kłamie

Wskaźnik masy ciała (BMI): masa ciała w kilogramach podzielona przez kwadrat wzrostu w metrach. Na przykład: 75 kg: (1,7 m x 1,7 m) = 25,9. Norma wynosi od 18,5 do 24. BMI od 26 do 29 to powód do utraty wagi, a powyżej 30 niestety jesteś otyły.

Uważa się, że jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli tłuszcz odkłada się na brzuchu. Stań prosto, chwyć palcami fałd tłuszczu na brzuchu w pobliżu pępka, zmierz linijką.

Norma to 2-2,5 cm, wszystko więcej jest powodem do utraty wagi. Stosunek talii do bioder (WH/B) to pomiar talii w centymetrach podzielony przez pomiar bioder.

Wskaźniki normy dla kobiet wynoszą 0,84, dla mężczyzn – 0,99. 50% Rosjan w wieku od 35 do 65 lat ma nadwagę.

Według Centrum Naukowego Medycyny Prewencyjnej Ministerstwa Zdrowia i Rozwoju Społecznego Federacji Rosyjskiej na otyłość cierpi co czwarta kobieta i co piąty mężczyzna. Z drugiej strony jeden na dziesięciu naszych współobywateli jest niedożywiony.

Francuzki mają niesamowity urok i po prostu fascynują swoją naturalnością i pięknem. Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, że grube kobiety we Francji to ogromna rzadkość? Prawie wszystkie francuskie piękności są smukłe jak cyprysy. Jest to podwójnie zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że najbardziej znane francuskie dania to sery oraz pyszne i potwornie kaloryczne ciasta i bagietki. Chcesz poznać sekrety harmonii francuskich kobiet? Przeczytaj wkrótce!

Bądź nieodparty!

Jak oni to robią? Zasady są proste

Tak naprawdę cały sekret tkwi w nawykach żywieniowych. Tak naprawdę Francuzi wychowują się od najmłodszych lat w specyficznej atmosferze, nasyconej zasadami żywieniowymi, które są przez nich honorowane i szanowane każdego dnia aż do śmierci. I w tych zasadach w rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego ani zbyt radykalnego. Wszystko zależy od zdrowego rozsądku i sumienia.

1. Trzy posiłki dziennie

Są 3 razy dziennie: tradycyjne śniadanie, obiad i kolacja. I nigdy nie opuszczaj posiłków. W przeciwnym razie pojawi się uczucie głodu, które zmusi cię do jedzenia szybkiego i niezdrowego jedzenia, takiego jak fast food. Staraj się jeść codziennie o tej samej porze. W ten sposób ustawisz określony rytm dla swojego metabolizmu.

READ
Odchudzamy się na naszych oczach: skuteczny sposób na spalenie tłuszczu w 14 dni

2. Bez podjadania
Nie jedz między głównymi posiłkami. Unikaj podjadania ciasteczek, frytek i innych niezdrowych potraw, gdy jesteś w domu lub gdzieś w środku miasta.

Nie jedz przed telewizorem, komputerem, rozmawiając przez telefon. Jedz tylko siedząc przy stole i jedz powoli. Jeśli nie mieszkasz sam, zawsze nakryj do stołu i spraw, aby wszyscy członkowie rodziny jedli razem. Tworzy to rodzaj rytuału, który przekaże prawidłowe nawyki żywieniowe Twoim dzieciom. Poza tym miło jest, gdy cała rodzina je razem.

4. Własny, domowej roboty
Gotuj sam i całkowicie wyeliminuj mrożonki i dania gotowe. Tylko nie mów, że nie umiesz gotować. To tylko wymówki, żeby nawet nie próbować. Właściwie tak, można zamówić jedzenie do domu, ale zamawianie pizzy, hamburgerów czy frytek nie wchodzi w rachubę. Jeśli zamówisz, to zbilansowane i zdrowe dania z dobrej restauracji.

5. Różnorodność

Urozmaicaj swoją dietę. W tym sensie Francuzi zalecają zawsze serwowanie trzech dań przy każdym posiłku z przystawkami, przystawkami i deserem.

6. „Odszkodowanie”
Jeśli przejesz się, zrekompensuj to, jedząc mniej przy następnym posiłku. Jeśli wiesz, że następny posiłek będzie trudny, zrekompensuj to, jedząc teraz mniej.

7. Słuchaj swojego ciała

Przestań jeść, gdy tylko poczujesz się pełny. To jedna z najważniejszych zasad. Słuchaj swojego ciała. Kiedy uczucie głodu już minęło, STOP! Nie czekaj, aż będziesz pełny. Do tego czasu będzie już za późno i nie da się uniknąć przejadania się.

8. Nie ma potrzeby strajków głodowych
Nigdy się nie głoduj. Aby to zrobić, dobrze byłoby zawsze mieć przy sobie torbę orzechów lub jabłko. Możesz pić herbatę lub kawę. To złagodzi uczucie głodu przed głównym posiłkiem. Może również nauczyć Cię opierać się szkodliwym pokusom.

9. Pij wodę

Jeśli nie możesz pić czystej wody, dodaj do sody świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Staraj się przynajmniej wypić szklankę rano i przed snem.

10. Ruszaj się
Nie musisz mieszkać na siłowni. Nie musisz nawet tam iść, po prostu idź więcej. Staraj się ćwiczyć przynajmniej 3 godziny tygodniowo. Ponownie, siłownia nie jest limitem. Możesz jeździć na rowerze lub rolkach, spacerować po parku lub po prostu korzystać ze schodów zamiast windy.

READ
30 błędów, które powstrzymują Cię przed utratą wagi

Jak widać, na tej liście nie ma nic nadprzyrodzonego. Ale gdy tylko przyzwyczaisz się do stosowania tych prostych zasad, zobaczysz, jak te dodatkowe centymetry i kilogramy znikają jeden po drugim bez większych zakłóceń z twojej strony. Ponownie, to nie jest dieta. I nie schudniesz 15 kilogramów w 3 tygodnie. Ale nie o to chodzi.

Chodzi o to, aby reedukować ciało, aby przyjmowało tylko to, czego naprawdę potrzebuje. Po pewnym czasie osiągniesz swoją indywidualną idealną wagę. Z taką wagą poczujesz się najlepiej. Nie za gruby i nie za chudy. Podobnie jak w przypadku jedzenia, wszystko sprowadza się do znalezienia odpowiedniej równowagi.

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: